jelenait

Apulija

183 poruke u ovoj temi

Cao!

Mi planiramo pocetkom septembra u Pulju, meni zelja vec godinama a muz posto je Napuljac je video ali samo na dan,dva nikad na letovanju. Kako je proslo putovanje, imate neki savet za smestaj, lokaciju ? Mi se mlislimo izmedju Gallipolija i Otranta. Posto zivimo u Budimpesti ici cemo Wizz airom do Barija, mislili smo da budemo 3, 4 dana u Lecceu, ostalih 6, 7 u nekom od mesta na moru bas.

hvala unapred :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Avion Beograd-Rim-Bari, pa voz do Lecce (ima ih mnogo), Lecce je divan, grad na kopnenom podrucju, a sa morskom atmosferom. Za Otranto ne znam, ali sam cuo da je vredan posete, ali zato Gallipoli... lepota jedna, okruzen plazama sa tirkiznim morem (gradska, Baia Verde, Rivabella), stari grad je svakako najlepsi detalj, ali je smestaj tamo dosta skuplji od periferije, mada grad inace nije toliko velik da bi periferija predstavljala nesto previse udaljeno. Iznajmite bicikle kao mi i gotova stvar. Bili smo smesteni u zaledju centra, kod Sisa supermarketa i skole, dvadeset minuta pesacenja do centra, 350e za 7 nocenja pocetkom jula, veliki dvosobni apartman na poslednjem spratu vile, pa je cela krovna terasa bila nasa, more se videlo preko krovova u daljini, sasvim lep smestaj, gazde za pohvalu... Posetiti obavezno i Porto Cesareo zbog plaza i rajske boje vode!

Jedino mi nije jasno kome je palo na pamet da zabode onaj stakleni poslovni neboder u sred Gallipolija! Sadista!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao!

Mi planiramo pocetkom septembra u Pulju, meni zelja vec godinama a muz posto je Napuljac je video ali samo na dan,dva nikad na letovanju. Kako je proslo putovanje, imate neki savet za smestaj, lokaciju ? Mi se mlislimo izmedju Gallipolija i Otranta. Posto zivimo u Budimpesti ici cemo Wizz airom do Barija, mislili smo da budemo 3, 4 dana u Lecceu, ostalih 6, 7 u nekom od mesta na moru bas.

hvala unapred :thankyou:

Nemate Ryanair iz Budimpeste za Brindisi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema, samo Rim, Pisa, Milano, Trevizo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Steta, iz Milana (tj. Bergama, ali i Malpense) lete za Brindisi, sto je znatno blize Salntu. Bari je dobar za Gargano...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

. Bili smo smesteni u zaledju centra, kod Sisa supermarketa i skole, dvadeset minuta pesacenja do centra, 350e za 7 nocenja pocetkom jula, veliki dvosobni apartman na poslednjem spratu vile, pa je cela krovna terasa bila nasa, more se videlo preko krovova u daljini, sasvim lep smestaj, gazde za pohvalu...

Hvala na savetima. Definitivno cemo 2 dana u Monopoli, 2 dana Lecce a onda se spustamo u Gallipoli na 7 dana. Mozes da mi posaljes ime tog smestaja u kom ste bili ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poslao sam ti u privatnoj poruci link.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bio, vid'o, bas se vratio... odusevljen, najkrace receno. ovi sto su rekli da je otranto vredan posete, ni najmanje nisu pogresili (po mom misljenju). cak mi se vise dopao neg' gallipoli (dal' zbog one staklene rugobe, ne znam... :)). za lecce sam bio ubedjen da nece izneveriti, ostuni sam takodje smatrao sigurnom kartom, ali otranto mi je nekako dosao kao iznenadjenje. mnogo lep. istina, to jesu utisci na osnovu popodnevno-vecernjih setnji, a ne sedmodnevnog boravka, tako da lako mogu da prevare. sto se plaza tice, prednost ipak dajem jonskom moru u odnosu na jadran. tako da... sto god odlucite, necete pogresiti.

Izmenjeno (cutan jecmenica)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto ne stavis bar neku fotografiju ili fototuru - imamo samo 2 iz Apulije. Da ne bude da postoje samo Lefkada i Tasos.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima! Evo i mog skromnog doprinosa ovoj temi, tek da se zna nas ima jos koji smo bili, videli, odusevili se i nastavili da mastamo o nekom povratku u Salento narednih godina. Mi smo bili prosle godine u junu, isli kolima od Beograda pa do Santa Maria di Leuca, sve u svemu (uz mnoooogo obilazaka tamo) presli oko 5000km, vratili se umorni, ali vredelo je. Sigurno postoje jednostavniji nacini da se do tamo stigne, ali mi smo hteli i usput svasta da obidjemo, tako da nam je auto ipak bio najbolje resenje. U odlasku smo spavali u Ferari, Ceglie Messapica, pa bili 8 noci u jednom b&b 5km od plaze Lido Marini, obisli Lecce, Otranto, Gallipoli, Porto Cesareo, Santa Maria di Leuca, Castro, a u povratku Ostuni, Alberobello, Matera, Vieste, Treviso pa Beograd (uz tri nocenja u povratku). Mi smo stvarno bili odusevljeni, more prelepo, cisto, gradici carobni, neki kao iz bajke, najjaci utisak Alberobello i Matera, stvarno nesto posebno, mada su svi gradici lepi na svoj nacin i imaju neki svoju draz. Svakako odlican izbor ako volite aktivan pristup letovanju, tamo je stvarno steta ici i lezati sve vreme na plazi kad vas toliko lepih mesta ceka u okolini... Ako nekome treba neki konkretan savet ili preporuka, tu sam :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sigurno da postoje jednostavniji nacini, al' kad bih ponavljao ovakav put, opet bih izabrao ovaj komplikovaniji od pet 'iljada i kusur kilometara, tj. najaktivniji moguci pristup. a sto se tice skromnog doprinosa, moj pokusaj je u vidu foto-ture... cisto da popravim brojno stanje :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jelena gde mi je najbolje da uzmem smestaj zanimaju me dobre plaze nisam nikada bio u italiji i da li je kasno u septembru za kupanje??? Hvala

E da isao bih kolima ako je to neka pomoc oko odluke sta da mi preporucis....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima vise lokacija sa dobrim plazama u blizini, ali najbolje ili Otranto ili Gallipoli. Mi isto idemo u septembru, bicemo smesteni u Otrantu i odande cemo ici na plaze ka jugu. Potez ka Santa maria di Leuca ima divne plaze. I izmedju Otranta i Monopolija ih isto ima dobrih.

sto se tice kupanja u septembru, koliko ja znam kupa se, mi barem planiramo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zavisi sta ko voli, na jonskoj strani su prelepe pescane plaze a na jadranskoj oglavnom stenovite (bar one koje smo mi videli, a tako su nam i pricali). I Galipoli i Otranto su prelepi, a ima i bas lepih smestaja u unutrasnjosti (5-10km od obale, recimo), na imanjima (da ih tako nazovemo) s tim sto treba racunati da ste onda skroz izolovani od sveta i okruzeni samo prirodom, a za sve sto vam treba sedate u auto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno, u septembru se uobicajeno kupa, e sad, ova godina je sva cudna i niko ne zna kako ce biti.

I na jadranskoj obali su dugacke i prelepe pescane plaze, tako da je svuda dobro. Salento nije veliki, ako ste u nekom mestascu na jadranskoj strani (npr. San Cataldo, San Foca fantasticna, Pescoluse, koje zovu Malidivi Salenta, Torre Sant'Andrea stene i uvalice, jako lepo), za izlazak je uvek blizu otici u Lecce ili Otranto. Gallipoli s druge strane, Porto Cesareo - sve je lepo.

Najbolje vam je da pogledate na google earthu i razmotrite plaze koje vam se najvise dopadaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887847
    Ukupno poruka