srecetina

Etno selo "Stanišići"

143 poruke u ovoj temi

Putarina nema, jer se u tom delu Bosne ne ide auto-putem. Gorivo se ne isplati sipati, par dinara je razlika.

Mi smo uvek bili zadovoljni hranom, ali najviše nas je oduševila "plata za dvoje" (ili tako nešto). Vredi svratiti u FIS, uvek se nađe neka sitnica za kuću, a čujem da mnogi kupuju i garderobu i obuću mada se meni nikad ništa od toga nije svidelo. FIS nije usput kada se ide iz pravca Banje Koviljače, ali je svega par kilometara udaljen od kompleksa tako da nije problem otići do njega. Sa te strane usput vam je kompleks "Drinska ruža" koju sam više puta spominjala na ovoj temi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putarina nema, jer se u tom delu Bosne ne ide auto-putem. Gorivo se ne isplati sipati, par dinara je razlika.

Mi smo uvek bili zadovoljni hranom, ali najviše nas je oduševila "plata za dvoje" (ili tako nešto). Vredi svratiti u FIS, uvek se nađe neka sitnica za kuću, a čujem da mnogi kupuju i garderobu i obuću mada se meni nikad ništa od toga nije svidelo. FIS nije usput kada se ide iz pravca Banje Koviljače, ali je svega par kilometara udaljen od kompleksa tako da nije problem otići do njega. Sa te strane usput vam je kompleks "Drinska ruža" koju sam više puta spominjala na ovoj temi.

Znam da u tom delu Bosne nije auto-put, al' rekoh da nisu izmislili neke posebne takse, kao za taj Pavlovića most i sl.

Jel' "plata za dvoje" il' "palata" i šta pod tim podrazumevaju? Cena?

Bila sam na sajtu tog FIS-a i uopšte ne mogu da zaključim kakvu robu nude. Jako im je loš sajt. Jel' to nešto kao Tempo il' pre kao Merkur, samo što ima i garderobe, ili je šoping mol poput Ušća i sl.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema taksi, to je samo na Pavlovića mostu.

Mislim da je "plata", uglavnom piše da je za dvoje, dobiješ svašta nešto na tom ovalu (roštilj, pomfrit, grilovano povrće). Kad smo mi bili ta porcija je bila dovoljna za 3 osobe sigurno, nije bilo šanse da se pojede. Cene se stvarno ne sećam, ali restoran nije skup.

Vi naravno proučite jelovnik, ovo je utisak od pre 2 godine. :)

FIS je nešto kao naš Tempo, sa možda malo raznovrsnijom robom. Ima nameštaja, rasvete, kućnih aparata, odeće, obuće, igračaka, kućne dekoracije i tekstila, posuđa, sitnica za kuhinju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Cvrčo puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu, javi utiske kada se vratite! :cvetak:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo ide Bixi, pa onda ja. Naravno da ću javiti :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaća li se ulaz u etno-selo? A parking?

Biljka, daj neke friške informacije :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad sam ja išla ništa se nije plaćalo, a mislim da je i dalje tako. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko zeli da vidi jedno lepo mesto , neka poseti Etno selo Stanišići kod Bijeljine u Republici Srpskoj.....mesto je jako lepo uradjeno...bila sam par puta tamo i stvarno je super za uzivanje..a hrana je odlična.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja samo prosle godine bio u etno selu Matica avlija. To je na Gucevu kod Loznice. Extra je!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sada sam uvek letovao na moru, ali kako vidim, deluje odlično da se malo za promenu ode u neko etno selo, ima ih dosta u svim krajevima Srbije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jovo988 preporucujem ti ovo etno selo, jer stvarno je zanimljivo uredjeno...Biljana2302 super sto si stavila sliku etno sela...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stanisici su stvarno prelepi. Mnogo je novca ulozeno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juče sam prvi put posetila Stanišiće. Utisci su podeljeni. Evidentno je da je puno truda, a još više novca, uloženo u celu priču. Ima delova koji zaista jako lepo izgledaju, gotovo bajkovito i koji su fino uklopljeni. Najviše mi se dopada ono prvobitno jezgro - restoran "Konoba", stare kuće, mlin, jezerce, crkva, krstionica, bunar želja, suvenirnica, hotel. Temetski mi u tom delu ništa ne štrči. I ono veće jezero, stanica vozića, mostići, tuneli, pa čak i Nojeva barka (mada ne znam po kojoj logici se tu našla), mogu da kažem da idu uz ostalo pobrojano. Međutim, restoran "Ellas" (pa još sve sa grčkim slovima), igraonica, objekat Sankt Peterburg, Volga, moderni parkinzi, okolne hale...mi se nikako ne uklapaju u celu priču. Mislim da bi sve trebalo da bude u sličnom fazonu. Ovako, počeli su da mešaju babe i žabe, sve zarad unosnog biznisa (pretpostavljam da u tim novoizgrađenim objektima, zbog organizovanja rođendana, svadbi i ostalog, imaju i najveću zaradu).

Na našu sreću, bio je radni dan, pa gužve nisu bile velike. Čujem da je vikendom postalo nesnosno i skoro nemoguće uživati u čarima etno sela, jer sala za svadbe prima od 200 do 1000 zvanica, pa kad bar pola svatova izađe da se prošeta kroz selo i pomeša se sa ostalim mnogobrojnim posetiocima, haos bude neizbežan.

Još jedna srećna okolnost je da je veći deo dana bilo oblačno, čak je i jaka kiša pala, pa smo ipak uspeli da dođemo do vazduha i da osetimo svežinu. Ostatak dana, kad je upržilo sunce i bilo preko 30 stepeni, je bio stvarno nepodnošljiv. Da ima više velikog drveća, hlada, da je celo selo smešteno u neki planinski, svežiji ambijent, ili u neki poveći park, a ne izgrađeno po sred ravnice, bilo bi mnogo bolje.

Stoga, moja preporuka je da birate radni dan za obilazak, ako je ikako moguće i da izbegavate ove prevruće letnje dane, tj. da selo posetite tokom aprila, eventualno maja i kasnije krajem septembra i tokom oktobra.

I još da potvrdim da je najisplativije promeniti evre ili dinare u KM ili plaćati sve u KM ili u evrima (ne u dinarima, jer ne računaju dobar kurs). Ulaz u selo se ne naplaćuje, kao ni parking. Cene u restoranu "Konoba" su prihvatljive (recimo da je to rang nekih srednjeklasnih restorana u Beogradu, tipa "Stara trešnja", "Stenka", "Stari Pingvin"). Roštilj ide od 4km za porciju ćevapa sa prilozima (pomfrit, luk, paradajz) do 10km za punjenu pljeskavicu na kajmaku, takođe sa prilozima. Jela po porudžbini su od 10KM pa na gore (npr. Karađorđeva je 14KM, bečka 13KM, komplikovanija jela skuplja, već pominjana "Plata za dvoje" je 36KM itd.). Sokovi su 3KM 0,25, osim Orangine koja je 4KM (u flašici). Somun-kifle i male proje, koje donose svim gostima, naplaćuju 1KM po osobi. Salate su od 3 do 5KM. Za dezert u tibama nije bilo mesta, pa ne znam cene :). Sve u svemu, ručak za dvoje, sa salatama, pićem, izašao 20 € sve sa čašćenjem konobara. Hrana je bila OK, ne baš za padanje u nesvest od lepote ukusa, ali ipak OK. Šopska im je super, kao i pomenute projice i somun kifle, još uvek vruće. Ambijent u restoranu je najbolji od svega. Totalni etno fazon, uključujući i muziku. Zamerku jedino imam na vrućinu, tj. nedostatak ventilatora ili makar promaje.

Sve u svemu, pohvaljujem trud, napore da se napravi nešto zanimljivo, uslužnost domaćina, čistoću, nevelike cene, a kudim neusklađenost stilova, vikend gužve i nedostatak hlada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka