srecetina

Etno selo "Stanišići"

143 poruke u ovoj temi

Ja stalno putujem sa sinom, nekoliko puta smo u poslednje 2-3 godine isli u Bosnu, Hrvatsku i Sloveniju kolima i nijednom nisu trazili dodatne papire.Mislim da necete imati problema ako deca imaju vazece putne isprave.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Одобрење другог родитеља је званично потребно, али никада нисам чуо да је некоме и тражено.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... kursne razlike su minorne po meni da bih se zezao sa trazenjem menjacnica po gradu. Ponesite dinare ili evre i resen problem jer verovatno necete trositi astronomske cifre da bi "gubitak" na kursnim razlikama bio veliki.

Ja sam rucak za nas cetvoro sa po dva pića svakome ponaosob u Konobi platio 4200 din, na racunu je pisalo 70,5 KM. U kaficu pored hotela Pirg racun za dve kafe, dve tople cokolade i flasicu kisele vode je bio 10 KM, tj platio 600 din, no problem.

По овоме што сте написали испада да када плаћате у динарима узму Вам 15-20% више. То и није баш тако мала разлика да се не исплати претходно заменити новац.

Ја сам плаћао углавном у КМ, мада је курс био коректан и када сам плаћао еврима (нису се уграђивали ни близу толико колико Вама за динаре).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno glupo pitanje cu sada postaviti ali nema veze :)) jel potreban zeleni karton na granici, isao bi uskoro da posetim etno selo. Ovo pitam posto mi za Crnu Goru nisu trazili.

Hvala unapred na odgovoru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nijedno pitanje nije glupo, bolje pitati nego skitati :bez-zuba: . Zeleni karton ti je neophodan na ulazu u Bosnu i to redovno proveravaju. Možeš ga nabaviti i na granici (mada to ne preporučujem), najbolje je da uzmeš tamo gde registrujete auto ili u AMSS.

Srećan put i lep provod...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Зелени картон се не може извадити у АМСС (ако нешто није ових дана промењено). Може се извадити само у осигуравајућем друштву код ког је закључена полиса обавезног осигурања или код њиховог заступника.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uvek uzimam zeleni karton prilikom registracije, pa mi nije bilo potrebno da se raspitujem da li može da se uzme i na nekom drugom mestu.

Ono što sam čuo od prijatelja koji su krenuli kolima u Bosnu, a nisu imali zeleni karton, da su ga kupili na granici, što ih je koštalo znatno više para. Da li to važi i dalje, ne mogu da potvrdim. Takođe, bio sam ubeđen da je moguće to završiti i u AMSS, pošto ovo spada u međunarodna dokumenta. Ovih dana, moj drugar će pokušati da uzme zeleni karton u AMSS, kad bude vadio međunarodnu dozvolu, pa ćemo imati proverenu informaciju :bez-zuba: .

U svakom slučaju, najlakše je otići do mesta gde ste zaključili polisu i ne razmišljati mnogo ;) .

Izmenjeno (djolehg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eh kad procitam kako neko neko kaze kako je Bijeljina lijep grad, stidim se :blush: jer je ja obicno napljujem. Sad, neko je pitao i za banju Dvorovi.... Nema se skoro nista vidjeti. Oronuli hotel i otvoreni bazeni koji rade ljeti, pored njih teniski teren nekoliko restorana i to je to.U principu je to lijepo naselje, ali nista turisticki bitno.

Inace, zvanicna valuta je konvertibilna marka i placanje svakom drugom valutom nije zakonski dozvoljeno. Ako negdje izadju u susret pa uzmu dinare ili eure mozete napraviti problem i sebi i osobi koja uzima. Mjenjacnice blizu etno sela imate u TC Fis (Bobar banka) i odmah pored u TC Tempo. Ako vam je cimanje da trazite mjenjacnicu platite karticom. U etno selu je primaju kao i u vecini lokala, benzinskih pumpi. Za placanje karticom nemate proviziju, ali imate proviziju za mjenjacke poslove koje uzima vasa banka i iznos zavisi od banke do banke, ali nesto malo, 2-3 %.

I tako ti se ja rasprica o etno selu.... :zvizduk: Stalno nesto grade novo....sto zaci da treba cesce navracati :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Морам признати да у последње време уме да буде велика гужва, тако да ни у етно селу више није како је некад било.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovog maja smo prvi put posetili ovaj kompleks i moja porodica i ja smo odusevljeni.Jako ljubazno osoblje,jako lepo uradjeno,nije skupo kao sto smo culi.Deca su uzivala,moj suprug je jos tri dana samo o Stanisicima pricao.Posetili smo vise puta i Kusturicin grad ali po nama ovde je mnogo,mnogo bolje.Put do tamo je odlican,Bosna je jako lepa.Sada ce mo sigurno cesce odlaziti tamo :kolce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ako neko hoce, moze da baci oko na moju foto turu: http://www.putovanja.info/galerija/etno-selo-stanisic-9402

Bili smo proslog meseca...

Jedina zamerka: Nema nikakve radnje/kioska u blizini.

I, naravno, guzva... Srecom, pa se popodne naoblacilo, pa su se svi razbezali, inace nikada ne bi uhvatii mesto u restoranu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi bismo do Stanišića išli preko Banje Koviljače, a u povratku direktno na auto-put Bg. - Zagreb. Znam da kroz Srbiju, na tom delu auto-puta, plaćamo putarinu i na tamo i na nazad, ali ne znam plaćaju li se putarine u Bosni?

Kakve su trenutno cene u tom restoranu u etno-selu, šta preporučujete od hrane, isplati li se i dalje sipati gorivo u Bosni (benzin, plin), svratiti u neki hiper-market u kupovinu i da li nam je slučajno pomenuti Tempo, u kojem postoji menjačnica, na putu od Banje Koviljače do Stanišića?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kakva je situacija sa putarinama jer obicno idem preko Bogatica pa na Pavlovica most na kome se placa 120din prelaz. Sto se tice goriva, to se po meni vise ne isplati jer je razlika par dinara. Cene u hiper marketima takodje nisu neka razlika da bi se sada isplatila. Jedino sto po meni vredi jeste FIS jer moze da se nadje odeca povoljno (donji ves, majice itd) i SportVision Outlet u istom gde sam par puta naleteo na jako jeftine patike i trenerke.

Sto se tice placanja, moja preporuka je placanje karticom, pogotovo u Stanisicima gde je racunaju kurs nepovoljno.

Hrana kao hrana nije skupa, manje vise kao i u Srbiji. Solidna i obilna. Stanisici su definitivno mesto za posetiti. Ako mozete, izbegavajte vikend jer su guzve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka