srecetina

Etno selo "Stanišići"

143 poruke u ovoj temi

Bili smo u Stanisicima u junu na vikendu i proveli se predivno.Suvise je malo za duzi boravak,mada s' obzirom na blizinu Bijeljine mozda i gresim,ali u svakom slucaju idealna destinacija za vikend i pravo opustanje. moju foto turu mozete pogledati ovde http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/1508 ako vas interesuje.Preporucujem u svakom slucaju.Kakva su vasa iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

etno selo je prelijepo, bila sam prije 2-3 mjeseca, doduse samo na par sati ali sam se odusevila. voda, kucice, mostici,... sve toliko odmara oci da se covjek jednostavno opusti i ne razmislja. kome bude usput treba obavezno da posjeti jer nece zazaliti.

evo i mojih par slika Etno selo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila pre nekih mesec dana,prelepo je,imala sam osecaj kao da sam u nekom nestvarnom svetu.Inace ja volim ta etno selo,stvarno mi prija da se sklonim od gradske guzve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko kakve su cene u restoranu etno-sela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cijene nisu nista pretjerano velike.Otprilike

neka snicla sa prilogom oko 6-7 eura, teleca corba 3 eura, salate 1,5-2 e.Poslednji put kada smo bili nas 5 odraslih ljudi uzeli smo platu za dvije osobe (koja moze biti i za 4 'ladno) i ona je bila oko 15-16 eura.Naravno da se nase gladne oci nisu zadovoljile pa smo uzeli jos 2 corbe,teletinu ispod saca,2 salate,dva vina, nekoliko piva, 2 kisele i jos neko pice, (nesto sam sigurno zaboravila) i racun je bio 50 eura.Natovarili smo se kao magarci :P i naravno da je ostalo svega.

Nocenje sa doruckom je nesto skuplje, u onim kolibicama je oko 40ak eura, a u hotelu oko 60.Mada kazu da je hotel fenomenalno sredjen, ali nisam ulazila.

Posto nam je blizu cesce odemo, narocito ljeti jer je fantasticno.Svaki put se ima nesto novo za vidjeti.Ne morate nista jesti, mozete sjesti u neku od basti na pice ili sladoled ili jednostavno prosetati.Ako budete negdje u blizini nemojte propustiti sansu da svratite.Sada su u modi ta etno sela, ali ovo mi se cini nekako autenticno do detalja. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru, sad mi ostaje samo da sacekam malo lepse vreme i da odem tamo. Nadam se da ce to biti uskoro! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj dragi i ja smo bili sad u januaru. Ja inace volim leto, prolece i sve u svemu toplo vreme, ali me je zimska idila tamo opcinila. Isli smo na vikend ( 2 nocenja ) i fenomenalni su nam utisci-kao u bajku da sam krocila. U startu sam mislila-ako je ovako lepo zimi, kako li je tek kada je lepo vreme, a onda sam shvatila da i zima ima svoje cari, narocito u ovakvom malom raju.

Kada smo mi bili, bio je neki nenormalan minus i, maltene svi posetioci su bili ili u restoranu ili po sobama, a mi se dooobrooo utoplimo i pravac napolje i celo etno selo samo za nas. Uvece nigde nikoga, svuda netaknut sneg, a prelepo osvetljeno...ma...nemam raci da opisem...

Odseli smo u kucici, koja je bila skroz po nasem ukusu- podovi, plafon i svi osim jednog zida u drvetu, a taj jedan od kamena. Posteljina sa etno sarom ( mislim pirotskom ), pored kreveta umesto nocnog stocica kovceg, tronozci, prelepe lampe, bure...a pogled na manastir i jezerce sa tri crna i dva bela labuda-kada se probudis i sve to ugledas, pomislis da se nisi ni probudio...

Restoran isto u etno maniru ( sto je, kao sto rekoh, po nasem ukusu ), klopa fenomenalna a cene i vise nego pristupacne.

Raspisah se ja, ali samo sam htela da docaram, da je, za uzivanje u ovom etno selu, svako godisnje doba dobro. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neka sam nesto procitao i za BIH ljepo, da je neko hvali pa makar jedan mali dio. Hvala!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sta ima Bosna da se hvali, jos ce neko pomisliti da ne valja kad je tako hvale! Zato je ja nosim u srcu i mudro cutim.. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko se sati putuje iz Beograda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bijeljina je od Beograda udaljena 130 km. sto je oko 2h voznje, a mozda i manje, ukoliko se ide autoputem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelijepo je!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bijeljina je od Beograda udaljena 130 km. sto je oko 2h voznje, a mozda i manje, ukoliko se ide autoputem.

hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konacno sam i ja obisla Stanisice!

Lepo je sredjeno, cisto, puno cveca... Vidi se da ljudi na svaki detalj misle! Nije bilo velike guzve, cene su pristupacne-prosecne, a ulaz u etno-selo se ne placa. Jedino su mi se suveniri ucinili malo skupljim, bar oni sto su se meni svideli, tako da sam na kraju uzela nezaobilazni magnet za 3 KM. Kada sam gledala slike etno-sela mislila sam da je dosta vece i "hladnije", ali sam se bas odusevila onim sto sam danas videla, sve je nekako slatko... Jedino je hotel ogroman!

Vredi obici u svakom slucaju!

A kod Pavlovica cuprije je otvoren novi turisticki kompleks - "Drinska ruza" gde je isto veoma lepo i nikako ne treba propustiti ako ste u tom kraju. Jedino letnja basta nije radila (restoran i kafic na otvorenom) jer je bilo malo losije vreme, ali kad radi mislim da je pravo uzivanje sesti i popiti kafu. Pogotovo u delu koji je nad samom Drinom. U restoranu je hrana odlicna, a cene opet prosecne: mesano meso 15 KM, karadjordjeva snicla 16 KM, pomfrit 3 KM, sopska salata 4 KM...

Nadam se da cu uskoro i po malo lepsem vremenu opet ici tamo! :srce:

Izmenjeno (Cvrca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko koliko su Stanisici udaljeni od Loznice (km)? Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka