tosayxxx

Ada Bojana - divlje kampovanje - saveti

24 poruke u ovoj temi

Planiram prvi put ove godine da idem na Adu Bojanu i to sa svojim satorom u divljem kampu :)

 

E sada, potreban mi je bilo kakav PRAKTICAN savet (ne saveti tipa, predivno je, losa usluga, bla bla bla itd.)

 

http://sr.wikipedia....%B0%D0%BD%D0%B0

 

 

Od saveta koje sam ja pokupio od prijatelja uglavnom i sa interneta su sledeci:

 

Prva i glavna stvar koju treba uraditi je napraviti zaklon od sunca. Na Adi Bojani vetar duva non stop i u opste necete primetiti kada ste tako brzo izgoreli, dok ne padne noc :D Kazu da je najbolja zastita od sunca i vetra na Adi Bojani, oni dzakovi od luka vise puta presavijeni ili protivgradna mreza. Satorska krila i tende nisu toliko prakticna zbog stalnog duvanja vetra.

 

Sunce se krece (kada gledate na more), sa Vase desne strane izlazi i krece se preko brda i planina prema Albaniji. Sunce Vam stalno bije u ledja. Ako sam dobro obavesten :D

 

Oni sa osetljivom kozom obavezno zastitni faktor i prva 2-3 dana sklanjanje od sunca. Koliko ćete dugo biti bezbedni na suncu, zavisi od vašeg tipa kože i od vrednosti SPF. Ako bez ikakve zaštite pocrvenite za pet minuta, krema sa SPF 10 produžiće to vreme na 50 minuta (5 x 10), dok ćete s kremom sa SPF 30 moći da budete na suncu 150 minuta. Međutim, bez obzira na ove proračune, najbolje je mazati se svaka dva-tri sata.

 

Sledeca stvar, postavljanje satora :) Mozete postaviti sator (ulaz, otvor) sa pogledom na more, tada cete imati stalno provetravanje satora i prijatnu temperaturu, ali sa druge strane sator ce Vam stalno biti pun peska jer vetar tako duva :D Ili ulaz staviti drugacije, bice bez peska ali zato mnogo vruce, Izbor je na Vama :D Potrebno je i na strani satora gde Vam sunce stalno bije staviti bilo sta kao zastitu od sunca, jer necete moci izdrzati temperaturu u satoru...

 

Klinovi za sator. Klinove koje imate uz sator mozete da ostavite kuci i zaboravite :D Jedino sto mozete to je da nadjete, napravite, na Adi Bojani, drvene klinove koji ce biti dugacki, jer ih morate zabiti duboko u pesak, u suprotnom juricete sator po moru.

 

Vegetacija na Adi Bojani je recna i necete naici na palme, cemprese i slicnu morsku floru :(

 

A fauna, hmmm. Kazu da velikeeee probleme stvaraju komarci koji se pojave oko 19h cim vetar oslabi, vrsljaju, sisaju, ujedaju i smetaju do 20-21h, kada ponovo krece vetar i komarci nestaju. Tih 2-3 sata, drugari kazu najbolje je zatvoriti se u sator i kulirati, jer nikakve kreme i preparati protiv ujeda komaraca ne pomazu :D

 

Dosta ima i divljih pasa koji raznose smece i zavijaju uvece. Malo romantike uz zalazak sunca i zavijanje divljih pasa (koji su bezopasni) :)

 

Problem stvaraju i divlje, velike, mrsave krave (koje se povremeno pojave, nisu tu stalno). Isto raznose smece, prilaze satoru i slicno. Mom drugaru su prosle godine pregazili preko satora i polomili sipke od satora. Najgore je sto se ne plaze i jedino ih motkom mozete oterati

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako sam te dobro razumeo ti planiraš da divlje kampuješ na Adi, tj da se negde zavučeš i izbegneš plaćanje u kampu. Hmmm, sa pozicije nekog ko dugi niz godina kampuje na Adi mislim da ti to nije baš pametna ideja.

Ada je nenastanjena i sigurno ćeš biti primećen od osoblja pa će te u pola noći pokupiti patrola interventne milicije koja po pozivu dolazi iz Ulcinja.

Razapinjaje šatora van kampa na Adi ti je avantura zbog noćnih aktivnosti divljih mačaka i šakala. Posebna atrakcija biće ti zmije kao što je posebna vrsta vrlo otrovnog poskoka, mogu ti poslati sliku jednog koga sam ubio u pola noći na metalnoj ogradi kampa.

Viđao sam kampere na drugoj strani Bojane isto i na ostruvu prema Albaniji ali nisam siguran da li su tu bili na divlje ili su imali neki dogovor sa vlasnikom.

Što se tiče komaraca tu ti u večernjim terminu jedino pomaže debela trenerka čarape i patike.

Po opisu kampovanja vidim da nemaš mnogo iskustva oko toga tako da ti je moj savet da odeš u kamp i pokušaš da malo uštediš pomoću uobičajnih kamperskih trikova ....

Rezime: idi u kamp, uživaćeš a nećeš trošiti svoje vreme na razmišljanje oko preživljavanja, ipak si na odmoru.

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako. I to iz razloga jer imam drugare koji tako godinama idu i do sada nisu imali nikakvih problema o kojima Vi pricate, nadam se da gresite :) A ne zelim da dajem pare za legalan kamp lenjim Crnogorcima sa Ade koji ne mogu da srede kamp od 70-tih godina proslog veka :D

Sto se tice poskoka, zivim u blizini kanjona reke Gradac, jedno od mesta sa najbrojnijoj populacijom poskoka u Srbiji, i mogu Vam reci, zaista su ukusni :) :) :)

A sto se tice kampovanja :D Upravo suprotno, kampujem vec 15 godina po 2-4 meseca godisnje, ali na rekama, jezerima, sumama, ali mislim da je more totalno drugaciji fazon, zato sam i postavio ovakvu temu.

Zahvaljujem Zaki na savetima. Mozda se i vidimo ove godine na Adi

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, probaj pa ćeš sam videti šta ti odgovara, pored gore nabrojanog čuvaj se i groma od kog je pre desetak godina na plaži sklanjajući mrežu pred olujom poginuo jedan kamper iz tog kampa.

Ada je u mnogo čemu posebna, ali bez obzira na sve uživaćeš.

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=4&ID=146

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci, niko nema savete ????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Adi je ove godine cena u kampu za dve osobe sa strujom, frižiderom, autom i čuvenom Tur. Taksom nekih 22 Eura. Ako ti je zabava da te vija crnogorska policija, a vijaće te ja ti jamčim, onda idi na divlje. Pazi samo, za to može tamo i da se odleži noć u ćuzi, jer oni samo i jedino od turista žive.

Inače, sve nedaće koje su kolege navele, osim komaraca, nismo imali, iako već godinama letujemo u kampu na Adi. Ko želi pravi, opušten odmor neka ide na Adu i to baš u kamp. Tamo čak ni Crnogoraca nema. Osim lenjog recepcionara sa kojim kontaktiraš i slovom i brojem dva puta i takođe lenjih konobara u restoranu na plaži, pod uslovom da sedneš tu da popiješ nešto.

Hvala Bogu, veličina te države je tolika, da se kroz nju "proleti" za 48 minuta i ako sipaš benzin pre granice, imaš dosta i za povratak, tako da ni na pumpu ne moraš da staješ. Što se klope tiče, u selu Donji Štoj (naseljeno isključivo Albancima) ima ogroman supermarket i odlično snabdevena pijaca a Albanci su trgovci i sasvim su korektni i normalno ljubazni tako da opet sa crnogorcima nemaš kontakt.

Da! Zaboravio sam. Mokri čvor je zadovoljavajuće čist. Prala ga je neka Albanka i ona to radi po ceo dan. Ima valjda 16 WC-a (M-Ž zajedno, kao i tuševi jer kamp je nudistički, mislim, ako nisi znao, kao i celo ostrvo, uostalom).

PS. NA DASKU MOŽE DA SE SEDNE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam planirao ove godine da idem na Adu Bojanu da kampujem.

Dobro bi mi dosli neki saveti.

Zanima me koja je prica oko klope.Naravno ponecu dosta hrane iz Srbije i ici u nabavku u taj Donji stoj...

Cuo sam da ima neka kafana na samoj plazi,ili vise njih.Zanima da li je moguce klopati u nekoj od tih kafana,splavova...kolika je cena jednog obroka?

Da li je pametno poneti neku pecaljku i zabaciti u vodu...koji se mamac koristi?

Kolike su cene pica u kafani?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle cetriri godine letovanja na Adi Bojani i planiranja petog mislim da mogu da kazem poneshto korisno.Mnogo ljudi koji letuju u divljem kampu na Bojani sa strane Velike plaze kazu da su letovali na divlje na Adi Bojani a to nije tacno jer nije ni moguce i tako dovode ljude u zabludu. Eventualno se mozete na ostrvu provuci noc ili dve ali samo ako se shator postavi daleko od turistickog kompleksa i ne na samoj plazi a to nije ni malo prijatno.Shto se tice tog divljeg kampa sa druge strane cuo sam da je kao neki vid komune u stilu hranu koju ste poneli za sebe i svog partnera je nasha hrana jer je mi nismo ni poneli moze biti sipaticno neko vreme ali ...Dakle ako bash zelite da letujete u nudistickom NASELJU Ada Bojana moracete da odvojite neku sumu novca ali necete zazaliti ni sekunde , jer to shto se ovde nudi retko gde ima.Naglasio sam naselje s razlogom jer tokom maja , juna i prve polovine jula dok dominiraju stranci retko cete u naselju videti obucenog coveka osim za vreme vecere jer se na plazu i sa plaze ide go, kako se povecava priliv domacih ljudi oni misle da su doshli na nudisticku plazu a to je ono obmotan dolazish do lezaljke sedash i polako skidash kupaci ??? tada je zanimljivije shetati go kroz naselje :))) Cene su pristupacne kafa pivo i sokovi u ^disku^ (promenili su mu naziv na zalost) na plazi su od 1e do 2e shto su cene kao u Bg.Hrana je ako uplatite polupansion apsolutno nepotrebna osim neke vocke popodne i sasvim je zadovoljavajuca , mozda je dok je vishe Nemaca dakle pocetak sezone neshto bolja i duze je ima raznovrsnije (stranci ne potrce na pocetak vecere kao neki :))Dakle ako zelite da jedete po restoranima jeftinije je da uplatite polupansion ali je raznovrsnije ici od jednog do drugog restorana , ja sam sa strane samo ishao na cuvenu riblju corbu u malim mini kotlicima koja koshta oko 3e ali je ima za dve porcije (u jednom mini kotlicu),lignje na zaru,pohovane ili punjene 7-8e,skoljke od10e-15e normalne ima i skupljih , a riba ide neshto po kilogramu od oko 25e pa na gore zavisno od kvaliteta , postoji i ova nasha hrana ali to mi zaista nije bilo zanimljivo da jedem kada sam vec na moru i preskacem placenu veceru onda makar jedem neshto shto ne jedem cesto :))ali je i ta nasha kontinentalna hrana isto povoljna cene kao po Beogradu pica neshto oko 7e.Zakljucak raj koji se tamo nudi vredi svakog prokletog eura koji vam naplate a koliko ce vam naplatiti zavisi od vas

vashe odnosno nashe je samo da uzivamo u svemu shto se nudi ,miru kad ne cujete nikog , suncu koje pece a ne osecate ga ,pogledu osobe koja vas smeka ,seksu .... ,istrazivanju samog sebe i da ne detaljisem previshe sve shto vam padne na pamet mozete raditi ako bash to zelite ali ne smete uznemiravati druge :))

Nisam siguran da sam bash pomogao ali se nadam da jesam makar te malo zainteresovao za dolazak u raj za josh pitanja pitaj imam odgovore , i da jeftinije je uplatiti preko nekih beogradskih agencija ali o tome na pvt ne znam dali smem da pustim to javno

Izmenjeno (DraganV)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo se vratili iz kampa na Adi. FRIŽIDERI I DALJE NISU U FUNKCIJI. Iako na sajtu u cenovniku stoji cena najma, isti ne rade.

Ostalo je sve po starom. I dok je tako, Ada Bojana ostaje vrh. Za naturiste, of course :)

Malo mi se ne sviđa što sam ove godine primetio da su počeli da puštaju previše obučenih na plažu i u krug Ade. To malo kvari okolinu, jer na ulazu lepo stoji oznaka FKK (Freikörperkultur) a to se u svetu poštuje. Ali, Crnogorci su to. Videćemo dogodine kako će biti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo se vratili iz kampa na Adi. FRIŽIDERI I DALJE NISU U FUNKCIJI. Iako na sajtu u cenovniku stoji cena najma, isti ne rade.

.

ha ha, ti frižideri su zadnji put radili davne 1994 ili 95 kada smo Sale i ja od dva pravili jedan ispravan tako što smo menjali ventilatore i termostate ..... Još se sećam koliko smo se samo nagutali prašine pentrajući se do kompresora. A onda su mi uredno naplatili korišćenje frižidera. Ista stvar je bila i sa bojlerima, na svu sreću to mi nisu dodatno naplatili jer sam tu aktivnost prećutao.

:bez-zuba:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zdravo, ja bih sa devojkom isao ove godine, tipa da razapnemo sator negde, naravno legalno da bi izbegli bilo kakve neprijatnosti pa me zanimaju cene i kako to ide uopste. a moze i cene smestaja ako neko zna :) hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dve osobe + auto + šator + struja ti je 20 Eura u Auto-Kampu na Adi Bojani. Ako ste naturisti, a u naturizmu je budućnost, pogotovo kako nam nova Vlast ovde sprema da zaprži čorbu, slobodno idite. Kamp je super. Čistoća mokrog čvora je sasvim OK, kao i neviđeni mir i pravi odmor. Nije gužva, čak naprotiv. Ima mesta i u lepoj hladovini da se namesti šator. Mahom su stranci ali ima i naših iz Srbije.

Na kraju, pročitaj i ostale komentare. O Adi je dosta napisano. Osim komaraca, od kojih je relativno lako odbraniti se za vreme kada su aktivni a to je od sumraka pa negde do pola deset uveče ( Autan spray = cca 400 dindži i one spirale koje upališ pa dime i ne koštaju puno), sve ostalo je zaista super.

PS. 1 Za mlade, na samoj Adi nema neke zabave. U stvari, nema nikakve zabave u smislu kafića, muzike i sl.

PS. 2 I što reče drugar "turista", frižideri ne rade, iako su ubačeni u cenovnik na sajtu i figurišu na dva mesta kao razvaline zaostale iz Socijalizma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo svracali na kupanje i verovatno cemo kampovati sledece godine?Samo me zanima da li su psi dozvoljeni u kampu i na plazi,to nisam videla?

Izmenjeno (DraganV)
nepotrebno citiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dozvoljeni su SVUDA i ima ih SVUDA. I biće tako sigurno dok MNE ne uđe u EU.

A ima i šakala-divlljih pasa koji se čuju noću kako zavijaju u daljini ali ne prilaze blizu ljudi :)

Pardon. Na tabli koja se nalazi na plaži, koliko se sećam, stoji da se ne smeju dovoditi psi, mada smo ih videli nekoliko. A u svakom slučaju, postoji mogućnost da se sa ljubimcem odšeta jedno 200-300 metara dalje, prema Albanskoj granici i tu te niko ne pita i kengura da vodiš sa sobom, jer NIKOGA praktično i nema...

Izmenjeno (DraganV)
nepotrebno citiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dve osobe + auto + šator + struja ti je 20 Eura u Auto-Kampu na Adi Bojani

jedna osoba je spomenula ovo....pa me zanima gde mogu naci kontakt za kamp?

sator cu nositi svoj, da li u ovu cenu ulazi mesto za sator, a ne sator kao sator, i necu dolaziti autom.

A posto ne dolazim autom kako je najbolje stici do ade bojane? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka