jonnie

Ulazak deteta u vodu - more

39 poruka u ovoj temi

Supruga i ja smo uvek kretali sa faktorom 50 par dana, jer i pre polaska na odmor, suncali smo dete barem malo , na selu i sl.

posle predjemo na faktor 10, i nema problema, nikad ne izgori. Kapica, sesiric obavezno,, majica .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super tema, sličnu sam razmišljala i ja da otvorim ;)

Naša bebica će tamo napuniti 14 meseci, u subotu krećemo. Od prvog dana voli da se kupa, nikada nije plakala, ali videćemo kako će reagovati na hladnu morsku vodu :rolleyes:

Htela sam još da pitam da li oblačite dečici majčice, da ne izgore dok su van suncobrana?

I da li ih puštate bose da hodaju po plaži? Znate i sami čega sve može da se nađe u pesku, čak i staklo, pa me to brine...

moja mala je bas osetljiva i ja joj obucem tanak duks dugih rukavai pustim je da se igra u pesku i sesir na glavu obavezno....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo sad u fazi skidanja pelena,,, :)

Sad se setih, da i otome vodimo racuna ove godine. Sta se nosi na plazu "od opreme" u slucaju uneredjivanja, moze li neki savet?

:hahaha: uf.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma,nista,pusti ga da ide golisavo.I ja imam dete tog uzrasta,znam kako je :hahaha:.Prosle godine mu nista nismo oblacili,jedino kad ne obavi te stvari u hotelu,mi za svaki slucaj stavimo one pelene za kupanje.U bazenu,naravno,to isto ili kupaci.Prvi put je bio na moru sa 8 meseci,i nismo mogli da ga izvadimo iz vode.Prosle godine u junu voda je bila malo hladnija,pa nije hteo da ulazi,ali zato u septembru brckanje dok ne poplavi.U medjuvremenu se zaplasio vode,muke imamo kad treba da se kupa,tako da ne znam sta ce biti ove godine.Mi juce na Adi i on ne sme da udje u vodu.Sednemo u jedan kafic na pesku i on sam, malo po malo, pridje vodi i poce sa drugom decom da baca kamencice.Tako da ga necemo terati da udje,valjda nece odeleti kad vidi drugu decu :nempojma:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ada je cudo,, mi isto bili,, i moj sin trk u vodu,, hoce pa hoce,,, malo je brcnuo noge i svidelo mu se.

Sve mi to najavljuje da ce biti kupanja na moru daj boze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prvi put dete od godinu dana vodili na more,prva dva dana nikako nije htela u vodu,kupismo bazen...a onda postepeno,isli smo da operemo kanticu i lopaticu,pa da skupljamo skolke i kamencice...i gle cuda vise nismo mogli da je izvucemo iz vode,sledece godine uopste nije bilo problema!!!A sto se tice zastite obavezno chicco faktor 50 u pocetku,posle prelazimo na 30.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se spremam da kupim arsenal pomagala za ulazak u vodu. Prošle godine nije bilo šanse da uđe u vodu dublje od guze ali ove godine ide po kući i ponavlja "mo'e, mo'e, mo'e".

lv11291.jpg

lv11331.jpg

lv11351.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo covece kao dete kamikaza, kao da je opasana dinamitom :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za mesec dana idemo u Pef... i mislim se ,, ma ako ne bude hteo,, ubacicu ga pa sta bude.. :uraaaa:

Ово ти искрено саветујем: то немој да радиш ни под тачком разно. Значи само стрпљиво и труди се да га заинтересујеш. Ми смо с нашим отишли на Тасос кад је имао 11 месеци и тамо је и проходао и пропливао. Метод је био једноставан, прво би таја улетео у воду и у близини се брчкао праћакао и увелико уживао (ту се немора човек ни претварати), ал акценат је да он то скапира као игру и уживање. Потом мама преузима контролу.

Кад је скапирао да брчкања има и ван кадице остало је само да му дамо купаћи реквизит,један мали појас, па и ви пробајте и с тим, јер му даје осећај сигурности у води а то је за почетак јако битно.

2.jpg

...мало шта им уме бити занимљиво као шљепкање по води.

Понекад би му бацили и драгу лоптицу у плићак, а он би отрчао по њу. Може да звучи мало тупаво јер је у питању дете а не кер али строго научно говорећи забава и радозналост су свим сисарима у крви.

Тако се следеће године јавио нови проблем, како га одлепити од плаже.

3.jpg

Прешли смо на наруквице а и вежбали пливање на леђа (то исто пробајте јер ће вежбати и рад ногица).

4.jpg

После му је на Крфу 2011 све већ било рутина. Са готово пуне 3 године ни "канал љубави" у Сидарију није препрека

6.jpg

а ни лепа водица у Палеокастрици за коју неки маторци неоправдано тврде да је хладна

5.jpg

После 3 наступа у Грчкој каже да је одушевљен морем и да само незна да ли ће кад порасте да буде спасилац на плажи...

8-1.jpg

...или можда ронилац (начуо је да је и то занимљиво)

8-2.jpg

Izmenjeno (suki)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26042
    Ukupno tema
    869054
    Ukupno poruka