jonnie

Ulazak deteta u vodu - more

39 poruka u ovoj temi

Dragi forumasi,, evo zapocinjem ovu temu sa jednostavnim razlogom a meni problemom..

Elem, prosle godine u Grckoj, moj sin junak tada 1,5 godisnjak,, uveliko prohodao, obozava vodu,,stize na plazu.

1 dan, Zalet, odusevljenje ,, iiiii ......talasic od 10 cm ga pokvasi do kukova i kraaaaaj...

Nije postojao nacin da ga nateramo da udje u vodu vise, do kraja odmora, tj desetog dana kada se tek i napokon malo opustio.

Molim iskusnije roditelje ako bi mogli dati neki savet oko ovoga, tj kako ste Vi uspevali privoleti dete da se malo brcne..Mislim da ce supruga i ove godine izludeti ako ne bude kupanjca..

Izmenjeno (jonnie)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pusti ga samog(bez roditeljskog navaljivanja) da uz drustvo udje u more.drustvo podrazumevam decu njegovog ili njenog uzrasta koji nemaju strah od vode....i sa kojima ce pre toga dobro da se upozna....

npr.moja cera ima strah od visine...koliko puta sam je terao da predje u parku one merdevine u obliku duge.i jedan dan kad sam ja sedeo u parku jurcajuci nesto po oglasima ,dok se ona igrala sa drugaricama...op op op.....i predje ona most ne bi li se dokazala drugaricama da i ona moze....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tako sam i ja mislio,, pa smo i pokusavali prosle godine i nikako,,

Neko mi je rekao isto to,, da ga ne silimo, da s epreplasio pa ce sam bla bla.. kad se opusti i to..

ali cudo jedno, u selu stavimo bazence napunimo,, evo ga,, kupa se. Odvrne hladnu vodu na cesmi i , kuppa se.

Na moru, cesma u dvoristu za pranje nogu, evo ga , kupa se.

ali da uleti u more, nikako. Zao bi mi bilo da i ove godine bude tako...a bukvalno jedva ceka da krenemo na more. hm.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

najbolje bi bilo ako bude talasa da se vas dvoje (mama i tata) ludo zabavljate u plicaku dok vas talasi zapljuskuju i trebalo bi to da ga ohrabri da sam dodje i uziva sa vama ... nama je to upalilo ...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jonnie, iz licnog izkustva mogu da ti kazem da se to menja od godine do godine. Nas mali je prvi put bio na moru sa godinu dana, nije jos hodao. Onako, kupali smo ga, kvasili, nije se nesto bunio ali nije bas ni nesto crkavao od srece. Sledece godine je bio odusevljen, lepo se kupao, prvih dana nije hteo da izadje iz vode, posle mu je malo dosadilo, ali je bez problema ulazio u duboku vodu, znaci do glave, bez misica, par puta je potonuo skroz, izvukli ga, malo se strese i nastavi.

Prosle godine ( 3 godine ) nije hteo da se kupa iz ne znam ni ja kog razloga, maltene smo ga na silu kvasili da se ne bi slogirao od vrucine. I onda smo trazili cake, muz krene da juri sa njim po plazi, pa kad vidi da se ovaj cereka onda ga kao ubaci u vodu do glave, pa ga lozi da ovaj trckara u vodi do ramena, pa nastave da se jure... Posle je isao sa mojom mamom na more i npr. ona se kupala sa nekim kacketom, onda ga je ona lozila - nemoj slucajno da bacis babin sesir u more, na sta bi on uzimao kacket i ulazio u vodu do glave ne bi li joj zafrljacio kacket... :D Maltene nije ni primetio da je usao u vodu. Kod naseg deteta je nekako najvise palilo to da napravimo atmosferu da se opusti, da ga zamajavamo i da on ni ne primeti da se okupao, nista neka prica i nagovaranje, ali svako dete je prica za sebe. Ja verujem da ce vam ove godine biti drugacije nego prosle

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj ljudi hvala vam puno,,,, ali sam se i slatko ismejao forama... svaka cast..

Prve godine, mislim kad se rodio, sa pet meseci vodili smo ga na Ohridsko jezero..voda bila hladna ali on onako malecak nije se bunio nimalo, brckao se samo tako.

Prosle god, kao sto sam rekao na moru,,, ja isto pokusavao sve i svasta,,. te buc, te muc ,, pa topla vodica, pa ajmo kamencici u vodu,, pa malo sedi kod mame u krilu a li nikako da ga ubacimo u vodu. I onaklo smoreni skroz,, spremamo se za povratak kuci , razocarani , kad on onako srecan bucne se malo. E ajd sad ja da probam da ga bas okupam,, ma nikako,. Ajd u kola i kuci..

Za mesec dana idemo u Pef... i mislim se ,, ma ako ne bude hteo,, ubacicu ga pa sta bude.. :uraaaa:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako je lepa ova tema. I mi smo sa decom prosli sve faze, pa i tu kad nece u more. Mala deca vole da slusaju pa smo sinu davali kanticu da donosi vodu i poliva nas, mi se kao stresamo, a on vristi od smeha. Cerka je volela skoljkice,a kako suprug roni, uvek uh imamo puno, pa ih ubacimo u plicak i ona vadi, a onda dodju i druga deca pa nastane haos. Pa smo trazili pomoc da izadjemo iz vode, a deca dodju pa iz sve snage nas vuku, i cak i kad se okliznu ne primete. Imali smo i istu foru sa sesirom kao maloprase. Takodje smo ih slali da peru razne stvari....jednom je oprao moju haljinu za plazu, onako mali 15 meseci vuce haljinu pa je vraca, a haljina se natopila pa jos i pesak, teza od njega...a on vuce li vuce.... i nikad nista na silu.

Izmenjeno (Ranka)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jonnie, kod nas je prošle godine bila sledeća situacija - prva tri dana nismo mogli da ga isteramo iz vode, a posle toga nismo mogli da ga nateramo da uđe i uopšte nam nije bilo jasno zašto. Onda smo posle par dana kupili onaj gumeni čamac i punili ga vodom i to mu se dopalo. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ma samo opsuteno, pripremite razno razne rekvizite i krenite vi da se zezate sa njima, dete ce se pre ili kasnije opustiti i imacete problem da ga izvucete :)

Nas mali je sa 1,5 god, prvi put uleteo u vodu u Ohridskom jezeru, prvo polako nas je zakopavao peskom i polivao kanticom, jurcali smo se prskali tetku i tatu ... da bi nasao "devojku" njegovog uzrasta pa su provodili vreme kopajuci po pesku i pricajuci nesto samo njima razumljivo :) da bi na kraju ladno sam usao u mali camac nekog deteta i roditelji jadni sta ce rekli su nam da se slobodno koristimo :) Naravno ujka mu je sutradan kupio :)

Kada je imao 7 godina sam je sa gumom u Herceg Novom kruzio kao ajkula oko ostale dece. Meni je bilo krivo sto im ne prilazi da se igra ali sa druge strane bilo mi je lakse da sa lezaljke kontrolisem gde je crna betmen guma koja kruzi okolo. Zadnjeg dana su bili veliki talasi i konacno je poeo da se druzi sa jednim klincem e to je bilo jurcanje vristanje, radost a ja sam tako lepo uzivala gledajuci ih u plićaku :)

Tako da nemojte nista na silu nikada i nemojte se brinuti zbog toga, sve ce doci na svoje :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dobra tema

ove godine u septembru idemo sa 6. mesecnom bebicom ,sta raditi jel moze malo kvasenje u slanoj vodi ili nikako,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj sin je sa 3 meseca bio na moru i kupali smo ga, ali ne direktno u moru nego zagrejemo na suncu morsku vodu, malo ga okupamo, ali smo ga odmah ispirali takodje na suncu zagrejanom obicnom vodom. Nije imao nikakve lose reakcije na slanu vodu, ali ja sam napravila probe - prvi dan samo nogice i rukuce i kad sam videla da nema nikakve raekcije, sledecih dana smo ga brckali po 2-3 puta dnevno. Naravno bez suncanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

naravno prvo proba pa malo bazence ,suncobran x2 ,faktor za zastitu ,Chicco preporucuje,mada ima i Avenu,Mustela itd,pa sad ne znam,koristimo sve kikovo super je i ne bih ni to menjali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kod bebca samo pazite na uši, oni su u dalje osetljivi pa ako ostane vode može doći lakše do upale. Ali malo bazenče ispod suncobrana extra varijanta :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ali ne znam da li je pametno to zagrevati morsku ili bilo koju vodu u bazencicu,,jer cini mi se da je upravo to i problem,, mali se navikao da je voda topla i cim doddirne morsku , bude mu hladno i stvori mu se odbojnost,,a mozda je i strah od tolkie vodene povrsine,, ipak , ne gleda taj prizor svaki dan. A sa druge strane, iz kade ga ne moze covek isterati kad se kupa,, nebitno da li je voda hladna ili topla. Nisam pametan, i ne bih naravno nista na silu,, jer, ionako na more najvise idemo zbog deteta ,,

Svaka cast svima na "forama", ko bi se svega setio,, pa cemo probati ,,.jooooj.

kod bebca samo pazite na uši, oni su u dalje osetljivi pa ako ostane vode može doći lakše do upale. Ali malo bazenče ispod suncobrana extra varijanta :)

Da , za upale , poznato mi je!! Nije bilo problema dok se nismo vratili sa letovanja,, i pored toliko malog brckanja, naravno mali je zakacio upalu oba uha,, a znate svi koliko je to dosadno, bolno i dugotrajno uh.

Izmenjeno (jonnie)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nazalost znamo :( Ponesite sirupcic brufen ili sta god da dajete detetu protiv bolova, kod mog nije pomagao febricet. Pa ako krene nocu plakanje iz cista mira znate sta je pa da ga umirite do jutra dok ne odete kod lekara :(

Naravno jos jednom nemojte polaziti sa idejom sta sve lose moze da se dogodi, jer najverovatnije nece nista i bacicete sve lekove, ali ipak treba biti spreman za sve :)

Samo se vi lepo provedite !!! biće tu i plivanjca i skakanjca i suzica kad treba da se izadje iz vode, videcete ;)

Izmenjeno (leprsava)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869012
    Ukupno poruka