Guest Guest

Plaze U Herceg Novom i blizini

46 poruka u ovoj temi

Zanjice

Moze li se do tih plaza stici autom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

valjda moze..ima tamo neki parking i automobila naravno.. al steta je ne otici bar jednom brodicem :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja dajem svoj glas za izlet brodicem a ako hocete kolima to je izvodljivo iz Tivta. Odvajanje za Rose, Zanjic (i jos neka mestasca na poluostrvu Lustica) je negde oko aerodroma, ima putokaz :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drustvo,interesuje me gde se nalazi ta peskovita plaza u igalu sa blatom?ako neko zna nesto tacnije...jel daleko od hotela igalo... pozdrav...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na granici sa DU, ako nisi iz HN, KO ili Tivta, teba ti pasos. Rijetke su one cuvene neprijatnosti i uglavnom ih ne priredjuju odrasli ljudi, nego dokona balavurdija. Preporucujem da se parkirate na javnim parkinzima.

Cesto Hr carinici traze da imas odredjenu svotu novca kod sebe, ako si strani drzavljanin. Cini mi se da ocekuju da im pokazes 100 eura po odrasloj osobi. Druga opcija je da im pokazes kreditnu karticu koju svakako ne mogu da provjere. Znaci kreditnu, onu sa kojom mozes u minus, a ne debitnu sa kojom trosis koiko imas na racunu.

U Hr ne treba unositi hranu, osim eventualno soka i grickalica.

Pjeskovita plaza se nalazi ispod Titove vile i sama plaza se po pomenutoj vili zove. Na samom kraju setalista u Igalu, ispod luna parka (koji ne mozes da promasis).

Nije daleko od hotela Igalo, mada mu to nije najbliza plaza. Ispod tog hotela je jedna betonska plaza sa mulom, ali ja preporucujem kupanje na nekoj od susjednih, jer ovdje pristaju turisticki brodici i nije najcistija voda. Ako od hotela krenes na desno ides prema "blatnoj" plazi. Tom duzinom cete sigurno naci neku zanimljivu za kupanje.

Srecan put i dobro dosli!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isla u dubrovnik za proslu novu godinu, i nisu nam trazili da pokazujemo taj novac, niti kreditne kartice, mada kola su bila malo luksuznija pa mozda su mislili da nema potrebe. Isto nisu kontrolisali da li imamo hranu, ili bilo sta drugo, cak nisu detaljno ni gledali pasose, samo je jedno iz kola izaslo sa svim pasosima, nisu kontrolisali da li su to bas te osobe.

Mi sa kolima nismo imali problema, ali cula sam da nase registracije nisu bas najsigurnije tamo - poznanica iz amerike mi je pricala kako je njen zet (amerikanac) otisao rent-a-car-om sa CG tablama iz Cg u hrvatsku i da su ga policajci gnjavili, trazili mu neke ogromne pare za kaznu, rekli mu da vozi u pogresnoj traci(a nije) itd..tako da je moj predlog za hrvatsku ipak bus.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ti kazem, iznad svega mrzim predrasude i ljude koji imaju nesto protiv drugih ljudi zato sto su neke nacije vjere i sl.

najomrazenije tablice u DU su, vjeruj mi na rijec, hercegnovske. Za vrijeme rata, DU je sravljen i to iz HN od strane ovdasnje vojske. Moji prijatelji Norvazeni (mozes misliti sto oni veze sa nasim ratovima imaju) otisli Rent a car-om u DU, naravno, HN table i vratili se i nasli auto ispljuvano od tockova do krova... Toliko da nisu mogli da uhvate bravu da otvore vrata i udju. Naravno, nisu mogli da ukapiraju sta bi i zasto to bi...

Medjutim, ja sam isla u DU nebrojeno mnogo puta i nisam nikad imala neprijatnosti. Jednom cak, kada smo prvi put isli kolima tamo i nismo poznavali grad i nismo mogli naci parking, neki cica je vikao sa terase da se slobodno parkiramo ispred njegove garaze. I sve je bilo u najboljem redu, ali ne mogu reci da je uvijek tako. Uvijek mozes da naletis na finog i normalnog covjeka, kao i na budalu.

To pretrazivanje novca i hrane zavisi od toga kolika im je guzva na granici, da li ih mrzi da se time bave i da li je taj granicar totalni kreten ili nije.

Konkretno - imaju dva prelaza iz HN za DU i mi se napravimo jednom pametni, idemo onim manje poznatim i rasterecenijim prelazom. Tamo nigdje zive duse... I pita lik je li auto prolazilo ranije Hr granicu, kazemo mi "jeste", onda pita je li kontrolisano preko interpola, mi opet "jeste". I kad je vidjeo da ne moze nikako da nas smori, kaze "A je li ranije prelazio preko OVOG prelaza?". Mi kazemo da nije... E, onda nam je uzeo papire za kola i drzao nas ravno 40 minuta. Nama se nije zurilo, ali mi se cini da on nista nije ni radio, nego uzeo da pije kafu i da se nasladjuje kako nas je zaebao...

Ima raznih primjera... Ipak savejtujem da se ne nosi previse hrane i da se ima kreditna kod sebe. Moju kumu su (isla je busom) vratili sa Hr granice jer ona i jos dvije cure nisu imale po 100 eura. A djevojke posle i pokazuju mu da se vracaju nazad za 4 sata, imaju povratnu kartu i nema nacina da spiskaju tamo 300 eura ukupno. Vratio ih je pjeske do nase granice odakle su jurile bus, a u pasose im svima udario da im je toga datuma zabranjen ulaz u Hr.

Dakle - postuj pravila, trebalo ne trebalo, a u DU vrijedi poci, prelijep je grad.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitam, opet je ove godine plaža kod hotela Rivijera u Njivicama ponosni nosilac plave zastavice.
Što i nije neobično jer je struja prilično brza tamo, maltene na ulazu u zaliv, a nema mnogo ljudi okolo.
Par puta sam išao kolima pa parkirao ili na ulici, kada nađem, ili u hotelu, što je skupo.
Razmišljam da ove godine idem brodićem iz Igala/HN do Njivica i nazad.
Ima li neko info koliko često ide taj brodić, jel samo jedan ili ima više prevoznika, koja je cena, jel cena podrazumeva i povratnu kartu ili ne, koliko traje vožnja od jedne tačke do druge i sl...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitam da je HN produžena restrikcija vode, sa 20-JUN na 25-JUN, a pominje se i 29-ti...

Tuga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda je pogresna tema ali mene mnogo zanima Hotel Plaza u HN pa ako je neko bio,da mi kaze kakav je hotel,hrana,sobe,plaza...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se ne pojave sveze informacije posto sam ja bila mnogo ranije, barem da imate neke okvirne informacije. Hrana je bila dosta dobra, plaza uglavnom izbetonirana lezaljke se naplacuju, a ako ste mladji mozete svoj peskir da koristite. Za cene lezaljke nista vam ne znaci jer su verovatno poskupeli. Sto se tice soba, ako ste u A bloku gde su renovirane a i to je znk pitanja po meni je to vec ponovo za renoviranje, tada su bile pristojne. A za ostale sobe ne znam sta da vam kazem. Hotel je na dobroj poziciji i to mu je prednost. Sa malo ulaganja bio bi sasvim pristojan.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila ja prosle godine u augustu.Super se stvarno provela 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ok,hvala vam puno,bice dobro nadam se

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde god sam sta napisala na temu Hotel Plaza Herceg Novi OBRISANO JE!!! Ne pisem vise nista na forumu, samo PP... Nadam se da razumete ;) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakva je lokacija smestaj u ulici Stepeniste 28.oktobra? i je l` ima neka normalna plaza u blizini? svaka informacija je dobrodosla jer idem prvi put.Hvallaaa :*

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka