Guest Guest

Plaze U Herceg Novom i blizini

46 poruka u ovoj temi

Koliko se ja sećam (a bilo je davno) plaža u Meljinama je kamenita, znači ne šljunak - kamen. Blizu je HN ali ni tamo nema nekih. Slažem se sa nekim ko je napisao da je u Igalu ok plaža ali je užasavajuća gužva. Ono što je dobro vezano za HN je atmosfera (za razliku od Budve ima nekog svog šmeka i duh) ali plaže.... ne znam baš :( :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poslednji put sam bila u Herceg NOvom pre 4 godine ali cisto sumnjam da se nesto drasticno promenilo.

Zar vjerujes da na planeti postojilokacija, predmet, zivi stvor koj se za cetiri godine nije nimalo promijenio?

Vidi, informacije od prije 4 godine su stvarno prilicno zastarjele i ove koje izlazes ovdje, za danasnje razdoblje su i netacne.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:blink:

p.s.

cula sam da sunce u Meljinama jako rano zalazi, vec oko 4-5!?!

Istina?

Nije istina.

Ja najvise volim plaze u meljinama i sunce ti zadje kad mu i prilici tj. oko 8 uvece. preporucujem plaze u Meljinama koje su prema granici sa Zelenikom, dakle istocno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i mene zanimaju plaze u meljinama i HN, ako je neko skoro isao

takodje me i zanima prelazak u dubrovnik iz CG autom

da li je neko skoro prelazio, sta se trazi na granici i slicno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine prvi put idem u Herceg Novi na letovanje, bila sam u aprilu, recimo 1996. godine, ali se nisam kupala, pa me plaže nisu posebno interesovale. Zanima me da li postoji neka plaža gde nije gužva, koja nije komercijalizovana, a da je dostupna peške...

I kakvih uopšte plaža tamo ima i jesu li sve kamene?! :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mene isto interesuje da li ima onih plaza sa plicakom, bez varijante beton i dubina odmah?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krecem od Igala prema Meljinama:

- u Igalu je velika pescana plaza sa lekovitim blatom, pesak je sitan a jako je sirok pojas plicaka;

- Rafaelo je velika plaza sa peskom i sitim sljunkom;

- na granici Igala i HN je betonska plaza Twins;

- Yachting Club ima prelepu plazu, delom je betonska a delom sitan sljunak, iznad plaze je restoran;

- Zalo je plaza kod gradske luke, ispod tvrdjave Forte Mare, sitniji kamen;

- plaza hotela Plaza je betonska a na nju se nadovezuje

- plaza hotela Aleksandar iznad koje je restoran, plaza je kamena;

- Golden Beach ima betonski deo a i sljunkoviti i takodje restoran iznad;

- Galija je kamena plaza sa restoranom iznad u obliku barke :)

- plaza pored Galije, cini mi se da se zove Splendido, je betonska ali ima mali produzetak sa sitnijim sljunkom;

- Hotel Perla ima svoju plazu isto kombinacija beton i sljunak.

Ovo je neki moj izbor i nadam se da ce vam pomoci, a ima jos puno plaza i plazica. Ako treba neki detaljniji opis pitajte slobodno :) . Manje vise sve betonske su sa stepenicama kojima se ulazi odmah u duboku vodu a ove peskovito-sljunkovite su postepeni ulasci u duboko. Sve su opremljene lezaljkama i suncobranima i uglavnom su tu i restorani i barovi. Za neke se placa ulaz. Obavezno treba posetiti uvalicu Zanjic i Mirista, i tamo je kombinacija betona i sljunka. Dosta brodica rade izlete do ovih plaza.

Ja sam se danas vratila kuci odavde, smrc :'(.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tesko da ces naci plazu na kojoj nijje guzva u sred leta..jedino ako hoces na nudisticku u njivice :D samo sto tamo sunce brzo zadje iza brda..

u igalu ti je to blato i ides dugo kroz vodu dok ne stignes do dubine ali ima one travuljine dosta u vodi..

moj predlog su definitivno zanjice..voda je mnoooog cistija tamo nego u zalivu..ali je i hladnija..

ja sam najcesce isla na toplu..ali to ti je betonska plaza i odmah ulazis u dubinu..cini mi se da tamo ima najvise mladih..

u svakom slucaju, imas gomilu plazica..samo kreni peske pa koja ti se svidi..ali sve su nekako slicne i ne bas velike sem u igalu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je bila i moja taktika za biranje plaze kad sam prvi put otisla u HN, prvi dan sam se bucnula na najblizoj plazi i onda lepo uvece setnja celim setalistem i da biras gde sutra na kupanjac :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa da..i ja sam prvi put istrazivala..a posto sam bila jedno 10 puta u hn sve su mi plaze postale iste..poslednjih puta mi otprilike prodje leto na toploj a odem jednom do igala, jednom do njivica i 2,3 puta na zanjice..

mada, nije losa ni ona plaza tamo skroz do igala, ona betonska dugacka..ne znam kako se zove..

i jedan savet..nemoj da te mrzi da malo obidjes zaliv..kotor obavezno i ona dva ostrvca tamo..i obavezno plava spilja i mamula..najbolje da ides brodicem do zanjica ali da svrati do plave spilje i mamule usput..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li brodica za zanjice ima tokom celog dana,da to bude prevoz koji bismo koristili svakog dana\?

jos nesto, ako se dobro secam procitala sam negde da je to pescana plaza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brodica ima stalno, uglavnom krecu iz luke a ima i koji skupljaju putnike kod hotela Plaza. 5 eura je povratna karta (bila prosle godine), mi smo uvek isli u prepodnevnim satima a svi brodici se vracaju izmedju 17-18h. Plaza je na Zanjicama kamena i ima jedan izbetonirani deo ali je jako lepa. Ima kafica i restorana a u blizini je odmaraliste (kamp ili su bungalovi, nisam sigurna) prelepo za setnju jer je malo uvuceno u sumicu. Obavezno idi do Plave spilje, kupanje u nezaboravno kristalno tirkiznoj vodi :srce: .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja bih ti preporucila da malo ranije sacekas brodic..poslednji su oko 13h, nisam sigurna ..ako krenes ranije, npr oko 11h mozes da izaberes brodic tj sacekas sledeci ako ti je na prethodnom guzva i sedis na nekom extra mestu :) a s druge strane, imaj u vidu da neces moci da se vratis sa zanjica pre 17h pa iskombinuj kako ti najvise odgovara tj. koliko mzoes da ostanes na zanjicama..

ne znam u kom delu hn ces biti ali brodic krece otprilike od igala pa staje na nekoliko mesta do hotela plaza da pokupi ljude..videces i sama, ne mzoes da ih promasis..a i vicu na onaj djavo "zanjice, zanjice", cuje ih pola hn :)

da, 5e je povratna karta ..uz obilazak mamule i spilje je 8 e bio proslo leto..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanjice

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam svima :stidljivko: Baciću se na istraživanje :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka