zixon

Hoteli,apartmani na Kritu

637 poruka u ovoj temi

Da li si probala da nađes aranžman preko agencije Kalodoukas, jedne od najboljih grčkih turističkih agencija koja radi isključivo aranžmane za ostrva?

Išao sam prošle godine preko njih i organizacija je bila na najvišem nivou. Imaju dosta promotivnih akcija gde se moze po povoljnim cenama naći lep smeštaj. Jedno od njihovih predestavništva se nalazi u samom centru Beograda u Ivan Begovoj ulici.

Oni su mi u opciji za ovo leto. Ok su im cene i nisam cula nista lose za njih. Hvala na predlogu u svakom slucaju. :)

Ja sam do sada isla preko agencije "Jolly" i bila svaki put zaodovljna. Dvoumim se izmedju ove dve agencije.

U kom mestu si bio prosle godine?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni su mi u opciji za ovo leto. Ok su im cene i nisam cula nista lose za njih. Hvala na predlogu u svakom slucaju. :)

Ja sam do sada isla preko agencije "Jolly" i bila svaki put zaodovljna. Dvoumim se izmedju ove dve agencije.

U kom mestu si bio prosle godine?

Bio sam u hotelu Olimpic u Retimnu. Utisci su sjajni i planiram sledece godine da idem ponovo na Krit. Moja preporuka je da izaberes ovaj grad. Bolji je sto se tice plaza u odnosu na Chaniu. napisao sam par postova gde sam izneo svoje utiske i par saveta ljudima koji su se opredelili za ovo ostrvo. O utiscima drugih forumasa mozes procitati u ovom odeljku. Prilicno su se raspisali i uglavnom svi nose odlicne utiske. Za kraj, Krit je sjajan izbor za ovu sezonu. Na tebi je da se opredelis gde ces provesti letovanje. Cene su iste kao i prethodne godine. Ako te zanima jos nesto, slobodno pitaj.

Izmenjeno (Barkman)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni se jako svideo ovaj hotel... možeš li mi reći više detalja?

Koje su cene? ja bih išao sredinom juna... Imam vizu tako da to nije problem, jedino ne znam kako bih organizovao prevoz do Krita...

Hvala unapred

Ми смо ишли колима (нас четворо), јесте мало дужи пут али да бирам поново бих урадио исто. Ем трошак занемарљив, ем станеш кад хоћеш и где хоћеш, ем можеш да кренеш раније и да зујиш по Атини...

Што се La Stelle тиче, у питању је мањи породични хотел који је прелеп, нас је прошле године апартман од отприлике 40 квадрата за 15 дана коштао око 400 еврића по особи. Не исплати ти се да на Крит идеш на мање од 15 дана.

Власник као и комплетно особље хотела су феноменални, собе су чисте, базен такође. Ми смо узели ноћење са доручком и то бих ти препоручио да заобиђеш јер, иако је клопа одлична, постане мало монотоно.

Има доста гостију француза, холанђана и скандинаваца.

Хотел се иначе налази у месту Платанес које је на отприлике 7-8 минута вожње до центра Ретимна. Платанес има неколико својих плажа и све су уређене, са доста садржаја али има и таласа углавном...

Ево и групице хотела на фејсу: http://www.facebook.com/group.php?gid=41633043801&ref=ts

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Konacno i na Krit idem. Hotel Anthoussa Resort&Spa, 23. jula, nisam sigurna u lokaciju, pise da je u blizini Hersonisosa, tako da pretpostavljam da je potreban prevoz. Iznajmicemo auto tako da je to super, ali ipak me zanima ako neko zna nesto o hotelu i sta ima u okolini lepo da se obidje ili da se ode na izlet. Hvaaaala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Konacno i na Krit idem. Hotel Anthoussa Resort&Spa, 23. jula, nisam sigurna u lokaciju, pise da je u blizini Hersonisosa, tako da pretpostavljam da je potreban prevoz. Iznajmicemo auto tako da je to super, ali ipak me zanima ako neko zna nesto o hotelu i sta ima u okolini lepo da se obidje ili da se ode na izlet. Hvaaaala unapred!

Hotel je odlican, plaza i mesto....koliko se ja secam, sve pohvale su bile prosle godine ...na Kritu nema promasaja ni sa 2* ni sa 5*....prevoz je u tom delu organizovan....a posto cete iznajmiti auto, sve imate.....samo napred i u sto veci obilazak......kada se vratite, pisite ovde, pa da malo uzivamo i podsetimo se. Krit je moj favorit. :D

Pozdrav svima! Planiram ovo leto, ponovo da idem u Grcku, ovaj put na Krit. Iz principa ne putujem preko nasih agencija, vec sama pravim aranzman, tako je mnooogo bolje! E sad, malo sam ogranicena budzetom, a isla bih sa muzem, kolima pa na trajekt ali bojim se da taj put traje minimum 2 dana (Solun-Atina-Heraklion), jesmo avanturisti, ali bas toliki...da li postoji neka jednostavnija varijanta, jurim i neki low cost iz Budimpeste...Ako neko ima neku ideju, svaka pomoc je dobro dosla...

Hvala unapred!

Pre dve godine sam bila na Peloponezu, moj aranzman, naravno, kolima, a prosle na jedrenju, egejsko more, Kikladi. Oba letovanja su bila nezaboravna!!! Ako nekoga interesuje nesto vezano za ta putovanja, naka pita, na raspolaganju sam!

Pozdrav

Malo je komplikovano sa autom otici do tamo. Vecina ljudi taj novac ulozi u iznajmljivanje tamo....vreme potroseno u odlasku i dolasku se moze iskoristiti za koji dan vise ostajanja......na Kritu je malo i 20 dana, i opet se moras kad tad vratiti tamo.....

Moj predlog je avionom, smestaj bukirate sami, iznajmite auto i koncentrisete se na obilazak jednog dela. Zasto kazem jednog dela? Ostrvo je veliko, mnogo divnih stvari za gledanje, mnogo divnih mesta i plaza....a svako iziskuje bar 1 dan.

Ako nije ruzno pitanje, koliko novca planirate? I koliko dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A je l`bio neko u Retimnu u hotelu `Kriti beach`? Na sajtu mi i hotel i lokacija dobro izgledaju, ali volela bih da cujem nekoga ko je tamo stvarno bio. Mislim, vec sam uplatila, i treba da idem 2. jula.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovogodišnja destinacija je Krit,Retimno hotel Brascos.Na ovu varijantu smo se odlučuli jer ove godine letujemo bez dece.Dosta toga smo pročitali o Kritu tako da otprilike imamo neku predstavu šta obići i videti.Konačan plan još nije usvojen ali biće,imamo još vremena do polaska, tako da ćemo sve na vreme isplanirati i utanačiti.Čitajući razne postove zainteresovali smo se i za izlet na Santorini,pa bih u vezi toga imao nekoliko pitanja.Znam da postoji glavni i dopunski izlet.

1.Da li se na glavni izlet ide u grupi sa vodičem ili možete individualno obići Firu?

2.I da li je moguće da ako uplatite dopunski izlet imate samo po 1h u Pirgosu,Iji i Firi?

Ovo pitam iz razloga zato što sam na ovom sajtu http://www.autoforce.gr/cruises.htm video da obilazak pomenutih mesta ipak malo duže traje.

Ako ima onih koji su bili na izletu molio bih za odgovor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hotel je u gradu, i dosta ćete morati da pešačite do plaže. ako ste u mogućnosti, doplatite do hotela kriti beach, koji je na obali, a blizu starog grada. iako skuplji, misli da je bolji odnos cena/kvalitet nego braskos.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već smo uplatili ceo aranžman u Brascosu,neznam da li je moguće da sada nešto promenimo.Mada kupanje na plaži ispred hotela Kriti beach smo planirali samo 3 dana,ostatak od 7 dana je planiran za obilazak već pomenutih plaža Elafonisi,Falasarna itd.U svakom slučaju hvala za savet.

Nego da li možeš da mi kažeš nešto o izletu na Santorini,s obzirom da si letovao na Kritu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već smo uplatili ceo aranžman u Brascosu,neznam da li je moguće da sada nešto promenimo.Mada kupanje na plaži ispred hotela Kriti beach smo planirali samo 3 dana,ostatak od 7 dana je planiran za obilazak već pomenutih plaža Elafonisi,Falasarna itd.U svakom slučaju hvala za savet.

Nego da li možeš da mi kažeš nešto o izletu na Santorini,s obzirom da si letovao na Kritu.

ako ste planirali da rentate auto sve vreme, onda je braskos dobar izbor. jer, objektivno , do plaže ima više nego što izgleda na prvi pogled...nisam išao na santorini. mislim da se ide iz iraklia, i to flying dolphinom, da se stiže za cca 2h, i da je cena po osobi bila oko 100E. ali, detalje će ti dati neko ko je bio.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zainteresovana sam za Retimion.Kakva je klima u tom mestu? Koji deo ostarva je najsveziji,s obzirom da ne volim visoke temperature (preko 36C).Da li znate kakav je hotel Theartemis palace 4* u Retimionu.Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila u istom hotelu jula 2007. i otisla sam na Santorini u licnoj reziji...pitajte me slobodno sta vas zanima...ove godine cu letovati u Agios Nikolaosu i planiram da ponovim izlet na Santorini...nikako nemojte placati izlet preko agencija jer se ugradjuju previse i zato sto oni kupuju karte za trajekt koji ne moze da plovi po talasima, nas dve smo jedine iz cele grupe koje smo videle Santorini...pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta kazete za htl. Marianna-Hersonisos. U samom gradu je, a rekli su nam da je nocni zivot buran. Da li je na udarnom /zvucnom mestu?/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko moze da mi pomogne sa informacijom, planiramo put na Krit oko 10.og septembra, izbor je pao na Retimno: ja i moj dragi, bez dece....

(ideja je neki hotelcic pored plaze jedno 1-2 km od samog centra, da se mozemo i prosetati do grada a i sedeti na plazi....pronasla sam neki hotel Lefkoniko Sand)

Potrebni su i odmor ali i provod (tj. da nije dosadno, da ima ljudi i kafica, kafana, taverni....-ne sad neko ludilo od diskoteka i nocnog zivota do ujutru)...

Da li je Retimno (i Krit uopste) dobar izbor za to....ili mozda neko drugo ostrvo (da nije preterano mirno, dosadno i 'porodicno'...) ...a da se opet moze otici i sredinom septembra...?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

licno sam imao lep provod na Kritu, ali ni blizu onog sjajnog prastavog provoda na Rodosu gde se sve nekako mrda, galami, igra. Cini mi se da Krit jos uvek stasava, razvija se, slifuje u pravcu turizma.Stariji covek, vlasnik jednog restorana u venecijanskoj luci u Retimnu mi je pricao da je do 70-ih god Krit bio vrlo siromasan.A svi ti restorani u venecijanskoj luci su bile kuce za stanovanje sa radnjom, magacinom, nekom radionicom u prizemlju a stanovanje na spratu.Pricao mi je da su bili tako siromasni da su samo ribu jeli i da je prvi put pio mleko kadse zaposlio na brodu koji prevozi emigrante za Ameriku....(raspisacu se suvise) .tek 70-ih su se otvorili tu restorani i poceoda se razvija turizam.Kad se vratio iz Amerike, svi su vec otvorili restorane, on je bio poslednji

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26962
    Ukupno tema
    904680
    Ukupno poruka