tasko

Put za Grcku preko Bugarske

1225 poruka u ovoj temi

Ta deonica koju su zatvorili zbog radova duga je 5km,devijacija nema vise od 5,5km.Na tamo uglavnom prolazimo nocu kad nema guzve.Povratak je uglavnom u popodnevnim casovima.Autobusi,kamioni,lokalci,turci...svi su tu.Ogranicenje 60 ali se ne vozi brze od 30,zakrcenje sa obe strane,nema preticanja,prasina,sunce przi,kaldrma  iz ranijih vekova,neravna,ima i po neka rupa.Zato i izgleda kao da je duzi put.Jos kad dodjes na granicu ceka te kolona turaka koji se vracaju na zapad.

Mi smo 30.juna popodne taj deo prosli za 15-20minuta.Na granici nije bilo guzve,ne verujem ni da ce je biti do 15.jula.A posle...

Sledece putovanje nam je 20.jula na halkidiki , povratak 31.jula naravno preko Bugarske.Pisacu kako je kad stignem tamo.Za povratak ozbiljno razmisljam preko Strezimirovca jer pomenuti scenario je nemoguce izbeci.

Vinjeta na tamo vikend 10lv u povratku sedmicna 15lv. I obavezno benzin na VM petroleum.Sad 30.juna je bio 2lv tj 120din

Drago mi je da je Tibor potvrdio ono sto sam pisao,da su grci zavrsili autoput do seresa tj da nisam sirio dezinformacije.Bugari ce da rade na izgradnji auto-puta do Sofije naredne dve godine,znaci ovog i sledeceg leta cemo da se provlacimo po devijacijama a posle Beograd-Sofija za tri sata!Haaahaha.Rece precednik.

I jos da napomenem da je moguce da posle 15.jula ovi nasi puste desnu stranu auto-puta prosek-crvena reka,da najzad izbegnemo klisuru.Ako opreme tunel bancarevo trebalo bi...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Drago mi je da je Tibor potvrdio ono sto sam pisao,da su grci zavrsili autoput do seresa tj da nisam sirio dezinformacije.

Какви су путеви даље према Кавали, и којом трасом је најбоље - од Неа Зинија директно на Кавалу или преко Драме или се спустити на аутопут?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ми смо 2014те ишли до Таспса преко Бугарске, чини ми се на Драму, па после се код Кавале укључиш на аутопут до Керамотија... Пратили смо Миркову патролу из, чини ми се 2010те(или 2011те), која је нажалост скинута са јутјуба, претпостављам због бахатости и псионости његовог потомка.

Елем кроз Грчку смо екстра прошли, пут није баш најквалитетнији, али је у питању широка магистрала која је сабласно празна, тако да се може уживати у пределима кроз које се пролази. Нас је зезнула деоница кроз Бугарску јер је од Софије било јако мало аутопута а на магистрали јако пуно патрола и ригорозних ограничења брзине...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала! Ми иначе идемо преко Банског и Гоце Делчева према Драми, баш због слабог саобраћаја и солидног пута. Међутим, како Бугари све више напредују са аутопутем (од Благоевграда до Кресне), варијанта преко Сереса постаје примамљивија, погото ако их и Грци буду пратили бар по квалитету пута. Зато ме је и занимало како изгледа та деоница после Сереса.

Izmenjeno (kau)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bugari grade autoput od Kalotine ( granice sa Srbijom) prema Sofiji pa je deo onog glavnog puta kojim se ide prema Sofiji zatvoren i saobraćaj je preusmeren na put od kamenih kocki koji je uzak i ako nemate sreće pa ispred vas budu šleperi, nećete moći brže od 15km/h. 

Нажалост тај пут је у таквом стању да и без шлепера не може да се вози брже од 15-20км/ч (иако на почетку из правца Србије делује солидно).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Баш због тих радова у Бугарској и ја сам ове године путовао неким чудним путевима.

Код Лесковца сам се скинуо са аутопута и пребацио на стари аутопут, сада магистрала. Тако до мотела Предејане. Овде смо евоцирали успомене са, сада већ одраслом децом, а давних година путовали смо овом трасом када су били бебци.

После Предејана и даље старом трасом до В. Хана, па на Сурдулицу и Власину. Власина је много лепа и слабо, ма готово ненасељена. Штета, има потенцијал већи од циганмале по имену Златибор. Даље смо напредовали преко Босилеграда на ГП Рибарци. Нисам хтео да се враћам на ГП Стрезимировци због дуже деонице.

Пут је раван без рупа али има кривина, које нису проблем дању. Има извора па смо и ми повремено стајали да се измијемо и обновимо воду у флајкама. Ваљда због мале брзине, пут се отегао у недоглед. Ма никако да дођемо до ГП. Вози се стално у хладовини + већа надморска висина па није било потребе за климом по врелом августовском дану (10.8.2019.) На оба гранична прелаза сам био први. Даље кроз Бугарску преко Ћустендила и код Дупнице на аутопут.

У повратку, жена је инсистирала на Димитровград, што, `ебига ја и урадих. Каква грешка. Последњих 7 година редовно идем кроз Бугарску, али ово је до сада највећа гужва у повратку (26.8.2019. подне).

Следеће године купујем авион и штедим на рентирању чамца до удаљених острва.

5dd2ea5d9105a_Planeinplicak.jpg.b0ed86d6

                                           Вожња аутомобила полако губи смисао.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost i iduće godine ćemo ići do Sofije kojekakvim sporednim putevima jer je završetak auto puta planiran za kraj 2020., mada kažu da će ovaj prvi deo Kalotina-Slivnica  biti otvoren sutra.

Izmenjeno (Ivanhoe)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@BanJo moj kolega sa posla stalno ide baš tim putem za Grčku i on tu trasu ne menja godinama bez obzira dal išo na Tasos ili čak na Peloponez.

Izmenjeno (Ivanhoe)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пут је живописан, било би добро за нас из даљине (овде је умор већ присутан у форми пундраваца) једно ноћење на Власини. Пошто су Арапи затворили (купили па затворили) хотел остаје приватни смештај. Има свакојаке понуде по углавном повољним ценама. Прелаз из Бг у Гр ми је омиљен, никада више од три аутомобила испред мене и они још и одмах прођу. Ја сачекам скенирање пасоша. После тога по гасу. Мада није на одмет полако јер одмах после границе може да се избегава прва путарина у Гр. Неки пут има полиције а најчешће нема, ко воли игре на срећу - го ахеад (три пута ми је успело, четврти пут сам у повратку кренуо и на време видео патролни ауто).

Пре Сера скретање десно на ауто пут ка Солуну. Ту је и први Џамбо, није лоше за паузу да деци врати осмехе на лице. Овим правцем сам возио још док је био у изградњи. Најјачи утисак ми је оставио овај ауто пут преко планине и финиш до предграђа Салоникија са све стрмим спустом у леру од скоро 15 минута слободног котрљања са обавезним кочењем да се остане у границама 150 km/h. Ако се добро сећам, на улазу у Салоники има 5 трака које воде право у центар, ко дрема док вози ето га на распродајама у Тсимиски или Егнацији, гужва се подразумева.

@Ivanhoe твој колега је у праву, ово јесте једна од лепших деоница.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ja stalno idem preko Bugarske ali zato što sam Grčku, koju sam zaista obišao uzduž i popreko zamenio Turskom, sad jezdim auto putevima sve do Istanbula i naravno čekam Bugare da spoje prestonicu i granicu. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Izmenjeno (kau)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za vikend sam bio u Sofiji i evo utisaka.

Sa srpske strane autoput do granice je zaista u celosti završen i pušten u saobraćaj (uključujući i onaj tunel pre Pirota koji sam ranije pominjao). Konačno se brzo prolazi i ovaj deo. Od prolaska (sada već bivše) niške naplatne rampe, do polaska sa Shell-ove pumpe posle točenja i male nužne pauze, protekao je tačno jedan sat i deset minuta.

U odlasku (petak, 14.februar) leva cev tunela Bancarevo je bila zatvorena, ali na povratku (u nedelju, 16. februara veče) bila je (ponovo) otvorena. Zapazio sam dosta građevinskih mašina na onom čuvenom klizištu pre tunela i oko njega - izgleda da to još uvek nije potpuno sanirano - valjda da se mi, koji idemo ovim pravcem, "solidarišemo" sa kolegama koji idu preko Makedonije 

Vinjetku sam kupio u kiosku odmah posle granice - neposredno posle mesta gde carinici obavljaju pregled, levo. Video sam da posle, na onom mestu gde je godinama bila drvena kućica za prodaju vinjetki, i gde su kasnije bili automati, na istoj stoji veliki natpis da prodaju vinjetke, ali ne znam detalje. Sama kupovina vinjetki je moguća preko dva automata, ali se tu može platiti _samo karticama_ (kreditnim, debitnim...), Tu su i dva šaltera sa živim prodavcima (dosta neljubazne gospođe/đice). Tu sam pazario, platio levima, ali pretpostavljam da može i evrima, ne znam o tome. Mislim da je objektivno bolja opcija kupovina preko aplikacije BGToll, nego na automatu posle granice. Svodi se na isto - plaćanje karticom, s tim da se ne mora zaustavljati i zbog ovoga i eventualno (na leto sigurno) čekati u redu. Cena vinjetki nije menjana.

Posle granice - prijatno iznenađenje (mada o tome ima i filmić u postu iznad). Od Dragomana do Slivnice (to je tamo gde je ona čuvena radarska kontrola  - to je nekih 14km) završena je jedna traka autoputa, pa nema više one dugačke devijacije na loš i izrovan put od prošle godine, već je sav saobraćaj prebačen na završenu traku. Ali zabranjeno je preticanje celom dužinom i brzina ograničena na 50 km/h. Posle toga se od Slivnice do Sofije ide starom trasom, s tim da ima tri ili četiri manje devijacije. Samo je kod jedne nešto malo duži put na relativno lošoj podlozi., ostale se relativno lako i brzo prolaze.

Benzin sam točio na po običaju Shell-u koji je 2,24 leva, za 0,01 lev jeftinije nego na Shell-u u Sofiji.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Za vikend sam bio u Sofiji 

Dobro da sam video ovo ! :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Gradina-Dragoman

Neko ce mozda uskoro ovim putem.Steta sto nisu snimili radove na samom ulazu u BG.Radi se prosirenje prelaza i izmestanje svih benzinskih stanica,bar je tako trebalo...Ovo je tek pocetak radova,daleko je od finisa ali eto da vidimo sta nas ceka od ulaza u Bg narednih tridesetak km.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka