tasko

Put za Grcku preko Bugarske

1128 poruka u ovoj temi

Ove godine idemo na Tasos.Neko mi je rekao da je kroz bugarsku uradjen auto-put od 150km (220km kroz bugarsku),da li neko zna nesto o tome, posto planiramo da idemo kroz bugarsku-100km krace u jednom smeru, nema zelenog kartona i zaobilazi se solun i cuveni ring roud

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš mi je drago zbog pokretanja ove teme. Mislim da će biti sve više nas zainteresovanih za ovaj putni pravac. Mi planiramo put Tasosa, pa se potpuno slažem sa uštedama koje si pomenuo.

Nadam se da će se Petronije priključiti temi, jer znam da je tuda putovao, a i Piroćanci sa Nikaninog sajta.

Mislim da se taj auto-put radi prema Turskoj, a da je ovaj prema Grčkoj urađen samo 30-ak kilometara.

Čekam izveštaj od prijatelja za vinjetu kroz BG, ali mislim da je 7 dana 5€, a za mesec 9€ i izbegava se naplatna rampa kod Asprovalte.

Pozdrav, pa se kuckamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto me Bata prozvao :zvizduk: uputiću na ranije postove:

Takođe, o vinjetama na stranici http://www.vinetka.c...gory&path=35_40

Znači, sedmodnevna vinjeta je 10 lv, a mesečna 25 lv. Ako se plaća evrima, zavisi od onog na pumpi kako će da računa. Posle granice postoji menjačnica sa relativno normalnim kursom, a funkcionišu i kartice kao najbolje rešenje.

Neko moje mišljenje je da ovim pravcem treba da putuju oni koji ne žure da stignu na odredište jer iako je put kraći, potrebno je više vremena da se stigne.

To je to ukratko, a ako ima još pitanja, odgovoriću. Naravno ako znam :) .

Kao što negde napisah, volim da menjam rute, da upoznajem nove krajeve, pa mi nije teško da vozim bilo gde (prošle godine sam do Tasosa išao preko Turske :) ). Polako i natenane... A to je, za mene, svrha odmora.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako moze savet za neko pristojno mesto za pauzu i odmor

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li petronije, moj sugradjanin, savetuje da plin napunim pre ulaska ili u Bugarskoj, da li postoji pumpa pre grcke granice i koja je cena

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@deki27

Iskreno, putovao sam noću i ne mogu da ti preporučim nešto specijalno jer nisam mnogo ni video, ali ima dosta pumpi (Lukoil, Shell, OMV) koje imaju sadržaje kao i kod nas tako da se tu može odmoriti. Takođe, ima i kafanica usput. U svakom slučaju ima mesta za predah. Kao što već pisah, ni Rilski manastir nije daleko...

@tasko

Savetujem ti da napuniš u Nišu :) , a posle ne brini. Na skoro svakoj pumpi u Bugarskoj ima plina. Napuni do vrha pred sam ulazak u Grčku jer je jeftinije. Postoji Lukoilova pumpa na koordinatama Lat: 41.3947 Lon: 23.3572 (http://www.lukoil.bg...jectKey=1542-63).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako moze savet za neko pristojno mesto za pauzu i odmor

Jelena je poslovno bila u BG februara pa je svratila u Happy Bar & Grill !

Ima ih više u BG, a mi planiramo kratku stanku u Sandanski (link koji sam postavio). procunjajte po sajtu... ima spisak restorana sa mapama, cenama i radnim vremenom.

Cene odlične, usluga još bolja (kod narudžbine pored cene imaš i predviđeno vreme serviranja, ako zakasne - džabe!).

Preporuka:

zelena salata sa kuvanim jajima, šunkom, kačkavaljem i još nekim prelivom,

sve vrste piletine (fenomenalno je spremaju)

lepinjice sa kačkavaljem (nešto kao pizza)

... i naravno točena Kamenica za saputnike, a za vozače sokići i kafa...

i OBAVEZNO karamel krem (zapečeni puding)

U skoro svim boljim cafeima dobijate uz kafu i keksiće i "ksmetče" - mali urolani papir sa lepim stihovima i porukama za sreću... nešto kao kolačići sudbine

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jedan mali savet, za granicu, Bugari imaju jedan salter otvoren za one koji idu na letovanje bas u Bugarsku,

mi smo prosle godine se zaglavili medju Turcima, ni napred ni nazad, oni se cuvaju propustaju, jednostavno vas zagrade i nema mrdanja, bukvalno smo se na bezobrazluk provukli. Za vinjete posle granice je takodje bio problem jer su kupovali jedni za druge, tako da smo stajali na svaku pumpu da proverimo da li imaju, a proveli smo 30 minuta u redu da kupimo vinjetu, na pumpi koja je imala, skoro pa na isteku tih prvih 30km. Na obilaznici oko Sofije je bilo radara na svakih par km

E sad mi smo na granici bili u subotu oko 11.30h, pa je moguce da smo upali bas u nezgodan talas, mada i kad smo se vracali opet je bila subota popodne oko 18h i bila je ista guzva za ulazak u Srbiju

Menjacnica na granici je sasvim ok. Mi smo prosle godine koristili kartice za sva placanja u toku putovanja za pauze i za pumpe i zaista nijedan problem nismo imali. Ko se odluci srecan mu put i neka uziva.

Savet za one koji prolaze kroz Bg prvi put pa sednu da klopaju, Bugari u mleveno meso stavljaju zacin koji je meni licno sjajan, ali moja porodica je odbijala da jede mleveno meso bio gde, stvar ukusa, vredi probati, ali ko ne voli da eksperimetise da zna.

I da na OMV pumpama imaju pravi meni za rucak po pristojnim cenama. Kako do Sofije tako i kroz celu Bugarsku, pa ne verujem da je ponuda drugacija na putu ka Grckoj

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Začin koji je pomenula vekim se zove čubrica ! Izrazito aromatičan i jak , nešto između ...recimo mirođije i origana...

Meni se dopada , specifičan je , ali mi je puno bolja njihova piletina !

Što se radara tiče ...samo lagano - krećemo na zasluženi ODMOR !

Svima srećan put !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nikome ne bih preporucio da ide preko bugarske

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A zasto ne preporucujes ?????

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

los put i licno neko iskustvo unazad,preko mkd je stalno auto put

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi bi tuda čisto zbog novog iskustva, a i iz Niša nam to dođe kraće za 80-ak km u jednom pravcu - put je kao od Grdelice do granice sa MK. Planiramo kupovinu hrane u Blagoevgradu. gledali smo cene u supermarketima i povoljnije nego kod nas pa vredi što-god poneti - evo LINK i OVAJ

U GR planiramo Seres, Dramu (velike pećine kod ovih gradova) i naravno Filipe, a to je sve uz put prema Kavali i Tasosu. Mislimo da vredi probati. Isplati se samo za letovanje u tom kraju (od Stavrosa prema Tasosu)

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na temi tasos postoji tema lpg i pise " na Nikaninom sajtu videh neku Selovu pumpu koja prodaje plin. Nalazi se odmah iza skretanja za Kavalu i sto je najbolje nije daleko od skretanja valjda 1,2 km" i ""]Plinska pumpa (BP) se nalazi na 31km od Kavale prema Drami iz pravca Mikrochorija u Chrysovergi ulici udaljena oko 800m od velikog staklenika preko puta kapele proroka Ilije lepo se vidi na (Google Earth-u)

ako se ide kroz bugarsku mislim da se ide bas ovim putem, najblize je, drama-kavala, i posto vozimo na gas ako je ovo tacno onda i za setnju po tasosu na plin mozemo da vozimo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo već počeli da planiramo naš put prema Tasosu (05.09.2012.) prema Windows Auto-route:

02:00 Polazak iz Niša

03:40 Ulazak u Bugarsku (110 km)

Na granici cca1 sat - BG tj GR vreme +1 sat (prelazmo na to vreme)

06:00 Ring road ispred Sofije (izlazak sunca u BG 05:48) (162 km)

07:30 Blagoevgrad (260 km)

Poseta Kauflandu u centru Blagoevgrada i kupovina namirnica. Planiramo cca 1 sat. Rade od 08:00 i krećemo u 09:00 prema Sandanski

10:00 Sandanski (325 km) - klopa u Happy Bar & Grill i točenje goriva na Luk-Oil pumpi... Sve skupa 1 sat zadržavanja... polazak u 11:00

11:30 Ulazak u Grčku (343 km) Ne očekujemo zadržavanje

12:30 Prolazimo pored Seresa prema Kavali (390 km)

14:30 Dolazak u Keramoti (515 km)

Trajekt iz Keramotija u 15:00 (a možda u 15:30)

U Limenasu smo najdalje u 16:30

Kupovina u velikom Arvanitidisu u Limenasu (feta i masline na merenje)

Krećemo za Limenariju i stižemo (sa sve kupovinom) do 18:00

Izmenjeno (jelenabata)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26124
    Ukupno tema
    871191
    Ukupno poruka