AvantiRagazzi

Učenje jezika u Modeni ili Bolonji

11 poruka u ovoj temi

Pozdrav ljudi,planiram da idem u Modenu ili Bolonju na nekoliko nedelja kako bi ucio Italijanski jezik.

Pa sad,na netu sam nalazio malo informacija..Da li ste obilazili ove gradove,kakvi su vasi utisci,iskustva? Na koji nacin doci do Modene?

Pomagajte! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Bolonji sam provela jedno prepodne na proputovanju po Toskani. Lep grad, a za zensku populaciju dobar i za shopping.:) Da li iskljucivo hoces da ucis italijanski u Bolonji ili Modeni? Moj predlog za ucenje italijanskog je Rim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aha,pa zanimaju me i ostali gradovi,ali koliko sam gledao najpovoljnija skola je u Modeni.A i nije velik grad,lakse se snaci,mozda se bolje nauci u tim malim gradovima,nemam pojma.Do sad sam bio u Torinu u skoli jezika,ali samo na nedelju dana.A i iz Novog Sada sam,nekako me privlaci bratski grad :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mogu samo da ti zavidim na mogućnosti da odeš u bilo koji italijanski grad na učenje jezika :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne bih preporucila Rim za ucenje italijanskog jezika, zbog vrlo teskog i (za mene) ruznog akcenta. Bila sam u Bolonji pre mesec dana i grad me odusevio; veliki je, ali ne previse, taman po meri coveka. Najstariji univerzitet u Evropi, samim tim grad u kome ima mnogo mladog sveta i koji je vrlo ziv. Uvek ima i mnogo turista, mnogo lokala, odlicno se jede, ima puno toga da se obidje, lepe radnje, nije daleko Rivijera... Stekla sam utisak da je grad u kome moze vrlo lepo da se zivi. Modenu ne poznajem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da,da Bolonja je univerzitetski centar, prepun mladih .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

DA LI NEKO ZNA NEKU DOBRU VELEPRODAJU GARDEROBE, OBUCE I .SL U BOLOGNI, A DA NIJE PRESKUPA? cULA SAM DA IH IMA MNOGO! hVALA UNAPRED!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Bolonji sam bio vise puta, uskoro cu opet, a u Modenu sam svratio prosle godine i nismo ostali predugo jer nismo ni imali preteranu zelju. Prilicno smo se dosadjivali. OK sto smo je obisli ali eto toliko, sasvim dovoljno. Vise necemo sigurno :) Bolonja je za mene potpuno druga prica. O dinamici da i ne govorim. Naravno, i zbog vece cirkulacije (mladih) ljudi, ali i zbog svega ostalog.

Sto se sopinga tice, mi smo uvek u sezoni tamo (u julu), tako da sasvim dobro prodjemo i po tom pitanju. Rasprodaje pocinju 7. jula. Ulica koja vodi od zeleznicke stanice, od parka Montagnola, ka centru, prepuna je lokalima i radnjama (Zara, H&M..i ostale), tako da mislim da je ovaj potez sasvim dovoljan za dobru i jeftinu kupovinu. Nama bar jeste.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zanima me Bolonja ko je bio ds poddli iskustvo samnom posto uskoro treba da je posetim da znam sta da ocekujem

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u muzeju Enca Ferarija? Utisci?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887844
    Ukupno poruka