Bukezi

Meli hotel

24 poruke u ovoj temi

Ako je neko bio skoro imam jedno pitanje..
Iznajmljivanje bicikala, kod koga i za koliko?
Inače, treba sad da idemo u ovaj hotel pa koliko vidim ispunjava sve što smo tražili.

Izmenjeno (HannaH)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine, krajem jula, bili smo na letovanju u Marmarisu u "hotelu" Meli. Odmah na početku želim da se ogradim i da kažem da nismo imali velika očekivanja, imajući u vidu koliko je aranžman koštao. Sve što smo očekivali bio je čist i jednostavan smeštaj u malom porodičnom hotelu.

Kada smo stigli, nakon ulaska u sobu, shvatili smo zašto na Argusovom sajtu nema slike kupatila. Potpuno dotrajale instalacije, u uglu tuš (tuš kabina ne postoji, čak ni zavesa). Sobe su oskudno opremljene starim dotrajalim nameštajem. Takođe, vrata kupatila se nisu zatvarala, a vlasnici nisu odreagovali do kraja aranžmana. Takođe, imali smo problem sa svetlom, koje u početku nije radilo, a nakon "popravke" nismo mogli da ga ugasimo. 

Što se tiče doručka, svakog jutra od 8 do 10 dobijate isti doručak koji se sastoji od bajatog hleba, jednog jajeta, tri maslinke, par malih komadića suvog paradajza i krastavca i četiri mala pakovanja namaza (sir, margarin, marmelada i med). Porcija jeste zadovoljavajuća za nekog od 60 kila, ali svakako se posle par dana zasitite jednoličnošću doručka. 

U hotelu postoji i bazen, neki gosti su se i kupali, ali ono što sam ja primetila je da se voda ne menja i da pumpe ne rade (ili ne postoje, ne bih znala tačno reći). Ležaljke kod bazena, tačnije prostirke na njima, mislim da nisu oprane od kada su tu i postavljene i ne bih da razišljam o tome koliko bakterija i bacila ima na njima. 

Lokacija nije loša, ali ipak nije ni toliko dobra kao što će vam predstaviti u agenciji. Do centra grada ima sigurno 20-30min hoda, a do plaže dvadesetak. Razdaljina nije toliki problem kada temperature nisu toliko visoke, ali u periodu jul - avgust nije baš prijatno morati da prepešačiš sat vremena u oba smera na +40 stepeni. 

Hotel vode dva sina i majka. U principu, vrlo malo zainteresovani za goste. Poslednji dan obeležila je žustra rasprava između braće u prepunom lobiju gostiju (tek pristiglih i nas koji smo odlazili). 

Iskreno, Marmaris kao letovalište vredi posetiti, 10 dana nije dovoljno za obilazak ovog predivnog mesta, kao i ekskurzija (preporučujem Rodos, Efes i Pamukale). Pazite da vas lokalci ne prevare prodajući vam eksurzije ili bilo šta drugo po mnogo višoj ceni. I ekskurzije uplaćujte kod lokalaca ako znate engleski, jer se mnogo više isplati od naših agencija (koje kod istih tih lokalaca i rezervišu mesta za ekskurziju, jedina razlika je što krene naš vodič s vama). 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine, krajem jula, bili smo na letovanju u Marmarisu u "hotelu" Meli. Ojednoličnošću doručka. 

Ne znam cemu kritikovati hotel od 2 zvjezdice pri tom ne navodite cijenu aranzmana koji ste paltili.u Turskoj hoteli od 2 zvjeydice u stvari su oni koji variraju od 1 do 2 zvjezdice,..vas ako je imao bazen je dobio 2 *,...a za ta novac stvarno ne treba ocekivati nista,..bas nista 

Marmaris je fantastican,...ali zaista svakom ovdje preporucujem minimum 3 star hotel u marmarisu ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam cemu kritikovati hotel od 2 zvjezdice pri tom ne navodite cijenu aranzmana koji ste paltili.u Turskoj hoteli od 2 zvjeydice u stvari su oni koji variraju od 1 do 2 zvjezdice,..vas ako je imao bazen je dobio 2 *,...a za ta novac stvarno ne treba ocekivati nista,..bas nista 

Marmaris je fantastican,...ali zaista svakom ovdje preporucujem minimum 3 star hotel u marmarisu ...

Ja samo navodim realnu situaciju. S obzirom na to da ovo nije hostel, smatram da ipak treba da postoji određeni nivo profesionalnosti. Vrata kupatila koja se ne zatvaraju i svetlo koje ne može da se ugasi nikako ne mogu da povežem sa hotelom, kamoli sa hotelom sa dve zvezdice? 

Uzgred, da li ste posetili bilo koji drugi hotel sa 2 zvezdice, recimo u Istanbulu? Ili na primer u Italiji, gde važi pravilo da je kategorizacija jako loša, pa ipak nikada nisam doživela ovakve neprijatnosti

Na kraju, ovo sam napisala čisto kako bi ljudi mogli da sagledaju više uglova priče i na osnovu toga donesu ispravnu odluku. Pozdrav?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram 25.07. sa ćerkom da putujem u Marmaris u ovaj hotel, Meli. 

Aranžman je bio povoljan preko jedne agencije. 

Interesuje me da li ima na forumu nekog od putnika koji su ove godine boravili u Meliju, kakvi su utisci?

Čitala sam prethodne komentare, pa me interesuje da li se išta popravilo i promenilo u odnosu na 2018. ili je ne daj bože, situacija gora.

Inače, prvi put ću letovati u Marmarisu :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije se mnogo promjenilo, i dalje ima propusta,

ali za taj novac je manje bitno.

Marmaris je fantastican- uzivajte 

Hoteli Mei i Marsyas se nalaze u djelu grada koji se zove Armutalan, nisu bas blizu obale, uglavnom tuda prolazi plava linija dolmusha ,...ali moze i setnjom da se stigne svuda

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice najnovijeg utiska o hotelu Meli, sobe su sa bracnim ili sa dva odvojena kreveta. Soba ima terasu, postavicu i slike kupatila sto je mene najvise interesovalo kad je trebalo da idem, posto nigde nisu postojale. Peskire i posteljinu su menjali na peti dan, uz ciscenje  sobe. U kupatilu je bio samo sapun za ruke, toalet papir se uzima u hotelu. 
Dorucak je svaki dan bio identican, jedina mana je to sto nije bilo nikakvog mesa tipa sunke, salame za dorucak. 
Sobe imaju klimu, ali je mi nismo koristili jer je soba bila na dobroj poziciji i stalno je duvao vetar.
Do plaze se zaista dolazi za 10 minuta laganog hoda, kada se ide odmah levo kad se izadje iz hotela i ponovo u prvo ulicu levo do plaze.  Do grada je takodje 10 min, kad se ide desno od hotela. 
Kada smo dosli oko 8 ujutru, odmah smo usli u sobu, sto je mozda bio najveci plus, ali to verovatno zavisi da li ima u tom trenutku slobodnih soba.

Marmaris je jako lep grad, sa prelepom okolinom i vredi ici na izlete. Najmanje vremena se provodi u sobama, a za cenu koja je, mislim da je odlicna opcija za letovanje.

20190717_104514.jpg

20190717_104111.jpg

20190717_104117.jpg

20190717_104120.jpg

20190717_104129.jpg

20190717_104523.jpg

20190717_104558.jpg

20190709_085652.jpg

Izmenjeno (12345)
Dodavanje fotografija
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je odlicna pomoc za sve koji biraju LOW BUDZET  hotel,..ionako se u Marmarisu u hotelu samo prespava, sa druge strane niko ne navodi cijene aranzmana,..a u sustini svaki hotel je samo odnos placena cijena - kvalitet,lokacija i usluga,...tako da sve u sustini zavisi od tog odnosa prilikom izbora

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i mog viđenja hotela Meli, i odmah da napomenem da sam svesna cene koju sam platila :D Hotel ima i loših i dobrih strana, prva stvar je da u hotelu izgleda imaju problema sa najezdom buba (ne toliko malih) i ne znam da li su svesni toga,pa se tako nama desilo da nam dva puta iskoči u wc-u. Što se čistoće soba tiče i tu je sukob interesa :D elementi u sobi su bili puni prašine, ali su nam menjali posteljine i čistili pod na 3 dana. Doručak već opisan i uslikan, tako da nema tu šta da se komentariše. Jako je loše to što hotel nema frižider, dok se klima naplaćuje 25 eura za celo letovanje. I ja potvrdjujem da se do plaže i bič barova stiže laganim hodom za 10-ak minuta, isto toliko i do centra, samo trebate pronaći pravi put. U blizini je i market carefour koji je odlićno snabdeven i dosta pristupačan pa tu možete u povratku sa plaže kupiti šta vam treba. Bazen se za vreme našeg boravka čistio svake većeri, tako da smo se kupali bez problema, ima i tuš-a u dvorištu, ali su prostirke na ležaljkama stvarno blagi užas. Uveče je lepo sedeti kraj bazena, ima i bara i barskih stolica, takođe tu postoje čaše koje možete koristiti. Mi smo na ulazak u sobe čekali dosta dugo, stigli smo u 8 ujutru, a u sobe ušli tek posle 2. Vlasnici hotela su ljubazni, postoji čak i naša žena tamo pa možete na srpskom pričati sa njom ako imate neki problem, takodje vam ona može i pomoći oko izleta preko turskih agencija, Takođe, nam je izašla u susret pre polaska i dala sobu u kojoj smo se mogli istuširati posle kupanja u bazenu, dok u pridzemlju hotela postoje dva wc-a koja se mogu koristiti. To bi bilo to, ako neko ima još nekih pitanja tu sam :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877684
    Ukupno poruka