acolimes

Mirage Bay Resort Aquapark 4* (ex Lilly Land Beach Club)

319 poruka u ovoj temi

Flasirana voda bi trebala da vas saceka u frizideru, dve flasice . Mi je nismo tad dobili ali smo je dobili dan pred put .

Svo svoje voce i povrce sigurno peru svojom vodom , ove godine smo imali manjih stomacnih problema za sta smo koristili Antinal koji sam za 24 njihove funte kupio u apoteci ispred hotela 24 komada je u pakovanju . I deca i odrasli mogu da popiju po dve tablete odmah a sledece na 8 sati ukoliko osete neke promene u stomaku.Nismo padali u krevet i imali temperaturu mada se i to desava , u nasem hotelu ove godine osim manjih problema sa stomakom nisam cuo da se neko ozbiljnije razboleo .Nertreba ga piti preventivno.

Vodu smo kupovali u marketu koji se nalazi u sklopu hotela 6 njihovih funti 1.5 litara neke njihove vode.

Novac smo u hotelu manjali u banci koja se nalazi u holu gde je recepcija a radi od 09-13 h (tako bi trebalo mad nepostuju bas radno vreme)

Do grada smo isli par puta , cena koju treba platiti za taksi do grada je 25 funti , oni ce vam traziti i vise ali neprihvatajte da platite vise od 25 ukoliko uspete da se izborite za manje odlicno. Taksi smo koristili iskljucivo neki plavo narandzasti sa koji ima regularnu oznaku na krovu , kazu da svakakvih ima i prvo obavezno dogovorite cenu pre nego udjete u vozilo . Nismo imali nikakvih problema sto se taksija tice jedino se treba naviknuti na njihov nacin voznje i na njihov saobracaj uopste .

Sto se vecernjeg programa tice organizacija je sledeca : Deca imaju diskoteku i organiyovan program svake veceri od 20:30 do 21:30 u amfiteatru koji se nalazi isto u blizini prodavnice tacnije u nekom takoreci otvorenom trznom centru . Moja su deca 7 i 11 godina svako vece ukoiko nismo otisli do grada bili i gledali prestavu za njih i bili su zadovoljni , Problem je samo sto je sve najvise prilagodjeno malim rusima ali bilo je nase i ostale dece koja su ucestvovala u programu.Posle prestave za decu sledi sat vremena programa za odrasle (moze i za decu ) koji takodje nije los . Postoje i neke zurke i desavanja na plazi ne svako vece.

Sto se trosenja para tice moja preporuka je radnja sa fiksnim cenama jer ja nisam bas neki jllubitelj cenkanja. Odmah po izlasku iz hotela sa leve strane imate neki Sultan bazar gde su cene sta znam kao u gradu posle cenkanja .

Plaza ko sto sam pomenuo sitan sljunak , more se ne povlaci , plicak je ok nije nesto predugacak.

Kupao sam se na molu oko koralnog grebena nije mi se svidela plaza ocekivao sam pesak , bas pesak.

Lokalaca koji nude izlete nema , mozda ih ima po plazi ali tamo smo provodili najmanje vremena . Provodili smo dan na relaciji mol akva park . Verovatno ima nesto organizovano ali treba se sam raspitivati nema onih dosadnih koji nude sve .

Mi smo se odlucili za izlet preko nase agencije (weyaut), isli smo na izlet u pustinju koji je trajao od 12 do 21 h i prezadovoljni smo .

Ceo izlet je ispunjen desavanjima , tako da vreme brzo i kreativno prodje , a ostanu bas lepe uspomene.

Nekako mi je sigurnije sa nasima , a to sigurno i kosta vise . Pa sta znam vidi sam proceni .

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reci mi jos samo, koliko se dobije tih funti za 10 eura

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam da smo puni pitanja, ali jedva smo cekali da se vratite. Posto su moji momci godina kao i vasi, sta im je jos bilo interesantno sem tobogana? Ima li neki sport organizovan? Da li ste se pokajali izborom hotela? Kako izgleda kad se izadje van hotela? Ima li nesto interesantno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kurs u hotelskoj menjacnici je bio u vreme naseg boravka 1$ = 6,05 L E ( TO SU TE NJIHOVE FUNTE )

a 1euro = 7,51 LE . U gradu vam menjaju za 7 najcesce bar tako racunaju na ulici .

Po meni se isplati promeniti pare u njihove .

Taksista vam nece primiti nista sem njihovoh para ili papirnih eura , metal ne priimaju ,tako da posto je najmanja novcanica 5 e ne ispalti se bez njihovih para uci u taksi . Teski su na vracanju kusura ili nema sitno ili kao treba da ga castis i ostalo .

Zato jos jednom kazem da za taksi prvi ugovorite cenu pa sednete u vozilo i ukoliko je moguce spremite sitan njihov novac .

NIsmo se pokajali izborom hotela , mada smo u pocetku bili razocarani . Stvar je u tome da iskoristite najbolje od onoga sto vam je ponudjeno i jednostavno ce vam biti super .

Klinci su koristili oba akva parka to im je bas bilo odlicno , pored toga isli su na ronjenje na molu a i iza ostrvca koje cete videti sa plaze .Pripazite samo na dno iza tog ostrva ima jezeva , malih ali ostrih bodlji .

Sto se tice animacije i nekog sporta ima ga na plazi i u bazenu oko restorana . Nismo nesto ucestvovali jer smo kao sto rekoh najmanje bili na plazi i u tom bazenu ,ali sam video da organizuju neki vaerpolo ali je to za malo starije .

Kada se izadje iz hotela sa leve strane vam je veliki market (SULTAN ) sa suvenirima (fiksne cene) isto tako i sa desne strane .Nema nista bitno i posebno , i malo je mracno , Setali smo ali nema sta da se vidi .

U gradu smo bili u Hard rock kafeu treba videti , bili smo preko dana . i lepo mesto za vecernju setnju je njihova marina ( samo im recite da hocete da idete da vidite jahte da vas ne bi kao nas odveli do hotela marina). Sakala , mamsa i el dahar su mesta gde mozete ici u kupovinu ali sa klincima to moze da bude malo smarajuce . Na sakali postoje jos i burger king , kfc ......

Ponavljam oko hotela po meni nista bitno . Jurio sam da kupim par imenki njihovog piva SAKARA GOLD nasao sam ga po 2 dolara kom. u radnjama levo od hotela tacnije levo od hotela do nas .

Odgovoricu na svako pitanje nije nikakv problem , a ako preskocim pitajte ponovo ili me podsetite.

Gledacu da zakacim i neke slike

Pitanja za Neofita. Kakva je plaža? Da li je veliki plićak? Da li preporučuje određeni deo plaže kao bolji? Da li lokalci organizuju izlete npr. Giftun direktno sa mola plaže, tj. sve brodom bez busa? Koje su cene izleta preko lokalaca (Giftun, Sinbad podmornica)? Da li je bezbedno ići u Luksor?

Nasi su radili izlete do kaira i nije bilo nikavih problema i na svim ostalim izletima koji su organizovani preko nasih agencija sve normalno .

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda je glupo pitanje,ali za svaki slucaj : Ima li komaraca??? :lud:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema komaraca ima samo malih dosadnih muva (Afrika) ali ne nesto da preterano smetaju .

Izmenjeno (neofit)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pokazite nam slike ako vam nije problem. Podelite jos koji utisak sa nama , a mi cemo kada se vratimo

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat prethodnog posta
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavicu slike koliko veceras , ne obecavam ali cu se potruditi da tako bude .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i slika

http://www.putovanja.info/galerija/lililend-9544

postavljene sa na MFT pod nazivom lililend

nije bas izbor slika koji sam planirao ali mislim da ce i ovo bar pokazati donekle kako sve to tamo izgleda

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@neofit,

da li all inclusive uključuje vodu, skove i obroke na plaži i bazenu.

I koliko se putuje do centra grada.

Hvala puno, možda su pitanja bezvena ali prvi put idem u Egipat i ovaj hotel.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kad putujete u ovaj hotel? Mi putujemo u utorak

srecan vam put i lepo se provedite.

mi putujemo 31.7.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@neofit,

da li all inclusive uključuje vodu, skove i obroke na plaži i bazenu.

I koliko se putuje do centra grada.

Hvala puno, možda su pitanja bezvena ali prvi put idem u Egipat i ovaj hotel.

Postoje tri bazena i na svakom bazenu postoji bar sa picem koje koristite , na plazi postoji takodje dva lokala gde se moze popiti , voda , sok , kafa .... Sve to koristite u sklopu all a mislim da u hoelu i ne postoji opcija pp ili tako nesto .

Sto se tice odlaska do grada , do sakale se putuje nekih petnaestak minuta .

kad putujete u ovaj hotel? Mi putujemo u utorak

Srecan vam put i lep odmor vam zelim . Zamolio bih da po povratku cujem i vase utiske .

Pozdrav !!! Uzivajte

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, naravno da će btit utisaka.

Ima li wirless u hotelu, na recepciji bar?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U hotelu Lilly land beach & aqua park smo boravili od 04.07. do 17.07.2012.godine. Vratili smo se jutros. Umorni smo i neispavani, pa ću samo rezimirati opšti utisak o hotelu. Kao što je napisao i neofit, hotelom nismo oduševljeni, ali nismo ni razočarani. Većina je ovaj hotel izabrala zbog Aqua parka, zbog niže cene, što je na plaži i što mu je pozicija relativno dobra. Utisak nakon dolaska je bio katastofalan. Izbor hrane je bio nikakav. Posuđe i escajg su bili prljavi i neoprani, sa zalepljenim ostacima hrane. Često smo morali da čekamo kašike ili tanjire. Posle dva do tri dana, higijena i izbor hrane su se popravili, i bili u granicama korektnog. Međutim, tada se pojavio novi problem. Odjednom su se u hotelu pojavila ogromna grupa arapa. Odmah da kažem nemojte me pogrešno shvatiti. Nisam nikakav mrzitelj arapa. Uostalom da je tako ne bi sedam puta išao u Egipat koji je pretežno (90%) arapska i muslimanska država. Problem nisu arapi kao arapi, niti njihova kultura, (žene su, većinom, osim lica u potpunosti bile pokrivene odećom). Problem je bilo njihovo nekulturno i bahato ponašanje. Stekao sam utisak da je ta grupa u hotel došla o državnom ili pak nekom sindikalnom trošku, da su prvi put videli hotel i švedski sto.

U restoranu su prilikom svakog obroka u tanjirima pravili piramide od hrane. Hranu su tovarili kao da im je to poslednji obrok u životu. Pravili su neviđenu gužvu i bezobrazno uletali preko reda, uzimali i vraćali hranu. Posle njih po stolovima je bila razbacana hrana. Rusi, Poljaci i Englezi, za koje se smatra da su obesni i bahati gosti, su u odnosu na tu grupu arapa bili prava gospoda. Ali nakon pet do šest dana i taj problem je rešen, jer je najveći broj arapa preko noći nestao, tako da ih je ostao neznatan, i to kulturniji deo. Tek tada je naš odmor mogao da krene na normalan način.

Moram odmah da pomenem još dve stvari. Prvo hotelska plaža je bila veliko razočarenje. Plaža jeste, velika, prostrana, na njoj uvek ima slobodnih ležaljki i suncobrana. Plaža je veštačka laguna-uvala. Podloga nije pesak što je noramalno očekivati u Egiptu, već šljunak i to ne svetle, već oker crvenkaste boje, pa je more mutno, skoro kao Dunav. More nije bistro i providno, a kada je sunce najviše na horizontu, more je svetlije zelene boje. Šljunak je takavog obilka da se po njemu ne može ići bosih nogu, već se do vode mora doći u papučama. Drugo, 80% nas je imalo problema za stomakom i koristilo antinal. Nastavak ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cekam da cujem nastavak . Problem sa Arapima nismo imali , bilo ih je ali mali broj i uglavnom se pojave oko 17 h otpilike pred zalazak sunca .

Da ima bahatijih i nekulturnijih gostiju od Rusa tesko mi je poverovati , nama se recimo desilo da dete ustane i stane metar od stola na prolazu i obavi malu nuzdu kroz sve sorc za kupanje oko njega nastane bara i najnormalnije se vrati za sto sa roditeljima i nastavi da jede (dete oko sest sedam godina) , naravno mislim na Ruse , ni jedan od roditewlja nije odreagovao nego je nastavio obrok kao da nista nije bilo .To su Rusi .Da ne pominjem kako vecernja pestava za odrasle je svako vece prekidana zbog malih rusa koji nisu hteli da se sklone sa bine ili oko bine gde je voditelj progama pozivao roditelje da ih sklone ali se niko od njih nije udostojio da ih pomeri iako sede u prvom redu . Bahati Rusi nakon donosenja nove cinije sa bananma za svedski sto Ruskinja prilazi i uzima celu ciniju sa pedesetak banana i odnosi za sto dok ostali u cudu gledaju i cekaju novu . Da ima bahatijih od Rusa nisam video .

Mada mozda i to zavisi od hotela , prosle godine smo recimo imali dosta Rusa ali nisu smetali nikome .

Kako vam se svideo smestaj , jeste li i vi bili u dvosobnim nazovimo apartmanima ?

Jeste li bili na nekom izletu i preko koga ?

Problem sa stomakom je takodje bio problem skoro cele nase grupe ali nije bilo nista preterano strasno.

Malo sam kivan na Ruse pa sam se mozda raspisao previse ................ u vezi sa njima .

Izmenjeno (neofit)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26053
    Ukupno tema
    869295
    Ukupno poruka