ljubce

EXPEDICIJA AFRIKA-safari u Keniji, Tanzanija, odmor na Zanzibaru(Malawi i Zambija)

135 poruka u ovoj temi

Posle ture koju smo organizovali po Bliskom istoku, zatim novogodisnje avanture po Filipinima, Kini i Hong Kongu, na koju je inace krenulo 14 ljudi iz raznih krajeva bivse nam drzave, na pomolu je nova avantura.MG_170.gif

 

Naime, Daca i ja vec dugo vremena planiramo povratak u jedan dobro poznati deo sveta, apsolutno neobjasnjiv, fascinantan, uzbudljiv, kontinent kojeg su mnogi odlazili da promene, ali bez uspeha, on je na kraju promenio njih ...planiramo povratak u Afriku.Laie_28.gif

 

zvxxc9.jpg

 

Prvobitan plan je bio da odemo sami, ali jedni prijatelji hoce sa nama, zatim par pustolova sa kojima smo isli na/www.youtube.com/watch?v=ClJTGAGhorQ&feature=player_embedded"ne pustaju bez njih"friends.gif, i tako dodjosmo do toga da opet pozovemo nekoliko forumasa da nam se pridruze i na jedan jeftinij, zabavnij i uzbudljivij nacin upoznaju "crni kontinent"Laie_72.gif

 

Ono sto je bitno je da je putovanje garantovano, karte su vec kupljene i cekamo polazak-31 avgust,

Grupa trenutno broji 8 pustolova, a max. broj ce iz raznih razloga biti 14, sto znaci da ima jos sest mesta.

Dosadasnji sastav grupa je opet "internacionalan", a opet se potvrdilo ko su veci putnici, od nas 8, 6 su zenegirl_bye.gif

 

Samim tim sto je grupa u pitanju i sto imamo dosta kontakata i prijatelja na samom terenu, tamo nam je organizovano uglavnom sve, od safarija, smestaja, prevoza... a naravno mozda i najbitnija stvar je cena koja je u ovom trenutku uglavnom iz razloga sto imamo vrlo povoljan let, zatim poznanstvo sa agencijom za safari...oko 1300 eura, a tu su ukljuceni

svi prevozi do, od i po Africi(avioni, busevi, matatui, feri...), trodnevni(dvodnevni) safari u Masai Mari sa svim obrocima, smestaj za vreme putovanja(uglavnom sa doruckom), transferi... ono za cega vam jos treba novac su vize, fakultativni izleti, hrana, suveniri... okvirno za to sve vam je potrebno od oko 300 eura pa nadalje u zavisnosti od vasih prohteva.LaieA_045.gif

 

Iskoristite nase iskustvo, znanje i strast i krenite sa nama na zanimljivo i nezaboravno putovanje. Upoznacete na najbolji nacin pravo srce i dusu "crnog kontinenta", avanturom koju je malo ljudi imalo priliku da dozivi.

Pored druzenja sa famoznim plemenima, posmatranja sa samo par metara surovog lanca ishrane u divljini africke savane, divljenja vrhovima Kilimandzara, planazama ananasa, selima koja stoje u vremenu, uzivanju na pustim rajskim plazama, tu je i poseta sirotistu slonova, lokalnoj skoli, upijanju prave Africke svakodnevnice...

 

Prvi deo expedicije traje 16 dana, nakon cega drugari lete nazad, a ja nastavljam ka Malawiu i Zambiji. Naravno ako neko zeli moze samnom da nastavi, ali bi napomenuo da u tom delu Afrike nisam bio i da su uslovi dosta losi

 

 

 

Par fotki sa nase prosle pustolovine

24vs85k.jpg

 

qxuoh5.jpg

 

tasoav.jpg

 

2igyuqs.jpg

 

23ll2wy.jpg

xc7txg.jpg

 

2cqd79w.jpg

 

20zqs2d.jpg

 

2iqo50w.jpg

 

155o0b4.jpgAko nekoga interesuju jos neke dodatne informacije, kao i detaljan plan puta po danima , javite se na ljubce@ymail.com, ili preko pp.

Ono sto bih jos dodao je da ako neko ne moze sada da se pridruzi, ali zeli da ga obavestimo o nekoj narednoj avanturi po Africi( ili drugim dobro poznatim predelima) neka se javi, a naravno i ko zeli samostalno da organizuje putovanje tu sam da pomognem

yes.gif

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlična tura, jako povoljno, verujem da ćete se super provesti :klap:

Koliko vidim i ja bih trebao odprilike u isto vreme da budem na Zanzibaru kada i vi, pa se vidimo :)

Koliko ukupno dana ste planirali da "potrošite" na Malawi i Zambiju? Inače, baš sam juče naleteo na ovaj video (http://www.youtube.com/watch?v=r1inueBSwko) u kome se ljudi brčakaju na ivici Viktorijinih vodopada, meni je ovo fascinantno :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno LaieA_018.gif cucemo se ja i ti jos do polaska, a naravno da cemo se na Zanzibaru i druziti yes.gif

Sto se tice Zambije i Malawia, na zalost imam samo 10 dana da "uguram" sve sto planiram da obidjem, ali ko zna, mozda zbog veoma losih transporta i zakasnim na let iz Lusake, pa cu imati vremena koliko hoces pardon.gif

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo gledam neki film na foxmovis, par doživeo brodolom i nasukao se na neko pusto ostrvo ... ne baš skroz pusto ... a plaže , voda , pesak ... beli , nebo plavo ... totalno poludim kad to vidim jer me odmah asocira na ove Ljupčtove slike . Obožavam Afriku i posle kraćeg vremena odsustvovanja ponovo počne da me vuče da idem. Kod mene je mrtva trka izmeđi Italije i Afrike . Pa Italija je bila prošlog leta tako da sad ne mogu da odolim da se ponovo vratim u Afriku. Podlednji put sam bila samo tri nedelje u Keniji ali opet nisam sve videla , tako da mi ovaj Ljupčetov provod odgovara ,naročito vreme polaska . Takođe, onda nisam uspela da odem do Zanzibara, koji mi je vlika želja, pa se nadam da ću ovaj put imati više sreće. Kad sam videla plaže na filmu , koji jednim okom gledam dok ovo kucam , mislla sam na one divne plaže na Zanzibaru. ...ma uhvati me takva groznica od same pomisli na ravnicu Seregetija , roktanje nilskih konja , zebri i babuna koji ulaze u logeve u n.p u kojem turisti idsedaju. Vodomari , Ibisi i orlovi koji sleću blizu terasa lodža , Kilimandžaro koji se vidi u daljini. Onaj osećaj koji te iznenada lupi usled safaija da si na safariju negde usred Serngetija, koga si do sada gledao samo na NG ili neko u Opstanku. Afrika je privilegija koju malo ljudi u svom životu iskusi a oni koji to uspeju zaraze se do kraja života. :upecani:

I još nešto ...Nonejmed ... sledila sam se gledajući ovaj filmić što si postavio. Ranije sam videla da je to moguće na rubu vodopada ali sam nekako skapirala da je to samo za lokalce ... i kad sam videla one dve cure kako skaču presekla sam se , sve mi se čini sad će voda da ih ponese preko . Uplašila se jesam ... ali i ja bih .... samo ne bi skakala ... ako može ja bih "elegantno " ušla u vodu.

Vidimo se na Zanzibaru...svet je mali.

Pozz...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oljice, ako misliš da je onaj snimak strašan, pogledaj šta se desilo pre nekoliko meseci baš kod Viktorijinih vodopada :D

http://www.youtube.com/watch?v=ORgMcV5xa1s

U svakom slučaju i ja bih i jedno i drugo i treće i sve esktremeno što ima tamo da se radi :)

E, super, pa vidimo se onda na Zanzibaru, nadam se da će još neko od društva da ide :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam i za ovaj slučaj... ali ovo ni u snu ne bi probala... nikako , pre bi se spuštala Zambezijem čamcem nego da se ovako spustim. A tebe ćemo god. Nonemed od sad da zovemo Ekstremni.

Kad sam videla da si postavio i drugi filmić , pomislila sam sad je stavio neki klip gde se neko prelio preko ruba vodopada :hahaha: .Ovo se ja sebi smejem , da neko ne pomisli da mi je smešno što se neko prelio.

Ako se ne vidimo pre puta vidimo se u Africi. :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa vidiš i to može da se desi. Na ovom snimku se vidi koliko malo fali da se trenutak ljudske neopreznosti i gluposti pretvori u katastrofu.

http://www.youtube.com/watch?v=ptH1AMUVro4

Važi, vidimo se u svakom slučaju :) Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I...pored svega ja razmišljam o jatima flamingosa na jezeru Nakuru , o pelikanima koje prošli put nisam videla. Nadam se da će reka Mara biti ovaj put mirnija i tiša , da voda neće nabujati od kiša koje se slivaju niz Kilimandžaro, o Serengetiju ... da sedneš ispod velike krošnje nekog drveta da pojedeš svoj sendvič ručak dok ispred tebe u daljini prolaze zebre , antilope , slonovi, hijene. Kad usput sedneš u neki restoran lodža pored puta a krdo oriksa mirno pase i posmatra te. Razmišljam o tome kako ću posle safarija da uronim u toplu vodu Indijskog okeana , da se provozan sa nekim lokalcem na snorking u onim njohovim "katamaranima" koji izgledaju kao da će se upravo raspasti , ili na one bubuce sa pauk nogama koje klize po površini vide.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa drugari Afrikanci veliki pozdrav Laie_28.gif

Da sada stavimo na stranu Zambiu, vodopade i Malawi, jer je to sve pod znakom pitanja, i da se vratimo na izvestan deo pustolovine za koji su se inace odlucili svi dosadasnji clanovi expedicijenyam1.gif

Slicno kao kod Filipinske avanture, javila se jedna putnica srednjih godina koja bi isla sama i izrazila je zelju da zbog povoljnosti deli smestaj sa nekom putnicom, tako da ako neka girl_blum.gif planira da krene takodje sama, neka se javigirl_phone3.gif

Evo i nasa Oljica je potvrdila da se pridruzuje "putovanja info expediciji", samo jos da kupimo kartu grin.gif

Daca je inace trenutno kod rodbine u Sloveniji, a treba i da se nadje sa dve putnice iz Ljubljane koje sa nama krecu na Istocno africku avanturu.

Sto se tice safarija dogovoren je trodnevni u cuvenoj Masai Mari, e sad ostavljena je mogucnost jos jednog dodatnog dana za fascinantni "Lake Nakuru", ali samo pod uslovom da kompletna grupa bude zelelapardon.gif

Fenomanalni pejzazi, vodopadi, suma puna divljaci, jezero koje je dom stotinama hiljada raznih ptica od kojih su najbrojnij ruzicasti flamingosi... veoma velika koncentracioja zivotinja oko i u blizini jezera, tamo mozemo naci i belog, a i crnog nosoroga koji je inace ugrozena vrsta i retko gde se moze videti.

Evo koje fotke sa prethodne avanturerolleyes.gif

259lcmh.jpg

Jezero je inace poznato po najvecoj koloniji ruzicastih flamingosa na svetu, cija se prekrasna boja odslikava u vodi, a dozivlaj upotpunjuje i "galama" koju stvaraju. Trecina od ukupne populacije ovih "pink" lepotana zivi upravo ovde, a posle njih po brojnosti slede pelikani.

Odmah uz jezero mozete skupiti koji besplatni suvenir, a to su simpaticna ruzicasta perca.smile.gif

2q80x35.jpg

1ptcbb.jpg

16jlw85.jpg

20z4tap.jpg

Jedan od najcescih stanovnika africkih pejzaza-Marabu rodai_am_so_happy.gif

ano2tf.jpg

Smesteni bi bili u istoimenom gradu Nakuru koji je cetvrti po velicini grad u Keniji, ali sa druge strane uopste ne odaje nalik grada, ulice su mu uglavnom prasnjavi zemljani putevi, a kuce, ljudi, okolina.. cine veoma simpaticne prizore.

Ovo su inace "taxisti" i dostupan prevoz od hostela u kojem smo boravili do centra grada, a cena im je otprilike tolika da bi te za 10$ dva puta provozali oko zemaljske kuglepleasantry.gif

py4cy.jpg

Pozadi imaju udobno sediste za musterije, a imaju i neku plocicu sa slovima sto im je kao registracija

Ovo je ulicna majstorska radionica za taxiste i gradjanstvo.

25ptwfs.jpg

Opet bih napomenuo da ako neko zeli sa nama put Afrike da se javi sto ranije jer je cena aviokarte i dalje ista, tako da se i dalje krece oko 1300 eura ukupno(svi avioni sa taxama, transferi, smestaji, dvo(tro) dnevni safari u Masai Mari, feriji, medjugradski prevozi...) javite se na ljubce@ymail.com i pridruzite se internacionalnom drustvu pustolovaphil_36.gif godiste nije bitno ima nas trenutno od 20 do 57g bye2.gif

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako odoleti...carobnoj Africi, i po svemu sudeci sjajnoj ekipi?!? Imate jos jednu clanicu ekspedicije :biggrin:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je jezero Nakuru obavezno ...a i kad sam već tamo kako da ne odem , pogotovo jer nije mnogo ni udaljeno od Najrobija. Prema tome ako treba glas za Nakuru odn. potvrda jednog od člana expedicije -ja sam za .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nikada bila na jezeru Nakuru...tim pre zelim da ga vidim... tako da, jos jedan glas "za" :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne bih bila "prozivana", :) , samo da se javim "da sam videla", da vam pozelim super provod, a ja, na veliku zalost, necu moci sa vama! Iz puno razloga, a jedan od njih je sto necu biti tu!

Svejedno, srecan put i dobar provod vam zelim, a mene cete obradovati CD-om, kao i obicno! :cmok: :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari, skupila se "sarena" ekipa pustolova, karte za sve su vec kupljene, cekamo polazak Laie_98.gif Jako mi je drago da je u sastavu i nasa Oljica koja je takodje na forumu poznata po dalekim i sasavim avanturamagirl_prepare_fish.gif a takodje put Afrike krece i Hatsepsut girl_phone3.gif

Ako je jos neko zainteresovan da se prikljuci dobrodosao je Laie_28.gif ima jos 3 slobodna mesta od kojih jedno i dalje ceka putnicu koja bi delila smestaj sa devojkom koja na put krece sama. Ono sto je bitno je da aviokartu mozemo da kupimo po priblizno istoj ceni (zbog znatnog pada evra u odnosu na $, je oko 15 eura skuplja).

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probacu kroz manju fotopricu sa prosle avanture da prikazem delic Africke svakodnevnice, jer za doziveti Afriku i Afrikance nije dovoljno samo zaroniti u cuda Masai Mare, diviti se Kilimandzaru, praskastim tropskim plazama...

Putevi u Keniji su blago receno katastrofa i mada su prilazi vecim gradovima i pojedini pravci asfaltirani, ostatak putne mreze je u zemljanim "magistralama" koje neretko u kisnim sezonama odnesu kise, a cak se i Najrobi moze "pohvaliti" sa velikim brojem prasnjavih neasfaltiranih ulica.pardon.gif

E sad kao sto i nama pomazu te "humane" zapadne zemlje, tako i u Africi one kao ulazu da se takvo stanje popravi, a normalno da je to sve samo "sarena laza" i da se neko opasno bogati na tudjoj muci, dok Afrikanci dobijju sa vremena na vreme poneki putic.pleasantry.gif

Ovo je vulkanizerska radnja na koju smo naisli na putu iz Najrobija za Narok.smile.gif

2vuydm8.jpg

Mestani o asfaltiranim putevima pak imaju drugu filozofiju, oni su njima doneli smrtnu zamku, jer je "x" ljudi stradalo u saobracajnim nesrecama cim se asfaltira neki put koji spaja sela i gradove, kazu da je nekada bilo puno rupa, neravnina i prasine po putevima i da vozaci nisu mogli da voze brzo, pa se stoga moralo voziti sporije, a oni samim tim nisu imali toliko nesreca.sad.gif

Ovo je prilaz Najrobiju, a po nezvanicnim informacijama zanimljivo je da su tamo svi pripadnici milicije isto, nema kod njih ti si saobracajac, ja sam vozac, on je setac... jednostavno svi rade sve, milicajac je univerzalac, i mlati i pise kazne i cuva zatvorpardon.gif

2d18etf.jpg

Znakovi pored puta...

o56quv.jpg

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka