malisa 208

Coral Rotana Beach Resort Hurgada

70 poruka u ovoj temi

ja odustah od ovog hotela,ne vredi,koliko citam mnogo se nesto zale oko hrane,nema voca..plazu i sobe hvale.ne bih da rizikujem,ne dajem ni malo para da vec razmisljam toliko o hrani iako nisam neki probirac,ali mali opet jeste..plaza mi se dopada..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ide u ovaj hotel mi idemo 12/07 bili smo  prosle godine u old palace resortu ali ove godine je mnogo skup ovo je jeftinija varijanta a znamo da je more i plaza super i to nam je sasvim dovoljno za uzivanje pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav. Da li ima neko mejl adresu od ovog hotela, znam da više nisu Rotana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,mi sutra ujutro putujemo u ovaj hotel pa kad se vratimo napisacemo kako je bilo,nadamo se lepoj plazi i moru nista drugo nam nije toliko bitno.Inace ovo nam je sesti put u Hurgadi bili i Lillylendu,Old palasu i Caribbeanu od svih nam  je najlepse bilo u Oldu ali je ove godine mnogo skup pa smo se odlucili za ovu jeftiniju varijantu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nedavno smo se vratili iz ovog hotela. Posle 2012. opet smo izabrali ovaj hotel zbog plaže i koralnog grebena sa desne strane plaže. Hotel ne pripada više lancu Rotana.Na recepciji smo rekli, da smo drugi put ovde i tražili smo SV sobu - i dobili . Hotel je pun rusa, generalno nismo imali problema sa njima, možda malo u restoranu. Izbor i kvalitet hrane je mnogo lošiji na odnosu na raniji period, kad smo bili, osoblje kaže da je to sve zbog rusa. Meso dele kuvari na kašiku, što je manje-više i razumljivo. Ustajali smo u 6 ujutro, da bi što više iskoristili dan, pošto je u 7 uveče već mrak, i naravno u to vreme smo mogli naći slobodne ležajke u prvom redu. Jednom smo izašli iz hotela- taksijem do Senzo Mall-a
da kupimo deci neko voće, čipsa i keksića. Sve u svemu znali smo šta nas čeka u ovom hotelu, i tako smo se i pripremali. Šteta za ovaj hotel, moglo bi da bude mnogo bolji...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam sta bih napisala o ovom hotelu i od cega da pocnem.Utisci su podeljeni i kad smo dosli razocarenje rusa mnogo toliko da ni animatori ne znaju engleski nego samo ruski a i prodavci na plazi.To je u stvari pozitivno kad im kazes da pricaju na eng. oni se okrenu i odu i vise te ne uznemiravaju.Dosli smo 4 dana pre kraja praznika i to je izgledalo otprilike ovako,cekas red za dorucak ,rucak i veceru i nikad nisu otvorili na vreme cak i sa pola sata zakasnjenja uvek za veceru.Hrana nestane za par minuta i nema neki veliki izbor ali sve je ukusno moram priznati,i dopunjavaju kad nestane ali cekas i cekas i cekas.A kad se praznik zavrsio druga prica kao da si u drugom hotelu,otvaraju na vreme, vise hrane u ponudi ,usluga bolja,plaza cistija ali nagrnu oni njihovi to je jedina mana veca je guzva.Da napomenem da mi inace nismo izbirljivi i da smo znali sta nas otprilike ocekuje posto cena nije bila visoka 470 evra po osobi.A sada plaza zbog koje smo najvise i izabrali ovaj hotel .Lepa je ali prljava pod tim mislim na djubre koje naprave rusi i ovi njihovi kesice od cipsa case plasticne kutije od cigareta...ocisti se plaza ujutro ali ne ostane dugo cista.more je duboko moze normalno da se pliva ali korali su uglavnom zapusteni i mrtvi tako da ih nema puno zivih boja crvenih,zutih,plavih vec su svi sivi boje peska i nema puno ribica oko njih.Guzve  oko lezaljki ima ali plaza je velika pa ako ne morate bas u prvom redu da zauzmete lezaljke uvek ima slobodnih,najveci problemje sto je plaza daleko od glavnog restorana pa je malo cimanje otici na rucak po najvecem suncu a nema hlada nigde.Soba je bila super sredjena i cista i klasika sobar  je uvek dekorisao sobu nekom figurom od peskira.Generalno mi smo pozitivci pa smo se ok proveli nasli nesto pozitivno i toga se drzali ali svakako nam nece biti izbor za sledecu godinu.Nekako imas utisak da si nevidljiv i da im nije stalo do gosta vec samo da zarade neki evro ili dolar  cascavanje je obavezno ali i to ne garantuje malo bolju uslugu.Moram da kazem da cene Srbe i da prepoznaju da nismo Rusi koji ih ne cene uopste pa predpostavljam da su zato i oni digli ruke od gostiju.Nadam se da sam nekom pomogla ovim komentarom ali da napomenem da smo mi prosle godine bili u Oldu koji je neuporediv sa ovim hotelom a o plazi i boji vode i koralima  koji su u svim mogucim bojama i ribicama da i ne spominjem a sve to u plicaku oiviceno i naznaceno kanapima da budes obazriv a to gde nisu korali kristalno bistra voda prozirna i pesak beo, bez trave, bez meduza ,prosto savrsenstvo.a usluga je takva da se osecas kao da su tu samo za tebe i da tebi ugode a nisu dosadni vec se obracaju s postovanjem i iskreno.velikipozdrav ako nesti nekoga zanima pitajte odgovoricu.

Izmenjeno (ehnaton)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

slazem se u vezi Olda..

razocarana sam opet iskustvom iz coral beach-a,i ja sam nesto merkala od "jeftinijih"varijanti,al opet-nisam toliko bogata da "bacim "i te pare,a da budem nezadovoljna..vidim jednostavno po vasim opisima da nije to-to..i opet se pitam kakva struktura gostiju,eto ti rusi,gde nadju cips da jedu na plazi,eto ja nisam unazad videla ni na jednoj plazi zaista da je prljavo il da ima razbacano kese i kesice..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ni mi do sada stvarno nismo bili ni na jednoj takvoj plazi a bili smo 6 puta u Egiptu a sto se tice cipsa imaju tri prodavnice sa raznim slatkisima i slanisima za klince,sladoledi Nestle...to sto sam napisala jos sam ublazila npr, videli smo i brijac za jednokratnu upotrebu bacen na plazi fujjjjjj.ali to je bilo ujutro oko 7 kad jos cistaci nisu odradili svoj posao ciscenja... slike cu postaviti u foto turi pa cete videti da na slikama to i ne deluje toliko lose,pozdrav.

Izmenjeno (ehnaton)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo smo se vratili iz ovog hotela i imam utisak da se situacija u njemu dosta promenila u odnosu na stanje koje je opisano u prethodnim komentarima. Nisam preterano zahtevna i svesna sam da se za iznos koji smo platili ne moze ocekivati neka ekskluziva. Takodje ovo mi je sesto letovanje u Egiptu (3 puta u Hurgadi i 3 u Sarmu), tako da su mi i ocekivanja realna jer vec imam kriterijum za odnos cene i kvaliteta u egipatskim hotelima, ipak Coral Beach je jedini hotel u koji se sigurno vise ne bih vratila.

Pocecu od pozitivnih utisaka: sobe su velike, ciste, dobro odrzavane. Uz mali baksis svakodnevno su nam menjali posteljinu (sto i nije bilo neophodno) i peskire. Hotelski kompleks je veliki sa dobro odrzavanim i negovanim biljkama - mnostvo palmi i dekorativnog rastinja. Plaza je velika i ne preterano cista zahvaljujuci nemarnim gostima koji i pored velikog broja kanti za smece isto bacaju po plazi, koje zbog vetra zavrsava u moru (kese, plasticne case, kasicice, flase od vode itd.). Stice se utisak da nema dovoljno lezaljki i potrebno ih ujutru rano zauzeti jer se gosti ponasaju bahato i sebicno tako sto zauzimaju vise lezaljki nego sto im je potrebno, pa zauzmu i po jednu vise koja im sluzi za odlaganje stvari. Iza vestackog poluostrva smo videli bacene velike balone od vode, kao i stari namestaj pa se desavalo da u moru pored plastike plivaju i daske od starog namestaja sa zardjalim ekserima. Za ovo svakako treba kriviti menadzment hotela. Ponton je ok, ima stepenice kojima se ulazi u more i u tom delu ima jos uvek zivih korala i raznobojnih ribica. I tu je vidljivo odsustvo brige osoblja hotela za ocuvanje podvodnog sveta jer niko ne sprecava goste (vecina su Rusi) da iz mora vade zive skoljke i lome korale. Vidjali smo goste sa punim kesama korala, skoljki i rakova koje su potpuno nesmetano (i bez svesti kakvu stetu cine) vadili iz mora.

Restoran i hrana - svakodnevno je grupa od 50-60 gostiju cekala ispred vrata da se otvori restoran i onda su bukvalno u stampedu utrcavali unutra i grabili ogromne kolicine hrane, tako da nijednom nismo uspeli da dodjemo do praceta dinje, agave ili nekog drugog voca. Vec posle dva dana troje od nas cetvoro je imalo ozbiljne stomacne probleme (ovo mi se desilo prvi put, a prethodnih pet puta u Egiptu sam prosla bez ikakvih tegoba), tako da nam hrana vise i nije bila bitna jer smo jeli samo supu i bareni pirinac.

Ipak najvece razocarenje je nastupilo kada smo saznali da se manji broj gostiju koje cine Danci, Englezi i Nemci hrane u posebnom, italijanskom restoranu u kome smo mi mogli samo jednom za 12 dana boravka da dobijemo besplatnu veceru, a gde je kvalitet hrane i usluge bio daleko iznad onog koji smo mi imali. Od Rusa sam cula da su oni njihov aranzman platili nekih 300$, ali ni to sto je cena aranzmana za  nas Srbe bila daleko veca od pomenute sume nije pomogla da dobijemo bolji tretman. Jasan mi je trzisni princip koji diktira odnos cene i kvaliteta usluge, ali mi je neprihvatljivo da budemo diskriminisani samo po osnovu nacionalnosti, odnosno drzave iz koje dolazimo, a da se pri tom zanemari cinjenica da smo aranzman platili nesto manje od gostiju iz razvijenih zemalja Evrope. Takodje smatram da hotel treba da se opredeli sa kojom kategorijom gostiju ce da radi i da tome prilagodi svoje poslovanje, a ne da po nekim svojim, nepisanim i nejasnim kriterijumima razvrstava goste u razlicite grupe. Jos veci problem je to sto nas niko u agenciji Wayout preko koje smo platili aranzman o tome nije informisao i dao nam mogucnost da biramo. U hotelu nam je receno da se mozemo hraniti u italijanskom restoranu uz doplatu od 10$ dnevno po osobi sto bi za nas cetvoro za 12 dana iznosilo dodatnih 480$ na postojecu cenu aranzmana. Za te pare smo naravno mogli da izaberemo mnogo bolji hotel samo da nas je jos neko o tome i obavestio pre putovanja!!!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel ima svezijih informacija iz ovog hotela?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25956
    Ukupno tema
    866031
    Ukupno poruka