vekimax

Pecanje (ribolov) na Sitoniji

28 poruka u ovoj temi

Ima li iskustava o pecanju u Toroniju i okolini u septembru, pozicija - vreme - mamci - ulov

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 4/11/2012 at 22:42, vekimax je rekao/la:

Ove godine nameravam da provedem min 15 dana na Sitoniji pa se nadam da cu imati vremena i za pecanje. Interesuje me gde je najbolje pecati (mesto) kao i kada ( vreme ), sta poneti od opreme ili da li je uopste nositi jer video sam da neki pecaju samo sa strunom! Sta moze da se upeca i da li je dozvoljeno pecati???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neka informacija o pecanju u Psakoudiji?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema tu pecanja...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Probali ili niste ni pokusali?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko pecao u Neos Marmarasu?Ja idem ove godine sa porodicom pa bi poneo stapove da probam da upecam nesto svaki savet dobrodosao.Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobra mesta su ti onaj kanal koji se uliva u more i marina. 

Moj ti je savet da pecaš cipla teleskopskim štapom sa ili bez mašinice, na lagan plovak 1 do 3 g , tanji najlon osnovni do 0,18 mm, predvez jedno 2 broja tanji i udicu za belu ribu od br. 18 do br. 12 pa na šta bolje radi.

Od mamaca sam gotovo siguran da nećeš nositi crviće sa sobom tako da se orijentiši na hlebne mamce i valjke. Možda nije loše da poneseš jedan od onih kupovnih hlebova specijalno spravljenih za pecanje koji se lako kače na udicu.

Ponesi neki lagan meredov jer ćeš u suprotnom ostati bez većine riba. 

Prihrana pod obavezno u vidu kugli veličine teniske loptice sa šoderom ili šljunkom, a kasnije smanjiš na veličinu pin pong loptice. U prihranu bajat hleb 80% plus oko 20% neka hrana na bazi sira.

U principu ako si pecao skobalja na našim rekama to ti je nešto mogu reći najsličnije pecanju cipla na moru. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobra mesta su ti onaj kanal koji se uliva u more i marina. 

Moj ti je savet da pecaš cipla teleskopskim štapom sa ili bez mašinice, na lagan plovak 1 do 3 g , tanji najlon osnovni do 0,18 mm, predvez jedno 2 broja tanji i udicu za belu ribu od br. 18 do br. 12 pa na šta bolje radi.

Od mamaca sam gotovo siguran da nećeš nositi crviće sa sobom tako da se orijentiši na hlebne mamce i valjke. Možda nije loše da poneseš jedan od onih kupovnih hlebova specijalno spravljenih za pecanje koji se lako kače na udicu.

Ponesi neki lagan meredov jer ćeš u suprotnom ostati bez većine riba. 

Prihrana pod obavezno u vidu kugli veličine teniske loptice sa šoderom ili šljunkom, a kasnije smanjiš na veličinu pin pong loptice. U prihranu bajat hleb 80% plus oko 20% neka hrana na bazi sira.

U principu ako si pecao skobalja na našim rekama to ti je nešto mogu reći najsličnije pecanju cipla na moru. 

Hvala za predlog i opis sta i kako upecati.A da li moze da se varalicari na pilkere ili slicno 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da može, još je lakše loviti na leptire (spinnere) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koje leptire poneti i kako ih voditi na moru kao kod nas za stuku ili drugacije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da može, još je lakše loviti na leptire (spinnere) 

a na pilkere 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskreno nisam probao

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kolege ribolovci hocemo li ove godine poneti nesto pribora za pecanje na moru?Ja nameravam da ponesem varalicarac i razne varalice za more pa me  interesuje da li je ko varalicario u Neosu ili okolini svaki savet dobrodosao.Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25609
    Ukupno tema
    851330
    Ukupno poruka