chiara

Kleopatra Celine hotel

53 poruke u ovoj temi

Zato sto ima jace od 1 km od centra do hotela, nije bas sve onako kako oni napisu u katalogu ;)

Izmenjeno (girl79)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

girl79, hvala na odgovoru. Tako sam i pretpostavljala. Ali vidim, i ti si zadovoljna ovim hotelcicem? Ne trazimo nista spektakularno. Samo nek' je cisto, blizu plaze, ali ne ni tako daleko od grada... A sad vidim u ponudi da kao imaju internet. Ali da se ne nadam previse,a?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bii smo zadovoljni, za taj rang hotela i cenu je sve ok. Malo jeste namestaj star u sobama, kupatilo je bilo potpuno novo (2010 god.) sve je tada bilo okreceno i cisto.Terasa je neupotrebljiva osim za susenje stvari i peskira.

Wi-Fi tada po sobama nije bio, a ni mini bar , zbog cega sam se ja bunila posto je u katalogu agencije to ulazilo u cenu sobe, nije pisalo da se naplacuje 3 eur. dnevno da ti ga donesu. Mozda se to u medjuvremenu promenilo.

Ja sam u samom startu bila nezadovaljna zato sto su nam promenili hotel koji smo mi uplatili i smestili u ovaj. To je vidim cesta pojava u Turskoj. Od dva puta koliko sam letovala (Marmaris i Alanja) oba puta sam zavrsila u drugom hotelu. Tako da ti je to lutrija, nikad ne znas gde ces zavrsiti tj. u kom hotelu :neznam:

Izmenjeno (girl79)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko mozda bio u hotelu Kleopatra Celine? Pokusao sam da nadjem vise informacija o hotelu ali sam uglanvom nailazio na dosta siromasne informacije... Na prvi pogled, koliko sam mogao da zakljucim, cini mi se da se radi o pristojnom hotelu uz Kleopatra plazu (bitno nam je da je plaza pescana a koliko sam shvatio Kleopatra je upravo takva plaza) i da centar nije veoma daleko tj. da nije neophodan dolmus vec moze da se stigne i peske...

Svaka informacija je dobro dosla :)

HVala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo utiska iz prve ruke. Vratio sam se iz Alanje iz hotela Cleopatra celine i moja ocena od 1 do 5 bi bila 4. Obzirom da je hotel sa 3 zvezdice ne treba ocekivati raskos i luksuz, ali je za taj rang hotela sasvim ok. Nalazi se uz samu Kleopatra plazu od koje je deli Ataturk bulevar. Udaljen je od centra nekih 20-30 minuta normalnog hoda. To sto u vecini agencija pise da je udaljen 1 km jeste tacno, ali na toj razdaljini je otprilike pocetak centra grada koji se bulevarom proteze narednih bar 2,3 km. Do centra se moze stici i autobusom broj 1 za nekih 5-7 minuta koji ide relativno cesto(na svakih 3-5 minuta), cena voznje je 1,25 lira ( 1 evro 2,15 - 2,2 lire). Osoblje u hotelu je ljubazno, kao i vecina Turaka ne moze se pohvalili vrhunskim znanjem engleskog jezika, ali je sasvim dovoljno za neku osnovnu komnikaciju. Hrana u hotelu je raznovrsna i mislim sasvim prihvatljiva i za one probirljivije, jedino sto od voca nema bas neki izbor(samo lubenice i dinje), ali u obliznjem hipermarketu do kojeg ima nekih 100 metara se moze naci bukvalno sve i svasta od najosnovnijih namirnica. Peskiri u sobama se menjaju na svaka 3 dana, medjutim kupatilo je za 10 dana koliko sam ja bio ocisceno jednom ili dva puta. Pogled na plazu nije direktan vec su terase okrenute malo sa strane tako da se ima pogled i na susedni hotel sa jedne strane i na plazu sa druge strane. Nekoliko nasih agencija ga imaju u svojoj ponudi tako da je u njemu uvek bar oko 10-20 srpskih gostiju. Cena dve lezaljke i suncobrana na plazi hotela je bila prvih par dana 10 lira, a posle su povecali na 12. Ukoliko zelite da idete pre podne na plazu pa se vratite popodne, ostavite peskire na lezaljkama (koje niko nece ni pipnuti) i vratiti se kasnije pa ih ne morate placati dva puta u istom danu

Izmenjeno (gracaigor)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sta bi za wi fi za ovaj hotel i moze li se na plazi zabosti svoj suncobran :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i mojih utisaka za ovaj hotel :huh:

Decko i ja bili smo pocetkom avgusta. :ljubav:

Nazalost, nase iskustvo nije bas lepo i ne prestajem da razmisljam zasto je hotel toliko hvaljen, kada to nije zasluzio, po nama, a verujte da sam citala razne forume i skupljala informacije sa svih strana, ali ocigledno sam pogresila :blink:

Kada smo dosli dobili smo sobu na prvom spratu, sa leve strane (gleda na hotel Melissa), soba je bila poslednja u nizu. Gledala je na neki trem susednog hotela ispod koga je bila kuhinja i na njihov bazen. Kreveti odvojeni, kupatilo ok, dva nocna stocica pored i dve bukvalno razvaljene plasticne stolice. Na terasi dvoje ljudi jedva moze da stoji koliko je mala, ali to smo znali, tako da nas to nije iznenadilo.Odmah smo videli da nam se soba ne svidja i sisli dole da pitamo da li mozemo da je promenimo.

Devojka je bila izuzetno neprijatna, covek do nje je sve vreme cutao, rekla je da francuski lezaj ne mozemo da dobijemo, da to dobijaju samo porodice sa decom i da je to trebalo ranije da rezervisemo, a da ce nam drugu sobu ponuditi sutra. I da ako nismo zadovoljni mozemo da se zalimo vodicu. Sef je kostao 2 lire dnevno, frizider 3, a net 2.

Naravno, uzeli smo sef, uplatili internet za taj dan (bio nam je potreban zbog posla, a ne zato sto smo zavisnici od interneta :rolleyes: ) i vratili se u sobu. U nasoj sobi internet nije radio, jer je ruter u prvom delu hotela, pa je signal bio jako slab, tako da smo izlazili u hodnik, sedeli pored stepenica i zavrsili sta nam je trebalo.

Sutradan smo sisli posle dorucka (kao sto nam je receno) da pogledamo drugu sobu, koja je bila isto na kraju hotela, na trecem spratu, nista bolje, tako da smo odustali, rekli hvala lepo, necemo da menjamo. Njen komentar je bio na nase vidno nezadovoljstvo da isti tretman u njihovom hotelu imaju Rusi, Nemci i Srbi (?!), iako nijednog trenutka nismo pomenulu niti nagovestili da nas tako tretita jer smo Srbi.

Sobe je jako mala, ima par vesalica u ormaru i nijednu policu, tako da su nam stvari bile po celoj sobi. Hrana se osecala stalno, zato sto smo bili tacno iznad te male kuhinje hotela Melissa, a prozora kao da nema. Toliko su losi da bukvalno cujete sve sto pricaju ljudi dole na bazenu.

Daljinski od klime je bio zatvoren u jednu plasticnu kutiju na zidu, mogli smo samo da je ukljicimo i iskljucimo i podesmo temperaturu. Svaka druga opcija (da podignemo krilca, da stavimo na isusivanje vazduha) nije bila moguca jer su dugmad bila prekrivena.

Cistacica je dolazila svakog dana, zategne krevet, izbaci djubre. Kada smo je pitali kada ce nam promeniti peskire vec jednom, rekla je da se peskiri menjaju svakog petog (???) dana i tako je i bilo.

Hrana za dorucak je jednolicna, ali necete ostati gladni. I sve sto ostane od vecere ( krompir, paprika, meso) sve to ide u salate za dorucak i za veceru sledeceg dana. Za dorucak imaju neke dve vrste soka iz aparata, za veceru nemate apsolutno nista, morate da narucite i platite, naravno.

Hotel je na vecoj udaljenosti od centra nego sto pise, ali postoji autobus, tako da to nije problem.

Sto se tice plaze, cena je bila 6 evra (12 lira) za dve lezaljke i suncobran, a ako zelite jos jedan mali suncobran onda je to 16 lira.

Kazem jos jedan, zato sto smo mi, nazalost, goreli ispod tog jednog suncobrana. Cesto se desavalo da suncobran bude savijen, busan pri vrhu, mislim da su kvalitetniji suncobrani koji kod nas stoje pored frizidera za sladoled. A ni u jednom delu plaze ne postoje veliki suncobrani koji stvaraju bolji hlad. Voda je 3, 4 dana u popodnevnim satima bila toliko prljava i to ne mislim na travu, jer je onda prljava samo pri obali, a malo dalje je cista, mislim na pravo djubre ( crne kese, kore od voca, kutije od keksa). Ne znam zasto, da li to bacaju brodovi koji svakodnevno vode turiste na izlet, ali tako je bilo nekoliko dana i to je definitivno pokvarilo utisak.

Sam centar Alanje je lep, ziv, ima jako puno ljudi, moze da se seta, sedne u restoran. Tvrdjava je divna, voznja brodom i sve ekskurzije preko lokalnih agencija.

Poslednji dan, odnosno kad smo krenuli, dobili smo lunch paket. Velicina kutije je bila potpuno nesrazmerna onome sto se unutra nalazilo :blink::ljutko: - parce bajatog hleba, maslac, dzem, jedna maslina, jedna osmina krastavca. Ne znam samo cime su zamisljali da namazemo taj dzem i maslac, ali dobro. Bolje je da nismo ni uzimali, da se bezveze ne nerviramo.

Nama se hotel nimalo nije svideo, nazalost, malo vise smo ocekivali.

Sto se nas tice, mozda cemo ponovo otici u Alanju , ali Kleopatra Celine VISE NIKADA! :sorry:

Nadam se da niko vise nece imati ovakvo iskustvo i da je nas slucaj jedini. :weee::thankyou2:

P.S. Da, moze se staviti svoj suncobran na plazu i to je ok :aplauz:

Izmenjeno (BBbbb)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

Evo svezih informacija za ovaj hotel, kraj je sezone, ali verujem da ce nekome koristiti sledece godine u odabiru, ja sam vratila juce.

Hotel je manji, sa malim sobama i malim kupatilom. U nasoj sobi se nalazila i fotelja pa bas i nismo imali nekog prostora za kretanje po sobi. Soba je cista, svaki dan su nam spremali sobu, zatezali krevete, a svaki treci dan bi nam promenili peskire. Bili smo smesteni na prvom spratu na kraju hodnika, ali sa desne strane tako da mi nismo osetili miris kuhinje iz susednog hotela, ali posto je soba bila iznad nase kuhinje svako vece bi u kupatilu osetili miris kuvanih jaja ili mesa. Pokusali smo da zamenimo sobu, ali navodno nije bilo mesta u redovnim sobama, vec su nas odveli u u potkrovlje. Ostali smo u nasoj sobi uz miomirise za vreme tusiranja, broj sobe je 109. Hotel je sa obe strane okruzen hotelima, pa nam je soba gledala na bazen susednog hotela Kleopatra Life, zurke bi se zavrsavale do 22h tako da nam muzika nije smetala. Terasa je mala, stavite jednu stolicu i to je to. Na slikama koje je hotel stavio u galeriju su malo vece terase gde mogu da stanu dve stolice i mali sto i gledaju na more, ali te sobe nisu nama namenjene. Ako sam dobro razumela recepcionera koji prica i nemacki i engleski, ali ne zna ni jedan jezik dovoljno dobro, vec ih stalno mesa, nase agencije zakupe odredjene sobe.

Sam smestaj i nije tako los, namestaj je stari, sve cisto, ali se hrana nama uopste nije dopala. Ovo mi je bio 5-ti put u Turskoj tako da mi njihova hrana nije strana. Imali smo 11 vecera, a samo smo 5 puta znali sta jedemo od mesa, dva puta smo imali ribu (pecenu i dinstanu), pileci batak, doner i pilece belo, sve ostalo su bila nepoznata mlevena mesa. Znaju da za veceru naprave neko varivo i posto se naravno ne pojede sve to je sutra medju hladnom vecerom i salatama. Tako je bilo i sa pasuljem. Ja nisam veliki ljubitelj mesa, ali bas kao i mesa tako je i kvalitet ostale ponudjene hrane veoma nizi, to je barem moje misljenje.

Za dorucak je bilo kuvanih jaja uvek, pa uz njih kajgana ili jaje na oko, fino pecivo, dve vrste salame, trapist jedan zut i jedan beo, mladi sir i dve vrste feta sira. Naravno tu su i mazalice, kornflleks, muzli... i cak dva puta su pekli palacinke.

Hotel je na samom kraju Kleopatrine plaze, duz setalista na plazi vam treba 20 min do pocetka centra grada i nekih 40 min do uzeg centra i Vaikikija u centru, Do drugog Vaikikja u trznom centru Alanjum morate sa busem br. 2 koji staje u ulici iznad hotela i tacno ispred Alanjuma.

Plaza ispred hotela je pescana i postoji deo sa suncobranima i slobodan deo.

Tu sam za sva dodatna pitanja,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li je bilo i zelenog pudinga? :bez-zuba: :bez-zuba: :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo je i plavog i rozog :hahaha: , a kad ste vi otisli bilo je i sljiva i grozdja, ali je nestalo lubenica :'( .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa naravno, kad smo sve pojeli. :hahaha: :hahaha: :hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Šalu na stranu.

I ja sam boravio u ovom hotelu u periodu od 5.9. - 18.9.2012. Zapravo imao sam uplaćeno do 17. 9. , ali sam morao produžiti za još 1 dan, zbog potrebe odlaska u Kapadokiju. Naime, za Kapadokiju se polazilo u utorak, a meni se letovanje završavalo u ponedeljak, pa smo produžili.

Hotel sam uplatio preko „alpharooms.com“ - a, po ceni od 13e po danu, po osobi, za polupansion, negde krajem februara. Kada sam video da ću morati da produžim letovanje za još jedan dan, iz već pomenutog razloga, opet sam prokrstario internetom i raznoraznim booking sajtovima, da bih video ko u tom momentu daje najbolju ponudu za ovaj hotel. Tog momenta najpovoljnija cena je bila 16e, za P.P., po osobi. Ne sećam se više preko kojeg sajta. Tada sam sišao dole do recepcionera i rekao da ja želim da produžim za još jedan dan, i da sam preko neta našao smeštaj u njihovom hotelu za 16e, te da li oni mogu da mi daju povoljniju cenu od ove. Recepcioner mi reče da to moram dogovoriti sa šeficom, a da će ona biti u 10h ovde. Ja sam u 10 ponovo bio na recepciji i za divno čudo i ona je bila tu. Počeo sam i njoj da objašnjavam šta želim, međutim rekla mi je da sve zna i da je cena za keš 30e za nas dvoje. Nije to nikakva razlika, ali mi je ovako bilo jednostavnije. Izvadio sam pare i dao. Pitao sam je da li ću dobiti neki papir, priznanicu, ili šta već, na šta je ona rekla da ne treba, ali reko, treba meni! Onda je ona na nekom blokčetu napisala da je primila 30e, za period boravka od – do, potpisala, stavila pečat, i dil je bio završen. Istina, na netu sam našao hotel „Balik“ koji je praktično u komšiluku i isto gleda na plažu, za 13e, ali me mrzilo da se seljakam i premeštam stvari zbog jednog dana, tako da sam odustao od ove kombinacije.

Soba koju smo dobili u ovom hotelu je bila na 4. spratu, br. 409, skroz na kraju hodnika, okrenuta ka bazenu susednog hotela „Kleopatra life“. I ova soba je isto takva kako su predhodni forumaši opisali. Soba zaista nije velika, ali ruku na srce dovoljna za dvoje. Terasa isto mala, kupatilo......ama sve je već rečeno. Televizor mali, klasičan, sa par turskih i stranih programa. U sobi nema frižider, nego se doplaćuje. Sef u plakaru, digitalni, isto se doplaćuje. Wireless internet se plaća, 4tl po danu. Dobijete lozinku, koju unesete prilikom prijavljivanja. Ja sam povremeno uspevao jednu lozinku da koristim po 2-3 dana. Đavo bi ga znao kako. Signal u sobi mi je bio jako slab, najčešće jedna crtica, pa mi je veza povremeno pucala, a o brzini da i ne pričam. Kada mi je trebala stabilna veza i kakva-takva brzina, morao sam da izađem na hodnik, kod lifta, i tu sednem na jednu fotelju, jer je tu bio ruter.

Klima uređaj direktno bije na krevet. Gledali smo da uvek sobu razhladimo prije spavanja, te je isključimo. Meni lično smeta šuštanje klime kada spavam, ali jedno veče je bilo baš jako toplo u sobi, bolje reći sparno, pa smo ostavili klimu da hladi, ali onda kao što rekoh bije na krevet. Ovu problematiku smo rešili tako što smo krevet premestili na suprotnu stranu sobe, i problem je bio rešen. Ovo ide lako, jer se krevet lako vuće po pločicama. Ujutru smo ga vratili na mesto. Klima se inače ne isključuje kada su terasna vrata otvorena.

Vrata sobe se otvaraju na karticu, koja se posle mora staviti u prorez na zidu, da bi u sobi bilo struje.

Za hranu je isto već sve rečeno. Jedino bih da dodam, da je svaki dan bila jedna vrsta supe i to uvek krem.

Zaključak:

Sve što su napisali forumaši, kada je ishrana u pitanju, vam sleduje u hotelima koji koštaju 13-14-15-16e. Jedno od drugog kopiraju. E sad, ako i nema razlike u hrani između hotela u ovoj cenovnoj kategoriji, ima razlike u veličinama hotelskih soba, njihovom enterijeru, veličini kupatila, terase, pozicioniranju soba itd. Pokazaću vam to na primeru hotela „FATIH“, u kojem sam proveo zadnju noć boravka u Alanji. Za hotel „Fatih“ ću otvoriti posebnu temu.

Hotel Kleopatra Celine

celine1.jpg

celine2.jpg

celine3.jpg

celine4.jpg

celine5.jpg

celine6.jpg

celine8.jpg

celine9.jpg

celine10.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pisala sam vec o ovom hotelu na nekoj temi o argusu. interesantno mi je sto sada citam da su drugima peskiri menjani na 3 dana. onda kada sam ja bila u tom hotelu peskiri su nam menjani svaki dan. bila sma u periodu pre ostalih na ovoj temi. nas dvoje svako je dobijao jedan veliki za umotavanje, jedan mali i jedan za noge, zajednicki. ciscena nam je i soba, ali i kupatilo svaki dan. i dobijali smo koliko se secam redovno zalihe tolet papira. za posteljinu ne mogu da se setim (iako mi je alanja u najsvezijem secanju), secam se da je spremacica pravila neke oblike od onog belog frotira ili sta je vec bilo u pitanju...nije bilo obicno zatezanje. dzabe se mucila i ovako se sve rasturi, ali ajde.

argus ne radi ove godine taj hotel. bez veze sam listala letovanje turska 2013, moje destinacije su odredjene i zapecacene, i nasla argusov cenovnik hotela nema vise u ponudi.

meni se cini da smo koldar i ja bili u istoj sobi. soba u kojoj smo bili je ista takva sa pogledom na life hotel. zao mi je samo sto nisam slikala scenu u bazenu life hotela, kada je jednom pala kisa. neki klinci se kupali u bazenu, pocela kisa. devojcica nista pliva i dalje, a decak stoji u vodi, uzeo dusek i stavio na glavu da ne pokisne. :D

i generalno hotel je po meni ok, cak i hrana. da li se nesto kasnije menjalo. :neznam:

moj zakljucak je ili hotel tj. vlasnik propada ili su nase agencije zabrljale (ne znam preko kojih su drugi isli, znam da nije samo argus radio taj hotel tada). pogotovo mi je cudno za peskire da su menjani na 3 ili cak 5 dana.

Izmenjeno (Korzika)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ko kaže da nema hotela "Celine" u argusovom programu za 2013? IMA!!! Ima i kod kon-tikija. Kod argusa ima i hotel "Fatih" koji je neznatno skuplji od "Celine"-a, ali je znatno bolji. Uostalom pisao sam o tome, jer sam boravio u oba.

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ima, sad sam se vratila da napisem da sam pogresila, ubacili su izgleda nove hotele, pa je taj sada negde na sredini. brzo sam pregledala, nisma ni obratila prvi put paznju.

taj drugi hotel fatih je pun u periodu juna, gledala na booking.com, ostale samo trokrevetne sobe.

u fatih hotelu postoji jos jedna zgrada, kojom gosti nisu bili bas odusevljeni. kako se kome zalomilo.

Izmenjeno (Korzika)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887866
    Ukupno poruka