gistro

BELEK hoteli,opšta tema

66 poruka u ovoj temi

Svi mi koji ovaj forum koristimo da dodjemo do informacija, trebali bi biti u obavezi (moralnoj naravno…) da nakon sto realizujemo izabrano putovanje, napisemo bar nekakav komentar, tj. prenesemo svoje utiske i iskustva.

 

Stoga pisem sa terena, jer pretpostavljam da je najbolje i najefikasnije ovako, narocito kada su utisci pozitivni. Malo cu se raspisati, ali nadam se da ce moje iskustvo biti korisno mnogima.

 

Najpre par informacija o tome kako sam dosao do izbora, tj. zasto sam izabrao Xanadu resort, Belek za ovogodisnju destinaciju. Jednostavno, gledao sam sta kazu zahtevni svetski turisti, www.tripadvisor.com je moj checking point svakoga puta kada biram destinaciju/hotel za putovanje. Njemu bezgranicno verujem (za sada/jos uvek), i nikad me nije izneverio. Obzirom da smo birali porodicno letovanje, sa detetom od 3god. izbor je bio da i ovoga puta iskoristimo sve prednosti Turskih All Inclusive hotela (industrijski turizam), iako ta vrsta letovanja meni nije bas po volji pre svega zbog vrlo cestog utiska igraonica/zatvor in the middle of nowhere. “Naginjali” smo neznatno ka Belek-u, jer smo vec bili u Kemeru i Lara/Antaliji, a bar po nekim elementina (Golf tereni, vise zapadnih turista…) ovaj region mi se cino privlacan.

E sada dolazimo do jedne od sustina turisticke ponude kod nas. Svi vrte iste hotele, pri tom bez nekog posebnog pravila/osnova. Hocu reci da veliki broj hotela koji postoje na terenu tradicionalno se ne mogu naci kod nas u ponudi, bez vidljivog razloga. Cini mi se kao da najveci (KonTiki, Jolly,…) kreiraju ponudu za sebe i ostale. Kao da vazi pravilo “cim to nema kod najvecih, ko zna sta je u pitanju…” Elem, cenjeni tripadvisor.com je nepogresivo ukazivao na dva hotela u Beleku: Xanadu Resort i Cornelia DeLuxe . Iza njih su po komentarima zahtevnih zapadnih turista debelo ostali razni Rixos-i, Papillon-i, i mnogi drugi zvucni hoteli iz sljastecih kataloga nasih najvecih agencija. Moram da budem iskren, nisam do tada cuo za ove hotele. Nakon obilaska 5-6 najzvucnijih agencija, u jednoj sam nasao Corneliu ali nije bilo mesta… Slucajnom pretragom na google.co.yu , sam pronasao da Xanadu nudi TOP Tours. Uprkos strahovima (ne znam agenciju, smestena u nekakvom stanu), prelomili smo i uplatili ne mali iznos. Iako suma nije bila mala, kada se uporedi sa ponudama All Inclusive hotela iz zvucnih agencija za ovaj period, izlazi da je to cenovna sredina ponude!!! Da odmah zavrsim sa agencijom, sto se njih tice, uprkos mojoj paranoji, sve je bilo super, avion na vreme, transfer, vodic, poseta vodica…

 

E, sada hotel !

Hotel je star 7 godina, sto je za Turske hotele vec star hotel kada se uzme u obzir ponuda glanc novih hotela. Medjutim, ovde su bili veoma pametni, sto se tice stila gradnje, a i hotel je najbolji primer kako nesto nakon 7 godina moze biti kao novo. Naime, centralni deo hotelskog kompleksa (bazeni, deo oko njih…)je izgradjen od masivnih kamenih blokova, oponasajuci autenticne anticke rusevine, tako da mu vreme nista ne skodi, sta vise, sto je starije, to bolje i zeljenije izgleda… Hotel je smesten u parku povrsine 140.000m2 (14 Hektara !!!) i obiluje borovima visokim kao sestospratnica, neokupiranim travnjacima… Bazena dovoljno, cak 6, 3 jako velika za odrasle, 2 za decu i jedan zatvoreni, koji nisam ni video. Jedan komplet bazena (veliki za odrasle + jedan za decu) je smesten u secret garden-u , nema animatore, muziku, tj. namenjen je isklucivo opustanju i uzivanju. Sobe su u glavnoj zgradi (sea-view sobe) i u izdvojenim dvospratnicama, ne bih da ih opisujem, standardno su dobre za hotel sa 5*. Prvog dana sam imao utisak da je hotel dobar, ali da nije za dobijenu ocenu, tj. padanje u nesvest. Vec od drugog dana sam shvatio zasto je ovaj hotel godinama ocenjen kao jedan od 5 najboljih na Turskoj obali. Ovaj hotel nije u fazonu da fascinira detaljima, vec je sacinjen od skupa elemenata koji su SVI jako, jako dobri, ali ne toliko da provociraju svojim sjajem, luksuzom, kicom…

Par primera:

- verovatno postoje hoteli u Turskoj sa vecim izborom hrane, ali sa tako malo ponavljanja, tako dobrim izborom, jako malo…

- Postoje hoteli smesteni i na vecim prostranstvima, ali treba videti koliki je kapacitet gostiju, tj. sagledati koliko pot. gostiju deli taj prostor…

- Zbog prethodno navedenog primera, nigde guzve (lezaljke, hrana, barovi, bazeni..) iako je u toku najudarniji period, tj. hotel je pun…

- …

Nazalost (neki bi rekli na srecu) jedini smo iz Srbije u hotelu, a ako sam dobro shvatio recepcionara, prvi smo Srbi ikada. Nadam se da ce se to promeniti. Najveci broj turista su Britanci, Beneluks (Danci, Holandjani, Belgijanci) i Nemci. Rusa (tj. iz ex-SSSR ) ima, ali u manjini, sto mi je bilo veliko prijatno iznenadjenje. Usled toga, “zvanicni jezik” je engleski i svo osoblje ga savrseno govori, sto je dosta zgodnije u odnosu na iskustva prethonih godina, kada smo se susretali sa osobljem koje samo govori Turski i Ruski.

 

O Deluxe All Incusive-u ne bih da trosim previse reci, jer se jednostavno nista ne placa osim Spa centra i plovila na motorni pogon. Pored glavnih obroka, barova i tematskih restorana, postoje satnice tokom celog dana sa razlicitom dodatnom ponudom pica, hrane, slatkisa na razlicitim nestima, tako da bi se covek mogao posvetiti samo tome ako bi zeleo i ako mu je to bitno… Jedna od specificnih stvari je besplatno pranje garderobe, sto je jako zgodna stvar. Zamislite da se vratite sa mora sa koferom punim cistih stvari, savrseno upakovanih pojedinacno u PVC, cak u kosulje stavljaju onaj karton, kao kada ih kupite. Pored reda, ljubaznosti i kvaliteta usluge, jedna od najvidljivijih stvari je besprekorna cistoca koja vlada svuda.

Poslednja stvar koju cu prokomentarisati su animatori, tj, entertainment/show program. Spadam u goste koji mrze animatore, “dzunglanja” na razglasu pored bazena, glupave igre za goste hotela. Tog stava se i dalje drzim, i mislim da je i u ovom hotelu manje-vise slicno kao i u drugim sto se toga tice, recimo da je malo umerenije i manje napadno/opterecujuce. Medjutim, night show …!!! To je nesto sto nas je totalno oborilo sa nogu ! Naime, pored standardne varijante muzika/band u barovima (koju ne posecujem ni u jednom hotelu, jer me previse podseca na terasu imaginarnog hotela na Jadranu 80-tih, gde Karici nastupaju…) svake veceri u 22.00 se desava night show u hotelskom amfiteatru. Najpre, amfiteatar je veoma poseban jer je u skladu sa vec opisanim u pitanju ogroman, pravi kameni amfiteatar, replika antickog amfiteatra. Programi koje ti ljudi izvode su neverovatni ! U pitanju su postavke Londonskih i Brodvejskih mjuzikla. Lion King, Monty python's Spamalot,… Kakva je to pozornica, kakvi kostimi, scenografija !!! Ovako nesto zaista nisam ocekivao kao program zabave u hotelu. Verujte, nase “Pozoriste na Terazijama” je jako lose za ovo… Na ovu dobru stvar su “upozoravali” mnogi komentari na www.tripadvisor.com ali sam mislio da je u pitanju preterivanje…Sasvim bez preterivanja mogu reci da tesko gde mozete da gledate ovakve predstave, a besplatno da ne govorim.

 

Moglo bi se o ovom hotelu pisati jos dugo. Nabrojao saam samo mali deo, ali sam vec oduzio.

 

Sve u svemu, prezadovoljni smo i vise od toga. Ovaj hotel preporucujem svakome. Ako bi se dva puta vracali u isti hotel, ovaj bi odabrao sigurno ! Dodatni info (mada nedovoljan jer je sajt los) mozete naci na www.xanaduresort.com.tr . Ipak, savetujem da pored www.putovanja.info , koristite i www.tripadvisor.com jer je skoro nepogresiv.

 

O Beleku vam ne bih pisao jer nema sta mnogo da se kaze kada se oduzmu luksuzni hoteli. Mala, uredna i cista varos, mnogo radnji sa bofl robom. Pritom skuplje od ostalih slicnih mesta u Turskoj, zbog imucnije strukture turista.

 

P.S.

Da ne bude sve savrseno, negativna kritika za plazu. Naime, nedovoljno uredjena standardna long-beach, sa neobicno i upadljivo previse od mora udaljenim lezaljkama suncobranima i sl. (kojih inace ima dovoljno, super su itd…) Mada i za to postoji sarmantno i pozitivno objasnjenje: Belek, a pre svih plaza Xanadu hotela je mesto gde morske kornjace polazu jaja upravo u letnjem periodu, ta mesta (gnezda, valjda se tako kaze?) su zasticena, obelezena, ogradjena, cuvana… pa je zato zona lezaljki povucena iza zone gnezda, i zato plaza nije “obradjena” da izgleda savrseno, vec je ostavljena u nepromenjenom stanju kao sto je bila pre izgradnje hotela. Za druge strane, kazu da je prisustvo kornjaca potvrda plave zastave, cistoce vode i plaze…

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se u Beograd.

I poslednji dani letovanja (nakon sto sam postavio topic), su protekli savrseno.

Ako je nekome potrebna pomoc/savet vezano za luksuznije hotele u regijiama Belek/Lara/Kemer, mozda mogu da pomognem, jer sam zaista dosta energije i vremena ulozio u sagledavanje i istrazivanje, pre svega da bi svojoj porodici obezbedio sto bolji izbor ove i prethodnih godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi Gistro,

zaista lep i slikovit opis.Ono sto bih zeleo da kazem jeste da sam i ja bio ove godine u Beleku i to preko Kontikija u hotelu Maritim Pine beach resort i skoro sve(osim besplatnog pranja garderobe) je maltene isto kao i u tvom opisu, a mislim da je ipak jeftinija varijanta.Ono sto bih dodao kao negativnost a koju ti nisi pomenuo jeste boja mora ili ti prozirnost mora.Kad je o tome rec more je nekako tamnije i kada si u vodi do pojasa maltene ne vidis svoja stopala na dnu mora zbog mutne vode.Doduse rano ujutru je voda jos i nekako prozirna ali je to daleko od bistrine,prozirnosti i boje Jadranskog mora! Sta mislis o ovome?

Zanima me da li si bio u Egiptu i mozes li samo Sredozemno more da uporedis sa Crvenim morem.

I na kraju svaka cast za savet oko tripadvisora.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se za more. To sam podveo pod plaza, kao jedinu nepozitivnu stvar, ali nisam posebno istakao. Mislim da je razlog tome previse sitan pesak na samom ulasku u more, koji se na pojavu imalo manjih talasa ili kretanje kupaca "dize" i stvara "prljav" utisak. Ista situacija je i sa svim hotelima na Lari. Savrsene plaze u Turskoj se mogu presvega pronaci u Kemeru i Fetijama (verovatno jos negde), tj. plaze u tim regijama se mogu meriti sa lepim plazama Sredozemlja.

Nazalost nisam bio u Egiptu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gistro,

Javljam se samo zbog pozdrava. Putovali smo istim avionom ka Turskoj i nazad ka Beogradu. Pri povratku bila sam u sedistu ispred - prekrstila sam se pre poletanja uz konstataciju da ipak letimo JAT-om. U svakom slucaju pozdrav za Vas i porodicu. Klinac me je ocarao tokom leta. Skoro nisam videla toliko simpaticno dete.

V

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gistro,

Javljam se samo zbog pozdrava. Putovali smo istim avionom ka Turskoj i nazad ka Beogradu. Pri povratku bila sam u sedistu ispred - prekrstila sam se pre poletanja uz konstataciju da ipak letimo JAT-om. U svakom slucaju pozdrav za Vas i porodicu. Klinac me je ocarao tokom leta. Skoro nisam videla toliko simpaticno dete.

V

Hvala na pozdravu. A, kako si znala da smo to mi ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na pozdravu. A, kako si znala da smo to mi ?

Moj mozak pamti sve (sto je bilo dobro tokom skolovanja, ali....). Imam tu cudnu sposobnost da cesto povezem nepovezane stvari tj. valjda imam dobru intuiciju. Uglavnom, supruga je spomenula da ste bili prvi gosti u hotelu - ime hotela sam naravno zaboravila, ali sam zapamtila da ste bili u Beleku. Setila sam se da je supruga rekla da su Vas svi mesali sa rusima, cak mislili da ste iz Sirije. Ujedno putovali ste preko Top Toursa (kao i ja) - istog dana. U svakom slucaju, sledeci put kad budem negde putovala ja saljem Vama upit da me obavestite da li je to valja ili ne. U svakom slucaju ja sam se grozno provela ovog leta. Alanja i drustvo sa kojim sam putovala je bila los izbor - hotel (sobe na internetu super izgledaju, a u stvarnosti su horor. Dok nismo rekle da se vracamo za Beograd ukoliko nam ne obezbede vece i ciste sobe nisu imali nameru da nas prebace), talasi, vrućina, ...

Pozdrav,

V

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veckili, zaista sjajno povezivanje podataka. Zao mi je zbog neuspesnog letovanja.

Naravno, na usluzi sam za savete. Evo, za nekoliko meseci treba poceti sa planiranjem novogodisnjih i zimskih putovanja...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:srce: Dobro vas nasla!

(Al se shlihtam kad mi treba nesto,haha)

Treba mi necije skorasnje iskustvo iz Beleka, jer idemo sa dvoje bas  male dece, sto pretpostavljam nije mnogo pametno, ali ajd sad...

Preko Kontikija idemo u septembru, Pine Beach Resort

Zanima me koju vodu da kupujem tamo , takodje da li imaju pampers ili neku adekvatnu zamenu, i sve na tu temu.

U koje doba dana ne smem ni da pomislim da izadjem napolje sa decom?

Da li  se moze i koliko se doplacuje Family room

U kojim satima je rucak?

Eto, hvala unapred(valjda ce se javiti neko do septembra :D )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:srce: Dobro vas nasla!

(Al se shlihtam kad mi treba nesto,haha)

Treba mi necije skorasnje iskustvo iz Beleka, jer idemo sa dvoje bas male dece, sto pretpostavljam nije mnogo pametno, ali ajd sad...

Preko Kontikija idemo u septembru, Pine Beach Resort

Zanima me koju vodu da kupujem tamo , takodje da li imaju pampers ili neku adekvatnu zamenu, i sve na tu temu.

U koje doba dana ne smem ni da pomislim da izadjem napolje sa decom?

Da li se moze i koliko se doplacuje Family room

U kojim satima je rucak?

Eto, hvala unapred(valjda ce se javiti neko do septembra :D )

Ja sam ti se javila PP.

Pozdrav!

Ono sto ti nisam napisala, rucak je od 12:30 do 14:30.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto ima zainteresovanih za Belek,evo naseg iskustva. Bili smo u Maritim Pine Beach Resort-u.

Prvo i najvaznije - za te pare postoje mnogo bolji hoteli, pre svega cistiji.

Sam hotel i hotelski sadrzaj je u skladu sa kategorizacijom, ali je higijena neprimerena za hotel sa tim brojem zvezdica.

Pre svega mi i jesmo uplatili hotel te klase upravo da ne moramo da razmisljamo da li ce biti cisto ili ne...

Par puta odn. dva puta mi se dogodilo da sam u restoranu naletela na jelo koje je bilo dopola skuvano, konkretno, u jednom slucaju je bio u pitanju krompir, polu presan. Suprug je jednom nasao ruz na solji. Jednu noc smo MM i ja dusu ispovracali, ne mogu da tvrdim, ali mislim da je u pitanju klopa i to neki kolaci, posto smo jedino to jeli isto toga dana.

Peskiri, menjani su svaki dan, ali se par puta desilo da sam zagledala da li su ih zaista i zamenili ili su ih samo vratili. Da ne spominjem koliko su flekavi i rondjavi! Krevetac, trazili smo hotelski, mada imamo svoj mobilni, ali nismo hteli da ga vucemo kad vec oni imaju tu mogucnost, jel! Krevetac je bio isto na foru tih mobilnih, neki model od pre Hrista, sto i nije toliko bitno, koliko stanje u kom smo ga dobili - poprilicno zamazan i ulegnut.

Sve bih to nekako mozda i progutala da se Dina nije razbolela, upravo zbog te "cistoce" pa imala proliv i povracala.

Hoteski "brizni" doktor nas je poslao u njihovu privatnu bolnicu kojima je pre svega cilj da izvuku sto vise novaca, kad se vec zateknete tamo...

Nauk za nas za sledeci put, a vama dobronameran savet, obavezno odradite neko privatno zdravstveno osiguranje u nekoj osiguravajucoj kuci, poznatijoj, (kad smo se vratili raspitala sam se i samo sto nisam samoj sebi oci iskopala, to je stavka od nekih 1000din po glavi i nema brige!). Naime, preko aranzmana nama je bilo odradjeno to putno osiguranje koje pokriva troskove do 12000EUR i u slucaju intervencija putnik sam placa troskove pa posle po povratku trazi povracaj od osig.kuce, a u slucaju privatnog zdr.osig. pokrivaju se troskovi do 30000EUR, lepo predate samo polisu osiguranja i zavrsili ste s tim. Nije u pitanju suma koja je pokrivena, vec da li cete imati dovoljno novaca da platite.

Ako imate jos nekih pitanja, slobodno.

I pored svega, mi smo se lepo proveli i planiramo opet u Tursku (more je i sredinom juna vec bilo toplo), ali u neki drugi hotel i to samo ako uspem da ga "proverim" sa nekim ko je bio najranije predhodne sezone.

Mi smo bili u periodu 14.06.2008 - 28.06.2008. i vec je bilo poprilicno toplo...

Dobili preporuku za hotel Titanik u Lari. Ljudi su bili ove godine sa nama u hotelu, a prosle godine su bili u Titaniku i kazu da ne mogu da se uporede!

U svakom slucaju, lep provod!

Sto se samog Beleka tice, ne mogu puno toga da kazem, bili smo 2 puta, gradic koji je skoncentrisan na trgovinu, sve same radnjice, butici... Ima i posta. Do Beleka se stize onim vozicima za nekih 15min, kosta 2EUR po osobi, cini mi se.

U Turskoj primaju i EVRE i Lire, ali vam je pametnije da zamenite EVRE u lire.

Ne znam sta bih jos mogla da napisem.

Ako imate pitanja, izvolite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto ne kopčam... Titanik je ekstra hotel! A taj u kome ste vi bili ako ga poredite sa Titanikom mora da ima 5*! Pa mi sad nije jasna klopa,peškiri, krevetac... Elem preporuka sa moje strane za hotel Grand Kaptan u Alanji, ne preterano skup za hotel sa 5*, ali je zaista ekstra, posebno za klince!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, upravo tako, hotel u kom smo bili ima 5*, i mi smo bili bas neprijatno iznenadjeni.

Ja sam prenela svoje iskustvo, nikog ne ubedjujem da tamo ne ide, samo sam htela da ukazem da se za te pare ne dobije ono sto bi trebalo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ines, baci pogled na hotel Desert Rose u Hurgadi, 5 zvezdica, AI, a duplo jeftiniji!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za slucaj da nekoga zanima ovaj zaista sjajan hotel, ove sezone kod nas ga nudi samo KgKompas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka