ciki

Hoteli u Y. Hammametu

85 poruka u ovoj temi

Harisa je ljuti sos.

Oblaku svaka cast na kratkom napisu koji je pogodio pravo u metu. Melia Flora Park je zakon i za hotele sa 5 zvezdica (ima 4). Ali tako je kad ste u hotelu sa 96 soba a ne sa 300-400.

I mi cemo verovatno ponovo u Floru i opet preko Nomada, samo da se oporavimo od letovanja u Kotoru (postavio sam komentar). Ono je stvarno bilo odvikavanje od para kad se uporedi sa Tunisom (ili Tasosom).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da taj Flora Park svi hvale. Alexa i ostali, da li mozda nesto znate o hotelu Alhambra, videli , culi nesto????U Yasminu je.POZZ

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se da je Alhambra na plazi, blizu luke ali nisam siguran. Posto su u prvoj liniji (na plazi) uglavnom hoteli sa 5*, trebalo bi da je na nivou. Mozda ima nesto na netu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cini mi se da je Alhambra na plazi, blizu luke ali nisam siguran. Posto su u prvoj liniji (na plazi) uglavnom hoteli sa 5*, trebalo bi da je na nivou. Mozda ima nesto na netu.

Nije na plazi, vec u nekoj ulicici paralelno,tako su mi rekli u agenciji, 200m od plaze, ali kao imaju sopstvenu. I jos me brine sto je udaljen 2km od marine, da li to znaci da mi je taj supermarket gde se kupuje voda i ostalo, koji svi pominju toliko daleko. Sav je u nekom andaluzija stilu, nisu mu neke foto. Gledala sam nesto na netu, svi ga hvale... Ali meni Solaria mnogo lepsa, mada sta vredi kad ne moze :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za one koji su bili u Flora Park-u:

Imate li neki komentar na animaciju? :P

Vjerujem da ako ste bili ovog ljeta znate Bob-a?

Ha?

A Chokri-a? Glavni konobar hotelskog bara. Molim da se njegove fore ne prepricavaju ovdje, da ne kvarimo biznis covjeku!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Chokri je genijalac. Bob je ok, ima talenta da oslobodi ljude da se ludiraju. I naravno ne zove se Bob:)

Da li si imala bliske susrete sa malim Abdelkarimom sa recepcije. Klinac je bio toliko bezobrazan da je malo falilo da jedna Engleskinja ulubi recepciju njegovom glavom. Ladno nije hteo da joj promeni 20 funti jer su bile zacepljene. Meni je za 50 eura rekao da su "fals", medjutim spustio je durbin kada sam zahtevao da pozove menadzera-nisam dosao na odmor da me balavander isledjuje-to mi je inace jedno od svega 2-3 losa iskustva u Tunisu. Usput, izgleda da mali nesto muva posto mi nije dao priznanicu za sef a zadnjeg dana se ispostavio i da nije ni upisao u svesku da mi je izdao sef. Bilo je malo zadovoljstvo videti ga kako se znoji pred menadzerom (nisam ga ja zvao, izgleda da je nanjusio da mali mulja).

Zaboravio sam kako se zove onaj kuvar koji pece omlete i palacinke, taj je stvarno majstor i za klopu i za pricu sa gostima dok im sprema ono sto zele.

Ma cela ekipa je bila odlicna. Mada mi se cini da ce Abdelkarim da "make ashtrays for a living" ako se malo ne civilizuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, pitam ja naseg blesavog Boba jednoga dana kako se stvarno zove.

"BOB"

"Ma, daj, oni stvarno!"

"Jok. Bob."

"Pa, niko se na zove tako! Ne postoji takvo ime!!!"

"Ok. Roberto. mama mi je Italijanka."

A jeste koliko i moja.

Onda sam teskom linijom saznala njegovo pravo ime, ali cuvam kao vojnu tajnu! Tako mi rekao... Otkacen je koliko moze biti.

Pomenutog decka nisam upoznala, nama je na recepciji bio Nirudin koji moze proci kao Evropljanin po izgledu i Leila, koja je najdivnija zenica koju sam upoznala. Cak mi je pokazala na mob-u slike i snimak njenog cetvoromjesecnog bebca! Mica mala...

Mislim da je osim njih bio jos jedan gospodin, ali ga bas nikako ne bih nazvala klincem... :blink: Tu i tamo j euskakao mali konobar po imenu Rammah, kao pomoc na recepciji i on je divan.

Kuvar koji pravi omlete i palacinke... joj, ne sjecam se kako se zvase. Ali sam htjela da ga deportujem ovamo. Jedva prezivljavam bez njegovih omleta! Dusica! Nama su tamo bila dvojica za to zaduzena.

I konobari su im extra! A i kuvar koji uopste priprema obroke za svedski sto! Mmmmm... Eh, obavezno probati krompir na Lionski nacin... Uspomene. :( Ali mislim da mi se smijesi skori ponovni odlazak tamo.

Eh, i Choriju sam obecala da necu siriti price o njegovim idejama...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, mama Italijanka, cale Libijac. Znao sam mu i ja pravo ime ali sam zaboravio. Od ostalih pomenutih ne znam Leilu, mozda je bila slobodna tu sedmicu.

Zavidim ti sto ides opet. Nego, da li znas za onu kombinaciju da se nekako odradi samo prevoz i da u hotelu covek sam uzme sobu (ponudjena nam soba za dvoje sa pogledom na bazen, polupansion-30TD (15 po osobi)!!). Vredi videti koliko je redovna karta Beg-Mir, jos samo transport od aerodroma do hotela. Ona aerodromska taxa na Surcinu me i dalje boli-128e za dvoje a od toga na Monastir otpada 7e, znaci piskenje na Surcinu dodje 121e. Malo karikiram, ali sto je mnogo, mnogo je. 2 taxe = 1 hotelski smestaj od 7 polupansiona, au. A da, navodno je tolika taxa jer je u pitanju carter iako idemo redovnom linijom. Mozda bi g. Cosmo mogao da rastumaci ovo ako svrati na topic iako je taxa van njegovog domena (kontrola letenja ako se ne varam), ipak je aerodrom u pitanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A to za takse je cisti bezobrazluk.

Mada, gledano sa strane politike drzave, nije u interesu Srbije da ljudi putuju. Makar ne materijalno. To ti je isto kao uvoz. Samo sto kada uvozimo cokoladu nije toliko strasno... Tako da odiru ljude kao drekavce, a uglavnom mi putujemo u Tunis, vrlo malo Tunizana. Ili nijedan.

Jel' mogu da trazim lovu nazad ako nisam piskila na SUrcinu? :P

Pa, ja sam prvo razmisljala o samostalnom aranzmanu, ali se nije isplatilo po tadasnjoj matematici. Sad mozda sam ja pogrijesila ali je problem bio u avio kartama. Velike tur. agencije vecinu karata otkupe i prije sezone. Ono sto ostane se prodaje na kasicicu i bude vrlo skupo. Zakon ponude-traznje. Mala ponuda, velika traznja, odose cijene!

E, sad...

Sto se tice hotela, vi ste dobili finu ponudu, ali ja sam gledala njihove cijene i nisu bas tako drazesne. Mislim, apsolutno nisu!

Mislim da treba paziti sa tim stvarima. Ali, ako nadjes racunicu, a ne treba ti vodic - extra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Leile, moguce da je bila na trudnickom i porodjajnom.

Svaka joj cast. Vecina arapskih zena i ne radi, a ona 4 mjeseca nakon porodjaja na recepciji. Kaze nije morala, ali je zeljela da nastavi. Svaki dinar je bitan kad imas bebu.

A sin joj je mali crnokosi andjelcic.

I inace su mi mali Arapcici preslatki. Mislim da smo makar petoro ljudi pitali mozemo da im slikamo dijete.

U Zabavnom parku smo se vozili sa najljepsim stvorom koje su moje oci ikada srele. Mlada dama ima 3-4 godine i zove se Jasmin. I predivna je. Andjeo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 22.06.-03.07.2007. smo bili u Yasmin Hammametu u hotelu Melia el Mouradi.

Hotel je fenomenalan, hrana odlicna i raznovrsna . Osoblje je takodje bilo odlicno pocevsi od sobarica, recepcionara, konobara, ljudi na bazenu ... Jednom recju fenomenalno.

Posto ja sad o ovomo mogu da vam pisem 5 dana a to bi bilo malo previse, ako nekog nesto zanima o hotelu, Yasminu, izletima, cenama... nek pita.

Inace na ovo putovanje, u ovaj hotel, preko agencije Kontiki, smo otisli zahvaljujuci vasim preporukama koje sam citala na forumu. I zato zelim da vam svima kazem jedno veliko HVALA, BILO NAM JE FENOMENALNO.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima....

Zelim da Vam se svima zahvalim na iscrpnim informacijama koje sam nasao u ovom forumu i imam jedno pitanje. Devojka i ja idemo 27.09. u Y. Hammamet - Hotel Marina Palace preko Argusa. Zna li neko nesto o tom hotelu i ako je neko bio kakvi su mu utisci... mada je sada vec kasno da se predomislim posto je sve vec uplaceno, ali samo da znam sta me ocekuje.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka