ciki

Hoteli u Y. Hammametu

85 poruka u ovoj temi

Da li ste mozda bili u nekom od ovih hotela:

El Mouradi Hamamet,Vincci taj Sultan,Iberostar Solaria.Da li je mozda neko putovao skoro preko Jat Airlift a u Y.Hamamet,kakvi su vodici? :unsure: Kakvi su Nomadovi vodici?Izvinjavam se sto smaram,ali bas sam u dilemi? :huh: HVALA<CMOK

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2001.godine sa porodicom sam putovala preko JatAirlift-a u Hammamet u hotel Hamamet.Hotel je fenomenalan a hrana izuzetna.Do plaze se ide stazom okruzenom oleanderima.Vodic je bila Snezana i bila je jako ljubazna .Pitanje se odnosilo na Yasmin Hamamet ali sam zelela da pohvalim ovaj hotel.Takodje hotel Furati prekoputa ovog ima predivnu bastu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA ARABLJANKO u svakom slucaju,a da li si mozda isla sa njima na izlete ,utisci?Ja razmisljam o hotelu IBEROSTAR SOLARIA,deluje mi OK.Jedino bi vise volela da idemo preko Tunis air a,ali sta je tu je.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja se upravo vratih iz Hamameta iz hotela Hamamet i odlican je. Sto se tice hotela u Yasmin Hamametu jedino se secam Iberostar-a i jos je bolji od ovog u kom sam ja bila. Ako se odlucis za Nomad neces pogresiti jer sam preko njih putovala i stvarno nemam nijednu zamerku,pa jos ako mozes putuj bolje Tunis air-om :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E HVALA TWEETY!DANAS SAM GLEDALA SLIKE HOTELA I CINI MI SE DA JE OK!A DA LI SI MOZDA BILA PREKO NOMADA NA IZLETU?pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E IZVINI SAD SAM VIDELA DA SI MI ODGOVORILA VEC U VEZI IZLETA,A KAZI MI MOLIM TE,KAKAV VAM JE BIO HOTEL U PUSTINJI?VODICI?pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ciki, prvo hvala za komentar o Kotoru.

Zena i ja smo bili na svadbenom putovanju preko Nomada u YH od 1 do 8 maja 2007. Agenciju mozemo samo da pohvalimo-Mikija u Beogradu i Snezanu u Tunisu.

Mi smo odabrali jedan mali hotel (Melia Flora Park), 96 soba, bazen, sjajna kuhinja, ljubazno osoblje, mada jedan klinac na recepciji malo voli da gnjavi, narocito kad je menjacnica u pitanju.

Isli smo Tunis Air-om i tamo i nazad i svakako ti preporucujem da izboksujes varijantu da ides sa njima. Ako ides JAT-om, u hotelu si tek oko ponoci. Tunis Air slece u Monastir oko 18.20 tako da smo lepo stigli u hotel, vecerali i izasli u grad.

Razmisljamo sledece godine da odemo opet u istoj varijanti ali u junu ili septembru. Lokalci su nam rekli da su juli i avgust ipak pretopli.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu, tu smo da razmenimo iskustva,pokusacu da se setim jos neceg ,i mozda neka slika. I meni se cini da je agencija ok, izasli su nam u susret da bukiraju hotel koji inace nemaju u ponudi, i takodje idemo Tunis airom, 11.9, sto je utorak, pa ce nas navodno docekati neki Marko. Da li ste mozda isli na izlet sa njima, to mi je vazna informacija? Nisam sigurna da se obilaze svi lokaliteti... Nadamo se lepom vremenu i da konacno i mi docekamo to svadbeno putovanje. HVALA POZZ

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nismo isli na izlete jer je prvi izlet bio odmah sutradan po dolasku i to u 7 ujutro (grad Tunis-Kartagina), cuo sam da je ok. U pustinju nam se nije islo jer se za 2 dana prelazi skoro 1000km busom i dzipovima, mi smo vise bili za izlezavanje na bazenu/plazi i kupanje. Iako je bio pocetak maja, uz malo pocetnog cvokotanja moglo je sasvim lepo da se pliva. Inace iz YH svakog sata ide turisticki vozic (kao onaj na Adi) do Hamameta pa smo napravili izlet u svojoj reziji.

Skoro u svakom hotelu pored recepcije postoji tabla sa ponudom izleta. Cene variraju desetak eura, ali u osnovi dvodnevni izlet u pustinju je oko 120 eura, skracena jednodnevna varijanta koja nesto i nije trazena je oko 70, jedan dan u Tunisu-Kartagina sa posetom Bardo muzeju, ruckom i posetom Medini je oko 35-40. Izlet na brod mi deluje malo besmisleno jer dva sata vozikanja uz obalu naplacuju 40e.

Sto se samih Medina tice, ona u Hamametu i ona u Jasminu (nova medina) deluju manje-vise isto samo sto ona u YH ima bolje restorane. Slobodno jedi u domacim restoranima, sve je cisto. Moj favorit je njihovo jelo Oja (kao nas becarac) koje mozes da narucis i sa sitnim skoljkama. Kuskus sa ribom ili junetinom takodje. Ako volis morsku hranu, svakako se pocasti salatom od rakova u libanskom restoranu u novoj Medini-YH, koji usput ima i vrlo lepu terasu. Crveno vino Sato Mondrag je za svaku preporuku, beli Hanibal nije los. Kad vec spominjem Hanibala, na plazi posto i kafic Hanibal koji je nesto jeftiniji (ili je bar bio u predsezoni) gde smo bili redovni (ne zbog cena, vec zbog ukupne atmosfere).

Piva se nismo bas napili, imaju Celtiu koja je sasvim ok ali se pakuje u 0,30l flasa i 0,24l (ajoj) konzerva. Ima i Stela, ona je 0,6l i u restoranu kosta oko 6 tuniskih dinara (1TD = 49 nasih dinara). Euro se menja 1e = 1,7TD ali to varira pomalo gore dole. Mozes mirno da podignes pare i sa bankomata, kurs je posten.

Tunizani su inace u trgovini mnogo manje navalentni od Turaka ali ako pristanes da udjes u radnju onda pocinje...Prva cena koju ti daju je 8-10 puta veca od realne. Postoje prodavnice sa fiksnim cenama pa mozes da vidis koliko sta kosta, pa to smanjis za 10 posto i tu cenu pokusavas da dobijes. Ili, ako te mrzi da se cenjkas, kupis tu gde imaju fiksne cene. Torba od kamilje koze moze da se kupi za 15-20TD, novcanik za 5, dobre isusovke-japanke takodje od kamilje koze za 10-15. Ilustracije radi prva ponudjena cena je bila 55TD (vi ste nasi prijatelji iz Srbije, za Amerikance je cena 85 dinara ali za vas je...) a na kraju sam ih kupio za 11TD i prodavac me je ispratio iz radnje sa veeelikim osmehom. Bolje da ne znam koliko stvarno kostaju. Jos jedna stvar oko cenjkanja, kad ti daju prvu cenu, nemoj da nudis svoju nego se lepo zahvali, kazi da ti je preskupo i kreni da izadjes pa ce on vec sam da pocne da spusta cenu. Kad je prepolovi ti je spusti jos za cetvrtinu i uz malo rvanja, tu ste negde.

Ako imas jos pitanja, izvoli, verovatno sam nesto propustio.

Uspeo sam da nadjem dve fotke, ne pokazuju bas puno, hotel je unutra mnogo lepsi. Igracice ko igracice.

post-254-1188201740_thumb.jpg

post-254-1188201773_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Alexa PUNO HVALA NA ISCRPNOM IZVESTAJU, zeleli bismo da obidjemo sto vise, ali dobro je sto si mi rekao za taj izlet brodom. Probacu da se nacenkam, imam ja zivaca za tako nesto. A i ta njihova egzoticna jela bih rado probala, narocito kus kus o kome sam slusala. Slatke su vam fotke, a te igracice me podsecaju na one u Istanbulu, verovatno nema neke velike razlike. Procitala sam negde da nije dobro jesti zelenu salatu, valjda ne peru dobro, nemam pojma. A da li mozda znate ove propise vezane za unosenje tecnosti u avion. Da li to ne smem samo u rucni prtljag ili uopste. Negde sam ovde procitala da na na aerodromu u Tunisu nema tih odredbi uopste. POZZDRAV

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu. Mislim da su cene svih izleta fiksne, kao i taksi usluga. Pazi samo na taksiju, kod njih druga tarifa pocinje u 9 uvece, tako da, ako idete u diskoteke koje su grupisane na pola puta izmedju YH i H, racunajte na to. Svi pale taximetar, ali bacite pogled za svaki slucaj da li su to uradili.

Zelena salata je ok, to je prica. Nemoj da se uzbudjujes ako slucajno popijes malo vode iz cesme. Sva voda je iz pogona za desalinizaciju mora, malo bljutav ukus dolazi od instalacija-cevi.

Pored kuskusa, oje (cita se kao oza - z kao zika:)) ima jos puno lepih domacih jela. Pazi samo na neku vrsu lepinjice-unutra stavljaju zumance pri kraju pripremanja i ono ostane tecno i vrelo pa nije retkost da turista ispece jezik na veselje domaceg stanovnistva.

Ima i neki indijski restoran u novoj medini ali tamo nismo isli posto ne volimo indijsku kuhinju.

Pri vrhu nove medine nalazi se poslasticarnica "Sweet Macedonia" drzi je lik iz Makedonije-covek iz sve snage pusta Draganu Mirkovic!!!#@!! Ne moze covek da pobegne od olosha, pa to ti je. Ne izvinjavam se onima koji to slusaju.

Propisi za unosenje tecnosti su, kako ono bese, valjda da sve tecnosti moraju da budu u pakovanju od max. 100ml i sve to ide u jednu providnu kesu koja se dobija na aerodromu, to se zatvori i tako nosis u avion. Ako ti bas nesto ne treba, stavi sve u prtljag koji predajes na cekiranju.

Aerodrom Monastir je lezerniji po tom pitanju ali ipak bezbedan kako mi se cini, imaju dosta personala koji gleda sta ko radi:) Preporucujem da na Monastiru das da ti se prtljag koji predajes umota u onu providnu foliju-to kosta 5 TD po komadu a dobra je zastita od ostecenja i kradje stvari iz prtljaga.

Fri sop na aerodromu (bar cigarete) je skuplji nego regularne prodavnice duvana. Ja sam pusio cigarete Mars-boks je 16,5 TD, u nekim radnjama pokusavaju da ti prodaju za 2TD po pakli. Treba kupiti odmah na aerodromu u regularnoj prodavnici. Cigarete koje sverceri prodaju na plazi su krsh-izbegavati.

Eto, imate jos 2 nedelje, slobodno pitajte. Ja nisam pisao komentar kad sam se vratio (sveze ozenjen i tako to, imao pametnija posla), pa sad idem u detalje. Nadam se da ne smeta. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleksa, a kakve su cene po restoranima uz medinu. Mi idemo u ponedeljak, pa me zanima koliko novca poneti, jer imamo pp u Zodiac hotelu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo su cene u restoranima u YH za koji kazu da je nesto skuplji od drugih mesta:

Oja je od 2 do 5 TD u zavisnosti od toga sa cime je-samo povrce, meso ili skoljke.

Kuskus-5-8TD

Salata od rekova u libanskom-fenomenalna btw, 6 ili 7 TD

piletina 6-9TD

Flasa vina u restoranu 12-18TD

pivo 0,3l 3-3,5TD

pivo 0,6 5-6TD

Domaca rakija im je losa, kao i neka vrsta pelinkovca (mnogo slatko). Oko 4TD

kokteli 6-12TD

Caffee Turque iliti turska kafa oko 1TD

Nes kafa 2-4TD

Cedjeni sokovi-2TD i super su, cede ih pred vama, trosili smo ih bas dosta.

Za svaki slucaj: 1TD = oko 49 nasih. 1 euro = 1,7 TD.

Tunizani imaju izrazen smisao za humor kada je trgovina u pitanju tako da su u jednom kafeu (na cosku iza medine kada se ide od Zodiaca) a pre onih trgovina gde prodaju grncariju, pokusali da nam umesto 7TD za 2 piva i kafu naplate 9TD. Obrazlozenje: placa se pranje krigli:))))))))))))))

Nacionalni restorani cesto drze samo bezalkoholno pivo. Ko nije probao, ne mora, otuzno je.

Hanibal-na plazi-oko 200m od Zodiacovog dela plaze (svaki hotel ima svoj potez od dvadesetak metara) pivo 2,5TD, imaju vrlo finu klopu koja takodje nije skupa.

U supermarketu ispod klizalista (Blue Ice-15 minuta pesice od Zodiaca) ima odvojeni deo u kojem moze da se kupi alkohol-zestina je oko 35-40TD, pivo u konzervi (0,24l) 1TD, vino od 6TD pa navise. Ponesite otvarac za plutane cepove, tesko ga je kupiti. Ako idete Tunis Air-om, nemojte da kupujete zestinu i vino u avionu vec na aerodromu pri dolasku. U avionu trazite da vam donesu Celtia pivo-dele ga za dz. Naravno, ovo sve ne vazi za antialkoholicare. Oni ce u Tunisu uzivati u prirodnim sokovima za male pare.

Po zeninom i mom iskustvu za hranu i pitje i to vrlo komotno vam je dovoljno cetrdesetak TD na dan (za dvoje). Mozda i manje jer su dorucak i vecera toliko raznovrsni da rucak cak moze i da se preskoci. Mi smo bili u Melia Flora Park hotelu koji je odmah pored Zodiaca, mislim da su slicni po velicini a verovatno im je i godina izgradnje tu negde, naime svi hoteli su stari 5-10godina i lepo ih odrzavaju.

Nevezano za pitanje: baksis se svuda ocekuje, zute pare (milime) vam cesto i ne vrate. Ako ostavite 8-10% na racun od rucka, zadovoljni su. Isto vazi i za taksi. U prodavnicama naravno ne ostavljate baksis nego spustate cenu dokle ide mada vam u zadnjem momentu mozda maznu 1TD cist "za trud:.

Ako zelite redovno ciste peskire (upotrebljene jednostavno bacite na pod kupatila), ostavite 1,5-2TD na krevetu-to je baksis za sobaricu. Ako ostavite na polici pored kreveta nece uzeti-to su im neki lokalni obicaji.

Ciki izvini ako sam preoteo topic, nisam hteo, casna rec:))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da se ne ljutim Alexa, slobodno se ti raspisi! Volim kada neko nije skrt na recima. Cestitamo na zenidbi i zelimo vam jos puno uzbudljivih putovanja!

Hrana zvuci zanimljivo, ali priznajem da nisam neki ljubitelj alkohola, u svakom slucaju hvala na svemu. Ako imas neki zanimljiv savet u vezi suvenira, slobodno podeli? VELIKI POZDRAV

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cisto informacije radi, u ponedeljak sam trebala da letim za YH hotel Zodiac, kad ono zamislite danas su mi javili iz JOLLY-a da nema mesta u hotelu, a naravno da sam platila uredno kako treba. Ja sam do danas mislila da je ovo jedna prestizna, koliko toliko, agencija kod nas. Da su mi bar rekli kad sam uplatila da postoji mogucnosti da nema mesta, ja bih potrazila neku soluciju. Tako da za par dana mi pocinje odmor a ja ne znam jos uvek gde cu. Ogorcena!!!!!!!!! Naravno sve agencije su rasprodale svoje aranzmane, a ko nije kao Jolly je i za po 100e skuplji od drugih npr.(follow me). Ja preko Jolly-a ne bih isla pa ni da mi daju za dz. Dobila sam dobru ponudu za Sus - Tey merhaba. Znam da ovo nije vezano za temu o hotelima o YH, ali razumite pa ako iko ima ikakav predlog SALJITE.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887642
    Ukupno poruka