rocktheroad

Vreme na Sitoniji u maju,junu i septembru

55 poruka u ovoj temi

lepo rekoh, nada umire poslednja, plasim se samo da ne bude bas hladno, idem autom pa cu i grejalicu da ponesem :))). Nadam se da ce raditi neki restoran i ambulanta vise mi netreba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je cak i tamo malo hladno za kupanje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako god, u maju, Sarti nije mesto koje bi preporučili, ni za odrasle, a pogotovo ne za bebca.

Potražite neko pitomije mesto sa plićakom, ušuškano u zaliv...

Ali, ako ste odlučili, da ne kvarimo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam bio 2011 30 maja u sartiju....i nije bilo sanse da udjem u vodu prva 2,3 dana.....dok je moje ludo dete, koje je tad imalo 4 godine,vec drugog dana uslo u vodu.

tek oko 7,8 dana smo opusteno ulazili u vodu...dal smo se mi navikli na temperaturu vode.....ili se voda zagrejala....ko zna....

ali rekao sam sebi nikad vise tako rano.....al eto ove godine idemo u drugoj polovini juna....

ps.ono sto je zanimljivo je to sto su se ljudi kupali 30 maja....i kao vau..ludilo...voda je super.....a meni zlo....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine bili krajem juna, vreme je bilo super. Za maj ne znam ali evo tu imas neki godisnji prosek pa mozes da razgledas: http://www.holiday-weather.com/sarti/averages/ . Po ovome na zalost izgleda da je maj jos uvek malko hladan za kupanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako god, u maju, Sarti nije mesto koje bi preporučili, ni za odrasle, a pogotovo ne za bebca.

Potražite neko pitomije mesto sa plićakom, ušuškano u zaliv...

Ali, ako ste odlučili, da ne kvarimo...

molim vas preporucite neko mesto, nisam bas informisana o Grckoj, ali mi je sada zbog bebca potrebno sto blize mesto za putovanje autom.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto i vecina postova gore kaze da izaziva sumnju u dobro, ili bar koliko toliko prijatno vreme krajam maja na Halkidikiju, na zalost i ja se pridruzujem njima..moje misljenje je da je sever Grcke pogodan i siguran tek od sredine Juna meseca. Sve pre toga svodi se na puku srecu za lepim vremenom..sve posle sredine Juna svodi se na puku nesrecu sa losim vremenom..

U tom periodu, sto juznije idete povecava Vam se sansa da ugrabite prijatnije vreme. U maju je voda sigurno hladna, sredinom maja ne verujem da ista radi na halkidikiju, iskustvo od prosle godine, kada sam poslovno bio u Grckoj..od 5 dana krajem Maja, dva su bila da se provede na plazi, i naravno i tada je bilo kupaca, ali ne onih ih srednje i juzne Evrope, vec onih sa severa Evrope.

Dakle, ukoliko je prevashodno da odete na more i da se sa bebcem brckate, ja Vam nikako ne bih preporucio sever Grcke, vec nesto sto je u ravni ili ispod od Atine..npr Zakinthos, tamo sezona i krece od 01.05. More je jos uvek hladno..(mada to vam ne odgovara zbog daljine)

Ako je prioritet da se beba nadise morskog vazduha, da bude napolju i da uzivate u setnji pored mora, onda je to drugo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo par godina letovali u Kalikratiji ,pre tri godine je bilo ok moglo se i kupati :kupanje: pre dve godine je vec bilo dosta hladnije i stalno je padala kisapla%C4%8De.gif prosla godina kazu da je bas dosta bilo hladno,mi smo se pomerili za jun mada klima se izgleda pomera skroz, nekada smo se u Crnoj gori kupali ok 5-10 maja a sad kazu da je katastofa a krejem oktobra su se ljudi suncali i kupali.Nadamo se da cete imati srece i da se suncate i kupate u tom periodu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto i vecina postova gore kaze da izaziva sumnju u dobro, ili bar koliko toliko prijatno vreme krajam maja na Halkidikiju, na zalost i ja se pridruzujem njima..moje misljenje je da je sever Grcke pogodan i siguran tek od sredine Juna meseca. Sve pre toga svodi se na puku srecu za lepim vremenom..sve posle sredine Juna svodi se na puku nesrecu sa losim vremenom..

U tom periodu, sto juznije idete povecava Vam se sansa da ugrabite prijatnije vreme. U maju je voda sigurno hladna, sredinom maja ne verujem da ista radi na halkidikiju, iskustvo od prosle godine, kada sam poslovno bio u Grckoj..od 5 dana krajem Maja, dva su bila da se provede na plazi, i naravno i tada je bilo kupaca, ali ne onih ih srednje i juzne Evrope, vec onih sa severa Evrope.

Dakle, ukoliko je prevashodno da odete na more i da se sa bebcem brckate, ja Vam nikako ne bih preporucio sever Grcke, vec nesto sto je u ravni ili ispod od Atine..npr Zakinthos, tamo sezona i krece od 01.05. More je jos uvek hladno..(mada to vam ne odgovara zbog daljine)

Ako je prioritet da se beba nadise morskog vazduha, da bude napolju i da uzivate u setnji pored mora, onda je to drugo.

lepo naspisano, podrzavam...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, ovaj forum mi je puno puta pomogao da donesem prave odluke oko putovanja, smestaja pogotovu, e sad silom prilika ove godine imam odmor do 24 maja, pa me zanima vredi li otici na bum negde oko 15-og maja, posto agencije imaju ponudu samo od 10-og, i da li uopste vredi ici u maju u Sarti ili bilo koje mesto u Grckoj, imam bebca od 10 meseci pa bih volela da se i on malo smoci :))))

Ja sam 2007 od 17-27,05, bila na Halkidikiju (Polihrono) i bilo je skroz ok, kupali smo se, jedan dan je more bilo kao bara, izgoreli smo čak i kada je bilo oblačno, ali pamtim i da je bilo kiše...tako da je sve moguće. Možda je za nijansu bolje ići u septembru, znam da i tada može da bude kiše, ali je more sigurno toplo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

molim vas preporucite neko mesto, nisam bas informisana o Grckoj, ali mi je sada zbog bebca potrebno sto blize mesto za putovanje autom.

Probaj Stavros .Jes' da nije Halkidiki, ali tamo je najtoplija voda od svih mesta gde sam bio,tj toplija je od Paralije,Olimpik biča i od Sikije.Lep je plićak ,a ima negde oko 700 km od BG-a.Možda neki km manje.

Izmenjeno (ivan-bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako god, u maju, Sarti nije mesto koje bi preporučili, ni za odrasle, a pogotovo ne za bebca.

Potražite neko pitomije mesto sa plićakom, ušuškano u zaliv...

Ali, ako ste odlučili, da ne kvarimo...

Apsolutno se slažem sa ovim... pogledajte smeštaje u Pefkohoriju, Haniotiju, Polihronu, znači ta istočna obala Kasandre. Na Sitoniji jako često duva vetar i tokom sezone, a kamoli u predsezoni... Moj predlog Pilalidis u Pefkohoriju, dvorište je ušuškano, jako lepo u okviru koga je i bazen sa delom za decu gde bi beba mogla da se brčka.

Izmenjeno (marijamia)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A, ako se odlučite baš za Sitoniju, moj predlog bi bila Psakudija (možda vila Aleksandra, nalazi se na obali, a počinje od 15.maja). Pesak je malo tamnije boje od ostalog dela Sitonije, ali to mu omogućava da upija sunčeve zrake i zagreva vodu, koja nije duboka. Nikiti, onaj donji deo prema Marmarasu. Možda i Vurvuru. U blizini je Livari plaža koju karekteriše plićak od 2-5cm, a površina je ogromna. Plima i oseka pretvara deo plaže u jezero i malu lagunu. Toplo je i zanimljivo za klince.

Znači koren dugog prsta, odakle ćete, ako duva vetar, lako prelaziti na dugu stranu poluostrva....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sitonija ili Atos, uvuceno i nebi trebalo da je toliko hladno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno se slažem sa ovim... pogledajte smeštaje u Pefkohoriju, Haniotiju, Polihronu, znači ta istočna obala Kasandre. Na Sitoniji jako često duva vetar i tokom sezone, a kamoli u predsezoni... Moj predlog Pilalidis u Pefkohoriju, dvorište je ušuškano, jako lepo u okviru koga je i bazen sa delom za decu gde bi beba mogla da se brčka.

sta mislite o neos marmaras-u, tu sam jedino nasa aranzmane od 15.maja, mislim da cu poludeti ako uskoro nesto nerezervisem jer se i to malo aranzmana u maju sada munjevitom brzinom kaparise. Nasla sam hotel kod plaze paradiso mislim da se zove sunset u neos marmaras-u. U Pilalidis-u aranzmani krecu tek od 23.maja.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka