andreica

NEA RODA

573 poruke u ovoj temi

Do Tripitija i posle na trajekt, tako je najbolje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Busom ili stopom do Tripitija.......

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dodao bi da kučići dosadjuju, u toku noci kako prodje auto ili motor laju na prolaznike.

Odseli smo preko barcino tursa, vodic nezna engleski, trebao nam je lekar, zvao sam i poslao poruku, javila se tek sledeci dan, neodgovorno skroz. 

Ono sto je lepo, prosli smo turu sa brodom do Svete gore, pa posle do ostrva amuljijani gde smo se kupali 2 sata, bilo je super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje koje mi se nekako namece, da li u Nea Rodi ima  imalo guzve, guzvice..samo malo ..ili mu dodje ko napusteno mesto...i da li ima uopste jedna ili bar dve ulice za setnju..Shvatio sma da nema mnogo restorana, radnji ovakvih , onakvih...nema ni mnogo mesta za vecernji provode..Samo cista plaza i mozda jako vazna stvar za morska mesta, cista voda...E sad da li ima vetra i koliko, i samim tim i talasa..I cini se da je poskupo mesto...malo izvikano.... sad me zanima da li sam i koliko u pravu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U nea rodi imas setaliste uz more, gde ima jedna odlicna poslasticarnica, vise taverni i to je to. Za provod nema diskoteka. Voda je cista, posebno vulica ili komitsa plaza. Kome sta odgovara, mesto je za odmor ok, ali moje misljenje za tu cenu koja se krece da je precenjeno (poredeci neos marmaras koji mi je bolji). Vetra ima i prija, e sad ova godina je cudna po vremenu, temperatura je bila u julu kao ovde, do 32 stepena, nije bilo toplo bas, opet sta kome odgovara. Ali se slazem da je izvikano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZVONKO66 imas moj detaljni opis mesta ,extremno jeftinog,a odlicnog smestaja,okolnih plaza,samog mora u Nea Rodi i snabdevenosti istog.na stranici 30.Odmah sledeci post je i video zapis u kome se vidi kratka setnjica od smestaja do prve plaze ,gde smo se inace kupali i po setalistu gde se vide svi sadrzaji koje ima:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se i ja ukratko javim iz Nea Rode. Koliko sam primetio ovde se ne piše često i malo je najsvežijih informacija. Pravila foruma su jasna i nema razloga da budete ljuti na ljude koji žele sveže informacije i odgovore na pitanja. Ne izmišljajte svoja pravila i ne namećite ih drugima. 

U Nea Rodi sam od nedelje. Uglavnom smo se kupali na gradskoj plaži. Voda je topla, čista. Vreme lepo, ima vetra pa nije tako vruće ali postoji opasnost da zbog takvog osećaja izgorite zato sa suncem oprezno. U toku prepodneva ima manjih talasa. 

Juče smo išli do Legend plaže. Plažni bar se sada zove Costa Costa i radi. Do plaže se može stići i pešice vrlo brzo obalom. Plaža je lepa i bar jako lepo uređen i čist sa ljubaznim osobljem. Sve što vam je potrebno za celodnevno uživanje je tu. Preporučujem.

Imam zamerku na ugostitelje u Nea Rodi. Svi su doduše ljubazni ali mnogo imaju da porade na brzini usluge. U taverni Ploton pri kraju šetališta smo seli nas sedmoro. Nije bilo mesta ali su domaćini spojili dva stola i smestili nas. Prolazilo je vreme i niko od konobara nije dolazio, pa čak ni da nas pita barem šta ćemo popiti dok čekamo ili da nas obavesti-izvini što ćemo duže čekati. Nakon nekih pola sata sedenja i uz domahivanje konačno smo dozvali jednog od domaćina koji nas je obavestio da je gužva u kuhinji i da ćemo na poručivanje morati da čekamo još deset minuta. Nakon razmišljanja smo svi čoporativno ustali i otišli. 

Ni u drugom lokalu pored Zisisa nismo imali sreće. Piće i dobrodošlicu smo poslovično dobili čim smo seli ali smo na tri pice takođe čekali duže od pola sata i to su ih donosili jednu po jednu. 

Toliko od mene za ovaj put.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bojanz012 pitanje za vas. Jel moze da se nadje smestaj na licu mesta?

Dosao bih kolima u Nea Rodu 20.08.2019. ujutro,i potrazio smestaj,sto kazu na BUM.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam. Nisam tražio na licu mesta niti znam nekog ko je tako našao smeštaj. Mogu samo da pretpostavim ali to vam neće pomoći. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Smeštajni kapaciteti nisu veliki. Smeštaja ima sporadično ali po malo većim cenama -oko 60e(ja tražio povoljniju cenu za prijatelja ali našao nisam).

Sada je špic sezone pa predpostavljam da nećeš imati problema da nadješ,jedino oko cene moraš da se pogadjaš.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Utisci-

Jako pozitivni, skromno malo mestašce gde ti je sve potaman. Solidne plaže i to raznovrsne u blizini,čisto more(pre podne malo talasa ali imate opciju druge strane bez gužvi na putu!). Ostrvo u neposrednoj blizini(Amuliani-gde je kao u košnici ali vredi otići).

Naši definitivno nisu još uvek izvalili ovo mesto ,što je dobro jer može da se uživa bez tenzije. Ne volim obično uveče da šetam po grčkim turističkim mekama ali ovde i šetnjica uz obalu pored restorana ne opterećuje..

Ponavljam da sam prijatno iznenađen.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozitivni utisci i sa plaže Koumitsa. Široka, dugačka, peščana plaža. S jedne strane je kamp a sa druge luksuzni smeštajni kapaciteti Athos luxury villas. Za svaku pohvalu je i restoran kod kampa. Jako ukusna hrana. Juče se prošetali Uranopolisom. U odnosu na Nea Rodu i Jerisos totalno drugačija priča. Mnogo više radnji, snabdevenih svim i svačim. Restorani uz obalu gde vas poslovično (kao i u većini mesta u Grčkoj) domaćini "vuku" za ruku da kod njih svratite. Toga uopšte nema u N. Rodi. Danas smo se odlučili za Dreniu. Kolima do Uranopolisa pa na parking (4€ dnevna karta). Pa brodićem koji na svakih pola sata vozi do Drenie - povratna karta za jednu osobu 5€. Na ostrvu kao u košnici. Na plažama bar jedno 20ak čamaca koji se mogu iznajmiti na dan (od Tripitija do Uranopolisa ima više mesta uz magistralu gde se mogu iznajmiti). Baš gužva. Plažni bar sa ležaljkama je plus. Ležaljke su besplatne - ne morate da naručujete piće. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav za sve forumaše. Slučajno sam videla ovu temu i vrlo me je zainteresovala, tj. mesto Roda, za koje, priznajem, nisam čula. Do sada sam, sa porodicom i kumovima, letovala u Solunskoj i Olimpskoj regiji, ali pošto su deca sada već velika, rešili smo da  malo mrdnemo dalje. Zanima me da li uveče ima nekih sadržaja, tipa restorani, tavernice, kafici, poslastičarnice, neka zabava za decu, luna park i sl? Da li na plažama ima suncobrana od trske, jer ja ne smem da se izlažem suncu, zbog problematičnih mladeža, pa mi je to jako bitno. I naravno, a li neko ima preporuku smeštaja, tik uz plažu. Hvala puno na svakom odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Roda je mala, pa i sve nabrojano ima ali ne mnogo toga, ono klasika dve ulice paralelno uz more.. Skroz je podredjena baš odmoru i sve je na dohvat ruke. Ima plaža ispred kafića Xerxis, koji ima svoj smestaj i plažu sa tim slamnatim suncobranima. naravno na plaži je plažni bar, a ne znam da li neka naša agencija saradjuje s njima i dalje, ranije jeste, sad je možda malo skupo.

 

pročitaj temu , naći ćeš sve odgovore.

u ovom snimku se vidi sta ima u Nea Rodi.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka