goca

Šta posetiti u Alanji

392 poruke u ovoj temi

Kraj jula. Mada kako vidim tamo sve gore u Jerusalimu.??? Ne bih isao sa detetom ipak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To ste upravu pogotovo sa detetom,a ako nista ove godine ostaje nam za neke naredne:dosada:mi idemo krajem Avgusta pa videcemo kakva ce biti situacija u svemu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Izrael informacija, organizuje 1a travel preko neke turske agencije i kosta 270 e, a ako je vodic na srpskom 300. To je informacija od danas, Stigli u Alanju, pretoplo, velika vlaznost, danas su bili talasi popodne, ne preveliki, bar se meni svidjaju. U hotelu Monte Carlo smo smesteni pa ako nekome treba jos neka informacija, mozda budem od koristi s obzirom da sam narednih 10 dana ovde.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam puno na veoma korisnim informacijama,izlet je stvarno preskup.Zelim vam da se lepo provedete i da nemate velike talase:suncase:uzivajte i kada se vratite sa nestrpljenjem ocekujem da nam pisete detaljnije sveze utiske iz Alanje,sve nas interesuje:DPozdrav i:thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Algo da li ima nocenje ili ne? Nalazio sam obe ponude. A nude li turske agencije po gradu? Da li je jeftinije znacajno?Mi cemo biti u Antaliji...trebalo bi da bude jeftinije jer je blize aerodromu☺.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 U hotelu Monte Carlo smo smesteni pa ako nekome treba jos neka informacija, mozda budem od koristi s obzirom da sam narednih 10 dana ovde.

 

Druže, da li je cena karata za bus još uvek 1,5 lira i koje cu uopšteno cene za hranu i piće po restoranima (onako okvirno)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujemo 24.06. u Alanju, hotel Asia spa resort. U ovoj oblasti nismo do sada letovali, a na forumu odavno nista nije postavljano. Svaki savet je dobrodosao :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Algo da li ima nocenje ili ne? Nalazio sam obe ponude. A nude li turske agencije po gradu? Da li je jeftinije znacajno?Mi cemo biti u Antaliji...trebalo bi da bude jeftinije jer je blize aerodromu☺.

i

 

Nisam se detaljnije informisala jer nas nije zanimalo, samo sam prenela informacije od vodica. U lokalnim agencijama nisam videlaa da ima ponuda za Izrael, sto ne znaci da nema. Pozdrav

 

 

 

Druže, da li je cena karata za bus još uvek 1,5 lira i koje cu uopšteno cene za hranu i piće po restoranima (onako okvirno)?

Karta je 3 tl, placa se vozacu, 1e = 5,2 tl. Hrana je jeftinija nego kod nas u restoranima, okvirno ono sto sam videla cene su od 20 do 40 tl pizza i neka njihova glavna jela. Giros je 1.5 e, i cene su skoro svugde iste koliko sam zapazila. Mi smo imali allincl uslugu pa nisam mnogo obracala paznju na cene hrane u restoranima. Pica ne znam koliko su, nisam obratila paznju, ali generalno moj utisak je da nista nije skuplje nego kod nas.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I evo mojih utisaka, more toplo, sve vreme su bili veliki talasi, samo jedan dan su bili malo manji. Na delu plaze gde je hotel na ulazu je stena pa je jako nezgodno uci i izaci iz vode zbog talasa a da se ne povredite. Ali je 50-ak m dalje lep ulaz u vodu, pesak i sitni sljunak, pa ni to ne bude problem. U tom delu plaze gde smo bili ima stena u vodi i treba biti pazljiv. Kejkubat plaza je lepa, prostrana, pesak uglavnom, negde ima i sitnog sljunka. Bili smo i na Kleopatrinoj plazi, lepsa je, ima zlatni pesak i nema stena u vodi. 

Na izlete nismo isli, tvrdjavu smo sami obisli, vredi je videti. Od prosle godine postoji zicara koja krece od Kleopatrine plaze na vrh, kosta 18 tl ceo krug, nesto je jeftinije ako idete samo do vrha pa se sami vracate nazad, ali neznatno koliko sam primetila. 

Temperarura je bila od 27 do 31 ali se cini da je bar 5 stepeni visa zbog velike vlaznosti. Tako da ko ide u julu i avgustu srecno ?

 

Izmenjeno (Algo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

i

 

Karta je 3 tl, placa se vozacu, 1e = 5,2 tl. Hrana je jeftinija nego kod nas u restoranima, okvirno ono sto sam videla cene su od 20 do 40 tl pizza i neka njihova glavna jela. Giros je 1.5 e, i cene su skoro svugde iste koliko sam zapazila. Mi smo imali allincl uslugu pa nisam mnogo obracala paznju na cene hrane u restoranima. Pica ne znam koliko su, nisam obratila paznju, ali generalno moj utisak je da nista nije skuplje nego kod nas.

 

Hvala za odgovor i izvini za ono ,,druže" :) Promaklo mi je u kom rodu pišeš.

 

Za dve nedelje putujem za Alanju, pa mi je svaka informacija dragocena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se stize do te pecine i gde se ona nalazi? Je li blizu tvrdjave?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel Yildiz, nudi ga agencija Argus. Da li neko ima bilo kakva iskustva sa tim hotelom? Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hotel Yildiz, nudi ga agencija Argus. Da li neko ima bilo kakva iskustva sa tim hotelom? Pozdrav

Pozdrav isto i mene zanima.Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sapadere kanjon ako ste u prilici obavezno obiđite, od našeg hotela je udaljen 40 km, išli smo u našoj režiji sopstvenim automobilom i to zadovoljstvo, osim goriva košta 10 TL po osobi. Agencije se naravno višestruko ugrađuju. 

Kanjon i reka su neverovatni na nekim mestima su virovi duboki i preko 6 m !

IMG-20190621-WA0002.jpg

IMG-20190621-WA0006.jpg

IMG-20190621-WA0008.jpg

IMG-20190621-WA0010.jpg

IMG-20190621-WA0011.jpg

Izmenjeno (Ivanhoe)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka