goca

Šta posetiti u Alanji

392 poruke u ovoj temi

Koliko se ide busom otprilike do Inčekum plaže. Ide li često bus ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Има неких 20-ак минута до ње, а бус би требало да иде на сваких 15-ак минута. Полази са главне буске станице у центру, има у међувремену станице , али тачно где најближе стаје изабраном хотелу ( уколико то није главна буска ) бисте морали да се распитате у самом хотелу.

Иначе, само да додам, ако нисам већ напоменула, 2 лежаљке и сунцобран на Клеопатриној плажи коштају 6 евра.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno rezervisati i to sto pre jer posle jako tesko cete naci bilo sta sto valja. O ceni da ne pricam.

I samo da dodam, bus do reke ne iznosi 1,25 tl. Jer je u pitanju poseban bus, ne gradski. Gradski kosta 1,25 tl. Ne kosta nesto puno, mozda je karta 2,5 ili 3 tl, Nemojte me drzati za rec.

Ako pričamo o prevozu do reke Dimčaj, moram da ponovim da sam kartu plaćao 1,25 lira, a čiji je autobus nemam pojma. Meni je po svemu ličio na gradski. Znam samo da ide na svakih sat vremena i da mu je početna stanica sa starog bazara, malo iznad tržnog centra Vaiki (ili Vaikiki, malo sam slab sa pamćenjem tih naziva).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Сад ја нисам сигурна. Проверићу. Иде на сваких сат, почетна је ту код базара ( јесте Ваикики назив - и мени треба мало понављања да запамтим имена :wub: ).

Бус за Махмутлар је исто одатле и градски је, али је цена дупло скупља. Наиме, Махмутлар је удаљен неких 10 км од Алање. Димчај је исто тако нешто, само што се скреће ка планини. Али, ипак ћу проверити. Могуће је да грешим. Ипак сам тамо увек ишла колима, а за бус и цену сам информисана од других који су , попут Вас, отишли на тај начин.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nema veze u krajnjoj liniji koliko tacno kosta, poenta je da se moze doci za male pare i u sopstvenoj reziji, a da vredi videti svakako. Vama puno hvala sto ste aktivni na ovoj temi jer smo, izmedju ostalog tamo i otisli citajuci Vase napise na ovoj temi. I to ne samo o Dimcaju nego i o svemu ostalom i bilo je vrlo dragoceno. Puno pozdrava.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да, потпуно сте у праву. Наставила сам то око цене буса из простог разлога што се увек бојим да дам погрешну информацију некоме па тај неко после дође у непријатну ситуацију јер сам била лења да нешто проверим или погледам.

Драго ми је да је некоме ова тема конкретно помогла.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Idem 2.jula u Alanju. Zanima me delfinarijum, odnosno plivanje sa delfinima. Imam dvoje male dece pa mi je 100 eura po detetu bas skupo. Medjutim, u agenciji mi zena kaze da oni za grupe spuste cenu. Ima li neko iskustva sa ovim. Zaista mi znaci ova informacija da ne razocaram decu... :nempojma:

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alanya84, mozes li mi preporuciti neko dobro Tursko kupatilo u Alanyi. Cula sam da ima dosta jako losih, da tretman traje samo 10min a uzimaju oko 50 eur. Pa ako znas neko provereno PRAVO Tursko kupatilo napisi mi gde da ga nadjem. pozzzz :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Од другарице сам чула за старо отоманско у центру града. Наводно је одлично и полови су одвојени ( тако сам бар ја разумела ). Проверићу још једном јер требало је да идемо заједно међутим никако да се ускладимо са радним временом. Радознала сам да видим какав је. Међутим, последња два пута ( ја идем на сваких 3 - 4 недеље ) идем у хамам при једном хотелу ( или је апартман хотел у питању ) на Клеопатриној плажи и тамо сам презадовољна. Не знам да ли смем јавно да напишем који је па зато, док не проверим, нећу навести име.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volela bi ako mozes navesti to u koje ti ides, jer vidim da imas pozitivno iskustvo i ides redovno... Ja bi ga vec prvi dan posetila, jer valjda lepo iscicti kozu pa da primam ravnomjerno boju. Ja dolazim za tri sedmice pa ako posetis i ovo drugo, javi mi kako se zove i odprilike gde se nalazi, i koliko se krecu cene. Hvala...

P.S. Nadam se da je Alanya vec u punom sjaju, nestrpljivo cekam 17. i prvu posetu Alanyi...:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pridruzujem se molbi za taj hamam na Kleopatrinoj plazi :D I ja idem za 4 nedelje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Заборавила сам да напоменем да сам приметила нови тренд у Алањи ове године.

http://t1.gstatic.co...bOVqcSgHspcxPdI

20 минута је 20 лира. Негде је 10 евра .

Не могу да поставим као нормалну слику јер ми Додај.рс нешто компликује и поред регистрације.

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedan "apel" :) na Alanju da kaze ime hamama u koji treba da odem :) Putujem 20.7. i jeeeeeeedva cekam!!!!!!!! :uraaaa:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

" Моје " хамамче је у Делфино бутик хотелу или Делфино апарт хотел. Реновирали су прошле зиме па мислим да су и име кориговали. Хамам сам по себи ( сауна, пилинг, пена масажа и маска ) кошта 15 евра, али мислим да спуштају и на 10. Предпостављам, ако вас је 2, 3 особе. Знам да у мом случају, после 5 посета добијем 6. бесплатно или хамам или масажу.

Траје 30 мин. ( најчешће дуже ). Пре неколико дана сам била толико преморена да нисам знала за себе и одлучих да после хамама одем на масажу ( обичну, не медицинску или нешто " озбиљније " - топло камење... ) уз хамам и добијем попуст са 30 на 25 евра што ме је још више обрадовало јер ретко идем на масажу. Моја љубав је хамам.

Налазе се преко пута плаже, ја мислим број 10, преко пута Аладин хотела. Иза Делфина се налази Билкај хотел, а десно ( према граду ) Тач премиер.

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a sto se tek lepo spava posle amama,, ja sam u taksiju vec bio zaspao..uzivajte

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka