goca

Šta posetiti u Alanji

392 poruke u ovoj temi

Prošlo je 2 meseca otkako sam čitao ovu temu tako da sam potpuno zaboravio... :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam tek pocela da iscitavam,pa su informacije jos sveze! :happy:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako su sveže onda znaj da je njen info o Aqua park-u na 3. strani... :hahaha: U svakom slučaju :thankyou: za podsećanje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam mislila na reku Dimcaj i spust,ne na Aqua park,ono o cemu je pisao jonnie.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam na raftingu bio prosle godine u Korpulu kanjonu, pisao sam o tome na temi Hoteli Alanja, pa da se ne bih ponavljao evo linka Rado cu vam odgovoriti na dodatna pitanja.

Izmenjeno (VlaMar)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dimcaj reka, bravo.. Brza onako, ide se gumenim camcima sa jednim kormilarom,, pa se staje na sredini otprilike gde se igraju kao neke igre na plazi,, jako zanimljivo,,pogotovo za klince. Jedva sam zenu naterao da se spustimo, i posle je naravno trazila opet,.. Super izlet, veoma zdravo provedeno vreme. i povoljno je, mislim da je negde oko 20 25 evra po coveku.

Izmenjeno (jonnie)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moguce je da govorimo o istom raftingu i istoj reci, nisam poznavalac ove regije. Nadam se da ce nam alanya84 ili neko drugi dati razjasnjenje. Dimcaj je relativno blizu Alanje (~15-20km) i tamo su restorani na pontonima, mozete sami da pecate pa da vam spreme ribu i sl. Rafting je na reci Koprulu http://www.turkeyrafting.com/koprulu-river.html i polazna tacka je udaljena od Alanya 80-90km (vracate se ka Antaliji i kod dzamije sa 4 minareta u oblasti Manavgat pocinje penjanje u planinu). Napominjem ovo samo zbog planiranja vremena, duzine i vrste puta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve preporuke za rafting. Kad smo slusali ponudu izleta koju je izneo vodic u busu dok smo jezdili od Antalije do Alanje, rafting nam je bio na poslednjem mestu izleta koji bi eventualno posetili. Ni ja ni moja devojka nismo u nekom fazonu ekstremnih sportova ili tako nekih "opasnih" avantura, ali nas je drugi-treci dan ubedio jedan Turcin iz agencije tvrdeci da je to najbolji izlet u Alanji.

Stvarno nismo se zeznuli, rafting je bio prava bombonica! Nije ni malo opasno, a reka se nalazi izmedju brda i planina u prirodi kakvu mozete videti samo u onom americkom filmu gde Bred Pit sa bracom ceo film nesto kao peca i kulira u naturi :D

Kad se stigne posle jedno 2 sata penjanja busom, prvo cela grupa prodje kroz reku (voda do kolena) setajuci s jedne na drugu stranu par minuta. Reka je led ledena a mi smo bili u avgustu. Ako se neko nekad kupao u reci Gradac u Valjevu (za koju kazu da je medju najhladnijim u Srbiji) i mislio da od tog nema hladnije, verujte mi ima i to je ova turska :D

Cim udjete u reku fotograf vas uslika i to je jedna lepa uspomena jer ce vam lica verovatno biti i raskezena i zgranuta od hladnoce u isto vreme. Ipak to je jedini kontakt koji cete morati da imate sa vodom. Tokom raftinga ja sam skocio u vodu cisto da se malo zgranem jer su i ostali skakali i prijalo mi je :D Devojke ne moraju da veslaju ako nece, bukvalno mogu da sede pored instruktora pozadi i da uzivaju u predelima i poskakivanjima camca. Posto na jednoj rafting ekspediciji ima vise desetina camaca fora je kad ti se drugi camac priblizi da krene prskanje veslima i to ceo trip cini jos uzbudljivijim. Takodje nakon raftinga svako ko hoce moze da skace u vodu sa drveta visokog jedno 5 metara na koje se popnes merdevinama.

Sve u svemu bas nam je bilo lepo, proveli smo se kao da smo isli u neki zabavni park a ne na aktivnost od koje smo ocekivali da ce biti suvise ekstremna i opasna za nas ukus. U svakom slucaju jako lep dan u prirodi, i svakom ko putuje u Alanju bih to preporucio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je taj izlet.. Ja sam bio odusevljen rekom , prirodom,, vristanjem i navijanjem na camcu. I ja sam skocio sa onog drveta ,,imam cak i snimak odatle. Na kraju smo i kormilara ubacili u vodu jer nas je kvarno prskao veslima sa ledja.

Voda jeste led ledeni,, ali je tako cista da ne poverujes. Najlepse je kad se naleti na veci ponor pa kad ceo camac odskoci... ne bih nikoga da uplasim, nista vam se nemoze dogoditi lose, ljudi su obuceni za to samo tako. Slobodno idite,, extra provod

zaboravih,, prskanje vodom izmedju "zaracenih" strana jje obavezno!!!!!! :hahaha:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel neko bio na plaži Inčekum, kakvi su utisci ?

Ima li kakav prevoz iz Alanje do nje?

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav!

Moze pitanje - da li ima dobrih gay klubova u Alanji?

Hvalaaaa mnogo unapred!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se i ja pridružim sa predlogom za izlet u Kapadokiu. Organizuju ga brojne lokalne agencije i traje dva dana, a supruga i ja smo se opredelili za izlet sa našom agencijiom preko koje smo i doputovali računajući da je ipak bolje imati našeg vodiča. Na žalost, kako su pored nas išle samo još dve gospođe, ispalo nam je na gotovo isto kao da smo se i sami organozovali jer su nas priključuili nekoj grupi Rusa koji su se ponašali po principu ko vam je kriv kad niste učili Ruski. Dečko iz naše agencije je bio divan i trudio se koliko je god mogao da nam skrene pažnju na poneku stvar, doda neko objašnjenje, ali je to bila nemoguća misija uz raspričanu Larisu, njihovu vodičkinju (je li se to sada tako zove?) koja se nije skidala sa mikrofona satima i satima.

Međutim, taj predeo je toliko nestvaran da uzivanje u njemu zaseni sve ove neke sitne gluposti. Prosto se osećate kao putnik, a ne kao turista. Fenomenalno.

Inače ne znam za rafting po Dimčaju, ali vredi videti svakako. Međutim, glupo je bacti pare na taksije pa davati po 25 evra, kad na svakih sat vremena ide autobus 12 (ili je bio 11?) iz stare čaršije i vozi vas tamo za 1,25 turskih lira. Mi lepo sedeli do zadnje stanice, pa onda nizbrdo laganica - ovde fotka, onde čajić, tamo gozleme, ma divota jedna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je nužno rezervisati smeštaj putem interneta u Alanji ukoliko se čovek odluči da krene kolima? Termin bi bio kraj Juna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel neko bio na plaži Inčekum, kakvi su utisci ?

Ima li kakav prevoz iz Alanje do nje?

Pozz

Incekum plaza se smatra najlepsom u Alanji. Razlozi za to su sitan pesak i plaza sa produzenim plicakom. Ko ne voli duboke vode neka ide tamo. Ima gradski prevoz do tamo, jasno naznaceno tako da necete pogresiti autobus.

Pozdrav!

Moze pitanje - da li ima dobrih gay klubova u Alanji?

Hvalaaaa mnogo unapred!!

Hm... ne znam. Morala bih da se raspitam kod prijatelja. Ne secam se da su mi naznacili da postoji poseban klub u koji oni izlaze. Mada, da budem iskrena, nisam nikada ni pitala. Provericu pa javljam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je nužno rezervisati smeštaj putem interneta u Alanji ukoliko se čovek odluči da krene kolima? Termin bi bio kraj Juna.

Obavezno rezervisati i to sto pre jer posle jako tesko cete naci bilo sta sto valja. O ceni da ne pricam.

I samo da dodam, bus do reke ne iznosi 1,25 tl. Jer je u pitanju poseban bus, ne gradski. Gradski kosta 1,25 tl. Ne kosta nesto puno, mozda je karta 2,5 ili 3 tl, Nemojte me drzati za rec.

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26694
    Ukupno tema
    896013
    Ukupno poruka