goca

Šta posetiti u Alanji

392 poruke u ovoj temi

Pozdrav svima. Idem 2.jula u Alanju. Zanima me delfinarijum, odnosno plivanje sa delfinima. Imam dvoje male dece pa mi je 100 eura po detetu bas skupo. Medjutim, u agenciji mi zena kaze da oni za grupe spuste cenu. Ima li neko iskustva sa ovim. Zaista mi znaci ova informacija da ne razocaram decu... :nempojma:

hvala

Ja sam bio prosle godine u delfinarijumu i platio sam 100 evra da mi dete pliva sa delfinima. Nisam video da postoje popusti. Cak je i fora da sam i ulaz platio i plus svaka slika je bila 15 evra.Video je bio 50 evra, cini mi se i to sam propustio. Ali ne zalim, stvarno je fantasticno desavanje za dete. Samo ne znam koliko su vam stara i visoka deca, jer je moja cerkica tada imala 5 godina i bila je na granici da je puste da uopste pliva po njenoj visini. Bazen je dubok 6 metara i ne dozvoljavaju da roditelj bude uz dete, a ako se dete uplasi i nece da pliva, pare ne vracaju.

Izmenjeno (vlajsa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alanya 84, hvala na svim informacijama. Ono sto mene zanima je da li se u Turskoj placa iskljucivo u lirama ili moze u evrima, tj da li je bolje i isplativije u jednoj ili drugoj valuti i gde menjati novac, da li je kurs u menjacnicama isti ili postoji neka osetna razlika

Izmenjeno (gracaigor)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sve cene su izrazene u lirama i dolarima(zbog rusa) ali naravno moze da se placa i u evrima,ali su oni namazani pa ako pise da majica npr kosta 5 dolara ,a ti pitas moze li u evrima oni uglavnom kazu moze moze 5 evra.ali euro i dolar nije isto. tako da sam ja dosla do zakljucka da sledeci put kupujem dolare i nosim a ne eure.mnogo je isplativije.a dolare posle ni ne moras da menjas u lire.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Курс је у свим мењачницама исти. За нијансу је слабији у продавницама или у хотелима. Међутим, нису све цене изражене у доларима, зависи где сте ишли у куповину. Синоћ сам била у кафићу са пријатељима и добили смо рачун са наведеним износом у лирама, еврима и доларима па коме како одговара , нека у тој валути плати.

Генерално, најбоље ћете проћи ( мислим да сам то негде споменула ) када плаћате у лирама. Примера ради: лежаљке на Клеопатриној плажи. 12 лира за сунцобран и 2 лежаљке или 6 евра. Када се узме у обзир да однос није 1 за 2, изађе вас у лирама 12 , а у еврима скоро 14.5 тл. Па свуда да плаћате такве разлике.... израчунајте која вам је валута исплативија. Долар је још гори у тим " на брзину " прорачунима.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno, eto nas za 5 dana tamo:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Пошто сам нагло огладнела на пун стомак, мало ћу да променим тему.

Већина Алањана гледа да изађе из града викендом. То најчешће раде на неком од места која су предвиђена за роштиљ, веће друштво и музику ( сами свирају инструменте и певају ).

Тако нешто можете видети сваке вечери после 21ч , јер се чека да зађе сунце , а сви заврше са својим послом да би дошли и током викенда на Тераси Алање, Улаш плажи и још неким местима на планини.

Нажалост, услед недостатка лепше фотографије, постављам ову која приказује поглед са те терасе. Моје су све ноћне јер смо претежно ишли на роштиљ, тако да нису баш дочаравајуће. Па не помажем баш у опису места. :nea:

alanya6.jpg

Налази се изнад града, урађена је у неколико нивоа, на сваком су столови и клупе , а на одређеном размаку се налази по један узидан роштиљ. Најчешће ћете затећи и новине ту остављене. То су они пре вас оставили јер им не треба, а да можете да запалите.

Одатле се пружа невероватан поглед на целу Алању, а чудан је осећај када све џамије које се налазе испод вас крену у истом тренутку да се оглашавају.

До ње се може доћи бусом и таксијем.

Koliko se krecu cene taksija, npr. do ove terase? Ili, gde se ceka bus za gore? Moze li se pesike (po nekoj slobodnoj proceni koliko vremena treba)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna kako da na jedan dan odemo do Antalije iz Alanje koliko je prevoz, i koliko se putuje? Isla bih do nekih soping centara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Можете да до Анталије одете бусом који полази са главне међумесне станице - Отогар. Налази се на Клеопатриној плажи, оквирно иза хотела Балик, Фатих... у том делу. Кад стигнете дотле, неће вам бити тешко да је нађете. Имате бус на сваких 20 минута ( разни превозници ) , а цена карте је износила 14 тл по особи. Путује се 1,5 ч са паузама, нажалост, али добијете нешто да попијете и грицнете у бусу. Лети то најчешће буде сладолед.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko se krecu cene taksija, npr. do ove terase? Ili, gde se ceka bus za gore? Moze li se pesike (po nekoj slobodnoj proceni koliko vremena treba)?

Проверићу данас, имам на послу такси ценовник. међутим, данас смо пролазили туда ( ишли смо горе у планину, неких 10-ак км на феноменалне гозлеме! ) и види шта смо у путу назад видели баш при улазу од терасе...

4bx1jh0b52z6teu6a8qj.jpg

Иначе, само зато што локал изгледа овако, не значи да је лош. Напротив, најбоља традиционална јела се спремају у оваквим локалима најчешће од неке буцкасте тете у оним шареним шалварама.

ucm60ln7cv2w6czv8dvv.jpg

Izmenjeno (alanya84)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li znate kako se zove stanica u Antaliji da bi znala u povratku gde da cekam bus za Alanju, posto bi ja u Antaliji taxsijem isla do trznog centra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

draga alanya84 idemo prvi put u alany oblast okurcalar hotel granada luxury resort 30 km od alany.putujemo iznenada zbog promene aranzmana agencije pa nisam upucena.imam dete od 7 god. kakva je klima tj vlaznost vazduha i zanimaju me koliko su od nas udaljeni ova tvrdjava,vodopadi,reka dimcaj,manavgat i ostalo sto treba videti.iz tvog pisanja mi smo blizu ako ne gresim ovog aqua parka i koja je cena za ulaz. . unapred hvala....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Драга zivke, пошто сте удаљени од Алање толико, исто толико сте удаљени и од тврђаве. Да бисте је посетили мораћете да дођете бусом до града. Оно што не знам,али предпостављам јесте да би хотел требало да има свој сервис. Предпостављам на основу категоризације и удаљености. За то ћете морати да се распитате или у хотелу кад стигнете или у агенцији.

Манавгат и водопади су Вам много ближе нега онима из Алање, непуних 40 км у правцу Анталије. Тако да би било, по мени, грехота да их не посетите. Димчај је исто толико удаљен од Вас, али на другу страну, у правцу Алање.

Ове недеље су температуре између 40 и 45 степени. За влажност Вам не могу пуно помоћи јер код мене се манифестује у виду знојења ( а и не било га на 45 степени ) и не видим неки посебан проблем са њом. Још нисам чула да се неко жали да им баш смета у виду здравствених проблема. Сви се жале да је топло.

Такси је од центра 25 лира. Међутим, има градски аутобус који иде тамо па Вас изађе свега 1,25 тл. Једино морам да се боље снађем на мапи и видим који број иде горе. Има свега 9 бројева и покривају град од преко 100 000 становника, али иду на сваких 10 мин. тако да не осетите буски саобраћај. Пешке не бих саветовала у току дана док увече би то била лепа шетња поготово ако би резултирала роштиљем.

Da li znate kako se zove stanica u Antaliji da bi znala u povratku gde da cekam bus za Alanju, posto bi ja u Antaliji taxsijem isla do trznog centra.

Ако кажете отогар, биће Вам довољно. Тамо где сиђете кад будете долазили у Анталију, одатле се и враћате.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala :thankyou: alanya84

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Interesuje me kakav je provod?Mesta za izlazak?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Пошто је данас свето вече, од сутра ујутру је Рамазан, почела су снижења првобитно најбитнијег - хране. Ово су цене које се могу наћи у Мигросу. Имајте у виду да је Мигрос доста скуп, ако се купује без картице па самим тиме, цене по Бим и Шок маркетима су још ниже. Из огромне понуде издвојила сам следеће :

Кнорове супе су 0,89 кр

Хелва са орасима 500 гр је 5,75 тл

Нутела 400 гр је 4,75 тл

Црни чај Липтон 100 ком. је 11,90 тл

Турска кафа 3,95 тл

Сникерс, Твикс чоколадице су 0,85 кр

Читос, Патос и остали чипсеви великог паковања су између 2 и 3 лире

Капи сокови 1л су 2,09 тл

Вода 5л је 1,85 тл

Пепси 1,5л + Једигун ( yedigün ) 1,5л газирани сок су 2,75 тл

Кока кола 8 х 330 мл је 8,99 тл

Сиреви су од 15 тл по кг до 25 тл

Килограм предивне паштирме је свега 34,90 тл ( то је нешто попут сувог врата )

Готове сарме у листу винове лозе су 3 тл

Сладоледи од 1000 мл се крећу од 3,25 тл до 10 у зависности од произвођача и врсте. Carte D'or су најскупљи, али и најквалитетнији куповни сладоледи док Голф сладолед се продаје 2 + 1 гратис за 6,99 тл.........

Козметика:

Неутрогена препарати за чишћење лица су 12,90 тл

Ада ( ağda ) попут воска за депилирање са ролоном 29,90 тл ( снижено са 41,90 )

Шампон 350 мл + крема или спреј за негу косе 200 мл Елсеве су 9,90 тл.....

Сунцобран за плажу је 9,90 тл ....

У Кипи се нуде :

Кадаиф 1кг је 14,90 тл

Баклава са орасима кг 13,90 тл

Тулумбе и слинчи слаткиши кг су 6,90 тл

Бурек кг је 10,90 тл

Торта са бананама за 6 особа је 12 тл .....

Диње су 0,89 кр по кг

Лубенице 0,59 кр по кг

Лубеница са мање семенки је 0,99 кр по кг

4 х 1,5 лт Кока коле је 7,25 тл....

Ово су неке од цена за време Рамазана па ко буде долазио у наредних 30 дана, надам се да ће му бити од користи.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26694
    Ukupno tema
    896013
    Ukupno poruka