vekim

Brzeće, smeštaj, prevoz do Kopaonika

52 poruke u ovoj temi

Samo par upozorenja u vezi ovog simpaticnog hotelcica Ozon kroz ono sto se meni i mojoj porodici upravo desilo. Pre desetak dana telefonski smo rezervisali sobu direktno u hotelu i za potvrdu rezervacije uplatili odredjeni iznos, koji su oni zahtevali, hotelu na racun. Dan pred put smo pozvali hotel i neprijatno iznenadjenje...ne radi bazen u hotelu, ali ok to je zbog stednje struje! Mnogo neprijatnije ``poslacemo vam izmenjene cene, ako ne uplatite do 15 casova otkazuje se vasa rezervacija``. Razlog je to sto u trenutku nase rezervacije hotel nije bio popunjen pa su nam ponudili pristojnu ceni i deca mala gratis, a onda je petak proglasen neradnim danom, raspust je produzen, interesovanje za smestaj bilo kakav poraslo a mi kao dokaz za rezervaciju imamo samo opstu uplatnicu....i eto njima prilike da iskazu svoju pohlepu za novcem i upropaste zimovanje dvema porodicama sa malom decom. Povecai su cene za nas odrasle i za decu polovina cene umesto gratis. Naravno, nismo prihvatili ucenu. Ako neko ima savet kome da se obratimo i na koji nacin zbog na ovaj nacin uskracenog, dogovorenog i avansnom uplatom rezervisanog hotela......

 

Zaboravih da dodam....verovatno bi se isto desilo i da smo se sutradan pojavili u hotelu ali bi tada bilo jos gore....mozda bi zbog male dece i morali da pristanemo za ucenu. U toku dana dok smo to pokusavali da objasnimo poznanicima i prijateljima, dosta njih nam je reklo za svoja neprijatna iskustva u Ozonu Brzece....hladna voda za tusiranje, ledena u bazenu i onda kada radi, cesto nestajanje struje, nerealno skup ulaz na bazen, djakuzi i slicno, cene pica takodje....sve u svemu u zbiru skuplje od mnogo boljih hotela na vrhu Kopaonika sa all inclusive uslugom....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja imam lose iskustvo sa ovim nazovi hotelom Ozon. Spolja gladac a unutra jadac!!! U pravom smislu reci. Gotovo nista od onoga sto su vam rekli da vam je omoguceno u hotelu sigurno necete dobiti, Uz to jako su neljubazni sto mozete da utvrdite vec ako pokusate da ih nazovete telefonom radi bilo koje informacije. Tako da, najbolji je hotel Ozon ali u retrovizoru. Za te pare imate mnogo bolje hotele u samom centru Kopaonika a ne u selu Brzece!!! Nikad vise!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj forum je cudo. Prosto neverovatno kako se uvek, ubrzo nakon postavljanja teme (obicno sa losim iskustvima), nadje neki sapatnik sa istim/slicnim problemima.

Ukoliko se tako desilo: bezobrazluk jeste.

Inace, samo avansom od 100% se garantuje cena. Uplata delimicnog avansa moze predstavljati potvrdu rezervacije ili osiguranje hotelu da cete doci (inace avans propada), ali ne znaci i da je cena garantovana, ako drugacije nemate napismeno (predracun, email/fax prepiska).

Nazalost, tako stoje stvari. Ne kazem da je to lepo, niti da je to u skladu sa ugostiteljskom profesijom, ali .....

Svakako, postoje razne inspekcije koje mogu utvrditi navode iz prethodnih postova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nevidjeni bezobrazluk. Samo je problem sto sam smatrao da se radi oozbiljnom hotelu i ozbiljnim poslovnim ljudima pa nisam trazio nikakvu potvrdu rezervacije niti profakturu vec su mi oni mailom poslali tekuci racun na koji da uplatim 10.000 dinara na ime rezervacije....tako da jedini dokument koji imam je opsta uplatnica i njihovi mailovi, ali je pitanje koliko su mailovi relevantni dokaz za inspekciju ili sud.....osim toga imam prijatelje koji su na isti nacin istovremeno izvrsili uplatu....

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Miloše,

žalim što nisam u mogućnosti da ti dam bilo kakav pametan savet kako da zaštitiš svoja prava na ovom Divljem zapadu u kojem živimo.

Pišem samo da ti zahvalim što si nam preneo svoja iskustva jer mi je to zaista ozbiljno upozorenje da ne treba poslovati sa većinom naših "turističkih radnika".

Ja mogu samo da ti prenesem svoja iskustva sa Slovencima iz Termi Čatež.

Rezervaciju sam izvršio samo na osnovu upita mailom. Pitao sam da li treba da uplatim neki avans, oni odgovoriše da ne treba ništa i da ću platiti sve kada dođem. Bio sam sumnjičav pa sam ponovo pitao - kakvo obezbeđenje imam da me tamo čeka soba - oni kažu "ovaj naš mail je potvrda rezervacije". I zaista, mesec dana kasnije soba me je čekala, na recepciji se niko nije iznenadio već rekoše "a da, očekivali smo vas danas"

Imam veliku želju da jednom odem na Kopaonik, nikada nisam bio i izgleda tako lepo na fotografijama, ali kad saberem sve priče o "lopatarima" koji gore imaju monopol na parking mesta, nedavnim nestancima vode, onda ovakve priče o ispaljivanju ljudi za smeštaj - uvati me muka i na kraju opet odem u Sloveniju ili Austriju.

Ova tvoja priča nije usamljena - već sam čuo i za neke druge vile i hotele u Brzeću ali i za hotele na samom Kopu da jednostavno kada je velika gužva ljudima otkazuju unapred rezervisane aranžmane jer su im naišle druge mušterije koje su "VIP" - novokomponovane pevaljke, učesnici Velikog brata i slično ili jednostavno su spremni u tom momentu da plate više od vas.

U ovakvim situacijama ostaje gorak ukus da je neko vama i vašoj porodici ukrao jednu godinu života (jer zimovanje i letovanje se planira cele godine i prilika za popravni je tek za godinu dana)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa ipak postoji pravda. Tek smo malo krenuli sa pocetka ali lagano, pravda je spora ali dostizna. Evo postavljam ovo da bi ljudi videli kojim putem da krenu kada naidju na slican problem. Ovo je dopis turisticke inspekcije>

Република Србија

МИНИСТАРСТВО ЕКОНОМИЈЕ И

РЕГИОНАЛНОГ РАЗВОЈА

Сектор туристичке инспекције

Одељење у Краљеву

09.03.2012.год.

К р у ш е в а ц

ПРЕДМЕТ: Одговор по пријави

На основу Ваших пријава које су ми прослеђене 27.02.2012.године и 05.03.2012.године утврдила сам следеће:

1.Дана 29.02.2012.године извршила сам инспекциску контролу угоститељског објекта, хотела ОЗОН у Брзећу у коме делатност обавља Привредно друштво за унутрашњи промет и спољну трговину FUSTELLARCO COMMERCE ДОО Београд, Булевар Деспота Стефана 15/3, Пословна јединица хотел Озон Брзеће, одговорно лице-директор -Цветковић Љубомир.

Том приликом је утврђено да базен у саставу хотела није радио у периду од 10.02. до 25.02.2012.године, а да се хотел Озон оглашавао на свом сајту www.hotelozon.rs као хотел који у свом саставу поред осталих садржаја има и базен. Ово представља неистиниту информацију, па ће против привредног друштва FUSTELLARCO COMMERCE бити поднет захтев за покретање прекршајног поступка на основу Закона о оглашавању.

2.Анализом мејлова које сте размењивали са хотелом Озон (задњи сте ми доставили 09.03.2012.године), утврђено је да је од вас захтевано да извршите уплату по ценама које су у складу са ценовником хотела Озон, али да постоје докази да сте предходно договорили ниже цене, тако да се може закључити да привредно друштво FUSTELLARCO COMMERCE није обављало делатност са пажњом доброг привредника, па ће против овог привредног друштва бити поднет захтев за покретање прекршајног поступка на основу Закона о туризму.

Поводом Вашег захтева за надокнаду штете обавештавам Вас да није у надлежности туристичке инспекције утврђивање новчаног износа за обештећење, па Вас упућујем да се за остварење својих права обратите надлежном суду.

ТУРИСТИЧКИ ИНСПЕКТОР

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi samo izbegavajte Ozon Brzeće. Ili ako ste se baš odlučili za ovaj hotel precizno dogovarajte cenu i način plaćanja uz pisane tragove, mada ni to nije garancija da neće da vam promene cenu kada stignete. Ja sam se sa njima opeko....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo novih informacija..sasvim slučajno sam upoznao još jedan par koji je doživeo nešto slično sa Ozonom Brzeće. Istevremeno smo podneli tužbe ali se sada malo to odugovlači zbog odmora. Inače, vrlo su i dalje neposlovni, čak se nisu usudili da odbiju predlog za vansudsku nagodbu. Nadam se da ce ovde uskoro biti objavljena i prsuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mogu neki zanimljivi izleti da se naprave iz Brzeca, mi bismo isli kolima...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Brzecu, Hotel Kopaonik Ili " Apartmani Kopaonik"? Ima li neko komentar bio pozitivan ili negativan? Putujem sa porodicom u nedelju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me sta ima od objekata i sadrzaja u Brzecu?Cerka ide tamo na rekreativnu nastavu,neznamo jos koji je hotel ili odmaraliste u pitanju,vidim da ima jedino ovaj hotel Junior tamo(mozda i jos neki),da li u blizini ima samoposluga,apoteka i sl.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da idu u odmaraliste Kragujevac, nije lose, prosle godine je bila cerka moje drugarice ali se zalila na hranu. Gore u krugu konaka ima apoteka i samoposluga, a kod odmaralista ili kod hotela Junior za apoteku neznam , ali radnji ima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala,kad budem znala koji im je smestaj sigurno cu imati jos neka pitanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам пре пар година био у Јуниру и колико се сећам била је једна апотека близу хотела(после терена за кошарку).Самопослуга има у близини,а и у самом хотелу постоји мала продавница.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru,vazno mi je da znam da li ce moci da kupe sebi nesto za hranu ako im se tog dana ne svidi ponuda u hotelu.

Ide se u hotel Kopaonik,Brzece.Da li je neko od vas bio tamo i kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka