Barkmann

Azorska ostrva

8 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

Da li je neko bio na ovim ostrvima? Prelepa je priroda ali se kolebam zbog informacija da je voda veoma hladna. Da li je neko letovao na ovim ostrvima? Svaka informacija je dobro došla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam svojevremeno razmisljao da posetim ovaj arhipelag. Kazu da je pogodan period za boravak izmedju juna i septembra, barem sto se kupanja i lepog vremena tice, pre i posle toga pocinje kisni period. Do Azora se moze doci letovima iz Lisabona/Porta ili preko " Tap-a " ili u aranzmanu aviokompanije " Sato " . Secam se da mi je dobar drugar koji inace radi na velikim kruzerima ispricao da je prilikom presedanja sa broda na avion, proveo jedan majski dan na Azorima i da tu kolicinu kise nije nikada pre toga video u zivotu.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala. Azori su u najužem krugu za letovanje. Nekoliko dana Lisabon i potom Azori. Planiramo kraj jula početak avgusta zbog temperature vode.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Racunaj samo da ti avionska karta do Azora nece izaci ispod 200-250 eur, isao preko aviokompanije " Sato " ili preko " TAP-a " , sa troksovima avio karte iz Beograda do Lisabon, to je svakako preko 400 eur.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U najmanju ruku. Nakon bankrota Spainaira i Maleva cene vrtoglavo skacu...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Azori iz prve ruke :)

Azori iz prve ruke :)

Dve godine sam zivela na Sao Miguelu, najznacajnijem ostrvu Azora. Pa ako vam trebaju informacije,slobodno mi pisite. Veliki pozdrav, T.
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo bi dobro ako mozete da napisete neki uosteni tekst o ostrvu i licno vas utisak propracen sa par fotografija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam se vratio sa Azora i iz Lisabona prosle nedelje. Leteo sam iz Barselone jel je to najblize preko Vuelinga nego direktno iz Beograda. TAP je ukinuo liniju koju je imao prosle godine ali i karte nisu bile bas jeftine 250-280 evra. Iz Barselone sa TAP-om ili Vuelingom moze povoljno da se leti do Lisabona ako kupite kartu na vreme 120 do 150 evra najvise. Ryanair je razbio sada portugalski monopol na ovoj destinaciji tako da mozete da letite isto tako povoljno do najveceg ostrva na Azorima Sao Miguel. Cene hotela su mozda malo vece ali mogu da se nadju hoteli sa 2-3 zvezdice za 40-50 evra po noci . Cene hrane i pica su stvarno povoljne u nekim slucajeima cak i jeftinije nego u Beogradu kafa 0,60 centi, pivo lokalno malo 0,80 centi, obroci 6-8 evra dnevni meni ali i lokalni specijaliteti se tu krecu. Posto Azori imaju ukupno 9 ostrva prebacivanje sa jednog na drugo moze biti malo problematicno. Tu portugalci drze monopol lokalna avio-kompanija Sata leti izmedju ostrva i cene karata su tu negde oko 150 evra u sezoni a i posle. Ferry postoje izmedju ostrva i tu je zanimljivo da portugalci iznajmljuju dva broda od Grka jer nemaju svoje da pokrivaju sva ostrva. Zbog toga nemate ferry svaki dan i oni krecu sa Sao Miguela do svih ostrva i prave krug znaci ako krenete ujutru na primer sticete tek predvece do Faial-a koje je 5 ostrvo na drugoj strani arhipelaga. Cene karata su isto skupe preko 100 evra do pomenutog Faial-a. Ako planirate samo par dana na 1 ili 2 ostrva onda je to problem za prebacivanje. Ja sam proveo 3 dana na Sao Miguelu i 2 dana na Faial-u. Iz Horte koja je glavno mesto na Faial-u imate ferry koji ide za Pico samo pola sata jel je odmah preko puta i kosta samo 3,50 evra. Tako da je bolja opcija ici avionom od Sao Miguela do Faial-a i onda ici ferrijem posto su ta 3 ostrva u nizu Sao Jorge, Pico i Faial. Sto se tice obilazaka ostrva uvek treba imati auto posto je autobuski prevoz jako los osim na Sao Miguelu i jedina opcija je taksi koji ce vam uzeti od 60-100 evra za obilazak celog ostrva. Azori su idealni za hiking zbog mnogo zelenila i sva su vulkanskog porekla i na svakom ima nesto da se vidi. Sto se tice plaza isto tako crni ili sivi vulkanski pesak nisu mnogo velike a ni na jednom nisam video lezajke ili suncobrane. Preporucio bi hiking jer su Azori za to idealni a i imate organizovane ture na nekim ostrvima. Sve u svemu ako ste skloni avanturi i imate dovoljno novca za to Azori vas nece razocarati. Sigurno da cu se ponovo vratiti da vidim jos neka od ostalih ostrva.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26174
    Ukupno tema
    872802
    Ukupno poruka