nina_l

Charm life, hotel Hurgada

15 poruka u ovoj temi

Jel dozvoljeno nocno kupanje u Charm life-u????

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uh ne znam kako da ti odgovorim....postoji glavni bazen hotela, njega neces promasiti veliki je (kazu da je veliki, ali meni tako ne izgleda) i nalazi se u bastici na putu ka plazi...u njemu se niko nocu nije kupao, i uvek je bio u mraku....eh sada ne kazem da se nisu kupali zbog mraka, vec sigurno postoji neka fora ali je mene mrzelo da se raspitujem.

...ali postoji i drugi bazen koji se nalazi u sredistu glavne zgrade...glavni objekat je kruznog oblika u sredini je bazen, on je osvetljen i u njemu su se kupali svako vece...(kupali i urlali)...ako budesh smestena u glavnom objektu mozda ti pogled bude bash ka bazenu, super je i nije u njemu guzva, mnogi ne znaju za njega posto se ne vidi, a i pola gostiju se nalazi sa druge srtrane ili u ubjektu pored p aje to super, uvek ima mesta za uzivanje i ne skachu ti po glavi. U svakom sluchaju vazno je da znash da postoji, pa se samo raspitaj kako da stignesh do njega ;)

sto se tiche mora, to ti vec ne moze niko zabraniti...

uzivaj...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li bi bio ljubazan, ili bilo ko drugi da mi kaze nesto vise o ovom hotelu. Na ovom sajtu ne mogu da nadjem komentare o ovom hotelu, pa vas molim da mi ovim putem kazete da li ste bili zadovoljni, smestajem, hranom, uslugom. Sta vas je odusevilo, a sta vas je nerviralo? Znaci sve sto vam padne na pamet, i dobro i lose.Hvala unapred. Milica

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nocu je obicno svuda zabranjeno kupanje, jer se bazen tretira hemikalijama, da se voda dezinfikuje...

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod mene je prošle godine u hotelu bilo do ponoći.

I ove, nadam se.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kontiki celu grupu iz Sun&Sea prebacio u Charm Life ili Zahabiju. Kazu iz "tehnickih razloga". Ja sam naravno izabrao Charm. Jel isti slucaj i za vas koji idete preko drugih agencija u isti hotel? Pretpostavljam, ne.

Nema nesto mnogo komentara o Charm-u. Zato je svaki komentar, onih koji su bili tamo, dobrodosao.

Izmenjeno (avanturista)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema nesto mnogo komentara o Charm-u. Zato je svaki komentar, onih koji su bili tamo, dobrodosao.

Mogu samo da ponovim da su moji roditelji bili jako zadovoljni.

Sobe prostrane i prijatne, hrana raznovrsna i ukusna, hotelski kompleks pun zelenila, puno različitih mesta za sedenje i opuštanje, etno stil... more lepo, neki kažu malo mulja ima na ulazu. Na plaži kamila Oskar, maskota...

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kontiki celu grupu iz Sun&Sea prebacio u Charm Life ili Zahabiju. Kazu iz "tehnickih razloga". Ja sam naravno izabrao Charm. Jel isti slucaj i za vas koji idete preko drugih agencija u isti hotel? Pretpostavljam, ne.

E, i meni su tako javili iz Kontikija, i ja sam izabrala Charm, tako da se vidimo:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni je hotel bio sasvim pristojan. Hotel je iz dva dela, postoji glavna zgrada, i pomocna zgrada (tako zovu drugi deo) Inace oba dela su jedan uz drugi, pa i ne znate da su razdvojeni...hotel je skrooz simpatichan i ako ne odaje takav utisak kada mu se priblizite.

Sobe u glavnoj zgradi su renovirane proslog leta i velike su, sve imaju terasu. U sobama imate frizider i mali sef. To je otprilike i sve sto vam treba. Klima je naravno sastavni deo svake sobe. Sporedni objekat, odnosno drugi deo je uglavnom bio nastanjen arapima, medjutim moja drugarica je u tom delu dobila sobicu, koja je bila dosta manja od moje, bez frizidera i bez sefa. Frizider je dobila posle urgiranja na recepciji. Problem kod tih sobica moze biti i to sto su razdvojene drvenim vratima od susedne sobe. pa ako su vam komsije arapi necete spavati svih deset dana, posto se pokazalo da definitivno ne umeju da se ponasaju i ne znaju da postuju red i mir.

Hrana je sasvim pristojna i raznovrsna. Bila sam dva puta u egiptu, kao i u Tunisu, i odprilike je hrana svuda ista. U pitanju su male nijanse, tako da nema potrebe da vas gnjavim sa tim informacijama.

Jedina zamerka...ako imate uplacen polupansion, za doruchak imate pravo na sva pica koja se nalaze u trpezariji (samo se cedjeni svezi sokovi naplacuju)...znachi imate, kafu, belu kafu, cokoladu, sokove, vodu i chaj na raspolaganju. Medjutim za vecheru nemate nista navedeno, pa chak ni VODU koja stoji u onom glupom balonu. Mozete na kvarno da sipate vodu, ali samo ako nema nikoga u tom momentu. Voda nije skupa pa vam savetujem da se ne nervirate i ne blamirate. Unesite svoju flashu i resen problem.

Plaza je mala ali lepo uredjena, na plazi kao i na bazenu imate peskire, tako da nema potrebe da nosite svoje. Odmah vise mesta u koferu. naravno kao i svuda, dobijate lezaljku i suncobran, koje bi mozda trebalo do 9-9.30h da zauzmete posto se moze desiti da kasnije ne nadjete slobodno mesto, posto je plaza dosta mala a hotel ima poprilicno soba i gostiju. Od Hotela do plaze prolazite lepo uredjenim parkicem, gde se nalazi i glavni bazen. Do same plaze imate 1 ili 2 minuta hoda. Zavisi koliko ste brzi :)) more je fantasticno, i nije bilo mulja.

Hotel je smesten u glavnoj pesachkoj zoni. To je nova turistichka zona gde se nalazi vecina hotela. Kada izadjete iz hotela krenite desno...pa laganice, ima svega i svachega. Ako krenete levo, nema bash mnogo toga da se vidi, ali imate recimo Hard Rock kafe ako nekoga tako nesto zanima.

Do starog dela grada "sakale" imate odprilike 5-7 minuta voznje taxijem. Za taxi nemojte davati vise od 10 funti u jednom pravcu, to je oko 100 nasih dinara. znachi prvo cenkanje, pa TEK onda ulazak u taxi. U starom delu je tek svastara. Koga ne zanima kupovina opet bi trebao da ode, chisto da oseti atmosferu. naravno u stari deo se ide uveche, posto preko dana nista ne radi.

za kupanje u bazenu sam vam pisala u prvom mom postu. dakle kupali su se ljudi u drugom bazenu koji se nalazi u sredishtu glavnog objekta, i to je bazen koji ne mozete videti kada ste u bashtici. ko dobije sobu u glavnoj zgradi velike su shanse da ce gledati bash na bazen pa cete i videti gde je. U glavnom bazenu se nisu kupali ljudi, ali to je verovatno zbog "hemijskog tretmana" i ako nije bilo takve table upozorenja prisustvovali smo "obradi" vode tako da bash ne preporuchujem vecernje kupanje.

ako vas jos nesto zanima, pitajte. ja sam se vratila pre nekih desetak dana pa su mi josh uvek sveze informacije :))

sve u svemu, opustite se i uzivajte. Bice vam super. Samo chuvajte stomak ;)

Izmenjeno (gemini)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Gemini na iscrpnom izveshtaju. :rolleyes: ..puno su nam znachili tvoji opisi hotela ....a sada josh jedno pitanje ...koliko su daleko Mcdonalds2 (znachi ne onaj u Sakali)i Pizza hut od hotela? Da li mozhe peshaka ili ipak taxi? Da li postoji neki lepi restoranchic u blizini Charma?

Veliki pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mek je udaljen oko 15 - 20 minuta hodom. (pazi moze biti i manje od 15 minuta, a moze biti i sat vremena ako usput udjesh u svaku radnjicu :D ) Znaci ista fora, izadjesh iz hotela i krenes desno...imash posle 50 metara italijanski restoran, ne znam kakve su cene posto nisam ulazila. pa onda laaagnice naidjesh na mek, iza meka se nalazi kentaki fraj chikin (ovo ti dodje na srpskom).. :)) u mek se bash ne isplati da idesh taxijem, posto je ta glavna ulica jednosmerna, tako da bi taxi morao da kruzi da bi te odbacio do dela ulice gde se nalazi mek. e za pizza hut nisam sigurna da znam gde je, nesto sve mislim da je odmah pored Kentaki Fraj cikin-a ali necu da te slazem, nemam pojma.

jos nesto...PARE menjajte u hotelu Royal Palace. To je prvi hotel do charma-a. Tu je zvanichna menjacnica narodne banke egipta, i oni imaju najbolji kurs. ulazili smo u nekoliko menjacnica i ova je definitivno najbolja.

Izmenjeno (gemini)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Unutrašnjost egipatskog Mc-a smrdi još više nego bilo koji drugi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To me je zanimalo da li moram taxijem do najblizhe klope ili ne jer imamo uplacen polupansion... Takodje me zanima gde ste kupovali vodu,sladolede etc...Neke cene ako se secash....Gde ste sedeli na kafici....

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kao sto ti je rekao Nikola S, u meku smrdi ali bash bash. gde god sam isla mek je smrdeo, jedino kod nas mogu da jedem u meku. I u grchkoj smrdi, a tek ovde.

vodu imash u radnjici na samom ulazu u hotel, ispred lobija. velika flasa je 2 funte. Na plazi je flasa 10 funti!! U radnjama je skoro svuda oko 2 funte. mala flasica ide od 0.75 do 1.5. Ali i zavisi koja je voda. Gazirana voda u maloj flasici je 4 funte. U marketu preko puta hotela mala voda je 1.5 funtu znaci njih obidji.

sladoled nisam jela :D nesto mi se nije dojmilo.

mozes jesti spagete, recimo manja porcija je oko 14 funti. velika je oko 25 (tako nesto). To je praktichno restoranchic pored hotela Royal palace. zapamti na sve dodash nulu i to su ti dinari. Ili najtachnije 25 funti je oko 260 dinara. znachi nula + 10 dinara. (ali tih 10 dinara je skroz zanemarljivo).

ima super mini market, nekih 30 metara posle meka. Videcete postoje ulaz i izlaz u radnjicu sa dve kase. I tu su fiksne cene, i prilagodjene su Arapima. Recimo limenka fante 1.25 funti, pepsi oko 1.75, mali sokic 1.25, voda 1 funta. Puding 1.5....itd. sica zaista. Dobicete fiskalni racun na engleskom gde se lepo vidi sta ste koliko platili. jeste malo dalje, ali bolje setati nego sedeti u sobi ;)

Obroci su ti skrooz ok, neces biti nesto specijlano gladan. Ali kazem ti, cene su pristupacne, tako da ne morash brinuti. Videla sam u Kentakiju neki plakat, za 10 funti dobijes nesto sto "lici" na giros i flasicu soka. deluje mi da je ok, i jeftino je.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25950
    Ukupno tema
    865792
    Ukupno poruka