nina4

Den Haag, Holandija

6 poruka u ovoj temi

Molim one koji su bili ili su u Hagu da mi napisu neke opste informacije kao cene, sta treba obici, kakav je grad... trebalo bi da idem uskoro pa su mi sve informacije bitne. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grad je lep. Ima dosta toga da se vidi, vecinu mozes peske, bar sam ja sve peske obilazila.

Evo moje foto ture Haga, tu se vidi sta sam ja obisla u gradu

Holandija 2010 - Den Haag

Znaci videti/obici:

- Binnenhof (gde je sediste parlamenta Holandije),

- proci kroz njege i videte Ridderzaal (Knights' Hall) - vitesku dvoranu

- Vredespaleis (Palata mira, medjunarodni sud pravde)

- Noordeinde Palace - jedna od cetiri oficijalne palate i sluzi kao radna palata kraljice Beatrix

- setati samim gradom i razgledati ga

Ja sam vozom stigla, Den Haag ima vise zeleznickih stanica, ja sam sisla na stanici Holland Spoor, pa sam peske do centra i sve ostalo sam takodje peske obilazila.

Takodje mozete obici i Madurodam, evo linka http://www.madurodam.com/ , Holandija u malom, gde je predstavljena arhitektura Holandije u minijaturi. Ja ga nazalost nisam obisla, ali bice prilike.

Takodje mozete otici i do Scheveningena, evo moje foto ture

Holandija 2010 - Scheveningen

Vecinu stvari sam objasnila u foto turama.

Evo nekih od sajtova o Den Haagu koji vam mogu koristiti

http://www.denhaag.nl/en.htm

http://www.the-hague.info/tourist/

:)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E bas ti hvala na ovako detaljnom opisu. A da li neko zna kako se krecu cene, prvenstveno me interesuju supermarketi pijace....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Den Haagu imaš gomilu interesantnih prodavnica npr.

a pijace pogledaj ovde

markets

videćeš tu i neke cene :)

post-27267-1328168674,21_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prelep gradsa puno puno biciklista.zimi idealan za klizanje po kanalima i glavnom jezeru u centru. obavezno obici i sheveningen, ide tramvaj 1 do tamo. ito muzej savremeneumetnosti, akvarijum sea lifei promenadu,kej sa restoranima.

takodje posetiti i delft po meni najlepsi gradic u kraju

roterdam je na 15min voznje vozom, povratna karta jeftina i ima se sta videti.

prodavnice se rano zatvaraju do 18 najkasnije do 19h nekoliko njih c and a, mediamarkt ili dan kada rade produzeno nprcetvrtak do 21h ili vikendom i nedeljom od 12do18h

sa tramvajem se moze obici ceo grad prelep je i letnjikovac kraljice beatrice.

odlicno povezan sa amsterdamom vozom za oko 50min do glaven stanice ili HS holand spor station.

rijswijk iskljucivoo deo grada sa eu institucijama i poslovnim objektima u blizini veliki shoppingmall stize se sa tramvajem 17 iz centra

jeftinije kupiti busplus karticu,nego pojedinacnekarte kojesu 2,5evra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam na turneji po Holandiji 8 dana. Hag, Roterdam, Arnhem i Amsterdam.

Da pocnem od Haga.

Sleteo u Amsterdam i odmah hvatao voz do Haga (50-ak min). U Hagu odmah sutradan ujutro isao na plazu Seveningen. Tu blizu se nalazi i zatvor za haske optuzenike, isao sam i to da vidim. Posle sam isao da vidim Madurodam (nesto kao zabavni park, imas minijature raznih gradova i aerodrom Schipol itd), posle isao da vidim Palatu mira koja je blizu. Onda video IMT for Former Yugoslavia and Ruanda (ovaj sud je nama na vestima najcesce prikazivan, sa onom fontanom ispred).

Posle sam isao da vidim feenomeeenalni muzej Louwman muzej starih oldtajmera automobila. Tu mozes videti jedan od Elvisovih kadilaka, 2 automobila iz filma Kum, licni automobil od Cercila, Aston Martin iz 1964-te godine iz filma Goldfinger sa Son Konerijem i jos sijaset starih oldtajmera od 1890-te pa sve do 2014-te. Ima preko 250 vozila izlozenih. To je privatna kolekcija. Odlican muzej.

Posle sam isao u Mauritshuis muzej gde mozete videti slike od starih flamanskih majstora. Bio sam 2 dana u Hagu. Maleni kompaktni gradic gde mozete obici sve pesaka. Tramvaj vam jedino treba ako hocete u Seveningen koji je jedno 5 km odaljen od centra. Evo malo slika

20171004_081321.jpg

20171004_081740.jpg

20171004_081757.jpg

20171004_092356.jpg

20171004_092712.jpg

20171004_100532.jpg

 

20171004_114318.jpg

20171004_100834.jpg

20171004_121838.jpg

louwman.jpg

mauritshuis.jpg

 

20171004_111201.jpg

Izmenjeno (ZexyS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka