ljerka

TAJLAND- Putopis, I deo

Za rentiranje automobila i Koh Samui  (na koji nismo isli) ne mogu da ti pomognem, jer i smo  prilikom obilaska Tajlanda koristili autobus, voz i  avion,

Za Angor Wat računaj  ukupno 4 dana , od toga dva za odlazak i povratak i do njega iuz malo cimanja nije tesko stici, ali u svakom slucaju treba ti  nesto  vise od pola dana da do njega stignes, sto zavisi od toga kada ti krece autobus i kolika je guzva na granici,

Mi smo isli  busom od Bankoka do Aranyprather Tajlandske granice. Onda tuk tukom za pet minuta do Rong Khua border gde smo kupili vizu, Kad zavrsis viza formalnosti na granici Poipet  udjes u besplatan  bus koji te prebaci za desetak minuta do   velikog parkinga gde se mozete malo odmoriti, nesto pojesti i popiti i uhvatiti bus za Siem Reap. u kome ste kasno posle podne,

Obzi0orm da se vracas na Tajland, viza ti mora biti za vise ulazaka, a za Kambodžansku vizu proveri da li jos uvek moze da se dobije na granici. Kad smo mi bili postojala je iopcija da se izvadi u Bankoku, ali mi nismo mogli da uskladimo vreme jer se nije dobijala odmah. Mozda sada za Kambodju moze da se dobije on line, proveri. Ceo ovaj put nije skup, ali zahteva vreme.

Za Bankok, u zavsnosti od interesovanja i mogucnosti koliko deca mogu da izdrze, 3 dana,

Tajlandjani voze na levoj strani druma, pa imajte u vidu da je volan na suprotnoj  strani od našeg:rolleyes:

Naravno i kada prelazite ulicu na pesackom prelazu treba voditi ra cuna. Navika je cudo, Glava se sama okrece prvo na levo a trebalo bi prvo na desnu stranu.

UUUU, vozi se levom stranom???!

Mislim da nema ništa od rentiranja auta.. mislim da neće muž hteti (moći) da vozi tako dugo suprotno od onoga na šta je navikao....

Mislim da ćemo i mi ići voz, autobus i sl....

A možda čak i avion, šta je tu je...

Koliko je koštala viza za Kambodžu?  i da li re-entri viza za Tajland može da se dobije na licu mesta (na granici) jer košta dodatnih 30 evra? Ovako mi košta 150 evra multi..

Izmenjeno (Helena01)

Vizu za Tajland, koliko sam upucena, ne mozes dobiti po dolasku, jer Srbija nije na spisku zemalja koja ima tu privilegiju, U svakom slucaju mozes je izvaditi u Beogradu za razliku od nas koji smo tada  morali zavrsiti proceduru dobijanja vize u  Zagrebu,

Koliko se secam Kambodžansku vizu smo platili 25 usd na  samom ulasku, ali bese davno.:D Imas srece, jer je ove godine otvorena Kambodžanska ambasada u Beogradu, pa se raspitaj na licu mesta.

Odlazak u Kambodžu zbog Angor Wata kosta poprilicno sto zbog multi vize za Tajland, vize za Kambodžu, i same ulaznice za Angor, dok troškovi puta od Bankoka do Angora nisu visoki, Ipak, Angor je veličanstven i ko voli takve lokalitete nece se pokajati.

ako ćeš samo jednom izlaziti iz tajlanda za vreme boravka, ne moraš raditi multi-entry (i inače ju je prilično teško dobiti, traže gomilu dokumenata), već ideš sa re-entry permit

re-entry permit možeš vaditi u bilo kojem immigration ofisu, ukoliko tajland napuštaš kopnom/vodom, samo je na aerodromu najbrže/najlakše.

re-entry permit možeš vaditi u bilo kojem immgration ofisu,i ukoliko tajland napuštaš kopnom/vodom, samo je na aerodromu najbrže/najlakše.

Gde se nalaze immigration office-ei? Na graničnim prelazima? Koliko košta re-entri permition? (jedan izlaz-jedan ulazak- tj.povratak na Tajland)? Super za abasadu Kambodze...

Volela bih da možemo da obiđemo Angor Wat, to nam je jedna od velikih želja, ali s obzirom da nas je četvoro, mnogo će nas koštati te vize... razmišljamo da iz Bankoka hvatamo noćne autobuse, da prespavamo u njima put do Kabbodze, i da tamo stignemo u ranim jutarnjim časovima. Koliko dugo traje put? Zadržavanje na granici?

Drugo pitanje koje imam, a možda neko možda zna odgovor, to je da li u njihovim hramovima, palatama i slično, važe ICOM kartice?