djomijo

KERAMOTI

28 poruka u ovoj temi

Ipak bih preporučio da u Kavalu ideš iz Prinosa. Luka je u samom centru i sve znamenitosti su ti na 15-20 minuta pešačenja. Proći ćeš jeftinije, a mislim da sa iznajmljenim vozilima ne smeš da napuštaš ostrvo. Trajekt Prinos - Kavala je 4,7€ po osobi i to je sigurno puno manje nego gorivo koje bi potrošila preko Keramotija (3€ + gorivo).

Preporuka:

Idi u Kavalu u subotu jer tada radi pijaca sa svakakvim drangulijama, nemoj ponedeljkom jer tada ne rade muzeji.

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam, ako te zanima šoping, prodavnice rade dvokratno utorkom, četvrtkom i petkom, a ponedeljkom i sredom

samo prepodne.

Postoji redovna autobuska linija Keramoti - Kavala. Autobuska stanica u Kavali je u centru.

Saglasan sam da je pametnije ići trajektom iz Prinosa. Autobusom do Prinosa, pa trajektom do Kavale.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kolege forumasi

posto je ovo izgleda vec duze vreme mrtva tema zamolio bih sve one koji je prate ovu temu a vec su bili u keramotiju da posalju predlog za smestaj tamo eventualno informaciju o cenama.

citajuci starije komentare bilo je zainteresovanih za odlazak tamo samo niko nije ostavio neke utiske

unapred zahvalan za bilo koji info :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj iskreni predlog je , ako si već došao do Keramotija sedi na trajekt i odi prekoputa na Tasos i uživaj ko čovek. Nije Keramoti da ne valja ali na samo neki min vožnje morem imaš po mom mišljenju raj u tom delu Grčke.

To je moje mišljenje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odakle uopšte ideja za letovanje u Keramotiju ???

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja se to pitam. Neverovatno ružno mesto, sa florom koja nije tipična za primorje i plažama koje neodoljivo podsećaju na rečne ili jezerske. Jedino ako su cene duplo ili troduplo niže nego na Tasosu ili recimo Kavali, onda mogu da razumem, al' opet teško da je tako.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemojte tako o Keramotiju, jer ću zvati đecu !

Ja ga obožavam i zadnjih godina o njemu maštam i po 11 i po meseci (da ne kažem 23 i po).

Malo li je, na ovu skupoću?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Керамоти је ту само да се пређе на трајект и пазари риба, нема тамо ничег за "опасуљене" туристе, а то је овде 80% људи.

Избегавати.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

djomijo molim za ime vile, odnosno smestaja u kome ste vi bili. Moja situacija je slicna vasoj, tri deteta od 6,8 i 9,5 god. Keramoti je mesto koje odavno trazim, duga pescana plaza, skoljkice, nema srba (bez uvrede, ali za mene je odmor kada ga delim samo sa porodicom,a ne sa ljubopitljivim sunarodnicima) i sto je najvaznije nije Tasos, Halkidiki i ostala izvikana i cenama nabudzena mesta (oduvek sam bila kontras!)! Znaci, molim za neki savet, kontakt, u suprotnom, odoh i ja na bum za probu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasos bi trebalo videti jednom u zivotu i to je to. Mozda nikad vise posle tog jednog odlaska i obilaska celog ostrva. Za mene je, na skali od 1 do 5, Tasos ocena 2. Moje misljenje i iskustvo koje cudjenjem bilo koga ne moze da se promeni. Nema potrebe vracati se. Plaza u Keramotiju je nesto nesvakidasnje.

Ali nisam predugo bio u samom mestu pa me interesuju utisci o samom mestu? Da li bi deci od 4 i 2 godine dosadilo uvece(plaza tog tipa im nikada nece dosaditi :) ) posle 2 dana?

Moja porodica i ja nismo uzivali na Tasosu. Naprotiv. Zato je tema Keramoti nama zanimljiva. Pa ako ima utisaka o samom mestu znacili bi odgovori.

Hvala unapred

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam turista koji izvoljeva i u koje god letovaliste da odem,  uvek mu pruzim priliku, da me makar necim uveri, da je zasluzilo da bude poseceno.

Prosle godine je to bio Tasos. Da li sam se previse naslusao lepih prica o njemu ili previse ocekivao, ne znam, ali svakako sam se razocarao onim sto sam video.

Ne gledam stvari crno belo, Tasos ima prelepu prirodu, ali kompletan utisak je na zalost negativan i ne verujem da cu skoro na tu stranu. Eventualno neki jednodnevni izlet.  Vise od toga bilo bi previse.

Za Keramoti sam cuo da ima lepu, siroku pescanu plazu, nesto sam i video na brzaka preko neta, ali o samom mestu nemam informaciju iz prve ruke.  Dok sam cekao trajekt za Tasos, nisam imao vremena da ga bolje upoznam. Za one koji ne putuju svojim prevozom malo je teze ici na nevidjeno..

U ulici koja je najbliza plazi i paralelna je sa njom, a od plaze je odvaja borova suma, nalazi se nekoliko vila i manjih hotela, ako kliknete na Street view vidi se i kako izgledaju. Uglavnom su objekti novijeg datuma. Nasih agencija i Srba u ovom mestu ni od korova(ako se ne racunaju oni sto idu za Tasos), nemas koga da pitas, osim da cimas Grke direktno.

Otprilike su svi objekti oko 50-100 metara od plaze.

Da li je neko boravio u tim objektima i zna li ista o cenama smestaja?

Izmenjeno (Greece forever)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam letovala u Keramotiju, u hotelu Hellas. Cena apartmana je 35 evra dnevno. Ono što smo videli pre nego što smo stigli do Hellasa su apartmani koji su udaljeniji od plaže, ali su i znatno skuplji. Nema jeftinijeg od 50-70 evra dnevno, po osobi. Vlasnica je bugarka tako da sporazumevanje neće biti problem, a informacije o hotelu i br tel možete naći na netu.

Plaža je fantastična, peščana, široka, plićak se proteže nekih 30-ak metara pa tek onda kreće dubina, što je odlično kad imate sitnu decu. Nema ludog noćnog provoda, ali meni to nije smetalo jer sam išla da odmaram.

Jedino što mi je smetalo su komarci, ujedi kao pečati, pretpostavljam da ih ima puno zbog delte, ostalo je sasvim ok, ali opet, zavisi ko šta očekuje od letovanja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neka nasa agencija "radi" ovo mesto?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26547
    Ukupno tema
    889077
    Ukupno poruka