djomijo

KERAMOTI

28 poruka u ovoj temi

Slucajno sam citala razne komentare i stigla sam do Keramotija. Nasmejala sam se kako ljudi mogu biti prazni.Porede Tasos , Adu,Savu ma gluposti. Ja sam jedna od onih osoba koji idu na bum na more . Imam troje dece (10,9 i 7 god) i oni su vec dovoljno veliki da sebi mozemo tako nesto priustiti. 2010. god smo prvi put isli tako i otisli smo na Jonsko more. PRELEPO ali i PRESKUPO :lud:. Ostali jedan dan i zapalili na Egejsko i stigli do Leptokarije. Jeftino i puno Srba. 2011. god sam preko you tuba gledala plaze po Grckoj i videla Keramoti. Posto niko nije nista znao da mi kaze o tom mestu , mi smo onda lepo zapucali tamo. Imali smo nesrecu da smo stigli na neki njihov praznik pa je bilo krcato a jos i vikend!

Ali nasli smo jako lep smestaj. Prica se iskljucivo Engleski jer niko ne zna Srpski i za svih 13 dana nismo videli ni jedne Srbe osim onog jednog dana kad smo isli da vidimo Tasos. Keramoti je malo selo u kojem osim Grka ima samo Bugara ,a i njih nema nesto mnogo. Par prodavnica suvenira u centru, pekara i dve,tri prodavnice. Ima par restorana i par kafica ali sve u strogom centru jer je tu setaliste a ujedno tu krece i feri do Tasosa. Ono sto je najlepse to je plaza!!! Imala sam priliku da uporedim Tasos i Keramoti po plazama i Keramoti definitivno pobedjuje. Prelepa pescana plaza ,providna voda puna skoljki, dovoljno je da se sagnete i da ih vadite na desetine. Plitka voda idealna za decu ,a posle 30-tak metara ide dublja voda. Ima po cetiri lezaljke na jedan suncobran ,ali postoji mogucnost ako dodjes oko 9 ujutru da dobijes baldahin koji sadrzi 3 lezaljke, dva lejzi bega i stolicicu i uz sve to imas sto na koji kulturno stisnes dugme i dodje ti konobar kod koga narucujes pice. On dok ti kuca sta zelis, konobar za sankom vec sprema tvoje pice i donosi ti (e sta je elektronika) :cool:. I to sve mozes imati za dve flasice vode. A na Tasosu sam isla na neku golden plazu gde su nas odrali za lezaljke i uz to sam imala besplatno pice ali posto nismo odjednom svi narucili zajedno nego sam ja jedina trazila vodu oni nisu hteli da se setaju za jednu flasicu( podseca na Crnu Goru zar ne? <_<). Tasos je jedino prelep zbog prirode to ne mogu da poreknem ali mi nismo isli na more da razgledamo prirodu vec da uzivamo u plazi i kupanju. E sad normalno ima i Keramoti losu stranu , nocni provod nije bog zna sta:( Ali kad ides sa malom decom oni to ne traze, tako da je Keramoti tipicno porodicno letovaliste. Svakom sa malom decom bi preporucila Keramoti i prosto se cak i ja koja uci decu da ne treba svake godine ici u isto mesto, vec treba videti sto vise , dolazim u iskusenje da ponovo uzivam u lepoti Keramotija.

Eto sad ima nesto napisano i na ovu temu. Na pitanja rado odgovaram:)):klap:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na plazi u Keramotiju i ne moze da se poredi sa Tasosom jer je Tasos i zvanicno ostrvo sa najlepsim plazama u Evropi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno sve je stvar ukusa. Prvo sto mi se ne svidja plaza zbog samog dolaska na nju prasnjavim putem kojim jure automobili(bas taj dan je bio i udes). Drugo kad krenes bas na plazu ima neka bodljikava trava, znaci bos ne ides. Trece je zastita od sunca .Suncobrani nikakvi ,po dve lezaljke, oderu te za taj ,,luksuz,, i posluga kao u Crnoj Gori( najbrze i najbolje ako odes sam) dok u Keramotiju imas baldahine za troduplo manje para i poslugu na dugme. Pesak je lep ali ima u vodi i kamenja pa mozes se nabosti ako igras lopte a ne pazis( u Keramotiju je samo pesak). Automobile parkiras u Keramotiju u borovu sumu i zasticeni su hladovinom a ovde gde stignes. I toliko skoljki i rakova nema na toj golden beach koliko sam videla u Keramotiju. Opet kazem zavisi ko sta ocekuje od plaze. Mozda su druge plaze lepse. Na slikama sam videla mnogo toga lepog ali smo na ovu plazu isli po preporuci i razocarali se . Mogu ja da se foliram ili ne ali kad deca kazu ovde nije toliko lepo kao u Keramotiju onda mislim da je to iskreno. E giros je bolji na Tasosu:D!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ni primetila plažu u Keramotiju, jer je to prevashodno lučki gradić (da ne kažem selo), samo što malo ljudi zna za njega, jer svi prelaze na Tasos iz Kavale. Odavde je jevtinije i brže, jer je kraća razdaljina. Nisam ni čula da ga nudi bilo koja agencija :komp:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ja video na internetu (ali nisam tamo bio) Keramoti ima fantastičnu peščanu plažu i razmišljam da jedan dan odmora na Tasosu potrošim tamo. Naročito zbog toga što odsedamo u Limenasu koji ima odlične veze trajektom sa Keramotijem.

 

5352341.jpg

 

Plaža je kilometrima dugačka i prilično široka (što se može videti na sledećoj slici).

 

57198395.jpg

 

Peščana je, kao što se vidi (na sledećoj slici) ima plavu zastavicu ali je zbog njene veličine uređen tek njen mali deo.

 

27351812.jpg

 

Ima par mesta sa suncobranima i jedan (možda i više) prilično dobar beach bar "Paralia", o kome je verovatno i djomijo pisala.

 

12870434.jpg

 

I u vodi je izgleda (dugačak) plićak i sitan pesak, a sve ovo (uključujući i veličinu plaže) je zbog toga što Keramoti leži na ušću odn. delti reke Nostos.

 

12871375.jpg

 

Plaža je okrenuta ka Tasosu, a ostrvce koje se jasno vidi je Tasopula (koje se nalazi između Keramotija i Limenasa).

 

Na kraju evo i mape gde se lepo vidi veličina i položaj plaže (ona se ne nalazi u blizini luke kako mnogi pretpostavljaju, ali je opet uz samo selo): Mapa Keramotija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo kako je na slikama tako je i uzivo!! Ali zaista bez laganja ima tri ovakve plaze i prelepe su ! Ali kao sto sam rekla ovo je tipicno porodicno mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Mi smo na Tasos prelazili iz Keramotija i gledali smo samo gde da parkiramo auto, tako da nismo ni primetili ovu fenomenalnu plažu koju nahvališe Alex i Djomijo. Možda ne bismo ni prešli na Tasos, koji nas je bdw razočarao :ovoono: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep je i Tasos ali za moju porodicu je mnogo lepse bilo ovde na Keramotiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 11.6.2012. at 13:29, blok 45 je rekao/la:

...gledali smo samo gde da parkiramo auto, tako da nismo ni primetili ovu fenomenalnu plažu...

 

Kada se auto parkira na feribot, pa isti krene, ubrzo nakon toga ova plaža postaje vidljiva sa leve strane, gledano u smeru kretanja broda, odnosno sa desne strane ukoliko vam je pogled u suprotnom smeru u odnosu na kretanje broda.

 

 

U 11.6.2012. at 13:29, blok 45 je rekao/la:

....Možda ne bismo ni prešli na Tasos, koji nas je bdw razočarao :ovoono:

 

Jel može u par rečenica šta vas je to toliko razočaralo?

Da oni koji tamo idu prvi put znaju šta ih čeka, dok još imaju vremena da se predomisle,

a da ostali znaju šta obavezno treba izbeći, preskočiti... da se ne vrate razočarani.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Auto nismo stavljali na feribot, već ga ostavili parkranog u Keramotiju.

A razočarala nas je plaža-šljunak, jer sam videla mnogo bolje.

Ostrvo mi generalno deluje malo, ali razruđeno, pa si bez kola hendikepiran da ga obiđeš i menjaš plaže svaki dan.

Nema razloga da se neko razočarava, ali ja sam valjda drugačije zamišljala to ostrvo :turista:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine idemo na Tasos, ali su me oduševili opisi Keramotija, slike plaže itd.

OBAVEZNO ćemo svratiti da se malo okupamo...a za sledeću godinu razmišljaću u tom pravcu..

Hvala na svim komentarima o Keramotiju. Meni su pomogli :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Keramoti mi se cini kao nesto sto bi razdusevilo moju porodicu,a mene je vec kupilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Da li neko zna neki dobar privatni ili povoljniji hotelski smeštaj u Keramotiju sa naravno kontaktom?

 

Kako smo mi ove godine izabrali Tursku, trebalo bi nam neko odmorište u povratku, a ovo nam je baš na putu i bilo bi zgodno na 3-4 noći, pa ako ima neko nešto za preporuku bila bih zahvalna :volimenevolime:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam se odusevila gledajuci slike plaze. Obozavam pescane plaze sa plicakom za brckanje. Deluje mi fino za odmor, a tu su i Kavala i Tasos za eventualno neki izlet. Stvarno je cudno da nema vise komentara za ovo mesto, hajde napisite jos ponesto, dodajte jos neku slicicu, mislim da mi je ovo destinacija za sledece leto!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo leto planiram da provedem na ostrvu Tasos. Bicu smestena u Limenasu, pa me interesuje koliko je udaljen Keramoti od Kavale? Da li ima neki bus koji vozi? Iznajmicu skuter i trajektom preci u Keramoti, ali neznam sta dalje :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka