dujaspasa

Letovanje u Tunisu

2203 poruke u ovoj temi

Hvala puno svima. Malo sam u frci, jer je cerka mali maturant, samo da saznam datume polaganja, upisa i ostalog, i onda se odlucujem za datume i vreme boravka. Do tada, ocekujte da vas malo smaram, mada sam procitala sve vase putopise i opise, i dalje ima nekih nedoumica. Hvala jos jednom 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PS: Na slici gore je plaža u El Mouradi Cap Mahdia. Pravo u dnu slike, na jug, su bele kuće starog dela grada, a desno je grad Mahdia. 

Plaža je duuugačka i severno i južno od našeg hotela su brojni hoteli i svi se praktično nalaze na istoj peščanoj plaži punoj malih školjkica. 

Južno od našeg hotela na 200-300 m počinje šetalište uz more, kuće i vile, ima i radnji i kafanica i restorana i tako sve do ulaza u stari grad. Preko puta hotela i malo na sever su maslinjaci i poljane. Tu su počeli da grade, ali još uvek nije urbanizovano. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dujaspasa, računica je bila ovakva:

- 14 noći u ElMouradiju 419 E,

-7 noći u Cap Mahdiji 310 E -150 E za cenu povratne avionske karte, jer sam je prvim aranžmanom već platila.

Taksa od 89 E  jeste bila naknadno, a o proviziji nemam pojma. Transferi jesu bili uračunati, sem onog izmedju Hamameta i Mahdije, sećate se...  Sve u svemu odlično letovanje za super cenu! Deo aranžmana je bio uplaćen oko 10 aprila i posle su cene krenule da rastu... A prošlog februara su krenuli već sa pretprošlogodišnjim julskim cenama.

Radujem se što ove godine idete na  Vama novu destinaciju...a tek puiopisu!!!

Nje nema u Sunlinovom cenovniku, verovatno ste sa njima odradili na *upit*, ili kako već? :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@maštalicaDa, sećam se svih vaših peripetija sa transferom. Čak smo se i mi raspitivali kod taksista koliko bi naplatili od Hamameta do Mahdije. Bili smo tamo par dana pre vas. Žao mi je što svu tu tvoju i moju prepisku nismo radili na forumu nego preko pp. Samo smo deo prebacile, a sigurno bi nekom koristila. 

Inače Djerbu smo rezervisali "na upit". Idu i naši prijatelji iz Novog Sada sa kojima često idemo u Tunis. 

Što se putopisa tiče, biće! Sada Hiron i ja pišemo "svež" putopis iz Maroka, ali sporo nam ide. 

Izmenjeno (dujaspasa)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nicegirl

Mi meduze u Tunisu nikad nigde nismo imali kao problem. Vidjali smo da neko izvadi meduzu na obalu (što je skroz bez veze) i narod se okupi da je gleda i slika. Tako da ti je pojava meduza u većem broju k'o lutrija.

Ni mi, mada smo u Tunisu letovali samo jedne godine ( i vise nikad!)

U Grckoj deca vade isto meduze i to po 20-30 njiih, poredjaju ih na obalu i tako ih muce na suncu! To nije dozvoljeno, ali nemas kome da prijavis!:angry:

Meni je u tim zemljama sigurnije da se uplati all, nego vanpansionska usluga ( iamm osetljiv stomak :D )

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@maštalicaDa, sećam se svih vaših peripetija sa transferom. Čak smo se i mi raspitivali kod taksista koliko bi naplatili od Hamameta do Mahdije. Bili smo tamo par dana pre vas. Žao mi je što svu tu tvoju i moju prepisku nismo radili na forumu nego preko pp. Samo smo deo prebacile, a sigurno bi nekom koristila. 

Inače Djerbu smo rezervisali "na upit". Idu i naši prijatelji iz Novog Sada sa kojima često idemo u Tunis. 

Što se putopisa tiče, biće! Sada Hiron i ja pišemo "svež" putopis iz Maroka, ali sporo nam ide. 

Ako nije tajna koliko ste platili aranzman za Djerbu? Hvala unapred

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Platili smo 1.554 € za nas dvoje. 

Ova cena obuhvata:

- avionski prevoz sa taksom Beograd-Tunis, pa zatim lokalni avion Tunis-Zarzis i nazad

- transfere u lokalu

- all inclusive 

- 13 noći u hotelu El Mouradi Djerba Menzel 4*

- 1 noć u hotelu Gamart u Tunisu

- i agencisku proviziju. 

Izmenjeno (dujaspasa)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ok je cena skroz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u kojem dijelu Tunisa su lijepe plaze? preporuka? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U celom Tunisu su divne velike peščane plaže. Ako bih ja birala, birala bih Mahdiju ili severni Hamamet. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u hotelu Iberostar Kuriat Palace, utisci ?? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hajde da probam ovde. Deluje mrtvo na svim temama o Tunisu. Razmisljam da se vratimo posle svih desavanja opet u Tunis. Da li je neko bio skoro ili letos u El Menzahu? Ranije je bio dobar. Imamo dete 10 god. Hteli smo promenu u Mahdiju ali za taj hotel videh da su ispljuvali na TA. I da je plaza mala. Pa me zanima da li je usluga bas pala. Reviews su ili za pet ili za jedan. Bas cudno. Ili ih pisu iz agencija i hotela. Za istu stvar dve krajnosti. Da li je zaista prljavo, nema pribora, mesta na plazi, restoranu, itd. Iskreno ne poredim sa Turskom kojoj se ove godine zbog dodatnih troskova ne vracamo, ali mi je bitno da nije prljavo i zapusteno. Lepo nam je bilo 4 puta. Neki savet. A ipak jesu poskupeli...bez obzira na ukupnu cenu. Kad sw sve oduzme sam aranzman je za 100 e skuplji od svih koje sam ranije placao. Menzah je uvwk bio oko 400e bez taksi...sad je preko 500 plus takse itd...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Dodatak. Da li je tacno ili bar cesto da Arapi sedaju na peskire dok ste u vodi sa porodicom i piju pice da malo odmore. To su pisali nasi ljudi na TA. Da nisam bio tamo ne bih ni pomislio po opisima ali sad ne znam da lu se sve promenilo.

Izmenjeno (leto2015)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@leto2015, slatke muke... Ja se lomim između 21 dan u Egiptu ili u Tunisu. Gledala EM Mahdia 5*. Ali, i mene pokolebali loši komentari. I nisu loši samo na TA, već i na Holidaycheck, Tophotels.ru... Dobre komentare imaju hoteli Iberostar, LTI Mahdia, ali oni su i dosta skuplji. Egipat nas izađe oko 300e više u odnosu na Tunis. Te pare bi mogle da potrošimo na, recimo, izlet u Saharu. I što više čitam i gledam, sve sam sluđenija i neodlučnija. U Egiptu smo bili 2 puta, Tunis me mami opasno. Imam fore još nedelju dana da se odlučim 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nicegirl Neko je skoro pisao da je podelio 21 dan na dva hotela u dva mesta. Meni je to za Tunis idealno, po 10 dana u Mahdiji i na primer u Jasmin Hamametu. Koliko sam iz tog posta shvatila, za avion nije bila duplirana cena, a doplatio se samo autobuski prevoz od jednog do drugog mesta (naravno agencijski aranžman). Žao mi je što ne mogu da se setim kad je i ko to pisao... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26174
    Ukupno tema
    872802
    Ukupno poruka