nikolam

Bezbednost i nemiri u Turskoj

202 poruke u ovoj temi

Ok, onda da preformulisem pitanje : Da li medju vama ima ljudi koji ce pored ovih vesti otici ove godine u Tursku na letovanje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da nisam bio prethodne dve,otisao bih ove.Eto tako cenim stepen rizika.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj moto "AKO TE HOCE-HOCE TE"

Ko je te srece,nemoze pobeci.samo oprezno :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravano da doza rizika postoji :(

e sad, posto sam ja bombardovanje Bg-a '99 prespavala, uopste nemam tu dozu straha .. Ja kao Tarabici-- od sudnjeg dana ne mozes nikako da pobegnes :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje društvo i ja idemo 29. jula u Kušadasi, pa šta nam Bog da!!!

Suviše je sve dobro tamo da bih tek tako odustao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam prosle godine u Turskoj,a idem i ove krajem jula.Jednostavno razmisljam pozitivno,i mislim da je Turska OK.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavio sam ovo pitanje delom da vidim da li ce Kusadasi ove godine biti prazan, ali i u nameri da saznam odakle dolaze te informacije da se desavaju bombaski napadi? Ja sam te informacije dobio od ljudi koji me okruzuju koji su "culi negde". Kazite mi, ako ste culi da se nesto desilo, gde ste culi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa na TV i u novinama. Vidim da ne gledas vesti i ne citas sve dnevne novine. A prosvrljaj malo i po Internetu. Ukucaj na primer na googlu "terrorist attacks in Turkey"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Novine u fizickom obliku ne citam (citam ih na netu), TV ne gledam (vesti citam sa neta) a evo ti sta sam nasao po tvojim instrukcijama na googlu u trenutku pisanja odgovora:

---------------------------------------------------------------------------

CNN.com - Warning of more attacks in Turkey - Nov. 20, 2003

Warning of more attacks in Turkey ... in efforts to find and bring to justice the perpetrators, organizers and sponsors of these terrorist attacks." ...

www.cnn.com/2003/WORLD/europe/11/20/turkey.blast/index.html - 54k - Cached - Similar pages

[PDF] Terrorist Attacks in Turkey: Why and How?

File Format: PDF/Adobe Acrobat - View as HTML

Terrorist Attacks in Turkey. Why and How? By Simon Roughneen | December 3, 2003. Why Turkey? Why now? Why twice? These are among the central questions ...

www.fpif.org/pdf/gac/OUS0312turkey.pdf - Similar pages

Events

The people of Istanbul, the people of Turkey, have suffered so many terrorist attacks. Is this just one more? Or is it different this time? ...

www.washingtoninstitute.org/templateC07.php?CID=128 - 81k - Cached - Similar pages

BBC NEWS | World | Europe | Istanbul rocked by double bombing

Turkish Foreign Minister Abdullah Gul said Turkey would not bow to terror. "We are faced with organised terrorist attacks," he said. ...

news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/3222608.stm - 47k - Cached - Similar pages

BBC NEWS | World | Europe | PKK 'behind' Turkey resort bomb

The media in Turkey is already speculating that Kurdish and/or leftist terrorists have done this. Europe needs to wake up and realize a terrorist is a ...

news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/4690181.stm - 43k - Cached - Similar pages

Travel Advice for Turkey - Australian Department of Foreign ...

We advise you to exercise a high degree of caution in Turkey because of the high threat of terrorist attack. We continue to receive reports that terrorists ...

www.smartraveller.gov.au/zw-cgi/view/Advice/Turkey - 34k - Cached - Similar pages

President Condemns Terrorist Attacks in Turkey

President Bush said on Saturday, "The focus of these attacks on Turkey's Jewish community, in Istanbul's synagogues where men, women, and children gathered ...

www.whitehouse.gov/news/releases/2003/11/20031115-2.html - 36k - Cached - Similar pages

President Condemns Terrorist Attacks in Turkey

President Bush on Friday said, "It was a sad day yesterday, but it's a day that reminds us all that we've got a job to do, that is to defeat terror."

www.whitehouse.gov/news/releases/2003/11/20031121-3.html - 40k - Cached - Similar pages

People's Daily Online -- Turkey strongly condemns terrorist ...

Turkey strongly condemns terrorist attacks in London. font size. Turkey strongly condemned terrorist attacks on public transport networks in London on ...

english.people.com.cn/200507/07/eng20050707_194761.html - 23k - Cached - Similar pages

Terrorist Attacks in Turkey: Why and How? - 9/11 - Global Policy Forum

Terrorist Attacks in Turkey: Why and How? By Simon Roughneen*. Foreign Policy in Focus December 3, 2003. Why Turkey? Why now? Why twice? ...

www.globalpolicy.org/wtc/analysis/2003/1203terrorism.htm - 17k - Cached - Similar pages

---------------------------------------------------------------------------

Kao sto svi vide ovde nema vesti o napadima Kurda na turisticka mesta koja se pominju u predhodnim postovima. Tu je neki organizovani kriminal i neki napad na konvoj gde se nalazile neke politicke licnosti. Tu nema napada na civile odn. na turiste tj. nisam ih nasao po tvojim instrukcijama. Gde su tu "Dva napada u Antaliji, jedan u Kusadasiju, par puta u Istanbulu"???

Sledeci put kad pozelis nekome da kazes da ne cita novine, ne gleda TV i ne pretrazuje Internet, PRVO ti procitaj novine, pogledaj TV i progooglaj pa se javi...

Nemam nameru da se svadjam niti je ovo mesto namenjeno tome. Umesto sto si mi tako odgovorila trebala si da kazes (odn. napises) u kojim novinama si to procitala, na kojoj televiziji si to videla i na kom sajtu si to saznala...

Izmenjeno (Edward)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo opet ja, iako je neko skinuo moje prethodne komentare.

SAFETY AND SECURITY: Terrorist bombings -- some with significant numbers of casualties -- over the past four years have struck religious, government, government-owned, political, tourist and business targets in a variety of locations in Turkey. The possibility of terrorist attacks, both transnational and indigenous, remains high.

Indigenous terrorist groups continue to target Turkish as well as U.S. and Western interests. In June 2004, the indigenous terrorist group, PKK/KADEK/Kongra-Gel, announced an end to their “unilateral ceasefire” and resumed violent activities. Two of the most significant incidents occurred in July 2005 in the town of Kusadasi, where bombs killed an Irish tourist and a British tourist. In the summer of 2005, incidents occurred in the popular coastal tourist destinations of Cesme, Bodrum, Antalya, and Mersin. Bombings have also taken place in Istanbul, injuring a Dutch citizen and several Turkish citizens. A Kurdish group ostensibly aligned with PKK terrorists, claimed responsibility for a number of bombings in tourist areas in the Aegean and Mediterranean coastal resort areas and in Istanbul. This group has also warned tourists not to visit the country. Consistent with their threats, in June 2006 this group claimed responsibility for a restaurant explosion which killed three European tourists in Manavgat, a town in Antalya Province. Further attacks by this group could take place in Turkey without warning.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK, to je jedan napad u Antaliji (za koji sada pa prvi put vidim da se desio u nekom restoranu). Ostaju jos jedan napad u Antaliji, jedan u Kushadasiju i par puta u Istanbulu... :)

Ovo sve u sustini nije bitno jer ce mnogi koji su planirali (ukljucujuci i mene) da idu u Tursku, ali intersantno mi je to koliko neki ljudi vole da hiperbolisu buduce nepozeljne dogadjaje ne bi li se time "zastitili" od eventualnih posledica...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ako je nekome bezbednije da ide u Crnu Goru, neka stisne guzu kad se bude priblizavao mestu Bioce, ako ide autobusom neka pogleda dobro vozaceve reflexe jer znaju da budu jako slabi, ako ide kolima neka stavi ojacanje na krov i neka se spremi za udes u svakom momentu, a isto tako neka se spremi za pucnjavu Niksicko-cetnijsko-podgorickih mangupa, koji ne strepe da zapucaju u najvecoj guzvi da bi se pokazali kao frajeri.

Bezi bre....svaki dan po jedna bomba da pukne u Turskoj, opet bih otisao tamo. Necu da crtam vraga, ali ako ti je sudjeno-dzabe ti sve. Turska toliko toga ima da pruzi i sa toliko toga da odusevi da na napade prosto cove i zaboravi. bio sam u Kusadasiju 3 puta, i gadno sam se pokajao sto i ove godine ne idem, nego sam uplatio Marmaris. Nista lose za Marmaris, jer idem tek 28.07. ali sumnjam da igde postoji takav provod i takva pozitivna energija kao u Kusadasiju. Iznajmicu auto 1000% i jedno vece idem do Kusadasija.

Takvu dobrodoslicu za "bracu srbe" kako nas oni nazivaju necete nigde doziveti.

KUSADASI- u svakom slucaju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:o :(

U Turskoj su se, za manje od 12 sati, dogodile četiri eksplozije. U Istanbulu je šest osoba povređeno u eksploziji bombe u blizini jedne škole. Nešto posle ponoći, u letovalištu Marmaris desile su se tri eksplozije. Povređeno je 27 osoba – među kojima 10 britanskih turista i 11 Turaka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja bas sutra krecem za Tursku. i pored upozorenja o daljim napadima mi idemo bas optimisticki i nadamo se najboljem.Pa i posle 11. septembra 2001 ljudi i dalje lete avionom a zivot ide dalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo pozitivno :D razmisljanje! Danas realno nigde nije sigurno, prema tome ne treba se opterecivati.

Don't worry be happy! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka