nikolam

Bezbednost i nemiri u Turskoj

202 poruke u ovoj temi

Ljudi kako reagujete na najnovije terorističke napade u Turskoj i najavu Kurdskih separatista da će celo leto vršiti različite napade na turističa mesta u Turskoj?

Ja idem 20. jula i iskreno mi nije sve jedno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja se iskreno razmisljam i ne znam sta da rdim, imam jos danas da resim, jedino ne znam da i vracaju nesto od para :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NAJMANJE petoro ljudi je ubijeno u subotu eksploziji u minibusu na glavnoj postaji u turskom ljetovalištu Kusadasi na Egejskom moru, objavila je televizija NTV.

Ta je televizijska postaja javila da se radilo o samoubilačkom napadu. Policija to još nije potvrdila, ali je objavljeno da se takva mogućnost razmatra. Pored petero ubijenih, još je desetak ljudi ranjeno u napadu.

Vojno krilo separatističke Kurdistanske radničke stranke preuzelo je prije šest dana odgovornost za napad u obližnjem ljetovalištu Cesme u kojem je ranjeno 20 ljudi, uključujući dvoje turista.

a ja videm sutra u kusadasi...........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam na svu srecu otkazala Marmaris. Na vreme ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio pre par godina i iznenadio sam se gdje je bio napad.

Sami centar Kusadasija i bas na tom mjestu sam cekao autobus.

Ljudi ne znam sta da vam kazem

Cuvajte se

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ljudi dok je vreme krenite u Bugarsku!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatio sam Marmaris 4. avg. Sta da radim. Imam još danas da odlučim. Neznam da li uzimaju 20% ili slično. Kako da se odmaras ako treba da si stalno na oprezu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nema potrebe da se plase oni koji idu u Kusadasi, ko god da je to uradio sigurno da nece skoro na isto mesto da ponovo udari. A ono sto sam malopre cuo je da nije u pitanju samoubica nego paket-bomba (ako to nekome nesto znaci). Ja idem 29. jula pa sta mi bog da!!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa tobom.Kusadasi nije jedino mesto u Turskoj a sad ce posle ovog najjace obezbedjenje da bude upravo u tamo. Znaci svi na plaze i aqua parkove tamo nema sansa da dodje neko umotan eksplozivom preko kupaceg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem sa klincima u Tursku za 10 dana,i mislim da ne treba se toliko plasiti.Po toj logici nikad ne treba leteti avionom,ne voziti se automobilom i da ne nabrajam sta jos.U Crnoj Gori na svako malo neko pucanje,u Bugarskoj otimanje auta i pljacka su normalna stvar.Nisam zaljubljenik u Tursku samo me nerviraju preterani strahovi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitam i prosto ne mogu da verujem da postoje ljudi koji bi za par stotina evra rizikovali ne samo svoje nego i živote svoje dece. Prosto su apsurdni komentari tipa "pa neće baš opet tamo" "sada je Kušadasi najbezbednije mesto"-smešno ! Bezbedno je samo što se takvim ljudima ne otkazuju povoljni aranžmani. Juče sam bez razmišljanja otkazala i ne, nisu iracionalni strahovi u pitanju, već realna činjenica o nestabilnosti (ozbiljnoj) u regionu, mislim da je u velikoj zabludi svako ko misli da sa baš NJEGOVIM dolaskom sve opasnosti prestaju i baš sve je u službi njegovog/njenog provoda i bezbednosti. To pokazuje koliko naš čovek (neki od njih)ceni i svoj život i život svojih najmilijih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto sam ja postavio ovu temu bio bi red i da nešto odgovorim. Ja sam juče otkazao letovanje u Kušadasiju, posle dve neprespavane noći i dugog razmišljanja. Apsolutno se slažem ga "Gošćom" ispred mene da ne treba izazivati sudbinu. Iako obožavam Tursku i već je jednom poseti stvarno se ne slažem da je Kušadasi bezbedan jer kako će neko da kontroliše šta ja nosim u rancu na primer ili već tako nešto... U mestu Chezme bomba je bila bačena u kontejner u samom centru grada, pa se malo upitajte da li policajci stoje pored svakog kontejnera i kontrolišu šta svaki prolaznik baca :angry: SMEŠNO!!!

Drugo, ponovo se ne slažem i sa "Gostom" koji kaže da su plaže i aqua parkovi bezbedni jer neće niko doći zamotan u eksploziv već će samo roknuti bombu i kraj (a i ne možemo se teleportovati iz hotela na plažu). Treće, ne znam kako neko može da zaključi da se neće uskoro desiti napad jer Kurdi su najavili da će celo leto biti "vrelo" u Turskoj i da neće mirovati celo leto. Jedino ako se ide logikom "aha, prvi napad u kušadasiju je bio sredinom aprila, srugi je bio sredinom jula, znači treći će biti sredinom oktobra"!!!

Četvrto, svaka čast Ivanu koji vodi i decu, a što se tiče aviona - pad aviona je nesrećni slučaj, a učestali teroristički napadi ne mogu se svrstati u tu kategoriju.

I na kraju kakvo je to letovanje ako si deset dana napet i na oprezu, ako svaki put treba da se moliš Bogu i da se uzdaš u sreću kad ulaziš u dolmuš, ili kada ideš u diskoteku da strepiš da li će neko baciti bombu...

Ja svima Vama koji putujete u Tursku od sveg srca želim srećan put...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

strasno smo zabrinuti.putujemo 5 avgusta u kusadasi preko argusa.bili smo 2000. i super smo se proveli.uplatili smo dinarski deo i agencija ,u slucaju otkazivanja,vraca 50%.nije stvar u novcu,ali poslednjih dana razmatrali smo moguce destinacije i shvatili da takvu usluznost necemo (za taj novac)nigde dobiti.jos uvek razmisljamo,jer imamo malo dete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A to što argus kaže :D:D:D:D

Pogledaj samo sajtove turističkih agencija - svi nude za Kušadasi čak do 70% popusta i nama su u agenciji rekli da smo jedino ja i moj drug otkazali pa se na kraju ispostavilo da je otkazalo više od pola grupe...

Ja najverovatnije idem u Tunis umesto u Tursku, cena je približna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ljudi puko mi je film.Cura i ja smo otkazali Kusadasi preko Argusa i prebacili su nam aranzman za Zlatne Pjasce u Bugarskoj.Krivo mi je jer sam i prosle godine bio u Turskoj i super sam se proveo a Bugarska mi nije bila ni na kraj pameti.Mada eto prilike da probam nesto sasvim drugacije, mozda i ne bude lose

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka