ibi

Najveci trzni centri u Austriji - sve o shoppingu

265 poruka u ovoj temi

@nacionale

Koliko para toliko i muzike.

Ako neko racuna da moze da uzme kozne cipele za 30€ onda mora da shvati da je i nekvalitetno uradjeno.

Recimo ja sam prosle godine uzeo u Deichmannu papuce i u odlicnom su stanju i posle godinu dana nosenja ali su me kostale 15€

Ko pola koznih cipela kod njih a skuplje nego papuce u mnogim drugim radnjama (na primer Marks and Spencer)

Tako da, svaki brand ima svoje dobre i lose proizvode a i cena zavisi od toga.

Ljudi nisu svesni da na primer i sam pamuk nije isti, i ako na nekoj majici od 5€ pise 100% pamuk ne znaci da je istog kvaliteta kao i neka od 40€

Razlika je u kvalitetu stepa, u duzini vlakana pamuka i da ne nabrajam dalje, zato neke majice deluju kao krpe kad se obuku a neke stoje ono, odusevis se :)

Ali sve to ulazi u cenu.

Naravno, sad tu u pricu uskacu i rasprodaje gde se preskupe stvari mogu naci po povoljnim cenama itd itd, da ne sirim pricu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

C&A u Saiesbergu u Grazu. Za vikend kupljena jakna-kaput-djubretarac, sve u jednom za 69 evra. Danas to isto vidim u Uscu u C&A za 6900

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Робне марке:

http://www.shoppingc...p/mode/?lang=hr

***

Искуства из Хрватске:

http://www.forum.hr/...=46108&page=177

Кажу да ће бити добри попусти сада пред католички Божић, већина људи одавде иде због тога али и брендова који још увек нису стигли код нас попут H&M и многих других...

Занима ме да ли се ово што Хрвати спомињу око поврата пореза односи на оне који иду аутомобилима или на све?

Да ли постоји неки лимит вредности робе која се може унети из ЕУ (путујемо преко Хрватске која још није чланица)? Видим да на хрватском форуму помињу лимит од 1000 куна па ме занима ако неко зна нешто о томе.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Usce je vece od svakog tog centra..." mi je omiljena recenica sa ovog bloga i toliko sam se nasmejao od srca,

neka mi ne zameri autor poruke,nisam mislio nista lose(neko mozda nekada bude umoran,popije se nesto...), ali nije

to jedina zanimljivost, ima i onaj od drugog autora"a u Gracu moze da se vidi skoro isto toliko kao u Becu...".

Pa ljudi moji treba ukucati samo Wien i Graz na wikipediu i pogledajte broj stanovnika, pa Graz jedva 100.000 stanovnika da ima kao sto je slucaj i sa drugim gradovima po Austriji, sem Beca naravno.(Salzburg, Wels,Innsbruck...). Bio sam naravno par puta u Gracu(odlicne virsle na centralnom trgu,lepo jezero van grada,trzni centar,dosta lepih gradjevina i krcmi...), a sto puta u Becu i znam o cemu pricam, ne znam kako nekoga nije blam da baca takve izjave na ovaj forum, a cilj je pomoci ljudima da se sto bolje snadju u soping centrima.

Ajde da to zaboravimo i potencijalnom putniku-shopperu pomognemo koliko je god moguce realnim i objektivnim savetima:

SCS je ogroman shopping-mall(Trostruko veci od Donauzentruma) koji u svom sredisnjem delu sadrzi na pocetku Interspar(koji je velicine Usca otprilike :-) ), a na njega se nastavljaju hale sa prodavnicama skoro svih svetskih bitnijih brendova, i Ikea na kraju.

Cene su manje vise iste ili za nijansu nize od Mariahilfer strasse ulice u centru Beca. To prevedeno znaci da su cene slicne ili nize

nego u Bgd, sa tom razlikom sto je ovde na lageru mnogo,mnooogo vise artikala,brendova,velicina,boja....

Za one koji vole markiranu garderobu tipa Tommy, Ralph Lauren, Paul&Shark, Burberry, Barbour... je najbolji izbor prodavnica na dva sprata svetskog lanca Peek&Cloppenburg, koji se nalazi u sredini mall-a otprilike odmah pored Hummanic-a.

Kada smo kod Hummanic-a, on je dobro snabdeven svim modelima i samo za nijansu losije od centralnog Hummanic-a na

Mariahilferstr.(tamo ih ima nekoliko,ali je jedan najveci,gde im je i centrala), koji ima razne brendove kojih nema u ostalim Hummanic prodavnicama po Evropi.

Van centralnog objekta se nalaze i Robna kuca igracaka ToysRus, mnoge prodavnice namestaja, sportske opreme,

audiofilske opreme, jedna KIKA, Merkur supermarket, Baumax,Mediamarkt...

Za one plicih dzepova ili one koji nisu voljni da potrose mnogo na garderobu tu su H&M,C&A,Mango,Zara....

U mall-u se nalazi veliki broj restorana brze hrane(30-tak),bioskop,Cinnabon jedini u Austriji(puzici sa vanila kremom,uhh...)

Parking je ogroman i besplatan naravno,a zakrcen je samo pred praznike,kada su i popusti najveci.

Ako se setim jos necega u medjuvremenu, dodacu, mada je dosta ovde vec postavljeno od drugih forumasa.

Srecno

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хајде да напишем нешто о искуству из Граца, из захвалности према онима који су остављали добре описе на овом форуму и тиме помогли другим људима да буду добро информисани. Кренули смо у петак 21.12.2012 у Грац, кренули смо нешто пре 22:00 из Београда, тамо смо стигли у суботу око 9:00, мало је возач лутао и кружио али добро... Прво што на периферији упада у очи су боје које преовладавају на њиховим кућама, а то су жута и зелена. Сам Грац је веома леп, архитектура какву можете видети на зградама у Будимпешти, Новом Саду. Град се налази на реци Мури, у самом центру постоји пешачка зона али кроз њу пролазе трамваји, мноштво радњи у централним градским улицама, посебно бих истакао једну посластичарницу где праве фантастичну чоколаду и пралине. Из центра града могуће је попети се калдрмом до старе тврђаве и уживати у погледу. На централном тргу као и свуда у Европи су дрвене кућице где се продају разне ђаконије, топли напитци... Имали смо потпуну слободу у одлучивању колико ћемо се где задржати, претходно смо добили упутства да из града идемо трамвајем мислим 7 до окретнице па онда аутобусом број 78 до тржног центра Сеиерсберг. Карта за градски превоз кошта 2 еура по особи и важи сат времена, али те суботе је био бесплатан превоз у возилима градског саобраћаја јер је како они кажу shopping day. Удаљеност тржног центра од центра града је као од центра Београда до нпр. Сурчина. Лако смо се снашли, млађа популација им углавном говори енгелски, на окретници трамваја је близу станица тог аутобуса 78, код њих лепо пише када долази бус, нико им не наплаћује ту услугу и неких 10-ак станица одатле је тржни центар Сеиерсберг, толико је велик да не можете промашити. Поређења ради тржни центар је већи од нашег Ушћа три пута, далеко уређенији и лепше, богатије окићен. Списак радњи можете видети на сајту тржног центра, има доста робних марки којих нема код нас и ту су цене најповољније. Манго, Зара то је све исто као код нас, обућа углавном скупа као код нас, канађанке можда 30 до 40 евра јефтиније али зато H&M, C&a, Adler, Charles Vogele, AC (Ann Christine) и остале марке су имали врло повољне цене одеће и права снижења.

H&М:

женске фармерке 10 е

мушке панталоне 14 е

мушка кошуља која је била 24 е је коштала 10 е на снижењу

мушки шал 3 е

C&а:

Имали су одличне акције као нпр. две кошуље и кравата у пакету за 15 е

Adler:

Имали су одличне попусте, јакне које су биле по 130е су на снижењу биле по 100е, а постоји и фора да се као учланиш пре куповине у Адлер клуб и добијеш картицу са још 20% попуста, мене је тако јакна на крају изашла 80е. Вероватно да ову фору са картицама имају и још неки нама мање познати брендови.

Charles Vogele:

Код њих су џемпери били на распродаји од 8е до 15е скоро сви, имали су најповољнију распродају уз AC.

Ann Christine:

Код њих су женски џемпери били по 10е на снижењу,женски пролећни капути по 20е...

У њиховом Меркуру су биле ок цене прехрамбене робе, неке ниже од наших, неке ту негде као и наше, мене су највише занимали слаткиши који су били заиста по повољним ценама, разне бомбоњере, бомбоне. Пива и шампањци су посебна прича, такође по приступачним ценама.

Аутобус је дошао око 19:15 испред тржног центра по нас, кренули смо ка Београду, за 45мин смо били у Словенији, након неких сат времена у Хрватској, све је ишло супер, пут кроз Хрватску а онда на наплатној на излазу из хрватске километарска колона, углавном Турци, Бугари, Румуни, па на граничном прелазу исто километарска колона и изгубисмо око 6 сати због гужви, у Београд смо стигли у недељу око 8 сати ујутру.

Izmenjeno (PutnikBG)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SCS u Becu je prikladniji nasim ljudima ali se nalazi na kontra strani od izlaska ka Srbiji iz Beca i agencije retko tamo vode svoje turiste. U Seiersbergu, Graz, ipak mozda i najbolji trzi centar za nas budzet. nema Polo RF majce za 30 evra ni Boss za 15, ali srednji kvalitet je zastupljeniji, ima da se sedne u desetrine kafica, zatvoren je i zime je toplo, leti nije vruce...

Glasam za Graz i Seiersberg

Moja deca uglavnom nose te "krpe" iz H&M i C&A, i mislim da sam pogresio sto sam kod cerke insistirao da u Parndorfu kupe nesto "firmirano" kao njen brat(20 god.), jer njoj sa 12 god. nista ne znaci da su joj na majci izvezena 2 polo igraca i RL, dok on na to veoma obraca paznju :-) . Iz nekih tvojih postova video sam da si se bas namucio da dodjes do Beca vozom, putovao celu noc i presedao. Minibus Lastin vozi za 50 evra BGD_BEC_BGD i put traje 7h.

Inace, hotel u kome si smesten je skroz OK, ali nama nije bio prihvatljiv jer je u Mariahilfen str. i parking u blizini nije dostupan. Dosta je jeftin, mislim da je 2krevetna soba 40 evra(20 evra po osobi). Mi smo se ipak odlucili za stan u zgradi za iste pare(80 evra dan za 4osobe) jer smo mislili da cemo sebi u kuhinji pripremati veceru i dorucak, a rucak jesti u restoranu. Medjutim Bec je u ovo vreme pun kioska sa kobasicama, frigadelama, raznim pecenim sunkama i dimljenim butovima, pa u kuhinju u stanu nismo ulazili :-)

PS: Ako hoces majce sa izvezenim polo igracima i RL znakom, pozuri u Parndorf, jako malo ih je bilo za 29,90evra a slicne samo sto na ledjima imaju neki broj u drugoj boji vec su 54,90. Ali to je i dalje manje od cene u Mariahilfen str. Inace, ta ulica je simpaticna, ali ako hoces da kupujes, bolje idi u neki Schping centar, jer je je sve na 1 mestu. Ovde je razvuceno

Na sredini Mariahilfen str. je crkvica u kojoj je Marija delila pomoc u vreme kolere a pri kraju ulice Hitlerov bunker iz II Svetskog rata, koji su pokusali da sruse, pa su odustali i od njega napravili aquaworld. Malo ispod je cuvena Nasch markt . Pijaca na kojoj pola stvari ne znate kako se zovu, pocev od voca do raznih koktel-sireva i povrca, sunki i kobasica. Prodavnica sa suvenirima. Ipak, ocekivali bi ste da je na pijaci jeftino, ali uglavnom je za 10-20% skuplje nego u supermarketima(naravno ono sta ima u supermarketima: meso i evropsko povrce i voce

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice voza, odabrao sam ga jer se putuje nocu, a kako san u cajtnotu sa slobodnim danima, jako mi je znacilo da krenemo vec u sredu uvece i budemo u Becu u 10h,nego u cetvrtak u isto vreme da krenem busomiz Beograda, isto i u povratku.voz polazi u 18h, a bus u 10. Da ne pricam da smo bili sami u kupeu i sve vreme noge u vis. Voznja savremenom evropskom zeleznicom brzinom od 160kmc od Budimpeste do Beca je poseban dozivljaj, videti kako sve stize u sekund, i zasto smo mi tu gde jesmo, inace karta me je izasla 26+31evro.

Ne kazem da cu kupiti rl,th ili burlington dzemper od kasmira u pafendorfu ako ga ne nadjem za 50-60evra ili manje, ali svakako radije nego dzemper iz mexxa ili espria pola vuna pola akril za slicne pare u MHFstr ili pamucni u H&M, jer toga ima i u BGDu.

Hotel jesmo birali po ceni,jer u istom samo prespavamo, a bilo bi greota ne bookirati ga za 140evra za 4nocenja, za 3 osobe,a moglo je i 4 za iste pare, nije bog zna sta, ali sumnjam da je losiji od hostela kojiznaju da budu skuplji i 50,pa i 100%, a to sto nam do centra treba prevoz, najmanji je problem jer tramvaji idu svaki cas i to prazni, a najsladje se vozimo metroom, jel zna neko kojom brzinom oni jure, rekao bih jedno bar200 na sat sto bi otpevao onaj, kako se zvase :)

Dakle, za sutra nam je plan ta buvlja pijaca i Pandorf, nocni izlazak, a u nedelju voznja tramvajem centralnim ringom i setnja dunavskim kanalom za ponedeljak imamo prakticno pun dan koji se u Becu i tako zavrsava oko 18h.

Eto, nije lose iskustvo, s obzirom da retko putujem, a od shopinga sam se oprostio jos prvog dana kada sam video ponudu-iste stvari i radnje se ponavljaju svako malo.

Izmenjeno (Milanche78)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo skoro godinu dana prodje od otvaranja ove teme i pogledah moj prvi komentar koji je ustvari i otvorio temu. I dalje stojim pri svakoj reci napisanoj tada. I to da su madjarski trzni centri (i u Budimpesti i u Segedinu) skuplji i slabije snabdeveni od beogradskih. Tada sam okacio fotke da potvrdim ta svoja tvrdjenja, a sad navodim primer da sam u Donauzentrum u Budimpesti naisao na bar 10 zatvorenih radnji u tom velikom trznom centru i 5-6 radnji koje su poluispraznjenje-da li se i one zatvaraju ili su prodali pola radnje, pa "duva promaja" kroz radnju. Sto se tice Austrije, bio sam nekoliko puta u Parndorfu, SCS, radnjama u Mariahilfen str., Donau Zentrum-sve u Becu a ovog januara sam otkrio novi TC Luogner City Gablenzgasse5-13(za mene novi- on dugo postoji). Dosta manji centar ali su moji tamo pokupovala brdo stvari-kako bi neko nazvao "krpa". To su one stvari od5-30 evra za majce, trenerke i dukseve-sve pamucno naravno. Ja se nisam mnogo setkao po njemu, ali sam tamo naisao na dosta nasih ljudi i kasnije od njih saznao da je Girtli, u kome se nalazi trzni centar, cetvrt Beca u kome zivi vecina od 180 000 Srba a da se okupljaju u restoranima na poslednjem spratu ovog trznog centra. Ovde je i najbolja klopa u Becu-za 3-5 evra mozete da rucate pocev od pize i pasti, preko kobasica pa sve do pecenja. U ovom trznom centru sam igrom slucaja upoznao porodicu Walter, koji su generacijama unazad vlasnici pivare-mislim da se zove Bamkraxler. Kupovali smo na istom odeljenju opremu za tenis za cerke, tu se savetovali oko reketa, upoznali se pa dogovorili da nam deca sparinguju sutradan na teniskom klubu Alt Erla. Najjaci utisak supruzi i meni je bio da oni Mercedesom od x-hiljada evra(kada x tezi 100) dodju u Luogner City da kupe u Pumi trenerku detetu koja je na rasprodaji 30 evra a nasi zapucaju iz Srbije busom na put za Bec i od 3 dana koliko se planira poseta Becu- skoro ceo dan provedu u Parndorfu trazeci Boss, Armani Versace, jer Puma, C&A H&M u trznim centrima po Becu nisu dovoljno dobri

Na Googlu pise da je najveci trzni centar u Austriji -SCS- a iz nepoznatog razloga Parndorf je na ovom forumu najpopularniji. Seiesberg trzni centra u Grazu ipak ostavio najjaci utisak na mene u odnosu na sve becke iako "kontrasi" sa foruma, imaju drugacije misljenje Medjutim, obzirom da vecina nasih turista ide u Bec, da vidi Schonbrunski zamak, da se popenje na Dunavski toranj, proseta Praterom, i Bec je ipak jaca turisticka destinacija od Graza, moja preporuka je posetite neki od trznih centara u samom Becu( SCS ili DZ ili Luogner City) umesto Seiesberga u Grazu I Parndorfa.

I tada i sada tvrdim da se velika vecina koja komentarise temu i postove na njoj sa ovim trznim centrima se upoznala samo preko Googla i lepo je da iznose podatke koje tamo nadju. Ali mislim da nije uredu da daju preporuke za one koje nikad nisu bili tamo, a planiraju da odu, jer ce ih dovesti u zabludu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sam si rekao u jednoj od prethodnih poruka da agencije forsiraju Parndorf. Eto ti i razloga zbog kod ljudi najcesce pitaju za njega.

 

U Grazu sam bio par puta (stariji brat zivi tamo) ali nikada nisam razgledao radnje. Mozda neki drugi put.

 

Mislim da ljudi zele da spoje lepo (grad Bec) i korisno (kupovina) pa otuda sve ovo.

 

Sve se svodi na ukus i mogucnost. Mozda malo vise na ovo drugo. Vise novca, veci prohtevi.

 

Svaka roba ima svog kupca koji je spreman da manje ili vise plati istu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek sada sam obratio paznju da je topic Najveci trzni centri u Austriji (ne u Becu). :hahaha: Bolje ikad,nego nikad.

E pa onda bi bilo bezveze a da ne spomenem outlet centar u Salzburgu, koji je isto McArthurGlen vlasnistvo kao i Parndorf,

a u kom sam bio prosle godine na par sati samo,jer sam bio samo na proputovanju.

Taj outlet se nalazi odmah pored autoputa kada se prodje Salzburg pa ide ka Tirolu,Innsbrucku i CH.

Za razliku od Parndorfa ovaj outlet nije u obliku seoceta sa kucicama,nego u vidu trznog centra na nekoliko spratova.

Lepo je uredjen, sadrzaji su slicni kao i u Parndorfu, izbor brendova je slican, mada postoje razlike.

Outlet je prilicno snabdeven opremom za planinarenje,kao i za zimske sportove, i taj segment je vidno veci u

odnosu na onaj u Parndorfu, kako po broju prodavnica,tako i po snabdevenosti istih. Ja sam bio negde u avgustu,

a izbor skija je bio kao u Intersportu u sred zimske sezone.

Sto se tice ostalih artikala, manje vise je slican izbor i cene. Ko je u prolazu,poseti Salzburgu i prelepoj okolini,planinama,jezercima... ili ide avionom tamo,posto je bas pored i aerodrom eto prilike...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije u Austriji, ali je na mene ostavio dojaM kao ogroman TC / BTC u Ljubljani. TKoncipiran je kao nasih 10tak TC novi Merkator, kad sze poredjaju. Znaci nije pod jednim krovom, nego jedan pored drugod/ moraqs da izlazis da bi usao u sledeci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sas

POTPUNO se slazem sa Vama! Ja sam u BTC-u bila pre tri meseca i kupila zimsku jaknu za 59e kod nas je ista bila 9500din i drugu sportsku za 59e ovde je neverovatnih 18500din!!!

Izvinjavam se sto skrenuh sa teme,morala sam :pardon:

Ove godine planiram do Graca pa mi je bas dobrodosla informacija o Seiesberg TC.... :yesss:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:Austrija je ubedljivo najbolja za soping a na zvanicnoj listi Bec je vec 4 godinu proglasen za grad gde je najbolje ziveti . Skoro sve u radnjama je jeftinije nego bilo gde u Evropi. Cak je i pijaca jeftinija, sto nema nikakve logike, jer seljak nas koji se buni da mu se ne isplati da obradjuje zemlju na pijaci sargarepu prodaje za 100dinara a na pijaci u Becu ona je 79centi. Krompir je 49 centi, a jabuke 1,19 evro. Ima jedna slika koju sam cini mi se ovde na ovoj temi postavio, gde su uocljive navedene cene. Pileci file je u pakovanju od 2,5kg 10 evra pakovanje, a kod nas je 600 ili 700 dinara kilogram.

Mali pijacni barometar :udarac:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Austrija je sigurno u evropi najpovoljnija zemlja za soping, uzimajuci u obzir i cene i ponudu. Da je proglasen za

najbolji grad za zivot Bec je apsolutno tacno, i slazem se sa tom konstatacijom.

Uostalom uopste cela Austrija ima socijalnu i ekonomsku politiku duzi niz godina, po kojoj kopiraju model Svajcarske,

sa razlikom sto je Austrija mnogo, mnogo jeftinija za zivot, a i kao turisticka destinacija.

Bilo bi dobro izneti i podatak da je Austrija vodeca turisticka sila na svetu vec poslednjih 10 godina(Skijalista, planinarenje,

jezera, znamenitosti, seoski turizam...), cemu u mnogome mogu da zahvale cenama i visokom franku u Svajcarskoj.

 

p.s. (Super je ta varijanta iz Nemacke vozom i povoljno je vidim ispalo. Inace najjeftiniji avio prevoz za Pariz nudi Easyjet iz BUD,

i slece na CDG umesto u Bovi, koji je ipak daleko od Pariza, a parking pored aerodroma u BUD je smesna cena za vise dana, i mi ga uvek rado koristimo.).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka