ibi

Najveci trzni centri u Austriji - sve o shoppingu

265 poruka u ovoj temi

Sve zavisi sta te interesuje i vreme kad naletis. Generalno je Parndorf jeftiniji, ali je tu potrebno imati srece da naletis kada ima veci izbor garderobe. Na primer, mi smo bili posle nove godine, znaci prosao je i njihov i nas bozic i nova godina, a to je period kada se najvise kupuje, pa kada smo mi stigli negde oko 10. januara sve je bilo manje vise probrano. Od nas cetvoro samo sam ja kupio farmerke, ostali nista nisu nasli. Verovatno Austrijanci ili oni koji tamo cesto kupuju imaju "dojavu" kada stize nova roba koja se povlaci iz radnji koje su u gradu i onda odlaze tamo i kupuju po znatno nizim cenama. Sa druge strane SCS je ogroman trzni centar, po mom misljenju bar dva puta veci nego nase Usce, ima sezonska snizenja, veliki izbor razne garderobe, ali su malo jace cene nego u Parndorfu. Medjutim i u SCS-u ako vidis da pise da je snizenje 50% ili 70% onda to stvarno i jeste tako (a ne kao kod nas pise 50% a ustvari su samo carape ili esarpe na snizenju a sve ostalo mozda 5-10%). Takodje kada im ostane poslednji komad to obavezno ide minimum 50% dole. Npr. u jednoj radnji sam naleteo na kaput Hugo Boss poslednji komad snizen sa 500 na 250 Eura, sto kod nas ni u ludilu na moze da se desi!

Dakle moj ti je savet ako biras izmedju Parndorfa ili SCS-a izaberi SCS, osim ako nemas neku dojavu za Parndorf.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mali savet za SCS.Isti se sastoji od vise celina,i potreban je bar ceo dan da ga obidjete,ako zelite sve da vidite.Prostire se na teritoriji Vosendorfa(stari deo sa Ikeom,HM,CA itd),taj svakako treba obici,jer najvise nudi,postoji i nastavak,sa Saturnom i restoranima.Sa druge strane,prema Becu nalaze se MediaMarkt,Toys,Conad electronics,a pored njih je Sport expert i Pittrelo(italijanske cipele).Jos jedan korak dalje prema Becu je Momax(namestaj).

Izmedju celina postoje ulice-ringovi,a posle 10tak odlazaka snalazicete se kao Lords of theRings...

Drugi deo centra iako formalno ne pripada SCSu je preko puta saobracajnice B17,u Brunn-u,nalazi se iza kongresnog centra Piramida,prvo idu Merkur(supermarket) i Hornbach a posle XXXLutz(namestaj i pokucstvo) sa Mebelixom,dok je u blizini Mega Zoo,ko voli kucne ljubimce

Naravno ovo je uprosceni prikaz,a preporuka je za one koji idu prvi put,da na bilo kom ulazu uzmu plan trznog centra,na kome su prikazane sve prodavnice,na oba nivoa,jer ce inace lako zalutati.

Vrlo je preporucljivo izbegavati posetu pre Bozica(katolickog) i Uskrsa,jer je velika guzva.

Ukoliko ne dolazite kolima, iz Beca mozete doci Badenskim tranvajem,ili od Siebenhirtena i Reuman platza besplatnim SCS busom.Iz Liesinga ida bus 207,ali taj se placa.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sredinom maja sam bila u Beču te sam obišla i Parndorf (po ko zna koji put) i SCS u kome sam bila prvi put. Sam tržni centar je ogroman, čak nisam ni sigurna da li sam sve obišla :)

Kako su nam svima džepovi različite dubine a ukusi i kalkulacije različite, ovaj post se odnosi na moje lično viđenje onoga što sam videla i kupila. Takođe govorim o markama i brendovima koje inače koristim te mogu da ih upoređujem sa više različitih mesta...

U odnosu na Parndorf ,jeste SCS jeftiniji ali što je meni bitnije ima mnogo veći izbor artikala. Ima dosta robnih marki ( S.Oliver, Mango, Humanic, Triumph, Beneton...) koje imaju svoje butike u oba centra, s'tim što su u SCS ovogodišnji modeli i kolekcije. Konkretno za Mango, Triumph i S.Oliver koje sam prečešljala, nema skoro nikakve razlike u cenama (generalno-majce kratkih rukava, haljine, donji veš). Tako da na osnovu toga Parndorf ispada skuplji jer što bih dala 25e za haljinu iz stare kolekcije kad mogu za 28e da kupim iz nove ( što sam i uradila :rolleyes: ) ...

Iako nisam planirala šoping ovaj put, blizina hotela i tržnog centra jednostavno me je bockala da ipak malo šacnem po radnjama i kupim i potrošim sve ono što nisam planirala :)

Jedina zamerka po meni je možda to nema sportskih butika Puma, Nike, Adidas ( ili ih ja bar nisam videla :neznam: )...

Od ovih takozvanih ''licenciranih'' ostalih butika koje imamo u NS i BG nema neke veće razlike u cenama osim u radnjama gde su bile akcije...recimo sandale kod nas u Zari koje sam šmekala koštaju 7.990 a ja sam ih platila u SCS 39e, Triumph donji veš gaćice i grudnjak u kompletu sam platila 28e dok je u Merkatoru u NS samo grudnjak 2.700 din. Pamučne majce u Espritu su bile po 9e (kod nas 1.650din) a pošto sam uzela tri komada, na kasi sam izvlačila neke kartice kao greb-greb i dobila popust, te umesto 27e platila sam 21e. Tako da što se mene tiče SCS mi je mnogo zanimljiviji od Parndorfa :)

E još da dodam za sportske butike u Parndorfu.... Brat je zimus kupio Pumine duboke patike za 40e tamo dok su ovde u NS bile oko 8.000 , znači super je prošao, a sad kad sam js bila, nisam našla ni jedne patike da mi se sviđaju a da su ispod 50e dok u NS u N-sport outletu se kreću od 20e-40e... Takođe smo zimus kupili u Nike 5 pari čarapa za 7e a sad su nazuvci bili 2 kom za 6e, donji deo trenerke u Pumi sam u decembru platila 13e a sad nisam našla ni jednu ispod 20e... tako da za Parndorf definitvno važi da ti treba ili sigurna dojava ili sreća da nađeš ono što si namerio :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram krajem slijedeceg mjeseca ici u Beč i posjetiti SCS. Ono sto me interesuje je

mogu li se na neki nacin racuni iz vise ranji u SCS-u svesti na jedan zajednicki racun radi povrata poreza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam sigurna, ja znam da u jednoj radnji moraš napraviti račun min 80 eura da bi ostvario povrat poreza. Tj, tako je bilo u decembru kada sam bila...

Možda se javi neko sa tačnijim informacijama...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretpostavljam da nema kombinacije racuna, ali kolega je rekao da su mu spajali racune medjutim to je bilo u Njemackoj.

Samo jos nisam se odlucio dali da idem u SCS ili Parndorf. Na drugoj temi neko je napisao da su do 28 jula neka snizenja u Parndorf pa to me kopka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Patike.Ukratko,prosle nedelje posetio sam Parndorf i SCS,trazeci patike za cerku,pa vam mogu reci da ih u Parndorfu mozete naci od 32 evra navise,za 35 imate bas da birate,medjutim njoj se nista nije svidelo,pa smo ,na kraju,pazarili u SCSu i to u Pitareliju(specijalni italijanski diskont za cipele)uz popust od 20 %,tako da nas je par Puma patika izasao 48 evra a par Nike sa dodatnih jos 20%popusta 34 evra.Posto sam prethodno obisao prodavnice u Srbiji,garantujem da takve ovde necete naci,za te pare.Nasao sam za sebe u Sport expertu Tiger patike za 29 evra(bile su 99),tako da je zadovoljstvo bilo potpuno...Inace u SCSu ima dosta novih radnji,u toku je renoviranje,pa ima popusta i zbog toga,a kada se zavrsi,izgledace jos impresivnije nego sada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod nas slabo radi "putovanje preko foruma", a istini za volju, slabo se i putuje. Na kraju se niko nije javio za put za Graz, koji bi kostao 40 evra po osobi povratna tura. Otisli smo familijarno nas petoro, prosetali Grazom, prespavali za 15 evra po osobi a sve nas je izaslo 50 evra po osobi(Spavanje i put), mada istini za volju, sve je platila 1 osoba-Ja. :-)

Bili u SCS

Ljudi se zavaravaju nekim preniskim cenama u soping molovima u Italiji i Austriji. C&A je imao slicne cene kao kod nas i sve u velicini s ili xs. Patike od 19 evra pa nagore. Te od 19 evra ne moze boja da im se prepozna koliko su od pipanja rukama zamazane. Kupili smo Adidas patike , kaze cerka novi model za 49 evra. Juce vidim u Sport Vision ovde 5990 takve iste.

PS: Nije soping motiv za posetu Grazu, Becu itd, neko odes prosetas, provedes se, vidis nesto, ap i kupis nesto da te podseca ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kupovao svugde po evropi gde sam se zadesio, ali sam isto tako i namenski isao u soping u Austriju. Iako je delimicno tacno da nema neke preterane razlike u cenama, jer je sve pitanje na kakve akcije naletis, mnogo je bitnije to da je roba mnogo kvalitetnija. Barem ja imam takva iskustva!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno se slažem. Šta god da sam od garderobe kupila u Beču nije promenilo oblik nakon više pranja, niti je izgubilo boju bilo od pranja ili od sunca. Šta god da kupim kod nas traje samo jednu sezonu, a nekad ni toliko. Kozmetika, hrana, potrepštine za kućne ljubimce... sve je mnogo, mnogo kvalitetnije, pa makar i isto koštalo, a najčešće košta manje. Isplati se otići i nakupovati svega za nekih par meseci ili duže.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo nekoliko recenica. Idem 4 do 5 puta godisnju u Bec... Ljudi se zavaravaju sa Parndorfom, Sud shopping centar, Lugnercity i slicno...npr Usce je vece od svakog tog centra, drugo radnje u svim centrima su manje vise iste, trece to nema veze sa nekim ogromnim snizenjima, narocito za Parndorf. U Becu se kupuje iskljucivo u samom gradu, kada su snizenja ona su ista i u SSC i u Mariahilferstrasse za marke za koje se snizenja odnose. Moja preporuka ako vec idete je najvise u toj ulici da kupujete. Ljudi se plase i misle da je tu bauk sa cenama, a jedino je tu najveci izbor radnji, drugo setate, trece sednete imate da pojedete i popijete gde god hocete i malo se relaksirate od stresne kupovine. Jos jednom ne ocekujte mnogo od trznis centara, nisu impozantni, iste radnje svuda, iste cene svuda. Eto rekoh da vam malo pomognem. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa gore navedenim :-)

Odavno smo izgubili razlog da u inostranstvo putujemo zbog sopinga!

Snizenja su relativna stvar i ne retko mi se desavalo da nesto sto kupim u TC u Austriji, ovde bude niza cena na snizenju. Tom Tailor majce sam kupovao za 9,95 e u Becu, a onda kod nas supruga nadje na snizenju "platis 2 dobijes 3" za 1900 dinara-3 majce

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije SSc nego SCS,ko nije obisao ceo trzni centar moze da tvrdi da je "npr Usce je vece od svakog tog centra"jer to nije tacno.Naravno da je bolje obilaziti gradove nego ici u soping,ali ovde je tema soping,pa treba pomoci ljudima koji hoce u soping.Najveca prednost SCSa je to sto je pod jednim krovom,ili je sve u neposrednoj blizini,ima besplatnog parkinga,ima Ikeu,Momax,XXX Lutz,Interio i Pitarelo u blizini,a mana je sto se cesto stvari brzo rasprodaju,ako su povoljne,jer je promet ogroman.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tema je Shoping u velikim TC ali sam u predhodnoj svojoj poruci zeleo da demistifikujem tu temu. U ponedeljak su se moji klinci vratili iz Beca , tura od cetvrtka preko Viva travela. Po planu je trebalo da ostanu u Parndorfu od otvaranja (valjda u 9h) do 13h.

Kad su se ponovo svi okupili u busu u 13h nije bilo mnogo ljudi koji su se "nakupovali" ali su sve obisli i videli neke radnje kojih kod nas nema. Pre nego sto su posli za Bec moji su obisli ovde Usce i Delta city da mogu da uporede cene ovde sa cenama tamo. Vratili su dosta novca koji sam im dao da tamo potrose, a zimske jakne su kupili kad su se vratili ovde u TC Merkator u Intersportu za 5500,00 din Firefly-perjane. Tamo perjane jakne nije bilo ispod 79,00evra u Pull & Bear. Inace,

Deichmann je tamo radnja u kojoj smrdi sve na Kinu i niko ne ulazi, za razliku od naseg u kome se kupuje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i u nasem Deichmann-u smrdi na Kineze, ali mnogi ovde nemaju drugi izbor, tacnije imaju ali zele da kazu da su kupili nesto u Uscu ili Delta City-ju, a sto je to lose i nekvalitetno, ko te pita. Sto se tice kupovine u Becu slazem se da je bolje kupovati u SCS-u nego u Parndorfu jer je daleko veci izbor, a snizenja su veoma dobra, a ne samo reklama kao kod nas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka