Shke

Berlin na prolece, kolima

9 poruka u ovoj temi

Pozdrav,

Planiram put za Berlin u maju/junu, kolima, porodicno.

Zanimaju me iskustva i saveti onih koji su ovu varijantu vec probali.

Kojim putem je najbolje ici. Na koje stvari da obratim paznju u vezi samog puta.

Predlozi za obilazak u samom gradu, imacemo nekih nedelju dana vremena.

Hvala unapred svima!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je najbolji put preko Beca, mozete da odsednete u Becu jedan dan da se odmorite, na putu od Beca do Berlina je i Prag, pa ako niste bili, eto jos jednog lepog grada za obici. Druga varijanta je preko Graza i Nimberga.

STo se samih obilazaka tice, ja sam u temi Berlin opisala moj obilazak Berlina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MMarijaMM

S obzirom da idemo sa cerkicom koja ce tad imati oko 9 meseci, imas li neki savet oko samog puta, da li je preko Beca najprakticnije, sto se tice eventualnih guzvi, brzine putovanja? Ili ici preko Ceske, Slovacke.....?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hm...ne znam

Ovako stvari stoje sto se putarine i/ili puteva tice:

Madjarska funkcionise preko vinjeta

Austrija funkcionise preko vinjeta

U Nemackoj su auto puteve gradili logorasi pa su besplatni

U Sloveniji vinjete

U Ceskoj vinjete

Za SLovacku nisam sigurna

U svakom slucaju sve ove zemlje imaju odlicne auto puteve, i bilo da idete preko Beca i Praga ili preko Graza i Nimberga necete imati problema u putu. Moj savet je, ako idete da sto vise vidite da napravite krug, da do Berlina idete preko recimo Beca i Praga, a da u povratku idete preko Nimberga i Graza, ili obrnuto, da odete preko Graza i Nimberga a da se vracate preko Praga i Beca.

Treba videti da li u tom periodu kada idete ima nekih masovnih odlazaka iz Nemacke i/ili Austrije (mislim na Turke koji idu na more) pa da se presaberete, tako da se vracate recimo nekog radnog dana jer cenim da su smene za more petkom ili subotom. Sto se odlaska tice mislim da necete imati problema.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam godinama isla sever Nemacke-Srbija preko Kelna-Kassel,Ninberga,Grac ako ides preko Slovenije,Hrvatske ili pa Pasau ako ides prema Becu-Budimpesta,Horgos::

Razlika je u cenama i oko 200km kraci put preko Hrvatske...

U nemackoj ne placas putarine..na HR su oko 90e a preko Beca oko 30..put je dug meni je tebalo oko 20h i preporucila bih vam spavanje na pola puta ...(ovo vam kazem iz iskustva 10god vozili ja i mm se menjali dok nismo imali saobracajku) Sada nam je jeftinije avionom :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam godinama isla sever Nemacke-Srbija preko Kelna-Kassel,Ninberga,Grac ako ides preko Slovenije,Hrvatske ili pa Pasau ako ides prema Becu-Budimpesta,Horgos::

Razlika je u cenama i oko 200km kraci put preko Hrvatske...

U nemackoj ne placas putarine..na HR su oko 90e a preko Beca oko 30..put je dug meni je tebalo oko 20h i preporucila bih vam spavanje na pola puta ...(ovo vam kazem iz iskustva 10god vozili ja i mm se menjali dok nismo imali saobracajku) Sada nam je jeftinije avionom :zvizduk:

Da li sam dobro razumela da su putarine preko Hrvatske i Slovenije 90e? :( Koja je jeftinija varijenta, imate li preporuku?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vidi ovde nesto... http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDIxOTMxMGNORFF1T0RBNE1Eaz1jTWpBdU5EZ3lNakk9&strDestLocid=31MzlzMDEwY05USXVOVEl6TkRZPWNNVE11TkRFeE5Eaz0=&intItineraryType=10&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=true&isAvoidFrontiers=false&dtmDeparture=02%2F12%2F2012&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6#idTitleRoadsheet

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam letos išao za Drezden, put BG - Budimpešta- Bratislava - Brno -Prag - Usti - dresden

što se putarine tiče

BG- Subotica 570RSD

mađarska vinjeta oko 12E -10dana

Slovačka vinjeta 7E - 7dana

Češka vinjeta 12,5 - 10dana

u nemačkoj se ne plaća (bar ovaj deo kuda sam prolazio)

znam da ej slovenačka vinjeta za 7 dana 15 Evra a mislim da je putarina kroz hrvatsku oko 18E

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26214
    Ukupno tema
    874251
    Ukupno poruka