Sandra.Popovic

Izbor najboljeg putopisa 2011. godine

Na ovom mestu moram da pomenem dva putopisa koje smatram najboljim u ovoj godini, koji se na moju veliku žalost nisu našli na spisku putopisa za koje se glasa i to iz razloga što je njihova autorka "mikap" moderatorka na ovom forumu:

- Moja putovanja u Beč

Bilo kako bilo, mikap hvala ti za te sjajne putopise!

Fer je pomenuti ovogodišnje putopise Ljerke i Dragana, koji su apsolutno fantastični (ne mogu da odlučim da li su bolje fotografije ili tekst koji ih prati), a koji takođe, na moju žalost, nisu ušli u trku za titulu najboljeg, jer su dotični autori moderatori na ovom forumu:

- Durmitor

- Andaluzija

I moderatorka Infoputnik je u ovoj godini bila vredna i podarila nam dva sjajna putopisa. Naravno ni njeni radovi nisu u konkurenciji za titulu najboljih u ovoj godini, po mom mišljenju nepravedno, al' šta je tu je. Evo linka ka tim bravurijama:

- Lefkada u osam koraka

- Kefalonija u osam koraka

Izmenjeno (mirarbi)

Na ovom mestu moram da pomenem dva putopisa koje smatram najboljim u ovoj godini:

- Moja putovanja u Beč

Slažem se ,dva odlična putopisa :klap:

MIKAPmikap.gif

Putopisi su odlični, čestitam svima... ja lično, glasala sam za Bakijev putopis, mislim da je čovek i pisao i napisao..on definitivno ima šta da kaže...

Jedino mi je žao što Ton_majstor nije svoja iskustva i doživljaje upakovao u neki putopis,... u tom slučaju imala bih dva favorita..

Zasto radovi moderatora nemaju pravo ucesca? Oni nisu zaposleni u Putovanjima...bar koliko je meni poznato...clanovi su kao i ostali...ako je neko od clanova napravio nesto sto vredi, treba da ravnopravno ucestvuje!

Početni dogovor je bio da ne učestvuju, pa se nešto nismo razumeli, prošlo je dosta vremena da nismo pričali o tome i sastavljena je lista putopisa bez njihovih. Na kraju nismo imali vremena da menjamo listu jer su svi rokovi bili probijeni. Ima još puno divnih putopisa i svi će oni naći svoje mesto na sajtu u skorijoj budućnosti.

- Rodos

Ово је апсолутно нешто најлепше на форуму без обзира што је ауторка модератор (и моја комшинка)!

Путопис је оплемењен правом женском суптилношћу (на жалост ми "ини" то немамо), естетски лепршаво са сјаним фотографијама, а оно што је најбитније комплетиран је са комплетним туристичким садржајем.

Прави мали водич за гркофиле (који тек планирају Родос), естете и нас мало "балванасте" љубитеље Грчке!

Џаба анкетирате!

Сви ће рећи да је путопис "Родос" од наше пријатељиве Микап - НАЈБОЉИ!

Takođe se slažem da je Mikin putopis za Rodos najbolji... :D

Da budem iskrena, jako mi je tesko da izaberem: nemam "kriterijum" za odabir, jer je u nekom slucaju (ili vise njih!) u pitanju destinacija koja mi se jako dopada, u drugom "stil pisanja", u trecem- sjajne fotke, negde "kompletan dojam"...isto vazi i za MFT- svaki autor je dao najbolje od sebe, a mi sad treba "da sudimo"! :tuga:

Samo da dodam, po mom misljenju, jednu veoma vaznu stvar: ima autora koji su svojim konstantnim "radom" na Forumu dospeli u kategoriju "Van konkurencije"! :srce: Ti clanovi stalno pisu, prave MFT i ucestvuju u radu na raznim temama, deleci savete, iskustva i ja mogu samo da im kazem "HVALA!" i da su za mene "vecni pobednici"! :srce:

Izmenjeno (pefkari)

Pridruzujem se pisanju Pef, jer zaista fotografije i tekst moraju nadopunjavati jedno drugo i dati nam sto stvarniju predstavu o destinaciji te se bas ne moze povuci crta gde sta pocinje a gde se zavrsava.Licno uz FT da mi slika ne bi bila nedorecena pokusavam da je oplemenim tekstom kako me osecanja i secanja ponesu. Svako je, ne koliko zna i koliko moze, kreativan na svoj nacin i na svoj nacin prenosi impresije.A cinjenica da smo svi smo se odusevljavali DESTINACIJAMA ne autorstvima.Ono sto je bitno je da je sve to u pristojnim notama i ne nemetanja negativnih teznji A PRICA PRICU. Ne favorizujuci ni destinaciju ni sliku ni tekst uz sliku ni autora. Licno mi se jako dopada Biljanjn putopis-ima i viziju i slovo. Takodje mi je jako zao sto pri prethodnom, proslogodisnjem izboru za najbolju FT je jedna FT ostala pri dnu liste a slike divne slike plavog mora su ostale ne izglasane.

Licno pregledam slike destinacija koje imam u planu, koje su mi interesantne za buduce tumaranje, ili pak volim da se podsetim destinacija gde sam bio. Volim da naravno pogledam i fotografije, da vidim gde su mi dragi ljudi sa sajta bili "ovaj put" ako se nadju medju novim fotografijama.Tako da drugog kriterijuma osim PUTOVANJA bas i nemam. A opet se pitam ko moze da ima adekvatan kriterijum, koji ziri, kada je svako zaista ORIGINALAN na svoj nacin kroz lepe fotografije ( a sve su lepe) i kroz bogate price uz njih pune licnih impresija i istorijskih cinjenica a i na forumu takodje.

eeee ziri, nije vam lako znam. Cisto predlazem-ne izdvajate pobednika, ili neka svi sa spiska budu pobednici, kao kada smo ono davno isli za Budimpestu-i svi srecni i svi pocastvovani-takva nagrada neka bude.Licno sam i pre toga bio u Budimpesti, ako i mnogi drugi ali smo svi bili -ravnopravni. Znam da nema dovoljno autobusa koji bi se napunili svim ovim divnim ljudima sa sajta-cisto predlazem neka nagrade budu uopstena radost za sve -te i ne razdvajate sada posebno najboljeg od najboljih na navedenoj listi. Nece ni vama bas to biti lak zadatak.

Cuvajte i negujte i dalje dobri duh koji vlada na sajtu i slavi velicanstvenost PUTOVANJA kao zdravu stvar i motivisite na najbolji nacin i sprecavajte neke niske misli i htenja kao sto ste ih i do sada sprecavali da se razbuktaju i dovedu dobru stvar u drugu krajnost.

I opet-ZAISTA-zasto i moderatori ne bi ucestvovali??? Pa dal ce im se neko dovoravati zato sto su moderatori te forsirati njihive slike i putopise??? Da li ce neko sumnjati da su moderatori namestali za sebe glasove?????? To bi bilo BAS PSIHO razmisljati tako,-pa nisu nagrade kuca na Beverli Hilsu ili put u Kosmos pa da se neko rve oko toga...zato hajde, sledeci put ako opet budu nekih listi-dajte i kreativnost moderatora na nagradnu listu.

...sa najboljim namerama svima HVALA

Izmenjeno (BOJKO)

Svi gore navedeni putopisi su sjajni, fantasticno napisani i svi treba pod obavezno da se procitaju. Takodje vecina njih ciji su putopisu gore na spisku ima po nekoliko napisanih putopisa i verujte stvarno su svi odlicni. Ima jos dobrih putopisa na forumu i pored njih, medju njima su naravno i putopisi nas moderatora. Svima treba odati priznanje. :)

Svako od nas ima svoje omiljene putopisce, pa tako i ja. Naravno ima ih vise, pratim pisanja vise clanova, neke putopise citam i po vise puta, a uglavnom citam sve putopise na forumu.

Ali ipak nekog moram izdvojiti i za mene je to Baki70 , bez razmisljanja. Njegovi putopisu su fantasticno napisani, prati ih pregrst istorijskih cinjenica, predivnih fotografija, a opet je to sve protkano dozom humora ... Fantasticni su!!!

Moj glas definitivno ide Bakiju i njegovom fantasticnom putopisu, tj. svim njegovim fantasticnim putopisima. :)

Izmenjeno (mikap)

Vazno je da se odrzi dobar duh, putopisi su bitni nama clanovima foruma da bolje istrazimo neku destinaciju i eventualno se opredelimo.

A takmicenje je i neko ce da pobedi i to je normalno, uspostavljeni su jasni kriterijumi.

Formalno ko pobedi je zanimljivo ali vaznije je da ima puno lepih putopisa i da forum napreduje.

Prilikom glasanja svako se rukovodi nekim svojim merilima.

Licno vaznije je sam putopis nego da li neku destinaciju preferiram vise od ostalih.

glasam za Bakijev putopis!