BOJKO

NEKADA i SADA - poređenje putovanja kroz vreme, fotografije i sećanja

805 poruka u ovoj temi

 

 

Mi smo uvek imali Barum, čehoslovačke dušeke. Sećam se nekih iz tri dela uz koje dobiješ neke gurtne sa kukicama pa može da se napravi fotelja za plažu na kojoj smo mi deca bezuspešno pokušavali da plutamo al se prevrtalo. Sećam se samo da je moj ćale stalno kudio zato što su imali sto kila i zauzimali su pola prtljaga! 

 

Do 68 Česi su masovno letovali u SFRJ. Po povratku kući prodavali su kamp opremu, ligenštule, dušeke i prikolice za tepsiju ribe. Tako su naši preci dolazili do neophodne opreme.

I da dodam...komplet prikolica sa sve opremom, nije mi bilo jasno kako pun Trabant to vuče, samo da se dokopaju kojeg $ ili DEM.

 

13f0bd2c8f40-800x600.jpg

Izmenjeno (Lenjivac)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi smo uvek imali Barum, čehoslovačke dušeke. Sećam se nekih iz tri dela uz koje dobiješ neke gurtne sa kukicama pa može da se napravi fotelja za plažu na kojoj smo mi deca bezuspešno pokušavali da plutamo al se prevrtalo. Sećam se samo da je moj ćale stalno kudio zato što su imali sto kila i zauzimali su pola prtljaga! :D

Немам појма чији су ови били, мислим да је наша производња. Ови наши нису имали три дела и кукице да се прави фотеља, имали су један велики део и један мањи као јастук. Баш је било згодно носити таква два од смештаја до плаже и назад сваког дана, а нисмо издувавали јер тати није падало на памет да га опет пумпа, а и кад се покваси треба му цела ноћ да се осуши.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo one providne zvali švapski jer su ih u ono vreme samo švabe imale.:rolleyes:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nešto se mislim...meteš se di oćeš, kakve ležaljke i suncobrani, te se plaća, te obavezna konzumacija...sada se i prdež naplaćuje. To je suština.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@BiljanaK ne bi Vam muz valjda zamerio na klinackoj ljubavi,slobodno podjite put Divcibara i vratite uspomene,nece biti greske?

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo već kod Divčibara ne znam da li još postoji odmaralište "Stevan Filipović"? Mislim da li je u funkciji, tamo sam bio kao dete.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kad smo već kod Divčibara ne znam da li još postoji odmaralište "Stevan Filipović"? Mislim da li je u funkciji, tamo sam bio kao dete.

Radi,ali nije bas u reprezentativnom stanju.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka