BOJKO

NEKADA i SADA - poređenje putovanja kroz vreme, fotografije i sećanja

805 poruka u ovoj temi

Lepa prica, bas lepe fotke, a lik sa slike veoma mi poznat! :):srce:

Gospodja mama? ;)

...sat ces PEF-mi DECA pohvatasmo price i fotke iz mladalackih dana putopisne familije :), pa se navukosmo da putujemo :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa fotografija sigurno prepoznajete ISTANBUL.Godina je 1962g.

1012887.jpg

..

1012890.jpg

Jao divne fotografije..a ovu vecitu plavusu podignute kose prepoznajem VECITA plavusa...drao mi je sto nije sisla iz autobusa i ostala u Istanbulu..ko zna mozda onda ni tebe ne bi bilo. Pozz ;)

Izmenjeno (Infoputnik)
smanjen citat
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepa prica, nas "malo vremesnije" lako vrati u "stara, dobra vremena"! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

dujaspasa plusic i od moje malenkosti super prica kao i sve dosada ispricane na ovom mestu :srce:. Svaka vam cast drugari eto i mene ubrzo pokusavam da se saberem od ovih praznicnih dana, pa da nesto od secanja upisem u ovu "vecitu temu". :volim:

Izmenjeno (Deki r-4)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala! Hvala! :blush:

U mojim sećanjima ostalo je još puno zanimljih dogadjaja sa razno-raznih putovanja. Jedino mi je žao što sa njih uglavnom nemam fotografija. U to vreme je jedino moj tata imao kodakov foto-aparat koji je stajao u kožnoj futroli u vitrini! :tuga:

Mi, deca smo mogli samo da ga gledamo. A deca smo bili dok nismo počeli da radimo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dujaspasa,

uvek volim da procitam vas putopis, to vase lepo secanje sa putovanja. To nije samo putopis, anegdota...vas nacin, fina nit koja prati pisanje je poput divnog kratkog romana u kome se pomno prati i uvodni deo i kulminacija i zakljucak.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

slike iz Lenjingrada (pre toga i danas Petrovgrada)

obecane na raniji post:

1013050.jpg

1013057.jpg

1013048.jpg

1013047.jpg

1013049.jpg

slike su "izvucene" sa dijapozitiva sa putovanja 1970 god.

Pricali mi moji...nikada veceg grada a nikada manje automobila na ulicama, tacno to slike i kazu-sve su to bila drzavna vozila

Izmenjeno (BOJKO)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gledam ove slike iz SSSR. Doduše, bio sam tamo tek 1974-te. Bilo je automobila, puno. Volge, Lade i Moskviči. Nije baš tako bilo kao što deluje na slikama, taksista bejaše koliko god hočeš. Voze te od GUM i CUM magazina do najskrivenijeg bordela, no trebalo je biti sam i bez obaveza. Sve u svemu, meni lično ostali su neprevazidjeni utisci sa putovanja Inter-Rail-om u periodu 1975-1979. Pošto čuvam te karte, a, ako uopšte nekog interesuje, mogu da ih skeniram; neverovatno su zanimljive. A ta karta je koštala 200 DEM za mesec dana i uglavnom bila je svima dostupna. Nekada je bilo bitno što pre doći do sirotinjskih zemalja - Španije i Portugalije, i u trku proći Azurnu obalu . Kada dodješ u Španiju, tada si car. Mislim da ima ljudi koji se sećaju toga, a duboko verujem da smo se svojevremeno nalazili na berzi LP Vinil u BG, negde krajem sedamdesetih, dole kod pijace. Pa, eto malo sećanja, nekada i sada.

PS. Nemojte da koristite klasične foto aparate, bez obzira da li prave bolje ili lošije slike, razvijači za film i za slike su kritični. Ako nemate svoju laboratoriju držite se digitalne fotografije.

Izmenjeno (bogalinacsrk@gmail.com)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@bogalinacsrk

hvala vam, lepe smernice i cinjenice ste dali-eto napravismo putopisnu hronologiju kroz SSSR od 1970-1975g.

Izmenjeno (BOJKO)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista jako lepa tema, sa puno divnih prica i opisa. Lepo je potsetiti se kako je nekada bilo, i mogu samo da zalim sto pre dvadesetak godina nisam imala digitalni foto aparat, da i ja ispricam neku pricu iz ugla jednog sportiste kada sam zahvaljujuci tome bas dosta putovala. Veliki pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@balto

divno bi bilo citati vase price-fotografije mogu na skenranje pa kada stignu, ali sam siguran da bi u medjuvremenu svi voleli da procitaju vase price sa sportskih putovanja

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam da li ce vama ovo biti zanimljivo, ali evo price o jednom putovanju koje cu pamtiti celog života. U pitanju je 94 godina, putovanje na otvoreno prvenstvo Italije u latino americkim plesovima koje se održavalo u mestu Cervia, na moru, mestasce nekih tridesetak km. od Ravene. Mi smo bili smesteni 15 km. od Ravene u mestu Lido di Savio takodje na moru. Ne treba ni da vam pricam kako je te 94 godine bilo jako tesko bilo kuda otici iz nase zemlje, sto finansijski, sto zbog viza i sankcija. Ipak, zahvaljujuci sponzorima, i plesnom savezu tadasnje Jugoslavije mi smo kao reprezentacija otisli tamo. Moj partner je bio moj rodjeni brat. Putovali smo autobusom preko Mađarske, Austrije i konacno Italije, da bi na nase odrediste stigli nakon 26 sati puta. A tamo... Prelepo mesto na moru, dobar hotel sa jako ljubaznim gazdama. Osecali smo se kao ptice pustene iz kaveza, iz nase izolacije dosli u pravi život. Takmicenje je trajalo deset dana, svaki dan je po neko nastupao, ja i moj brat 26 juna i zamislite autobus sa nasom reprezentacijom je otisao bez nas misleći da mi tog dana ne nastupamo. Na nase veliko iznenadjenje gazda hotela je upalio svoj auto i kao neke zvezde odvezao nas licno u halu gde se odrzavalo takmicenje. Da samo znate kakvu sam tremu imala. Tamo svega, kakvi kostimi, plesne cipele i sve ono o cemu smo mi ovde mogli tada samo da sanjamo. A kada je sa nama u grupi na parket izasao i par koji je tada bio svetski prvak noge su mi se odsekle. Ipak, sve je bilo na kraju O.K. Od preko pet stotina parova mi smo bili 120, ali nama je i to bio veliki uspeh. Bitno je da su nas lepo prihvatili, i verujte bila sam jako ponosna sto je u zvanicnom spisku takmicara pored mog i imena mog brata pisalo Jugoslavija. Posto smo tamo boravili deset dana imali smo vremena i da odmaramo, svakodnevno smo isli na plazu i odmarali i bilo mi je jako simpaticno sto kad god sam se vracala sa plaze gazda i gazdarica su me pozdravljali sa helo number one. A tek sto sam se odusevila kad smo otisli na izlet u San Marino koji je bio od nas udaljen nekih sat vremena. Mnostvo prodavnica, sve mnogo jeftinije nego kod nas, kakvi suvenjiri, kad sam stala ispred Cristian Dior parfimerije ostala sam bez teksta. Za mene i mog brata su svi mislili da smo italijani, pa smo nailazili na odusevljenje kada smo u prodavnicama svima rekli da smo iz Beograda. Jos jednu stvar necu zaboraviti, prvi jul te godine, moj rodjendan, gazda i gazdarica su na moje veliko iznenadjenje napravili zabavu i poklonili mi tortu i verujte da sam plakala kada su ostali clanovi reprezentacije pevali danas nam je divan dan. I tako su dani prolazili, na povratku kuci smo svratili u Veneciju i sta da vam ja kazem o ovom divnom gradu. Prosto čarobno. I zato i dan danas zalim sto nisam imala dobar foto aparat da sve to zabelezim onako kako treba. Evo par nekih bednih fotografija sa samog takmicenja.

photo568v.jpgphoto565.jpgphoto566s.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Balto,

Baš lepa priča sa takmičenja. :srce: Verovarno je jako malo nas, na forumu, bilo u situaciji da idu na medjunarodno takmičenje. Mogu da zamislim kako je bilo, naročito što je u to vreme kod nas bio haos!

Interesantno je to da je za nekog NEKAD bila 1994, a za nekog je ta godina bila "kao da je to bilo juče :tuga: ".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni lično ostali su neprevazidjeni utisci sa putovanja Inter-Rail-om u periodu 1975-1979. Pošto čuvam te karte, a, ako uopšte nekog interesuje, mogu da ih skeniram; neverovatno su zanimljive.

Licno bih voleo videti karte Inter rail-a, ja bas kopah da pronadjem neke druge karte,ne nadjoh,licno se secam onih uskih katronskih voznih karti koje je kondukter u vozu busio zumbalicom.Sasvim bi bilo uskladjeno sa temom, uostalom uz kongruenciju sledi dobra prica,a igrarija jos zanimljivija, a takodje i uz NE kongruenciju... ili mozda jos zanimljivija

Izmenjeno (BOJKO)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26312
    Ukupno tema
    877612
    Ukupno poruka