Japan

Japan

211 poruka u ovoj temi

Nema na cemu :hello:K!

U Kjotu smo se zadrzali 4 dana, mnogo toga obisli ali opet, nije bilo dovoljno.... :dosada: . Po ceo dan smo obilazil i padali s nogu uvece od umora. Grad je izuzetno bogat kulturnim znamenitostima koje su rastrkane i iziskuje dosta vremena za obilazak.

Nastavljam dalje o Kyotu: ne propustaj Zen hram Ryoanji poznat po kamenom vrtu http://www.japan-gui...om/e/e3909.html, zatim prvobitnu carsku palatu dok se nije preselila u Tokio. Nemoj da te mrzi da odes malo na periferiju grada do mog favorita, shinto hrama u sumi Fushimi Inari http://www.japan-gui...om/e/e3915.html. Ne mogu da odolim da ne postavim sliku:

3915_01.jpg

Po obavezno da odes u stari deo grada Kyota, carobno ocuvan Higashiyama- tradicionalne kucice u kojima su prodavnice.... lepota jedna.

U Osaku nismo isli, nismo mogli uklopiti u plan puta, tako da ti u vezi tog grada ne mogu pomoci.

Nara- ostavi sitne parice za keksice da nahranis srne koje slobodno setaju parkom i vuku za jaknu ako primete da nesto imas od hrane :hahaha: .U blizini ti je impozantni Todai hram sa ogromnom figurom Bude. Prosetaj starim delom grada, trgovackim centrom.Obavezno do hrama Kasuga, stazom kroz park, malo uzbrdo, poznat je po brojnim kamenim svetiljkama i fenjerima koje vise oko hrama. I ovaj gradic ima puno hramova, ali ti nemas dovoljno vremena. :'(

Hiroshima - Dragan je napisao nesto o memorijalnom centru na forumu

Mozes obici i zamak Hiroshima sa muzejskom postavkom u njemu, nije veliki, pa i njega mozes da ukljucis u plan. Iz centra grada nije se tesko tramvajem prebaciti do luke i preci na ostrvo Miyajima- jedna od najpoznatijih slika u Japanu-crveni Tori u vodi koji tada nazalost bio pod rekonstrukcijom. :'( Mozda ces ti imati vise srece da ga vidis obnovljenog.

Ostrvo nije veliko, imas dobre planove na netu,opet hramovi, restorani, prodavnice i sl.

http://www.japan-gui...om/e/e3401.html

Ides li preko Moskve do Tokia Aeroflotom? Koliko si platio kartu ? Da li si obezbedio Japan rail pass da te ne oderu sa prevozom koji je izuzetno skup u Japanu?

ps. Kad bi imala 3-4 dana " bolovanja" uspela bi konacno da zavrsim putopis, ali trudicu se da ga postavim na forumu najdalje za mesec dana.

.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem preko dva drugara koji se bave organizovanjem jevtinih putovanja. Cena je odlična, takoreći FENOMENALNA. Toliko dobra, da sam uspeo da skupim 13 ljudi za ekspediciju za šta sam bio nagrađen sa malim popustom... U turu tako da kažem su uključeni prevoz i smeštaj, sve ostalo je na nama, prevoz do aerodroma, hrana, i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigoh danas konačno posle milion peripetija sa avionima i sl, no kada putuješ sa druge planete, nije čudo kada se takve stvari dešavaju.

Ne želim nešto da se razmećem utiscima, planiram da ižvrljam jedan obiman putopis kome bih da posvetim 1 maksimum, pa ću probati da kažem što više u što manje reči.

Od vajkada se divim tim ljudima, izgubili drugi svetski, popili 2 nuklearke, pa ubrzo postali jedna od pa i najjbogatija zemlja sveta, disciplina, red, poštovanje svega i svačega i svakoga, skromnost, vrednoća, organizacija, sposobnost, tehnologija, naprednost, šta sve ne... A Tokio, pa to je sigurno grad budućnosti, neboderi, arhitektura, ma to je druga planeta. Onda odem tamo i shvatim da je sve ne tako, već X puta više bolje i lepše od toga. Ne želim da trošim vreme na opise svega viđenog, neko ko ne voli neonke, brz život, gužvu, atmosferu koja se može opisati i shvatiti jedino kao da vas je neko teleportom prebacio 50, 100 godina u budućnost (bez ikakvog preterivanja) - možda neće biti toliko uzbuđen, ali ja i ekipa - vilica do poda nebitno kada, u koje vreme dana, i u kom delu grada.

Međutim, sve to koliko god da je impozantno, neverovatno, kao iz mašte nekog sc fi uma, sve pada u senku naroda Japana. Toliko toplote, toliko dobrote, ljudi koji vam se klanjaju na ulici u znak poštovanja i zahvaljuju po 100x bez ikakvog realnog razloga ili samo zato što su vam se sreli pogledi, ljudi koji trče u pomoć kada vide da imate problem sa metro karticom ili samo stojite i izgledate zbunjeno jer ne znate gde da idete, ljudi koji vam pokažu pravac pa onda idu za vama (150, 200m u kontra smeru od onog gde su išli), pa vas isprave pošto niste otišli gde je trebalo... Ljudi koji se podžapaju u metrou, pa se i jedni i drugi vama izvinjavaju koji smo tu samo prošli, ali oni znaju da diskredituju sebe, svoju zemlju i svoju kulturu pokazivajući svoje slabosti pred drugima.. Ljudi koji vas u metrou pitaju odakle ste, pa vi odgovorite, pa vas posle 45 minuta tišine kada ste vi zaboravili da oni postoje - kucnu po ramenu pre nego što izađu i kažu "ok, thank you very much, i hope you have a nice time in Japan, ok?"... Džabe je svako slovo, mogu vam samo poželeti svima da to doživite.

Uvek sam voleo Japan i Japance, ali sada - sada sam kupljen za sva vremena, zaljubio sam se u sve njih, sve te ljude koji mi titraju na svakom koraku samo zato što su naučeni da tako treba, i da je to lepo. I kulturno. Ili normalno? Nije ni bitno, volim ih sve.

Zbog takvih njih mi nije smetalo ni što nas je bilo 10 što je realno smrt za efikasnost na putu, što smo prelazili 3 metro stanice po 3 sata jer jedan piški/kaki/kupujepiće/odmaranoge/gledaizloge, što sigurno nisam video nešto što sam morao. Imao sam osećaj da sam video i upoznao njih i da je to ultimativni podvig ovog puta i da je sve ostalo manje važno. I ubeđen sam da sam u pravu.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro nam dosao ! :hello:

Delim tvoje misljenje o Japancima i fenomenalnim utiscima koje je na nas ostavila ova zanimljiva zemlja. Odmori se, saberi utiske i nemoj zvrljati na brzinu jer to oni ne zasluzuju :hahaha: .

Videces, kad pocnes da pises, nigde kraja, toliko toga ima da se opise i naglasi. Evo, ja se vec duze vreme borim da ga zavrsim, ali stalno nesto dodajem jer zelim da sto sadrzajnije predstavim nase izuzetno iskustvo sa ovom zemljom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pridruzujem se ekipi koja je dosla odusevljena Japanom i Japancima...moje putesestvije se zavrsilo pre nesto vise od dva meseca...planirala sam da napisem putopis, ali me je sacekalo sledece putovanje, pa ne stigoh...ukratko, i mene je zemlja kupila za sva vremena, nasla sam jos jedno mesto gde bih mogla 'ladno da zivim! :) Obzirom da sam prosla i Kinu, kada uporedim te dve zemlje (mada sam tek delic tih svetova videla!), Japan bi bio mesto na kome bih zivela, Kina ne...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

[da li ima jos mesta ali sledece godine

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ljerka Hoće li biti tog putopisa iz Japana? Baš bih volela da pročitam vaše utiske i kako ste organizovali put, nema puno toga napisanog na ovu temu. post-4679-0-74423500-1382427866.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice, bice. Malo smo u guzvi i nikako da se zavrsi ali veci deo je napisan

Sam put u Japan je moja davnasnja zelja. Pre par godina jedna nasa agencija je organizovala takvu turu ali od nekih 17 dana kolko je trajao aranzman samo 7 je bilo rezervisano za boravak u Japan. To nam je bilo malo pa smo sacekali priliku kada smo pronasli relativno povoljne avio karte i pristupili planiranju itinerera i proucavanju destinacije. Moram priznati da smo mnoge informacije pronasli na hrvatskom sajtu ljubitelja putovanja. Ocigledno da oni mnogo vise putuju od nas, narocito u Japan.

Samo u kratkim crtama nabrojacu neka od mesta koja smo obisli: Tokio, Niko (na putu za Fokosimu -ha ha) , Hakone, Fuji, Kjoto, Iga Ueno, Nara, Himeji, Okajama, Hirosima, Miyajima, neka manja mesta oko Okajame i to bi bilo to. Detaljnije u putopisu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno, jedva čekam :klap: Meni priznajem, Japan nikad nije bio na top listi želja, tačnije, nisam uopšte razmišljala o njemu. No, ima ko jeste i kome je to "želja od malih nogu", pa ja sad onako, odokativno, razmatram studiju izvodljivosti. Tek maštanja radi :) Vidim da je sad avio karta do Tokija, Aeroflotom, oko 530€ za april 2014. Što je sasvim ok cena za tu destinaciju, mislim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isti slucaj. Japan je i bila moja "decacka" zelja koju mi je Lj ispunila. Ha ha.

Cena karte je ok a mastanje pretvori u stvarnost jer posle obilaska Japana menja se pogled na svet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja prva LP ploca je bila "Deep Purple : Made in Japan". Kupio je na Dusanovcu, tadasnja robna Kuca "Beograd", 1973.

Dupli album. Jos sam isao u osnovnu skolu.

Nisam znao gde je Japan. Sada se ponekad setim da nisam ni sanjao da cu tu istu plocu (danas je to CD) slusati u kolima u svojoj japanskoj svakodnevnici.

Sto vidim iz prethodnih postova je zelja da se Japan vidi i dozivi. Neki su planovi preambiciozni, neki ne znaju koordinate i sta je ukljuceno da se njihovi planovi ostvare.

Rado cu dati misljenje buducim putnicima u Japan, mozda bude i korisno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto redovno pratim sajt "Srbija do tokija" mogu samo reci da vec ima toliko dobrih informacija da je to za svaku pohvalu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nego, jel mozes nesto da napises o Japanu posto zivis tamo (u sekciji za Japan)? Mislio sam mozda ove godine da odem tamo na desetak dana, verovatno Tokio i okolina, pa bi bilo dobro da cujemo iz prve ruke od coveka koji zivi u Japanu sta posetiti. NIkad nisam bio u Japanu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To i radim, svaki dan, moj sajt sa 15,000 fotografija i 2,000 autorkih tekstova, iz prve ruke, je 95% o Japanu.

Da pokazem dobru volju, ovde sam pokrenuo "Japan Info" pa ako nekoga zanima, tu moze da pokrene sta hoce da pita.

Nema nekog velikog interesa, verovatno zato je ovde Japan u istoj vreci sa Kazakhstanom, Turkmenistanom i ostalim *stanovima, svi su zajedno u "Istocna i centralna Azija".

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

  • Nasim ljudima je po finansijskoj moci blizi Tajland, jeftinije avio karte, smestaj, hrana I td. Mislim da je to pravi razlog sto je ova tema posecenija od teme o Japanu. Mali procenat turista iz Srbije se odlucuju za Japan, za razliku od Hrvata, gde je ova destinacija detaljno razradjena na njihovim forumima. Inace putopis o Japanu je vec duze vreme u izradi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka