Japan

Japan

211 poruka u ovoj temi

Da ti odgovorim oko lokalnog prevoza, sa 33,000ft, 

U Shinjuku sam ziveo tacno 3 godine, Nisam znao kako se kupuje karta za voz.

Kada sam isao shinkansenom, njegova karta vazi i za lokalni voz od Shinjuku do Tokyo station, nikada nisam kupio lokalnu kartu.

Dnevno, nigde nisam trebao da idem vozom ili metroom. Sve je bilo tu, I irski pabovi i mesta gde se uziva u Betovenovim simfonijama. Ono sto nije, bilo je na peske vikendom.

Pre nego sto citaoci pomisle da se hvalisem, ti si u istoj situaciji. Uzela si smestaj u premijernom okrugu, kao da si na Terazijama (dobro, za Shinjuku, u proporciji, kao da si u Gospodar Jovanovoj).

Gde god da si rekla, i Kyoto i Shinjuku i Akasaka su turisticke destinacije same po sebi a lokacije odlicne. Za to kratko vreme sto si u Tokiju, vidi sta okolo tog smestaja ima na  peske i bez troska za prevoz.

Da stranac dodje u Beograd i  da mu je smestaj na Terazijama, da li bi trebao da misli kako da stigne do Sremcice, Obrenovca ili Panceva i koliko ga to kosta i kako jeftinije da prodje.

Mislim da ti nista ne treba, Ako i mora (zbog vrucine ili kise) da se uzme metro, to su male pare, 140-280Y, toliko i dinara.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svakako se slazem sa tobom :)
Zato sam i gledala smestaj u tim krajevima kako bih dosta mogla da obidjem pesaka, a ono sto je dalje, metroom.. 
Metro sam vise mislila da koristim ako recimo hocu da krenem dnevni obilazak od Asakuse i Senso-ji hrama, pa prosto bolje je da odem odmah metroom a lagano se pesaka vratim...ili jednostavno ceo dan budem u Asakusi. Jos uvek ne znam kako ce put da navede.

Anyway, na kraju sam se odlucila za hotel APA Nishi-Azabu, on je udaljen od Roppongi Hills-a oko 12min pesaka, blizu je i Shibuya tako da mislim da je odlicna lokacija (a i cena mi se uklapala).

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Azabu je kao Kneza Milosa, Puno ambasada samo zelenije i blizu gradu.

Shibuya je Knez Mihailova i okolne ulice na desetu potenciju.

Roppongi je gde su strane firme (kao Citibank, HSBC...) i to je najkosmopolitskije sto Tokyo ima. Tu sam isao peske od Shinjuku subotom na rucak u irski pab i peske nazad, da ubijem vreme.

Nisam nikada bio nocu ali kazu da je Kabukicho nista prema Roppongi za nocni zivot. Taksisti nocu izbegavaju da uzimaju putnike sa Roppongi, pogotovo strance, nema tu treznih pa da mu ne unerede kola.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledacemo da izbegavamo te klubove, posto defitnivno nismo za takvo opijanje i izlaske. Uostalom, bicemo toliko umorni od celodnevnog pesacenja da je pitanje koliko ce snage ostati za neko pivo uvece :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da naglasim a mislim da je i Genki o tome vec pisao da je nocna upotreba taksija paprena. Nekada se vise isplati platiti hotelski smestaj u delu grada gde se zateknete nego da se taksijem vracate u svoj deo Tokija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je tacno, ako su delovi grada gde zaposleni stanuju daleko. Prosecan commute u Tokiju je 52km,

Od Roppongi do Shinjuku, relacija kao Brankova - Zemun, mislim da je 4,000 dinara. Mozda nije malo. Salary men stanuju mnogo dalje, u proporciji kao Batajnica ili Sopot, pri cemu izmedju nema njiva i ruralnih krajeva, sve je isto neprekidan grad.

Ono sto je bilo, taxisti su placali "salary men" jos jednu turu u kafanama da preskoce poslednji voz u 23:30 (posle toga su bili ovlasceni da uzmu taxi na racun firme) pa ih posle taxisti razvozili po taxi cenama, 200-400 dolara, zavisno gde idu. To je primeceno, izaslo u stampu pre 10 godina, Izdata je preporuka (drzavna) da svaku taxi voznju preko 5,000Yena (isto toliko i dinara) mora menadzer da odobri. Capsule hoteli su 3,000-4,000 dinara za noc.

Za naseg putnika, to nece biti opasnost ako je smestaj na lokacijama prethodno recenim. Mislim, skoro sam siguran, da ne postoji nocna tarifa. Daljina taxijem je uvek skupa, to je ovde nepotrebno i razmatrati.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Savet koji sam dao tri puta, nasim ljudima, Sva tri puta poslusali i rekli da je bila prava stvar. 

Prvi dan, kada nisi nizasta posle dugog leta, uzmi hotel na aerodromu, pogotovo Narita (65km od grada). Tamo Sheraton, Hilton, Hyatt (ima ih jos, bar 5), idu maltene po cenama budget hotela u Tokiju. Osvezi se, naspavaj, pa sutra idi u Tokio, odmoran. Imaju svoju saobracajnu mrezu do terminala i nazad do aerodromskog prevoza za grad, bar to je besplatno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi stizemo u Tokyo oko pola 11h ujutru, pa nam se verovatno ne bi isplatilo da ostanemo na aerodromu u hotelu. Pre cemo otici prevozom do grada i spavati par sati i onda uvece da procunjamo po okolini, tad cemo biti u Shinjuku-u smesteni.

Koriscenje taxija nismo planirali. Posto smo uglavnom jako blizu delova gde ima nekih desavanja, gledacemo da uvek ili hvatamo metro na vreme (dobro je da znamo da su zadnji do 23.30), ili da budemo u delovima gde smo na pesaka do kuce.

Sada ostaje mala dilema da li ici i u Nikko, posto cemo imati 8 dana u Tokiju (po povratku iz Kjotoa). Mozda bih ostavila to da resimo na licu mesta, nacicemo vec agencije koje to rade (ili se organizovati prevozom, ne znam ni koliko vremena treba za obilazak), nego mi je vise dilema da li ipak uzeti JR pass ako nam se to vise isplati za taj odlazak...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema potrebe da trazis agencije za odlazak u Nikko. Imas dobru konekciju.  Mi smo bili nekih 5-6 sati ali laganica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@DraganV
Dakle otisli ste ujutru, obisli sve i vratili se uvece? Imali ste JR pass? Da li ste takvu konekciju pravili? 

Posto do sada mi je bilo svejedno da li cu uzeti JR pass ako idemo samo to Kjotoa, ali ako se ide u i Nikko onda se racunica mozda promeni. A gledam da ne zakasnim sa porudzbinom JR passa jer ti to valjda stize na kucnu adresu..?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, mi smo koristili JR ali smo na jug isli do Hirosime sa usputnim obilascima (Hakone,  Nara, Iga Ueno, Okajama...) Nama se JR isplatio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li ste i za Nikko koristili JR pass? koliko sam pogledala, ne moze se spojiti samo jedan prevoz, mora se presedati, ali nisam jos pohvatala da li se sve vreme moze koristiti JR linije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voz za Nikko ide od Asakusa stanice, 1,360yena u jednom pravcu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da bi dosao do hrama moras da koristis i autobus a bogami malo i noge. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se polazak priblizava i kako polako sve pripreme privodimo kraju, shvatili smo da nam je preskupo da idemo shinkansenom do Kjotoa i nazad. To bi nam izaslo oko 460e za nas dvoje. Niko nije rekao da ce put u Japan biti jeftin ali ipak, gledamo gde mozemo da ustedimo.

Tako da sam sada u dilemi da li nekako iskombinovati nocni bus, iako cemo tako izgubiti 2 nocenja u hotelu, ili u jednom pravcu ici busom, a u drugom shinkansenom, jer mi je ipak zao da ne probamo i takvu voznju kad smo sad u Japanu pa ko zna kad (verovatno nikad vise). U ovom slucaju je bas bukvalno znacenje Time is money, posto smo tamo ograniceni broj dana i onda je svo vreme dragoceno....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka