Japan

Japan

211 poruka u ovoj temi

Je li neko od članova foruma bio u Japanu? Utisci? Iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo najzad da malo ozivimo ovu temu.

U pripremi je samostalno putovanje u Japan. Dan polaska je vec odredjen, karte vec kupljene. Krece se letom Beograd - Moskva, Moskva - Tokio ( povezani letovi). Za sada itinerer puta ukratko izgleda ovako.

1. Dolazak u Tokio

2. Obilazak Tokia 6 dana sa dva jednodnevna izleta i to jedan do Kamakure a za drugi je planirana poseta gradu Nikko

3. Polazak iz Tokia, obilazak planine Fuji sa obilaskom jednog od 5 jezera (Hakone) i obilazak Kamakure sa nocenjem.

4.Dalje itinerer ide ka jugu. U zavisnosti od cene i raspolozivog smestaja planirana je najverovatnije ili Osaka ili Kobe. Osim obilaska ova dva grada u planu je da iz njih obidjemo sledece destinacije: Naru i Himeji.

Planirano vreme zadrzavanja 3 dana

5. Po zavrsetku ovog okruga put vodi dalje na jug do Hirosime i ostrva Miiajami. Za to je predvidjen jedan ceo dan sa nocenjem.

6. Povratak iz Hirosime i dolazak u Kjoto. U Kjotu bi se zadrzali 4 dana da bi na kraju na povratku prema Tokiju svratili na jedan dan u mesto Takayama i naravno na kraju ponovo Tokio i povratak kuci.

Plan je malo nabijen ali moralo je tako zbog pomanjkanja godisnjeg odmora.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dobro da je malo tema ozivjela:klap:

ja sam isto u nekakvim pripremama i razmisljanju za Japan...

ali nemam bas puno informacija ......

dali je netko vec bio tamo....kakve su cjene

i pitanje za aeroflot jel netko ima iskustva sa njima?ja nisam nikada sa njima letjela........

unaprijed zahvaljujem na bilokakvom odgovoru,,,,,,,:zvizduk:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Не размишљам о посети Јапана само зато што ми је прескупо. Једног дана када опљачкам банку...

Међутим, интересује ме доста и надам се да ћемо добити један предиван путопис.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane ne sumnjam da je program dobro sastavljen, ali što bre ova Kamakura i pod stavkom 2) i pod stavkom 3). Mora da je tu najbolji sake.

Sad tek vidim da su nam planirana ovogodišnja putovanja na istom azijskom podforumu Istočna i centralna Azija. Napali smo ovaj podforum sa svih strana. Što jes jes baš je praznjikav sa temama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Japanci, kad se krece? U maju? :klap:

Znala sam ja da Lj nesto muti, jos za NG :zvizduk: he he, samo sto me nije zasmejala potencirajuci parket vec drugu godinu :lol:

bice lepih slika i jedva cekam opise i reportazu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i pitanje za aeroflot jel netko ima iskustva sa njima?ja nisam nikada sa njima letjela........

Prosle godine smo putovali do Bangkoka sa Aeroflotom iz Beograda i bilo je sve savrseno. Nadamo se istomzvizduk.gif i ove godine do Tokia. Povratna cena karta do Tokia iznosi 514 eur, sa presedanjem u Moskvi i cekanjem na transfer od svega 1,5 h.

Не размишљам о посети Јапана само зато што ми је прескупо. Једног дана када опљачкам банку...

Међутим, интересује ме доста и надам се да ћемо добити један предиван путопис.

Banku jos nismo opljackali, mada....laugh.gif . Najskuplji je prevoz unutar Japana, i zbog toga cemo kupiti njihov Rail pass pre polaska jer je jedino takva opcija moguca i drugaciju finansijsku konstrukciju ne bi mogli izdrzati.

Smestaj se moze naci po prihvatljivim cenama, a razmatramo i nocenje u tkz Kapsulama, cisto radi radoznalosti. Putopis ce svakako biti i to odmah po povratku (da mi se ne desi kao sa putopisom o Tajlandu koji sam tek nedavno ovde napisala sad.gif ).

Dragane ne sumnjam da je program dobro sastavljen, ali što bre ova Kamakura i pod stavkom 2) i pod stavkom 3). Mora da je tu najbolji sake.

Pogresno je prepisao plan putalaugh.giflaugh.gif , a do teme sake jos nismo stigli. Trenutno su "u obradi" teme smestaja, gde se i kako hraniti, hramovi, zen baste, prirodne lepote, sumo skole, spremanje tradicionalnog zelenog caja, gesje u Kjotu, proucavanje mapi grada, prevoza, i tako...slatke mukeklap.gif Ucimo i osnovne reci, fraze tipa " gde se nalazi..." " izgubili smo se u metrou".... Poceli smo i sa kondicionim pripremama, svaki dan nekoliko km brzog hodanje, sobni bicikl, laksa ishrana kako bi planirano postigli i izdrzali.

Samo da ne bude zemljotresa, pre neki dan je opet malo ljuljao naseg prijatelja u Tokiu.ohmy.gif

Polazak je u maju, a sredjivanje stana ostavljamo za sledecu godinulaugh.gif . Ako budemo kupili mali lap top javljacemo se i sa terena..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jupiiiii novi putpis!!!! :klap::klap::klap:

Ljudi svaka vam čast, ma jedva čekam da čitam, i strpljivo ću čekati koliko god to trajalo :)

U potpunosti vas razumem za uredjeje stana, mi već nekoliko godina odlažemo kuhinji, pa mislim vikend šporet dobro funkcioniše a i kako vidim po novinama moderne su one kuhinje sa policama a ne radnim delovima :zvizduk: Ipak ima još dosta stvari da se vide na ovom belom svetu, a tek smo stidljivo krenuli :cool:

E, da možda vam je praktičniji tablet računar nego laptop imate i od 7 i 10 inči.

Izmenjeno (leprsava)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mora da je tu najbolji sake.

Nije u pitanju saki vec najbolja shinsui shiatsu - japanska masaza. Posto me je Lj castila tajlandskom masazom u Chiang Mai red bi bio da probam i japanke. osmeh.gifosmeh.gifosmeh.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na inf za aeroflot...

jos da pitam u vezu hotela u tokiu jheli ima tko nesto za preporucit koji dio tokia

meni je nekako vazno da je barem metro bliz da se mogu vozikat malo

a kakve su cijene hrane i pica

hvala na svakoj informaciji dobrodosle su,,;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo je tesko reci koji deo grada je blizu metroa iz razloga sto je njihov metro toliko razgranat da pokriva ceo grad. Tokio je ogroman grad, sastavljen iz 26 grada, ono sto bi mi smatrali centrom grada je otprilike velicine "kruga dvojke". Samo radi poredjenja jedna crtica iz naseg plana. Da bi obisli riblju pijacu koja radi od 5 do 6 sati ujutro moramo da promenimo mesto prenocista.

Jedino sto ti mogu preporuciti nikako ne traziti smestaj u delu Ginza. wink.gif

Smestaj se moze naci za 6000 do 8000 jena, za dve osobe. Naravno ima i jeftinije ali i skuplje

Ovako izgleda plan metroa zvizduk.gif

tokio-mapa1.gif

Prevoz je u Tokiu strasno skup te se isplate dnevne karte.

Takodje postoji i jednodnevna ili dvodnevna karta koja vazi za prevoz od aerodruma do grada i gradski prevoz u tom periodu. Ovo vazi samo za strance i karta se kupuje na aerodromu

Metroi rade do ponoci te ako zakasnite na voz vise vam se isplati da odete u neki nocni klub nego da se vracate taksijem. Rail pass ne vazi za sve linije metroa.

Sto se tice hrane cene variraju od prihvatljive do paprene. U istom restoranu za vreme njihove pauze za rucak moze da se pristojno jede za nekih 1000 do 1500 jena dok u istom restoranu uvece cene skacu do nebesa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jos da pitam u vezu hotela u tokiu jheli ima tko nesto za preporucit koji dio tokia

Jeftiniji smestaj moze se pronaci u starom delu Tokia koji je jako popularan medju turistima -Asakusa.

Pogledaj ponude i na odlicnom sajtu www.agoda.com koji je specijalizovan za ponudu smestaja u Aziji. Odlican je, pouzdan i imali smo jako dobro iskustvo prosle godine na Tajlandu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se iz Japana puni utisaka i brdom fotografija koje polako sredjujemo. Kompletan plan puta ostvaren 99,9 % . Nesto nam se nije dalo da zadnjeg dana odemo do Kamakure gde se nalazi najveca statua Bude u Japanu. Ipak nesto treba ostaviti i za sledeci put. Ako nekoga zanima informacije o ovoj destinaciji stojim vam na raspolaganju a nadam se da ce uskoro poceti i pisanje detaljnijeg putopisa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DrageneV,

zavidim vam i čestitam na odličnom odabiru destinacije i jedva čekamo da vidimo šta ste sve doživeli. Kako je nama ova godina bila planirana za PVC, ista je i naručena i očekuje se pre odmora u julu. Oči ćemo pariti vašim slikama do našeg odmora u Grčkoj, a posle toga ima puno planova, ali na žalost Japan je za sada još dosta dalekopla%C4%8De.gif . U svakom slučaju jedva čekamo putopis, a mogu vam reći da je to odlična ideja, jer ja od kako ne pravimo fotografije (papirne), nema ni albuma, ni pisanija, pa se mnogo toga prepusti zaboravu, a to je najveća šteta. Skladišti se brdo fotografija u elektronskoj formi, ali pozaboravljaju se neki detalji, što je prava šteta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Blok 45,

danas je nedelja dana kako smo se vratili iz Japana, i bilo mi je potrebno vreme da se vratim na evropsku satnicu :). Teze za putopis su uradjene, sad predstoji najtezi deo, kako verno pribliziti i preneti jake utiske iz ove interesantne zemlje. Ne znam kad putujes na odmor da li ces ga docekati, jer procenjujem da cu putopis zavrsiti za mesec dana, zbog drugih brojnih obaveza koje moram ispuniti.Svakako cu se potruditi da ne razocaram zainteresovane za ovu destinaciju.Sigurna sam da nece biti dosadan...

Slazem se sa tobom da se pisanjem putopisa koje prate fotografije mnogo toga cuva od zaborava. Zato ih i pisem.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka