Sandra.Popovic

Koliko ste para zaista potrošili na letovanje?

66 poruka u ovoj temi

 

 

Prvo i prvo, ne znam da li si svestan da lep provod uopšte ne zavisi od para. Ako nisi, onda si mnoogo propustio.

Ajde mi reci, ako ti nije teško, koje sam korisne savete pročitao u tvom prvom postu?

Drugu polovinu drugog posta neću ni da komentarišem. Ide na tvoj obraz.

 

Да ли си ти свестан да човек може да прочита и нешто забавно а да не буде корисно... А мени ако би неко написао да је успео негде некако да избунари варијанту летовања за 300 евра за коју сам ја био спреман да дам 500 итекако ћу му писати ПП...

И наравно да нисам пуно пропустио, чак штавише, волео бих да јесам, ал ето тако ми се замакло... И наравно да се можеш провести без лове, али ето чекам да ми завршиш неких 10ак дана Сејшела за фамилију за плафон хиљаду јевреја? Може? Не може? Онда ништа...

А за овог твог дрвеног адвоката изнад 123..., ил како већ, понесем и ја брале 5 литара раџе и домаће сланине, шунке, кобаје какве у грчкој нема ни за какве паре...

Ал ајд још једном да поновим најлогичније здраворазумско питање:

ШТА ВАС ДВОЈИЦА РАДИТЕ(читате и коментаришете) НА ТЕМИ КОЈА ВАМ ЈЕ 'НЕПОТРЕБНА И БЕЗВЕЗЕ'????

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo proslo leto bili u sloveniji pargi i edipsosu i kostalo nas je oko 2500e

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Апис је у праву, ја бих само додао, не може се без пара, а чак и у варијантама када се може ми не желимо такво путовање.

И тек како је битно сазнати неку информацију, која ће вам помоћи да уштедите неки евро и не само уштедети већ и често купити нешто квалитетније, а за мање пара.

Рецимо за обилазак градова (не мислим на летовалишта), увек постоји могућност couchsurfing-a, где људи нуде бесплатан смештај, људи једни другима помажу, јер и домаћини су љубитељи путовања, као и гости. Постоје и хостели који нису скупи, па ко воли може и тако да путује. Ја да сам тинејџер и да немам за смештај, зашто да не, битно је путовати, али овако ми је довољно што постоји аирбнб и букинг када ми одговара.

Ја сам увек долазио до информација у којим градовима који супермаркети нуде готову кувану или печену храну, слично као и код нас у Максију.

Зашто у Венецији парче пице платити 8-10e, када пола печеног пилета у Conad супермаркету је 2-4е, узмеш кромпириће и хлеб и двоје могу да ручају за 7-8е ?

Ево погледајте агенције како деру људе, само зато што људи немају самопоуздања да сами букирају оно што их занима. Рецимо агенције нуде Дубаи за минимум 700е, 5 ноћења са 4 доручка. Ја сам нашао директан лет из Букурешта и са аирбнб смештајем (приватна соба) то може минимално да кошта 135е и још имаш на располагању 7 дана.

Ако хоћеш лет из БГ и да смештај буде у фулу, дакле цео апартман са кухињом, онда би цена била 290e. 

Наравно остаје трошак који не покрива ни агенција, а то је храна, превоз по граду, улазнице за неке знаменитости, здр. осугурање итд.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko negativnih ljudi! Grozno:rolleyes:!

Koga ne zanima tema, neka je ne cita!

Na jos nekim temama je slicna atmosfera, meni se i ne pise, a bas imam i imacu puno materijala. :wacko:

Plus brisanje postova!

Mislim da treba napisati u kojem mestu ste bili, kakzv smestaj, prevoz, na sta ste trosili, tada tema i cifre imaju smisao, posebno za one koji prvi put idu sami na letovanje ili prvi put u neku zemlju :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нека моја рачуница за градове је да путовање кошта од 50-70е, дакле неки просек је 60е по дану односно ноћењу, мислим на комплетан трошак од авио карте, преко смештаја до свих трошкова тамо.

Ко може у хостелу тај трошак смањује на 40-50е по дану.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo malo da osvezim temu. :D

Proslo leto (2022) supruga i ja smo isli u Paraliju u periodu od 09-19 avgusta (10 nocenja).

Boravili smo u hotelu Ioni (u centru kod crkve). Isli smo preko agencije KonTiki i smestaj na bazi PP (dorucak-vecera) nas je kostao 980e. Nakon dolaska u hotel platili smo 15e za taksu i 80e doplatu za sobu sa pogledom na more.

Svaki dan smo isli u neku tavernu ili restoran na rucak a uvece posle vecere u poslasticarnicu. Rucak nas je kostao izmedju 27e i 45e( da li smo jeli giros, musaku, rostilj ili neku ribu (pice i salata obavezni)). Kolaci su po meni dosta skupi (bar one koje sam ja jeo) oko 3e

Isli smo na tri izleta preko agencije Fly Travel i to na Skiatos, Meteore i Olimp.

Karticu za internet smo platili 20e (neogranicen download/upload 30 dana)

Dnevni trosak je u proseku bio oko 110e (racunajuci izlete, ruckove, kolace, i koje kakve drangulije sto smo kupovali unucima.

U radnju smo isli samo da kupimo flasiranu vodu, sok i grickalice za plazu.

Nisam na pocetku pomenuo da smo isli svojim automobilom i da nas je gorivo kostalo oko 200e plus oko 60e  za putarine.

Kad sve to saberem izadje oko 2450e - 2500e troska za 10 nocenja odnosno 11 dana.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka