3551 poruka u ovoj temi

Ja ne podrzavam ni voznju kolima od Kalamitsija do Porto Kacikija...a kamoli negde gde je jos zahtevnije..jos mi u usima zvone psovke mog muza zbog citavog sata voznje po onom truckavcu...zato ako opet odem na Lefkadu, ici cu na izlete brodicem a voznja kolima samo na potezu od Lefkasa do Katizme...i to ima da uzivam!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svakom slučaju ovo razmimoilaženje mišljenja je izuzetno korisno. Svako će ponaosob odlučiti šta mu je činiti. Možda sve ovo bude nekom od koristi.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 sat, N dimenzionalni podprostor je rekao/la:

U svakom slučaju ovo razmimoilaženje mišljenja je izuzetno korisno. Svako će ponaosob odlučiti šta mu je činiti. Možda sve ovo bude nekom od koristi.

:klap:

Ja nesto kontam, verovatno ljudi misle da 5-6 km nije nikakav problem otpesaciti, ali 5-6 km, po temperaturi od blizu 40 C u jeku sezone, uz pun ranac vode ili hrane, sa suncobranom u rukama, ili po povratku, uzbrdo, kada ste vec umorni i iscrpljeni od sunca i plivanja, e to je sigurno velikoj vecini problem.

Izmenjeno (Danijela Mladenovic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O tome pricam, ali ima ovde ljudi koji nisu ni bili a pricaju kako nije problem pesaciti..i ne znaju da ce tako pesaciti 6-7 km dan-dva treci ce razmisliti da li da pesace jer ce manje vise biti ubijeni od umora , sto od pesacenja, plivanja + ono sunce kad te zakuca i izgoris ko rak .

Sve to sto si nabrojala + rucni frizider koji je obavezan, ali sad ce se javiti neki kako ni to nije potrebno..Pricaju jer ne znaju...

Bas bih voleo neko da prenese iskustva da je svaki dan pesacio sa punom opremom:) po sistemu jedan dan na Milos drugi na Katizmu treci na Pefkuliju i tako 10 dana, da vidimo kako se proveo...

Izmenjeno (nick034)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nick034: Kako nije potrebno? Nisu pare problem, vec to sto samo par plaza ima uredjeni bar u kome se sluzi nesto za jelo i pice... Doduse, mozda nekome nije potrebno, al' ja bez banana, proteinskih cokoladica i vode ni u teretanu ne idem, a kamoli na plaze gde umem da plivam kao da mi neko razdaljinu meri za Ginisov rekod :hahaha:

Ja samo znam da ce me peske videti jedino ta plazica u Agios Nikitasu i evt. ako uspem drugaricu da nagovorim da prepesacimo brdo do Milosa. Ako ne - brodic i kraj price!

Elem, bespredmetno je raspravljati, neka svako podje i prodje, kao sto si rekao... Ko ume i moze celo letovanje svaki dan tako kilometrima da pesaci po vremenu i nevremenu - skidam kapu - moja naklonost do poda! 

Izmenjeno (Danijela Mladenovic)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
pre sat vremena, nick034 je rekao/la:

O tome pricam, ali ima ovde ljudi koji nisu ni bili a pricaju kako nije problem pesaciti..i ne znaju da ce tako pesaciti 6-7 km dan-dva treci ce razmisliti da li da pesace jer ce manje vise biti ubijeni od umora , sto od pesacenja, plivanja + ono sunce kad te zakuca i izgoris ko rak .

Sve to sto si nabrojala + rucni frizider koji je obavezan, ali sad ce se javiti neki kako ni to nije potrebno..Pricaju jer ne znaju...

Bas bih voleo neko da prenese iskustva da je svaki dan pesacio sa punom opremom:) po sistemu jedan dan na Milos drugi na Katizmu treci na Pefkuliju i tako 10 dana, da vidimo kako se proveo...

Pravo u metu,upravo zbog toga sam se i letos uključio u potpuno istu polemiku...i ono što niko ne spori,uvek neko može to da istera(SUBJEKTIVNO) ali ovde se radi o većini koja je došla po neke realne informacije i mada se lično zgražavam takvih,postoje ljudi koji će pročitati post,dva i nasesti na izrečeno bez dubljeg ulaženja u materiju.Nije ovde poenta šta ko može,možemo mi svašta...ovde je poenta kakva je situacija na terenu i ako neko nešto radi a da većina to ne praktikuje onda se napiše može tako i tako i bude to i to...a ne samo može i eto potencijalnog problema,zablude.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako je tako onda samo kola pun gepek i idemo po Lefkadi:) i nek ostane pri tome i kraj price.Pod punom bojnom  opremom ne mozete peske na Milos. treba vam camac da vas preseli iz agiosa na milos. Razmislite i o putu do egremnija po stepenicama bas ce biti tesko kad se vracate.  Porto katciki takodje. Ziveli! A da nema alkohola:) u prirocnom frizideru samo voda sendvic.... i sklonite se sa sunca med 11. i 16.sati suncobran nije dovoljna zastita. kad su visoki talasi ne ulazite u vodu iako mislite da ste dobri plivaci. Voznja skuterom opasna voznja avtom takodje.

Internet stranica Lefkada www.lefkadaslowguide.gr/en pa za one koje zele od odmora nesto vise.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 sat, Danijela Mladenovic je rekao/la:

@nick034: Kako nije potrebno? Nisu pare problem, vec to sto samo par plaza ima uredjeni bar u kome se sluzi nesto za jelo i pice... Doduse, mozda nekome nije potrebno, al' ja bez banana, proteinskih cokoladica i vode ni u teretanu ne idem, a kamoli na plaze gde umem da plivam kao da mi neko razdaljinu meri za Ginisov rekod :hahaha:

Ja samo znam da ce me peske videti jedino ta plazica u Agios Nikitasu i evt. ako uspem drugaricu da nagovorim da prepesacimo brdo do Milosa. Ako ne - brodic i kraj price!

Elem, bespredmetno je raspravljati, neka svako podje i prodje, kao sto si rekao... Ko ume i moze celo letovanje svaki dan tako kilometrima da pesaci po vremenu i nevremenu - skidam kapu - moja naklonost do poda! 

Niko nike ni rekao da su pare problem nego neko ko ulazi u polemiku sta moze na lefkadi pesice a nema pojma o Lefkadi i isto tako DANIJELA ako hoces da ti plaze imaju uredjene barove nemoj da ides na Lefkadu,za to je Hanioti,Pefkohori,Paralia. Ovaj forum i jeste otvoren za one koji velicaju aktivan odmor i lepotu divljine prelepa Lefkade. Lefkada i jeste to sto jeste bas iz razloga sto samo jedna plaza ima bar (Katizma). Ona i jeste napravljena da bi jedan dan bila ventil i odmor od tumaranja po ostrvu i kad ti deca bace loptu na lezaljku(necija)kad dobijes lopticu u lice od onih sto igraju badminton pa se cere dok ti se izvinjavaju,pa kad na lezaljci ispred tebe gledas kako zakopava pikavac u pesak kao macka g.... onda u stvari vidis zasto si na Lefkadi. Da pobegnes u svoj mir od tog urbanog i galame

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@acaplastika: Ko je uopste rekao da ja hocu uredjene plaze? Ja ZNAM kuda idem i na kakve plaze, bez obzira sto prvi put idem na Lefkadu. Pre mene su godinama isli moji prijatelji, kumovi, rodbina, tako da sam potpuno upoznata sta da ocekujem. Zato i idem kolima. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
pre sat vremena, Golica je rekao/la:

ako je tako onda samo kola pun gepek i idemo po Lefkadi:) i nek ostane pri tome i kraj price.Pod punom bojnom  opremom ne mozete peske na Milos. treba vam camac da vas preseli iz agiosa na milos. Razmislite i o putu do egremnija po stepenicama bas ce biti tesko kad se vracate.  Porto katciki takodje. Ziveli! A da nema alkohola:) u prirocnom frizideru samo voda sendvic.... i sklonite se sa sunca med 11. i 16.sati suncobran nije dovoljna zastita. kad su visoki talasi ne ulazite u vodu iako mislite da ste dobri plivaci. Voznja skuterom opasna voznja avtom takodje.

Internet stranica Lefkada www.lefkadaslowguide.gr/en pa za one koje zele od odmora nesto vise.

Pa realno bolje i tako... i dok Vi stignete do tačke B mi se već drugi put vraćamo na plažu  ili šta već,suncobran će nam svakako pomoći,frižider uštedeti ili nas osvežiti,nećemo se icrpeti pre nego što uđemo u vodu...e da,ako su talasi imaćemo snage da uživamo duplo duže od vas...

Alkohol i onako nije dobar po suncu :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok se budemo penjali uz stepenice bićemo odmorniji jer smo došli kolima ALI će nam kola biti užasno bela,prašnjava i duh Egremnija će nas proganjati bar još jedno godišnje doba...tu ste u prednosti :)...ljudi ako volite da šetate,ne lomite se po tom kamenju,idite na Staru planinu,Goliju,Goč...nemojte da ginete na 40+...živeli!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefkada je jedno divno,blesavo ostrvo! Malo sunce-malo oblaci,malo talasi-malo mirna voda,malo ledena voda-malo topla voda...ludnica :)

Ako ste iole avanturisti uživaćete jako,jako...i preporuka,obavezno Rači ;)

PS tamo nećete sresti ove naše pešake...ne dobacuju do tamo (hihihi)-izvinjavam se pogođenima bilo je jače od mene i nemojte to da shvatite zlonamerno ;)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Aleksandar-NS je rekao/la:

Lefkada je jedno divno,blesavo ostrvo! Malo sunce-malo oblaci,malo talasi-malo mirna voda,malo ledena voda-malo topla voda...ludnica :)

Ako ste iole avanturisti uživaćete jako,jako...i preporuka,obavezno Rači ;)

PS tamo nećete sresti ove naše pešake...ne dobacuju do tamo (hihihi)-izvinjavam se pogođenima bilo je jače od mene i nemojte to da shvatite zlonamerno ;)

Pa neznam kako je to malo sunce,oblaci,talasi. Na Lefkadi sam boravio od 6.06-16.06.15. Od prvog do zadnjeg dana nismo doziveli talas,kisu,tmurno,hladnu vodu,doziveli smo samo ludnicu i imali avanturu koju cemo pamtiti celog zivota. Presli smo kolima 550 km za deset dana,Videli Nidri,Desimi,Nikijanu,Lefkas,Vasiliki,Katizmu,Egremni,Ag.Nikitas,Milos,Porto Katsiki,Megali petru,vidikovac,vodopad,Gialos(Jalos),Manastir Feneromeni,upamtili kleftiko jagnjetinu u Raci,Itaku,Fiskardo na Kefi na krstarenju,ostrvo Skorpios

Isao bih opet,neznam dali ce ponovni odlazak splasnuti moje ushicenje za Lefkadu. Neznam kakva je sada posle razornog zemljotresa. Dali da pustim da mi ostane u secanju kakva je bila? Vredi spakovati je negde sa posebnim folderom u secanju :D:D:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
pre sat vremena, acaplastika je rekao/la:

Pa neznam kako je to malo sunce,oblaci,talasi. Na Lefkadi sam boravio od 6.06-16.06.15. Od prvog do zadnjeg dana nismo doziveli talas,kisu,tmurno,hladnu vodu,doziveli smo samo ludnicu i imali avanturu koju cemo pamtiti celog zivota. Presli smo kolima 550 km za deset dana

Poštovani Aco,mi smo bili iza Vas i ušli u jul i imali smo dan kiše koji smo iskoristili za Pargu,Amoudiu i Aheron,imam fotografije kao dokaz da je pola ostrva na suncu a pola u oblacima i to se dešavalo po nekoliko dana (u intervalima).Na plaži Kavalikefta sam doživeo da je na površini voda topla a ispod na 0,5m je već ledena...mnogo ludih kontrasta...takođe i mi smo prešli 600 km(bez Parge) po ostrvu,jedino mi je žao što nisam uspeo da vidim ona napuštena sela gore po brdima (stoje tako od razornog zemljotresa).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo mi recite gde ste uspeli da nadjete mir na lefkadi.Ranije sam pisao, a vecina forumasa je htela da me pojede , da je Lefkada postala toliko slicna gore navedenim destinacijama da je to strasno.To niko ovde nije hteo iskreno da prizna vec uzdizu do fascinacije. Kacizma kao kosnica,Porto prepun napucanih faca sa stapovima za selfi da ne mozete peskira da spustite,tako da od mira i bega od urbanog nema nista.Nidri i Lefkas kao na vasaru.Molim vas bez osuda za ovaj moj post jer je to moje vidjenje stanja na Lfkadi u julu prosle godine .Slazem se da je treba videti ali samo jednom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka