3551 poruka u ovoj temi

 

Koliko ja znam (a nisam u Ag. Nikitasu :D, ali smo se vozili par puta u sezoni) jedna ista brodica vozi "Aler-ritern".. treba joj 10-ak minuta do Milosa i odmah po zameni putnika nazad.

Desetak minuta plovidbe, +5 minuta utovar X 2 =oko 30 minuta,..

cca svakih pola sata.

Hvala puno na odgovoru! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

mene zanima jel ima tih brodica koji vode na plaze/izlete a da polaze iz lefkasa?

 

Koliko ja znam,nema. Mozda se nesto promenilo za ove dve godine otkad nisam bila.

Izmenjeno (drnenica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram Lefkadu sad u julu, ali mi je neophodan dobar internet (zbog posla). Da li neko ima iskustva sa karticama, koju uzeti?

Da li uplaćujete zdavstveno osiguranje?

Izmenjeno (allegra)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za net, ali zdravstveno svakako treba uplatiti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav drugari!

Planiram u avgustu Lefkadu, ali sam još uvek u fazi prikupljanja informacija i odabira. Koliko sam videla za neki novac koji je meni prihvatljiv mogu da dobacim do Nidrija. Medjutim, koliko vidim na google mapama, Nidri je luka, i na dostupnim slikama deluje da je luka prilicno aktivna, sa dosta brodova. Da li ta luka ometa letovanje, odnosno koliko je udaljena najbliža plaža za nesmetnao kupanje od onoga što se vidi na mapama?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo da se upisem i ja, i da potvrdim ovo sto je rakel napisala, ja sam dosao pre neki dan iz  tsoukaladesa i izuzetno sam zadovoljan lokacijom,  bio sam i u nidriju i u nikiani, ligiji i ni jedno od tih mesta ne moze da se meri sa lefkasom i tsoukaladesom. ukratko, po meni, lefkas je daleko najbolje mesto na lefkadi. nidri je simpatican i ima luku odakle polaze brodovi i to je to, dok lefkas ima sve

 

i slazem se za smestaj, lefkas-predgradje-tsoukalades-agios nikitas, od cega su tsoukalades i predgradje lefkasa dosta jeftinije od centra i ag nikitasa, a ako si kolima bukvalno ti je svejedno (meni je bilo), iz tsoukaladesa u lefkas 5min

Izmenjeno (loshmi123)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поштовани другари,

каква је ситуација за паркинг у Нидрију? Смештај ми је у главној улици,тамо нема шансе што због пешачке зоне, што због гужве вероватно...Јел дозвољено по споредним улицама које секу главну, да ли пишу казне?

А за плаже како сам се информисао на форуму није проблем и ако дођеш касније, имаш опцију да платиш паркинг и углавном има места.

Хвала Вам.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pešačka zona je negde od 19h, pre toga može se proći / parkirati. Čak i posle 19h bi trebalo da može da se prođe ako imaš parking prostor kod smeštaja obezbeđen, tj. tako nam je rekla predstavnica agencije (ne znam kako tačno - da li sam skloniš onu prepreku pa ako policajci zaustave kažeš da ti je parking u toj zoni - lupam). Nisam išao kolima pa ne znam detalje, ali znam da je parking u glavnoj ulici skup (imaš printscreen sa Google Maps u prilogu), tj. bilo je 2 evra sat na privatnom parkingu maltene u centru, pa onda niža cena što duže parkiraš, 5 evra 1-5 sati, 24 sata 7 evra. Parking na plažama se gotovo uvek može naći, možda je na Porto Kaciki najnezgodnije ako se dođe kasno, posebno ako je vikend. Valjda će se javiti neko sa konkretnijim informacijama, toliko od mene. 

IMG_20210812_111749.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citajuci vise tema, vidim da se predlaze obilazak Meganisija, pa me zanima sta iam tamo, lepe plaze? Znam da ima nesto uzbrdo, videla sam neke stepenice, da li neko selo ili nesto drugo?

Na izletu iz Parge mi smio isli samo brodicem do neke pecine.

Da li se desava nesto sa lukom u Vasilikiju?

 

Zatim, koliko su udaljeni vodopadi od Nidrija i kakav je put do tamo? Napominjem da ne volim nista strmo, kamenje i slicno :D

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno! Negde sam procitala da je zahtevan ( sta god to znacilo ), a ja ne volim zahtevno, Zagajicka brda, npr, su najvise od zahteva za mene :D ( izvrtala sam skocni zglob tri puita za 16 godina i stvarno mi je bilo grozno, zato moram dobro da se raspitam :sad: ). Veoma je lepo, to se mora obici! Mada, sad se setih, isla je drugarica sa decom, peske, imali su 6-7 goina, pa onda mogu i ja:D !

@BiljanaK, da li usput postoje neke smernice?I

Izmenjeno (Tirkizna)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna,

 

Mi smo do vodopada išli iz Nidrija autom, dokle god je moglo (ne može baš do samih vodopada), tako da ne znam :neznam:da li usput postoje neki putokazi, ali poznavajući Grke, sumnjam da postoje. :razmislja:

 

 

DD4BE0BD-1AF1-437E-83FC-27A545253B5A.thu


 

Da, bilo je mnogo dece i tog dana, tako da ti i to govori da put nije zahtevan. :)

 

 

89103697-23FE-462C-9B39-DD7E66F23CB0.thu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put nije zahtevan. Prolazi se kroz lepo ogranicenje.. Obelezeno je.. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka